• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.384 acteurs
  • 199.064 gebruikers
  • 9.375.067 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rise of the Footsoldier (2007)

Actie / Misdaad | 114 minuten
3,43 1.195 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 114 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Julian Gilbey

Met onder meer: Ricci Harnett, Terry Stone en Craig Fairbrass

IMDb beoordeling: 6,7 (22.730)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rise of the Footsoldier

"Based on the Shocking True Story"

Carlton Leach is al één van de meest gevreesde leiders van de hooligans die tribunes bij het voetbal bevolken, maar het gaat met hem van kwaad tot erger. Hij wordt lid van een criminele bende die in de late jaren '80 en begin jaren '90 heel Londen en Essex onveilig maakt. Leach groeit op die manier in de loop van de jaren uit tot een topcrimineel die niet met zich laat spotten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Castaway

Castaway

  • 14 berichten
  • 44 stemmen

Wat een geweldige film! het begin is een beetje jammer maar hij word steeds beter..echt een Engelse harde film! vooral die pizza scene is super


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Prima drama waarin er verschillende personages aan bod komen met leuke zijweggetjes. Hoofdkarakter speelt zijn rol goed maar bleef een beetje monotoom. Hij heeft wel iets weg van Matt Damon. Hier en daar een mooi shot, op andere momenten een beetje rommelig. De vechtscènes tussen de verschillende hooligans hadden wat beter in beeld mogen worden gebracht. Het einde is nogal leeg en had wellicht iets beter uitgewerkt kunnen worden.

Sterke cast, boodschap komt loud en clear over.


avatar van Rodger

Rodger

  • 1809 berichten
  • 1772 stemmen

Prima film, zeker als je liefhebber bent van harde actie..

3.**


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Morgen op tv!!

Als je tegen reclameblokken kunt tenminste....


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Dat wordt weer genieten met "Pat Tate" Zou wel grappig zijn als ze morgen ook een Pizza reclame ertussen doen vlak voor of na de beruchte scene.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Haha, ja "zit niet te dromen jongen, eet je pizza" lijkt me wel een goede.


avatar van Sneakers35

Sneakers35

  • 73 berichten
  • 1208 stemmen

Nou als ik dit zo lees moet dit wel een goede film zijn en ga ik hem bekijken. En reclame blokken ik neem alles op en als ik de film ga bekijken zap ik alle reclame door.


avatar van larsk0

larsk0

  • 81 berichten
  • 258 stemmen

De film komt inderdaad wat langzaam op gang, maar als hij eenmaal op gang is, is het erg onderhoudend. De grimmige sfeer werkt goed, goed acteerwerk. Keiharde typisch Engelse misdaadfilm.


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Een leuke film over oudere seniele mannen in een midlifecrisis, inclusief het in groepsverband rollebollen met siliconenpoppen. Die blonde man verloor af en toe bijna zijn überwitte kunstgebit, zag ik. Een verhaallijn was verder niet te ontdekken. Voor de statistieken heb ik even geteld dat bij elkaar 317.528 keer f*cking werd gezegd. Een hele prestatie.

Toch maar na een uur uitgezet, want ik werd er een beetje erg moe van. Vanwege de filmische technieken zou ik echter wel 1 punt willen geven..


avatar van CannabisFristi

CannabisFristi

  • 49 berichten
  • 0 stemmen

Duidelijk, hoe jij over deze film denkt.


avatar van VforVictor

VforVictor

  • 508 berichten
  • 561 stemmen

Net gezien. Had er meer van verwacht eigenlijk. De film nam zich veel te serieus vond ik, der kon geen lachje af. Voorderest wel aardig.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Wat een waardeloze actiefilm. Het feit dat de actie hard is, is de enige reden om punten voor te geven. Dat de hoofdpersonen in de hele film niets doen waar ik ook maar een greintje waardering voor kan opbrengen, vind ik al een hele kunst. Dat kan goed werken, maar hier is het alsof ik naar de tokkies zit te kijken die de hele tijd willekeurige mensen in elkaar meppen en zitten uit te schelden. Na een half uur begon ik de draad kwijt te raken, om vervolgens weer enig plezier te krijgen wanneer verschillende bendeleden vermoord worden. Grappig genoeg op het moment dat ze blijkbaar nog 'sympathiek' in beeld moeten komen ook.' Het verhaal is een chaos. De balans is zoek Rise of the Footsoldier een goede misdaadfilm te laten zijn. Prima geacteerd, maar daar koop ik niks voor wanneer de karakters totaal oninteressant zijn.


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

CannabisFristi schreef:

Duidelijk, hoe jij over deze film denkt.

Ok, andere woorden.

Echt geen f... aan. Over de top gestileerd nepgeweld en zeker niet realistisch, versterkt door de zorgvuldig daarbij uitgekozen muziek.

En mijn visie op de mannen blijft dezelfde: Geen verstand en het tegenovergestelde van stoer. Daarbij een simpel verhaal/leven en niet boeiend.


avatar van de kardinaal

de kardinaal

  • 235 berichten
  • 329 stemmen

Ik vond de film fucking goed! Van mij hadden ze dat woord nog 300.000 keer mogen gebruiken. Ik heb toevallig wat engelse vreinden en die lui kletsen echt zo. Dat is dus behoorlijk realistisch taalgebruik.

Soms vloog de film wel een beetje van de hak op de tak en kwam het wat chaotisch over maar dat mocht voor mij de "pret" niet drukken.

De film zit vol met klootzakken en de meesten krijgen uiteindelijk wat ze verdienden. Dat maakt het geheel toch draaglijk om er naar te kijken.

Hard en realistisch zoals ik ze graag zie.


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

Film opgenomen van rtl 7, goede berichten van Orbit en die vertrouw ik met dit genre

Vanavond eens kijken.


avatar van predator

predator

  • 1667 berichten
  • 1951 stemmen

Rommelig verhaal, een aantal geweldscenes (bijvoorbeeld in de pizzeria) waren wel aardig. Vond het eerlijk gezegd een slap aftreksel van Goodfellas.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Dreiecke schreef:

(quote)

Ok, andere woorden.

Echt geen f... aan. Over de top gestileerd nepgeweld en zeker niet realistisch, versterkt door de zorgvuldig daarbij uitgekozen muziek.

En mijn visie op de mannen blijft dezelfde: Geen verstand en het tegenovergestelde van stoer. Daarbij een simpel verhaal/leven en niet boeiend.

Over de top gestileerd?? huh

Niet realistisch?? Gebaseerd op een waargebeurd verhaal.

En ja drugsdealers die geen verstand hebben wat is er met de wereld gebeurd?


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Gebaseerd op = live realiteit?
'Pizzakoerier uiteen gereten' staat dagelijks in de krant en is zinvol geweld in die kringen. De krant van Lutjeknor waar die gasten wonen staat trouwens elke dag vol met gemidddeld 25 moorden. Realistisch?

Mannen die hun (korte) leven vullen door met wapens achter geld en drugs aan te rennen en iedereen onderweg neer te knallen hebben verstand? Ja idd, wat is er met de wereld gebeurd?

Gestileerd, zie bv open en dicht oog van het maatje waar het andere maatje zo verdrietig en boos om was.


avatar van voskat78

voskat78

  • 510 berichten
  • 829 stemmen

Lekker "bruut" filmpje waar het geweld niet wordt geschuwd en op soms wat over the top manier in beeld wordt gebracht. Maar de film die eerst als een Hooligan-movie begon draaide langzaam bij en werd het een film die zeker tot het eind bleef boeien.


avatar van Gambit2009

Gambit2009

  • 40 berichten
  • 65 stemmen

Gister voor het slapen gaan, kwam ik nog zappend bij deze film terecht. Viel meteen met de neus in de boter met de hooligens. typisch engelse film, wat me deed denken aan trainspotting. Me prima vermaakt ondanks de reclameblokken. "life fast die young"...wat een leven en zo zie je maar dat er altijd een baas boven baas is en niemand te vertrouwen. Mooi in beeld gebracht, dat iedereen toch een keer in zijn leven het besef krijgt dat het mooi is geweest en dat niemand onsterfelijk is.


avatar van MartiN_

MartiN_

  • 100 berichten
  • 110 stemmen

Redelijk goede film. Ik vond het begin eigenlijk totaal nergens over gaan, gelukkig werd de film op een gegeven moment wel een stuk beter, met name door het personage Pat Tate.

Sommige momenten van deze film zijn geniaal, terwijl andere momenten weer erg tegenvallen. Dit geeft al aan, zoals sommige al schrijven, dat het verhaal rommelig is en het niveau daardoor niet consequent is.

Daarnaast is het hoofdpersonage kwa looks een beetje een mollig sulletje, wat niet echt past bij de stoere rol die hij speelt.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

Te goed voor 3.5, niet goed genoeg voor 4.

1e half uur is heel goed, dan is het wat minder, dan weer heel goed, om weer matig te eindigen. De soundtrack is wel lekker, het acteren op de ongeloofwaardige tony na geweldig.

Alleen vind ik het eindplot totaal niet in verband staan met de lange introductie van het hoofspersonage Carlton.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5830 stemmen

Leuke als je 16 bent, maar verder is het een vrij lompe film met een hoop treurig stoer gedoe. Toch is het redelijk vermakelijk, maar ik zie geen reden hier dolenthousiast van te worden.


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

Raar dat het einde van de film niet meer om het hoofdpersoon, maar om randfiguren (letterlijk) draait.

Vaker stuit je op half afgeronde verhaallijntjes als met Jimmy.

Als globale indruk hoe het leven van een hooligan eruit ziet is het aardig geslaagd.

Een meesterwerk kan ik het niet noemen. Er zijn betere Britse producties.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

mister blonde schreef:

Leuke als je 16 bent,

Ook als je 7 bent hoor. En dan diegene pizza's laten halen.


avatar van rodneyVL

rodneyVL

  • 64 berichten
  • 84 stemmen

Leuke mannenfilm die werkelijk bol staat van keihard geweld. Dit laatste irriteerde ik me mateloos aan. Hard geweld subtiel meleren over een film is toch ook een behoorlijke kunst, ik refereer hiervoor naar Brian DePalma of Francis Ford Coppola en de kenners weten meteen welke films ik hiermee aanduid.

Of kies voor een absurdistisch/zwart humoristisch perspectief van extreem veel geweld en maak een Tarantino film. Maar met ROTFS is deze invalshoek zeker niet gekozen.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

...vergeet Martin Scorcese niet.


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

De film begint goed, maar het wordt al gauw een gewone misdaadfilm met een focus op het drugsmilieu. Het begin focust echt op het hooliganisme en er zaten dan ook enkele zeer leuke actiescènes in. Vanaf dat het drugsmilieu echter op de proppen komt, begint de film jammer genoeg wat langdradig te worden. Het leek wel of de film blééf duren, al moet ik hierbij wel zeggen dat er nog aan aantal leuke scènes inzaten.


avatar van boozebelly

boozebelly

  • 1428 berichten
  • 1908 stemmen

Verrassend goede film.
Normaliter ben ik niet zo'n liefhebber van dit genre, maar deze film steekt vrijwel prima in elkaar en haal ik ook zeker in huis.

In het begin was ik wel eventjes bang dat het weer zo'n misdaadfilm ging worden waarbij het vooral om de 'coolness' en het bijbehorende geweld zou gaan. Vooral het moment dat Carlton die baan krijgt als uitsmijter en daarbij die ene vent met een mes of iets dergelijks in zijn achterste stak. Toen had ik wel zoiets van: 'Ja hoor, zie je een uitsmijter dat al doen voor de deur?'.
Maar daarna stijgt het niveau toch behoorlijk. Er komen vanaf dan nog voldoende geweldadige scenes, maar echt overdreven voelt het godzijdank nooit meer aan. Gewoon lekker rauw en hard. De gevechten en al het overige geweld zijn ook goed in beeld gebracht. Daarnaast is het ook gewoon een goed misdaad verhaal.

Ook de voor mij totaal onbekende acteurs vervullen hun rol prima. Een paar van die lekkere foute koppen ook. Ook kent de film een opvallend vlot tempo (de film vliegt werkelijk voorbij) en het camerawerk ziet er ook puik uit. Visueel steekt het allemaal zeer goed in elkaar.

Ik vond het ook een verademing dat er niet van die überflauwe, gangster-wannabe-achtige oneliners voorbij kwamen. Iets waar ik vooraf ook altijd bang voor ben bij dit soort films. Laat ik als voorbeeld de bij iedereen wel bekende film 'Goodfellas' nemen. Die film heb ik onlangs ook gezien en dat voelde allemaal vele malen 'gemaakter' aan. Van die iets te duidelijk ingestudeerde dialogen die dan cool moeten zijn, waardoor het voor mij juist averechts werkt. Quentin Tarantino is daar ook altijd zo goed in, vooral met zijn latere werk. Ik vindt dat maar niks. Het komt de rauwheid niet ten goede.
Nee, dan zie ik dit vele malen liever.

Ik deel een mooie voldoende uit voor deze film. Samen met 'Heat' één van de betere misdaadfilms die ik heb gezien.

4,0*


avatar van Boneka

Boneka

  • 2723 berichten
  • 1398 stemmen

Hoe zou het zijn als we steeds in een Nederlandse film NEUK zeggen.