Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 114 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Julian Gilbey
Met onder meer: Ricci Harnett, Terry Stone en Craig Fairbrass
IMDb beoordeling:
6,7 (22.725)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Rise of the Footsoldier
"Based on the Shocking True Story"
Carlton Leach is al één van de meest gevreesde leiders van de hooligans die tribunes bij het voetbal bevolken, maar het gaat met hem van kwaad tot erger. Hij wordt lid van een criminele bende die in de late jaren '80 en begin jaren '90 heel Londen en Essex onveilig maakt. Leach groeit op die manier in de loop van de jaren uit tot een topcrimineel die niet met zich laat spotten.
Externe links
Acteurs en actrices
Carlton Leach
Tony Tucker
Pat Tate
Craig Rolfe
Denny
Darren Nicholls
Mickey Steele
Jimmy Gerenuk
Kate Carter
Eddie
Video's en trailers
Reviews & comments
kos
-
- 46690 berichten
- 8847 stemmen
Grappig, ben benieuwd hoe Carlton Leach wordt neergezet, toch wel een fenomeen.
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
zo! dat was me een stoere mannen film met harde vuisten, knuppels en shotguns wel zeg. die mannen winden er geen doekjes om. een echte engelde straatbende film zoals ze alleen in de UK kunnen maken. een film die je aan een stuk meeneemt in een golf van geweld en plat engels. een geweldige film als je er van houd. geen film om gezelleig met je vriendin te kijken, mits je vriendin ook niet helemaal goed snik is, hahaha... goed in beeld gebracht. rauw en hard. een 4.5 voor zijn soort.
treffer
-
- 4 berichten
- 5 stemmen
Deze film heeft mij echt heel positief verrast. Was vanaf het begin heel geboeid. De gewelds-scenes (vele) waren zeer realistisch neergezet. Ik vind dit een echte topper !! 4.5 punten.
Deze film is sterk aanbevolen.
kos
-
- 46690 berichten
- 8847 stemmen
.
. Die scene met die Arsenal-hooligans bij de trein.. of met die pizza-gast.. zo lomp.
Ik wist wel dat de geschiedenis van Leach en soort gewelsdsorgie was, maar hier moeten we toch wat korreltjes zout meenemen vermoed ik.
Wel een erg vermakelijke (keiharde) misdaadfilm verder.
bisse
-
- 646 berichten
- 444 stemmen
Best vermakelijk en lekker rauw in beeld gebracht allemaal maar van verhaalstructuur heeft Gilbey weinig kaas gegeten. De film springt van de hak op de tak en bepaalde interessante zijwegen worden aangehaald om daarna weer in het niets te verdwijnen. Tal van goede actie en leuke ideeen die helaas wel aardig verfilmd zijn maar nooit een sluitend geheel vormen. 2,5 ster
ASroma
-
- 298 berichten
- 514 stemmen
Best vermakelijk en lekker rauw in beeld gebracht allemaal maar van verhaalstructuur heeft Gilbey weinig kaas gegeten. De film springt van de hak op de tak en bepaalde interessante zijwegen worden aangehaald om daarna weer in het niets te verdwijnen. Tal van goede actie en leuke ideeen die helaas wel aardig verfilmd zijn maar nooit een sluitend geheel vormen. 2,5 ster
blabla waarom zijn er altijd van die mensen die denken dat 'zij' het filmmaken hebben uitgevonden. Het is gebaseerd op een waargebeurd verhaal dus er zit wel degelijk een goeie verhaallijn in.
bisse
-
- 646 berichten
- 444 stemmen
' Het is gebaseerd op een waargebeurd verhaal dus er zit wel degelijk een goeie verhaallijn in.'
Dus volgens jouw heeft iedere film die gebaseerd is op een waargebeurd verhaal een goede verhaallijn?? ...en dan zeg jij blablabla tegen mij
Ik vraag me af waarom er altijd van die mensen zijn zoals jij die als ze het ergens niet mee eens zijn meteen met stompzinninige argumenten aankomen die kant nog wal slaan. Waarschijnlijk omdat dit soort mensen het niet kunnen hebben dat andere wel hun mening op een redelijke manier kunnen verwoorden.
dennisabc
-
- 47 berichten
- 229 stemmen
Geweldige film, heb me 2 uur lang echt vermaakt met deze film. Af en toe erg grof, maar ik denk dat het de bedoeling van deze film een beetje is. En wat betreft het commentaar hierboven over zijwegen en blablabla, misschien is het wel goed om soms een vaag verhaal te hebben, in een film waar toch al zoveel vaags gebeurd door al die drugs;)
Neder
-
- 261 berichten
- 1366 stemmen
geweldig
van begin tot eind genieten
uberfilm!!!!!!!!!!!!!!!!!
30 sterren als ik ze kon geven.
beste film van 2007 imo.
voor meer achteergronden over hert "waargebeurde verhaal"kun je lezen op de site van een oude vriend van tony tucker en leach. Bernie, hij was ook soms op de set te vinden
donemans
-
- 197 berichten
- 143 stemmen
heel slecht, veel te veel bloederige scenes terwijl t verhaal steeds meer wegzakt. hier heb ik echt totaal geen waardering voor.
dikkie76
-
- 45 berichten
- 44 stemmen
Wel een aardige film. Ik vond het een beetje oppervakkige blijven. De keuze van hooligan naar maffia "baantje" vond ik wat kort door de bocht uitgewerkt, de hoofdpersoon lijkt in eerste instantie weinig op te hebben met zijn vrienden maar pinkt dan toch nog een traantje weg? Verder een mooie op ze "engels" uitgewerkte film.
Fortune
-
- 4315 berichten
- 2772 stemmen
Een hele brute film vol ruige beelden, beetje overdreven hier en daar maar kan nog net.
Vond alleen het einde tegenvallen had helemaal niks met het hoofdpersonage te maken. het was een waargebeurd einde maar vind het raar dat ze de hele film over iemand anders maken.
Het verhaal was inderdaad beetje misselijk om te volgen van de ene scene naar de andere maar daar had ik me niet zo erg aan gestoord.
Kortom om deze film met een stel maten te kijken zal hij nooit tegenvallen.
4
Goodfella1812
-
- 209 berichten
- 2471 stemmen
Vette film! Zoals de meeste Engelse gangsterfilms keihard, vond het persoonlijk wel jammer dat het voetbal hooligan gedeelte maar vrij kort was maar heb me toch erg goed vermaakt. 4*
poeloe
-
- 5 berichten
- 12 stemmen
Poepfilm! Criminelen horen tof over te komen zoals in snatch. Die uitsmijters leken net een paar figuranten. Voor de rest geen mooie kleuren of goed camerawerk. Als je een toffe engelse film wilt kijken, kijk dan : Dead Man's Shoes.
De GeuS
-
- 2180 berichten
- 2858 stemmen
Best vermakelijk en lekker rauw in beeld gebracht allemaal maar van verhaalstructuur heeft Gilbey weinig kaas gegeten. De film springt van de hak op de tak en bepaalde interessante zijwegen worden aangehaald om daarna weer in het niets te verdwijnen. Tal van goede actie en leuke ideeen die helaas wel aardig verfilmd zijn maar nooit een sluitend geheel vormen. 2,5 ster
Hier kan ik me goed in vinden. Ik vond echter de rauwe sfeer op een zodanig goede manier weergegeven dat hij van mij nog net 3* krijgt....
Shady
-
- 21 berichten
- 106 stemmen
Eén van de allerbeste films die ik de laatste 12 maanden heb gezien.
De Goodfellas van Engeland. Tjek het!
kleez
-
- 849 berichten
- 1207 stemmen
Wat een heerlijke film!! Vooral het begin vond ik echt ontzettend goed!! En ook het verhaallijn is precies mijn smaak: van dit soort dingen houd ik wel! In bijna alle films krijg je bijna een standaard verhaallijn (het gaat goed - dan komen er veranderingen/problemen - dieptepunt - en uiteindelijk is alles goed), en dit is meer verhalen in 1 film!!
Het verhaal vond ik ook erg sterk, en hierboven zitten reacties dat je de film met een korreltje zout moet nemen. Denk dat dat echt niet hoeft, en vind deze film echt HONDERD maal beter dan zo'n flauwekul film als 'Hooligans'.
4,5*
Jefferson019
-
- 115 berichten
- 94 stemmen
beter dan hooligans en footballfactory bijelkaar.
lekkere actiefilm met veel geweld ..
Explosive
-
- 39 berichten
- 38 stemmen
Wat een bagger film... totaal geen verhaallijn. En dan vergelijken met de Hooligans?? no way!
heb hem wel af zitten kijken maar hij was absoluut niet de moeite waard.
Dutchmeister
-
- 492 berichten
- 732 stemmen
Ik heb hem maar van het internet gehaald maar k moet eerst ondertitels hebben. Ik versta geen fuck van het engels dat ze soms lullen. Maar het zag er wel tof uit allemaal.
smettipie
-
- 64 berichten
- 588 stemmen
heb deze net gezien, en ik ga hem morgen nog eens bekijken:):)
deze is echt zeer goed!!!
normaal hou ik niet zo van engelse films, maar deze is TOP!!!!!!!
4,5 zeker waard!!!!!!!!!!!!!!!!
lanlan
-
- 30 berichten
- 25 stemmen
Zeer vermakelijke film. Zat wel degelijk een verhaallijn in. Gaat over een hooligan die langzaam door omstandigheden in het criminele circuit rolt.
Ik heb me wel helemaal suf gelachen om dat criminele maatje van hem. De criminele versie van Edgar van debiteuren crediteuren.
Bazza
-
- 54 berichten
- 831 stemmen
beter dan hooligans en footballfactory bijelkaar.
lekkere actiefilm met veel geweld ..
Dit kan je toch niet vergelijken met hooligans of the football factory, minder als een kwart van de film gaat over hooligans. Het verhaal vond ik toch iets minder maar toch een redelijk goede film. 4*
mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
als je van geweldadige films houd dan is deze film precies wat je zoekt.
eigenlijk van begin tot eind 1 en al geweld.
ik heb me wel vermaakt met deze film alhoewel ik het soms wel een beetje van de hak op de tak vind gaan.
wie van bloed en geweld en harde actie houd is met deze film helemaal in zijn/haar nopjes !!!
jelmer86
-
- 2 berichten
- 10 stemmen
Echt een topfilm over Engelse hooligans dit! 4,5*
Er zat ook een trance/dance nummer in, kwam een aantal keren voor, ongeveer halverwege de film bij het stuk '4 years later, 1994, essex' bij de scene met het strand. Kent iemand de titel van dit nummer?
Pre- en sequels

Rise of the Footsoldier: Vengeance
2023
Geen reacties

Rise of the Footsoldier: Origins
2021
1 reactie

Rise of the Footsoldier: Marbella
2019
8 reacties

Rise of the Footsoldier 3
2017
7 reacties

Rise of the Footsoldier Part II
2015
6 reacties
Het laatste nieuws

Netflix-hits ingehaald door dramafilm 'Materialists' van Celine Song

'Blind Sherlock' is een kijkcijferhit op Netflix: dit zijn de best bekeken series van dit moment

Netflix voegt onverwachts alle seizoenen van 'The Vampire Diaries' toe aan het aanbod

Derde 'Yellowstone'-spin-off over personage Kayce Dutton in maart al op SkyShowtime
Bekijk ook

Papillon
Avontuur / Drama, 1973
351 reacties

The Last King of Scotland
Drama / Historisch, 2006
401 reacties

The Hurricane
Biografie / Sport, 1999
213 reacties

The Insider
Thriller / Drama, 1999
459 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Jacob's Ladder
Thriller / Drama, 1990
537 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




