Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 85 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Matt Reeves
Met onder meer: Michael Stahl-David, Mike Vogel en Lizzy Caplan
IMDb beoordeling:
7,0 (441.350)
Gesproken taal: Russisch en Engels
Releasedatum: 24 januari 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag om 03:05 uur op Sat 1
Plot Cloverfield
"Some thing has found us."
Een groep jonge mensen organiseert een afscheidsfeestje voor Rob Hawkins, die naar Japan vertrekt. Wanneer er een korte aardbeving gevoeld wordt en er korte tijd later een gigantische explosie plaatsvindt, is het duidelijk dat hun avondje uit er één wordt om nooit te vergeten. Met een videocamera slaagt Hud, één van de jongeren, erin om de diverse taferelen die zich die nacht voordoen, vast te leggen. De beelden tonen onder meer het verloop van een beangstigend chaotische nacht in New York City, waarbij veel slachtoffers vallen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 441350)
- Trailer (YouTube)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Marlena Diamond
Lily Ford
Hudson 'Hud' Platt
Rob Hawkins
Jason Hawkins
Beth McIntyre
Bodega Cashier
Jenn
Antonio
Charlie
Reviews & comments
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
met Godzilla kreeg ik wel medelijden
Ja, ik had ook medelijden met Godzilla. Ze zal maar rondlopen met zo'n enorme Centenbak. Arm beest.
K@i
-
- 899 berichten
- 0 stemmen
Ja, ik had ook medelijden met Godzilla. Ze zal maar rondlopen met zo'n enorme Centenbak. Arm beest.
Codzilla is een lekkerding
vergeleken met dit
spuug lelijke wan gedrocht !
Thom1994
-
- 1312 berichten
- 672 stemmen
Film is goed, maar hij is zeker niet bijzonder. Sommige dingen kloppen gewoonweg niet. Neem nou het hoofd van het vrijheidsbeeld, die is in deze film véél te klein. En het einde van de film is vrij raar en oncreatief. ik vind deze film niet meer waard dan een 3.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Visueel schitterend, een genot om naar kijken. Ook de beelden van puin en dolende mensen op straat, komt bekend voor.. Het van dichtbij zien vechten van de militairen vond ik ook indrukwekkend.
Maar de beelden zijn het enige dat ik bovengemiddeld waardeer. Het realistische karakter van handheld-camera's levert normaalgesproken een spanning alsof je er zelf fysiek bij bent, maar bij Cloverfield had ik dat minder, met uitzondering van de metrotunnel.
Wat er met de hoofdpersonen ging gebeuren kon me niet zoveel schelen, ik ervoer niet die enge ren-voor-je-leven-spanning. De enige sensatie vond ik het telkens blijven wachten op beelden van het monster en de beesten.
Dat vond ik wel knap, in het begin ben je aan het turen en weet je niet wat er aan de hand is, en zodra je het wel weet ben je telkens nieuwsgierig naar meer. Een soort positieve spanning, maar dat lijkt me niet helemaal de bedoeling.
Het verhaal zelf is het bekende concept (in een nieuw jasje), in dit geval een zee-gedrocht of iets dergelijks dat uitgerekend Amerika moet aanvallen. De zoektocht naar de vriendin kwam te geforceerd over met helaas teveel onwaarschijnlijkheden. Ik vraag me ook af waarom blijkbaar alleen knappe acteurs mochten meedoen.
Al met al is het de visuele kunst die de film voor mij bijzonder maakt, maar had er veel meer in kunnen zitten.
3,5* vooralsnog
Jules15
-
- 403 berichten
- 710 stemmen
Leuke, spannende film, ook de manier van filmpen vond ik een pluspunt voor de film, het eind vond ik alleen wat afgeraffeld.
Maar het is toch een goede, en makkelijk kijkende film
4 sterren
powerman
-
- 1226 berichten
- 3230 stemmen
Ja, dit is toch weer heel wat nieuws. Feitelijk is het een soort combinatie van horror met rampenfilm, echter je zit er midden in, doordat we opnames krijgen te zien van iemand die het hele gebeuren met een videocamera heeft vastgelegd. In het begin is dat vrij irritant, als de beelden heen en weer slingeren, dat je er bijna misselijk van wordt, echter als 'het' gaat gebeuren dan wordt het intens, vooral omdat we flarden zien van wat er zich in werkelijkheid afspeeld, en wordt de film een soort achtbaan met dito snelheid. Enige irritante is dat er wel 1000 keer 'oh my god' wordt geroepen. Verder gewoon dik in orde.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Heb halfpuntje verlaagd. Vind het een beetje tegenstrijdig dat ze een realistisch concept gebruiken (handheldcamera) voor een best infantiel en jaren '30 idee (een schreeuwend beest dat NY aanvalt) met soms wel erg onwaarschijnlijke gebeurtenissen (een wolkenkrabber dat omvalt tegen een andere, blijft staan, en het doorboorde vriendinnetje wordt levend gered). Niets tegen fantasie, maar vond het een beetje te.
totti999
-
- 108 berichten
- 258 stemmen
Pluspunten zijn het originele idee en de hype die vooraf is gekweekt.
Tegenvallers: de soms wel erg onlogische verhaallijn en het feit dat je op een gegeven moment wel wat moe wordt van het kijken naar de schokkende (letterlijk) beelden van de handheldcamera (maar dat is uiteraard inherent aan het hele verhaal). Ook het einde is weinig creatief.
Kristiaan
-
- 72 berichten
- 230 stemmen
Ik wil geen grammatica nazi zijn, maar het is camera.
Ik wil dat ook niet zijn, maar 'grammaticanazi' is één woord. 
ZinloosGeweldig
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Ik zie vele positieve reacties op deze film. Helaas denk ik er heel anders over. Ik vond het een barslechte film. Sterker nog ik vond het de slechtste film van 2008. Ik zat voor aan in de Bios bij deze film en ik ging met een misselijk gevoel weg vanwege het irritante bewegen en schudden van de camera. En in het begin had ik zoiets van: 'nou, dit kan nog wel wat worden' maar naar mate de film steeds langer duurde begonnen er steeds meer dingen te irriteren zoals het slechte acteerwerk en het eideloze "Oh, My God" geroep. Ook had ik de beste stukken al in de trailers gezien waardoor ik de film zelf alleen maar meer tegen vond vallen. De special effects waren wel overgens wel redelijk ok.
"Blair Witch Project" vond ik een goede film en "Godzilla" was ook wel geinig maar een mix hiervan vind ik toch zwaar tegen vallen. Maar ach....dat is slechts mijn mening.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Ik zat voor aan in de Bios bij deze film en ik ging met een misselijk gevoel weg vanwege het irritante bewegen en schudden van de camera.
Misschien had dat meer te maken met het feit dat je vooraan in de cinema zat? Ik zat achteraan en had helemaal geen last.
En in het begin had ik zoiets van: 'nou, dit kan nog wel wat worden' maar naar mate de film steeds langer duurde begonnen er steeds meer dingen te irriteren zoals het slechte acteerwerk en het eideloze "Oh, My God" geroep.
Tja, da's een beetje de bedoeling van de film. Die mensen zijn geen acteurs maar toevallige passanten in een tragedie die NY treft. Dat ze constant "Oh my God" roepen hoort daar gewoon bij. Ik herinner me de live-beelden van het vliegtuig dat de WTC-torens doorboorde en ik heb daar ook meer dan eens "Oh my God" gehoord. Wat zegt een mens anders in zo'n situatie?
"Blair Witch Project" vond ik een goede film en "Godzilla" was ook wel geinig maar een mix hiervan vind ik toch zwaar tegen vallen. Maar ach....dat is slechts mijn mening.
Bij mij is het andersom. Blair Witch Project viel nog wel mee, maar Godzilla, dat was een draak....van een film. Maar da's mijn mening natuurlijk 
Starmaster501
-
- 882 berichten
- 174 stemmen
Zelfs in de poster zitten dingen verstopt. Kijk maar op youtube 
SanderSander88
-
- 605 berichten
- 0 stemmen
Niet het monster, het monster lijkt niet op een sok met een knoop erop.
Scheurleer
-
- 331 berichten
- 573 stemmen
Kennelijk moet je er van houden , en dat doe ik blijkbaar niet. Ik vond het rampzalig gefilmd. Niets was goed zichtbaar. Het bleef allemaal wazig, onscherp, schokkerig.
Voor het verhaal 1*
SanderSander88
-
- 605 berichten
- 0 stemmen
Haha "het verhaal". "Rampzalig" gefilmd, goede. 
Avitas Sibannac
-
- 521 berichten
- 621 stemmen
Een geweldig spektakel deze Cloverfield. Zat de ganse speelduur op het puntje van m'n stoel. Visueel ook erg indrukwekkend met een mooie belichting.
In tegenstelling tot de laatste docu-achtig geschoten film die ik zag (District 9) kon het beginstuk me hier dus wel boeien. Hoewel dat het misschien ook niet zo lang had hoeven duren. Maar hoe dan ook, het werkt. Net als je denkt even weg te dromen barst Cloverfield los.
Blijkbaar zijn er mensen die misselijk werden van het zwierende handycamwerk en in sommige gevallen zelfs de zaal moesten verlaten.
Ikzelf heb hier geen last van en ik vond het camerawerk hier erg sterk. Niet bepaald realistisch in zo'n situatie, maar ach kom.
Groot pluspunt van de film is dat het monster zo veel mogelijk uit beeld blijft in het begin. Je raakt als het ware zo benieuwd dat ik mezelf er enkele keren op betrapte onbewuste bewegingen te maken om toch maar een deftig beeld van het monster op te vangen. Echt geweldig.
Boordevol indrukwekkende scènes en vanaf de eerste 'beving/schok' beleeft Cloverfield meteen z'n piek en zakt niet meer in.
De spannende en dreigende sfeer blijft continu op hetzelfde niveau en Cloverfield eindigt dan ook super, precies zoals het hoort.
Zelden zo'n continue hoog niveau gezien in een actiefilm en dat is precies de sterkte van deze film.
4,5 *
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Na herziening nog een half puntje eraf. Het is echt een gruwelijk clichématige monsterfilm (dat hele "we gaan terug voor mijn vriendin plotje kan echt niet meer) met een gimmick (de handheld camera). De paar goede momenten kunnen daar helaas niet meer tegen op.
skip
-
- 228 berichten
- 235 stemmen
Wat een baggerfilm maar een vette pluim voor de marketing eromheen want die hebben de mensen toch aardig doen geloven dat dit toch iets geweldig zou moeten zijn. Zeg je maar vaak en hard genoeg dat prut klasse is dan geloven een boel mensen dat het zo is. Als acteur kom je in deze film helemaal niet aan bod omdat je overschreeuwd wordt door drukte en een zenuwachtig heen en weer bewegende camera. Waar in "the Blair Witch Project" de spanning wel goed wordt overgebracht mislukt in deze "handycam" productie
dat totaal. Op een paar goede special effects na is deze rommel het kijken niet waard. Verder dan 0,5 * kom ik echt niet.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Wat een baggerfilm maar een vette pluim voor de marketing eromheen want die hebben de mensen toch aardig doen geloven dat dit toch iets geweldig zou moeten zijn. Zeg je maar vaak en hard genoeg dat prut klasse is dan geloven een boel mensen dat het zo is.
Ja, want het kan natuurlijk niet zo zijn dat er andere mensen zijn die dit wel een geweldige film vinden. Flutrecensie. 
Lucsz
-
- 180 berichten
- 1375 stemmen
Ik vond het best een leuke film. Sowieso is het een zeer spannende film en vind ik de manier waarop het gefilmd is ontzettend origineel. Het acteerwerk is zeker niet perfect, maar dat wil ik ze graag vergeven als je bekijkt hoeveel spanning er overgebracht wordt.
Ik heb echt op het puntje van mijn stoel gezeten toen ik deze voor de eerste keer keek, maar eerlijk is eerlijk: het is geen meesterwerk. De acteerprestaties en de dialogen trekken het gemiddelde dik een heel punt omlaag.
Ondanks dat is dit toch een van de films die ik puur op spanning gelet het interessants vond van de afgelopen jaren.
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Wat een baggerfilm maar een vette pluim voor de marketing eromheen want die hebben de mensen toch aardig doen geloven dat dit toch iets geweldig zou moeten zijn. Zeg je maar vaak en hard genoeg dat prut klasse is dan geloven een boel mensen dat het zo is. Als acteur kom je in deze film helemaal niet aan bod omdat je overschreeuwd wordt door drukte en een zenuwachtig heen en weer bewegende camera. Waar in "the Blair Witch Project" de spanning wel goed wordt overgebracht mislukt in deze "handycam" productie
dat totaal. Op een paar goede special effects na is deze rommel het kijken niet waard. Verder dan 0,5 * kom ik echt niet.
Dat je de film slecht vindt, geen probleem. Maar die recensie slaat weer nergens op.
MovieHolic
-
- 1211 berichten
- 2153 stemmen
Ik heb een trailer in de bioscoop gezien en ik moet zeggen dat deze film me serieus "super" bruut lijkt!
Ben benieuwd
En dat was hij dus ook xD
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Deze film was vorig jaar dé hype van het moment, er werd een enorme reclamecampagne voor op poten gezet die ons deed gissen waarover het nu precies ging. Al gauw bleek het te gaan over een gigantisch monster van onbekende oorsprong dat New York is binnengevallen en zich begint te voeden met de mensen op straat.
Maar er is iets serieus mis mee... 
Hoelang bestaat het medium film nu al..? Een goede 100 jaar, toch...?
En de beeldkwaliteit is er met behulp van moderne camera's met bakken op vooruitgegaan.
Maar dat wil deze regisseur niet geweten hebben.
In crappy Handycam-formaat wil hij ons overdonderen met een monsterfilm van epische proporties. Als er nu één ding is dat je dan zeker NIET moet doen is alles héél onduidelijk in beeld brengen met zo'n schokkende Handycam die 80% van de tijd niet in beeld brengt wat er aan't gebeuren is !!
Heeft deze regisseur dan niets geleerd van de fouten van zijn voorgangers...?
Jeeeezes 
Het gegeven van de film is ijzersterk. Een krimineel bangelijk uitziend gedrocht dat om onbekende reden een volledige stad aanvalt en niet klein te krijgen is door het leger.
Bazooka's, tanks, bommenwerpers, niets blijkt dit monster te kunnen stoppen op zijn allesvernietigende doortocht.
De verbluffende aktiescènes zijn op één hand te tellen, da's nogal aan de magere kant voor dit genre film.
Als je dan bedenkt hoe goed het er had kunnen uitzien als hij was gefilmd op een normale manier, is dat om gek van te worden. 
6,5/10.
Een bangelijke Monsterfilm die door zijn Handycam-look kompleet naar de vaantjes is geholpen 
Please mister James Cameron, laat aub nog eens aan de Wereld zien hoe je een Monster-Actiefilm in beeld moet brengen, want sommige regisseurs hebben er blijkbaar nog steeds niets van begrepen...
Filmsite : http://www.cloverfieldmovie...
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Uit je recensie maak ik op dat je het oogmerk van de film totaal niet begrepen hebt. Als ze een gelikte film met het normale camerawerk hadden geschoten dan hadden we een Godzilla revisited gekregen.
Deze film is een toevallige registratie van een groepje inwoners van New York, niet meer en niet minder. Daarom ook dat we zien (of niet zien) wat de hoofdrolspelers zien, dat we weten (of net niet weten) wat de hoofdrolspelers weten. Overigens valt de hoeveelheid actie best nog mee hoor.
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Uit je recensie maak ik op dat je het oogmerk van de film totaal niet begrepen hebt. Als ze een gelikte film met het normale camerawerk hadden geschoten dan hadden we een Godzilla revisited gekregen.
Tsja, ik vond het een gemiste kans.
Met zo'n bangelijk uitziend monster hadden ze gerus een "Godzilla revisited" mogen maken, maar dan met de rauwe actie erin die hier tentoongesteld wordt en niet die melige Roland Emmerich toestanden

Het HAD een BOM kunnen worden maar buiten die fantastische eindscène, die niet beter kon gefilmd zijn dan met zo'n handycam, bracht dit deze film - wat mij betreft - geen meerwaarde bij.
Hopelijk volgende keer beter...
JasonBourne
-
- 101 berichten
- 1133 stemmen
Vermakelijk, ondanks de vreselijke sentimentele reddingspoging in die wolkenkrabbers.
Doch niet meer dan een 3
Layla!
-
- 175 berichten
- 276 stemmen
Goshh, en ik dacht dat ik de enigste was die er zo over dacht..
Gewoon het feit dat het monster in de film geheim is gebleven totdat ie in de bioscoop was en het open einde.. Vond het een uber goede film en dat blijf ik zeggen..
Het bewegen van de camera vond ik juist heel erg meevallen, en dat vond ik de film weer iets geven..
Het enige onrealistiche aan deze film was dat ze met die helikopter neerstorten en er doodleuk uitkruipen..
4,5*
A.L.I.E.N
-
- 775 berichten
- 1055 stemmen
Deze film is echt... Creepy. Ik vindt er geen andere woorden voor! Hij is zo spannend en ook eng. Zoals Dat ze in die metro rondt dwalen en allerlei verschrikkelijke en rare geluiden horen Of dat ze totaal niet weten wat het is en dat er een teory wordt opgesomt dat het mischien wel eens een mislukt genetish experiment is, dat is uitgebroken. Om koude rillingen van te krijgen. Maar waar er véél pluspunten zijn, zijn er meestal ook een paar minpunten.
Minpunt 1: Het Monster (of wat het ook is)wordt net iets te vaak getoond. Op een bepaalt moment bij de eindscene in het park, kan je echt het beest duidelijk zien en het blijft zo'n 5 a7 seconden onbewogen in beeld, zodat je geneog tijd bet om het te bestuderen! Als ze dat nu hadden weggelaten en enkel zo een poot of een schub zo hier en daar laten zien, had het wel zo'n 3 keer enger kunnen worden. Dan zou je ook een beetje in de onwetendheid blijven.
Minpunt 2 (en ook zowat het laatste):Het Einde: Daar is echt veel te veel aangebried. (onder andere die 10 sec durende shot van dat "monster" zoals hierboven vermeld) Ik vondt de film fantastisch totdat de scene dat de heli is neergestord in central park. En bijna alee hoofdpersonen stappen er zo doodleuk uit! zo van: "Ooh een verselijk monster heeft onze helikopter uit de lucht geslagen. Ons ingeslikt en ons daarnaa godver*** weer uitgepuugd in central park waar we dan te pletter sloegen!!! Maar voor de rest is er niets aan de hand hoor." Als ze dat nu hadden weggelaten (die scene die ernaakomt) dan had de film van mij zeker een 5.0 gekeregen.
Ondaks dat is het toch een zeer goede en geslaagde film. 4.5
Zero_Sunshine
-
- 98 berichten
- 255 stemmen
Dit is echt een superspannende film, al direct vanaf het begin.
Je krijgt ook een speciaal gevoel omdat je nooit echt weet wat er juist allemaal gebeurd.
Aanrader!
Pre- en sequels

The Cloverfield Paradox
2018
143 reacties

10 Cloverfield Lane
2016
320 reacties
Gerelateerd nieuws

Horrorfilm 'Cloverfield' van Matt Reeves vanavond op televisie: 'Nog steeds kippenvel'

Ook deze goed beoordeelde films verdwijnen binnenkort uit het Netflix-aanbod

Vijf sterke dystopische films over een verdorven wereld | MovieMeter Toplijst

Netflix voegt vandaag onder meer deze zes films toe
Bekijk ook

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.344 reacties

Gladbeck: Das Geiseldrama
Documentaire / Misdaad, 2022
20 reacties

Snow Cake
Drama, 2006
97 reacties

Ex Machina
Sciencefiction, 2014
420 reacties

District 9
Sciencefiction / Thriller, 2009
1.778 reacties

Last Night
Drama / Komedie, 1998
15 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








