• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.954 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.950 acteurs
  • 198.987 gebruikers
  • 9.370.968 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hello Mary Lou: Prom Night II (1987)

Horror | 97 minuten
2,94 56 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Bruce Pittman

Met onder meer: Michael Ironside, Wendy Lyon en Lisa Schrage

IMDb beoordeling: 5,8 (8.788)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hello Mary Lou: Prom Night II

"You Can't Keep a Bad Girl Down!"

Mary Lou Maloney, de prom queen van Hamilton High werd in 1957 vermoord door haar geschifte vriendje Bill Nordham. Dertig jaar later herrijst Mary Lou uit de dood en wil wraak nemen. Bill is ondertussen directeur van Hamilton High geworden, en heeft een zoon die net die avond met zijn vriendinnetje naar de prom night gaat...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mary Lou Maloney

Vicki Carpenter

Craig Nordham

Father Cooper

Kelly Hennenlotter

Jess Browning

Virginia Carpenter

Walt Carpenter

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12836 stemmen

Apart vervolg op het eerste deel.

Meer horror en wat meer gore ook, was de eerste film nog een wat banale slasher zit er hier wat meer geestengedoe in.

Af en toe grappige ideeën en lollige special effects (de wedergeboorte), maar vaak ook compleet onnozel en slecht.

Vond het op zich nog wel een amusante horror, aardig wat lollige ideeën (in de locker room), maar verder best goedkoop en soms erg matig uitgevoerd.

1.5*


avatar van horrorjp

horrorjp

  • 320 berichten
  • 894 stemmen

Best leuke film. Wel jammer is dat ze Mary Lou Maloney op zo'n rare manier terug brachten. En dat zij ook van die domme magische krachten had. Maar voor de rest een Leuk vervolg hoop dat de andere vervolgen ook leuk zijn.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Inderdaad, heel leuke film die zijn voorganger overtreft op bijna alle vlakken.

Het is duidelijk dat deze film een mix is tussen Carrie, A nightmare on Elmstreet en The Exorcist. Verscheidene scènes uit deze films zijn zelfs letterlijk overgenomen.

Gelukkig weet "Hello Mary Lou: Prom Night II" aan deze herhalingen nog enkele originele en leuke ideetjes bij te voegen zodat het toch weer allemaal fris en nieuw lijkt.

In de originele Prom Night zat zo goed als geen goor, in deze film zijn de kills al wat gevarieerder en een beetje meer bloederiger. Vooral de wedergeboorte die Onderhond vernoemt is lekker smullen voor de fans die van cheesy en corny films houden.

Voor de rest zullen de scènes met het hobbelpaard en het gymkastje mij bijblijven. Het acteren was voor mij meer dan inorde voor een horrorfilm.

" See you later Alligator"


avatar van FatMike

FatMike

  • 631 berichten
  • 1976 stemmen

Hello Mary Lou is een aangename mix, eerder genoemd door Friday the 13 th, van Carrie, Exorcist en Elmstreet.

Ironside doet het leuk als schooldirecteur met donker verleden
en Lisa "see you later alligator" Schrage is ook niet onprettig
om naar te kijken.

Hoogtepunten zijn het hobbelpaard, het gymkastje en de wedergeboorte,en herhaal hiermee wederom Friday!
Dan nog maar iets orgineels roepen:
wat heerlijk om Wendy Lyon naakt te zien rondlopen!!!!!!

Dikke 3,5 ster!


avatar van maurice74

maurice74

  • 586 berichten
  • 436 stemmen

Geweldige sequel in eighties stijl.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Places to go, people to kill!

Ja, erg leuke film, erg ondergewaardeerd ook. Veel leuker dan de vorige Prom Night, al heeft het weinig meer van doen met het originele Prom Night concept. Mary Lou laat Carrie al de hoeken van de gym zien.

Prom Night 2 heeft eigenlijk alles en de balans is perfect. Erg heerlijek foute humor, de non-functional frontal nudity, de heerlijke campiness en een coole evil protagonist. Op elk vlak weet de film een bestaand concept top notch uit te werken. Mary Lou laat elke counterpart achter zich. Heerlijke surreal scenes ook, visueel ook best aardig. Die scene in de douche is echt briljant, en de transformatie van Vicky van koortrutje tot superslut is briljant. Aangenaam verrast vooral na deeltje 1. Erg onderschat.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4613 stemmen

Hello Mary Lou is een eerder ongewone slasher, die compleet botst met de stijl van het origineel En maar goed ook, want wat een oertypische, saaie film was me dat, zeg!

Zoals het vaker het geval is bij dit soort vervolgen, is er hier een overduidelijk komische ondertoon. Daarnaast zijn er ook een paar surrealistische hallucinatiebeelden. Eerst allemaal zeer vermakelijk, maar na een tijd werd het me toch allemaal een beetje te eentonig. Ook de high school achtergrond wordt helaas niet genoeg uitgediept.

Naar het einde toe ontspoort deze film gelukkig helemaal en ontaardt het in een mix van bezeten grieten, lesbische onderonsjes (de scène waar FatMike het over heeft is inderdaad geweldig!), vieze monsters, Michael Ironside en Elektra-achtige toestanden.


avatar van TheProwler020

TheProwler020

  • 119 berichten
  • 505 stemmen

Vermakelijke film tot in de laatste kwartier want dan ontspoort het helemaal.

Toch heb ik genoten vandaar een 3,5*


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3592 stemmen

Heerlijke film die gelukkig niets van doen heeft met het suffe 1ste Prom Night. Mix van films die hier al eerder aangehaald zijn dat wonderwel werkt door het cheese gehalte en de heerlijke sfeer. Acteerwerk is zoals het moet zijn in een film als dit en ook de soundtrack is dik in orde. Paar geweldige scenes met ook nog wat gore en je hebt een feest voor de liefhebber.


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Stuk beter als zijn voorganger inderdaad, nettere filmstijl en meer onscreen. Best een paar leuke effecten in deze film, waar we in de eerste meerdere keren duidelijk de microfoon in beeld zien (nooit eerder in een film zo opgevallen als in Prom Night). Maar een topfilm vind ik het toch niet, redelijk vermakelijk en voor mij niet echt een herkansing waard.

2.5*


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Er word wederom behoorlijk wat schaamteloos gebruik gemaakt van scenes en gebeurtenissen uit eerdere films (iets dat de eerste Prom Night ook had), maar het voelt gelukkig deze keer niet zo aan als een formulematig werkje.
Wendy Lyon is erg schattig in haar rol als Vicki, maar weet helaas niet eng over te komen in de scenes wanneer dit eigenlijk zou moeten. Ik ben het echter wel met Michael (FatMike) eens dat het niet verkeerd was om haar naakt rond te zien lopen.
Lisa Schrage kan dan wel weer griezelig overkomen en is ook niet verkeerd om naar te kijken (zij komt alleen dan weer niet naakt voorbij )
Michael Ironside heb ik altijd al een sterk, beetje ondergewaardeerd, acteur gevonden. Vooral zijn gezichtsexpressie is vaak echt subliem. Emoties over laten komen door enkel nonverbale communicatie te gebruiken is soms lastig en niet iedere acteur of actrice kan dit even goed, maar Ironside is daar altijd erg goed in moet ik zeggen. Jammer dat hij soms wat weinig screentijd krijgt, want ook hier doet hij zijn werk gewoon weer erg goed.

Wat me vooral verraste aan deze film was het grote aantal hallucinatie scenes waar soms best veel special effects in voor kwamen. Ook de moorden, zoals die met het kluisje of die met de computer zijn erg goed en verrassend voor een film als deze.
Dit soort dingen zorgen ervoor dat de jaren '80 naar mijn mening de meest vermakelijke periode van het horrorgenre blijft.
Een film die helemaal niks met zijn voorganger te maken heeft (de enige connectie is dat het beiden tijdens (de voorbereidingen voor) een school bal plaatsvinden), maar die wel heel wat vermakelijker is dan zijn voorganger. Een erg leuke jaren '80 horrorflick voor de liefhebbers van de genrefilms uit deze periode.
Een twijfeling tussen 3.5 en 4*, maar ik rond het voor nu naar beneden af.


avatar van PEN15

PEN15

  • 1281 berichten
  • 637 stemmen

Prom Nightmare on Elmstreet Part 2: Mary Lou's Revenge

Heb deze ook maar gekeken, omdat ik Michael Ironside erboven zag staan. Doet me erg sterk aan Freddy's Revenge denken, sommige fragmenten zijn haast regelrechte na-aperij.
Ik twijfelde tussen 2* en 2½*. Aan de ene kant was dat moment dat Vicky in het schoolbord valt en het platgedrukte kledingkastje verrassend goed gedaan, de veelbesproken naaktscene in dit draadje was ook wat extra aandacht waard. Hoe hebben ze haar zover gekregen dit te doen, want ze kijkt recht in de camera.
Anderzijds is het wat te veel vergezochte onzin dat totaal nergens op slaat, net zoals in elmstreet part II. Ik hoef natuurlijk geen voorbeelden te geven, maar o.a. die gozer die gelectrocuteerd raakte via zijn toetsenbord was er eentje die me mijn ogen deed rollen. Verder nog één ding, diverse namen van (horror)regisseurs worden aan de personages meegegeven, maar Kelly Henenlotter? Ik vraag me af hoezo, want Henenlotter had tot aan die tijd nog maar één film geschoten.


avatar van bugels

bugels

  • 115 berichten
  • 551 stemmen

Heerlijk schaamteloze rip-off.

'beter goed gejat, dan slecht verzonnen'


avatar van Supernatural

Supernatural

  • 986 berichten
  • 836 stemmen

Een leuke film.maar wel een vaag einde voor de rest best te pruimen.redelijke cast.maar mooier dan deel 1 ook niet.op naar deel 3.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Overbekend verhaal, maar enkele uitstekende (gejatte) horrorscenes. Jammer dat ik deze film, zeer terecht, wantrouwde in de videotheek.
Nou ja een fijne herkansing dan maar. Leuk te zien dat men toen al bang was voor computervirussen. Dat schoolbord was briljant gedaan: eerst Repulsion nadoen om vervolgens het hele decor te kantelen . Het idee dat Vicky een cocon voor mary is: spectaculair! En dat meisjes toch zo van paarden houden!
Retrofanaten opgelet!!!


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2260 berichten
  • 2062 stemmen

Met het eerste deel heeft deze film enkel de locatie gemeen en ook genieten ze beide van een soundtrack gescoord door Paul Zaza. Verder doet het helemaal z’n eigen ding om te beginnen met een bovennatuurlijk toon die refereert aan The Exorcist en Nightmare on Elm Street en ook Alien. Eén van de special effects medewerker had voordien effectief ook meegewerkt aan een NOES part. Het is een beetje overdadig allemaal maar dat is deel van de fun. Het wordt ook almaar beter naarmate de film vordert. Het idee van Mary Lou uit de jaren ‘50 die wraak komt nemen … het is heerlijk vormgegeven. De acteurs doen het goed al ontbreekt het wat aan balans omdat er niet echt een lead is. Wendy Lyon heeft dan wel een hoofdrol maar ze maakt als personage een shift - en doet dat op schitterende wijze. Dit stukje onevenwicht maakt niet uit voor het geheel dat ongetwijfeld genietbaar is voor liefhebbers van cult horror dingetjes (zoals mezelf).


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Aanzienlijk beter dan het bijzonder saaie eerste deel, met behulp van regisseur Bruce Pittman. Hij stuurt de inhoud namelijk een paranormale richting op en gooit alle menselijkheid overboord, dus nu heb je gewoon een stel vervelende klieren die omstebeurt het onderspit moeten delven tegenover een bovennatuurlijke dreiging. Alhoewel de eerste helft niet ontdaan is van een boel dooie momenten, leeft de film goed op tijdens de finale. Jammerlijk is het bijzonder slechte acteerwerk, zeker Wendy Lyon behoort tot de slechtste actrices die ik ooit heb rond zien lopen. Het blijft opvallend hoe ondermaats de acteerprestaties zijn binnen dit soort slasherfilms, maar je zult er mee moeten leven als je interesse hebt in dit soort "oudere" hakfilms. De praktische effecten zijn gelukkig bovengemiddeld, de slotfase gaat lekker over de top en de film duurt nergens te lang. Het is best entertainend en onderhoudend als je het geduld hebt om door het eerste restant van de film te komen.