• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.145 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.194 acteurs
  • 199.045 gebruikers
  • 9.373.656 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Drama / Fantasy | 166 minuten
3,66 4.636 stemmen

Genre: Drama / Fantasy

Speelduur: 166 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Brad Pitt, Cate Blanchett en Tilda Swinton

IMDb beoordeling: 7,8 (739.055)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 januari 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Curious Case of Benjamin Button

"Life isn't measured in minutes, but in moments."

Terwijl de orkaan Katrina op New Orleans afstormt, ligt de bejaarde Daisy op haar sterfbed. Ze vraagt haar dochter om voor te lezen uit een oud dagboek. Het dagboek vertelt het bijzondere verhaal van Benjamin Button. Benjamin wordt geboren als bejaarde man, en wordt vervolgens met de dag jonger. Halverwege hun levens worden Daisy en Benjamin verliefd. Maar wat zal de toekomst brengen wanneer Benjamin steeds jonger, en Daisy steeds ouder wordt?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Benjamin Button

Daisy Fuller

Caroline Fuller

Thomas Button

Tizzy Weathers

Captain Mike

Monsieur Gateau

Grandma Fuller

Elizabeth Abbott

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Coop

Coop

  • 100 berichten
  • 117 stemmen

Pastichio Rocker schreef:

Vreemde film van topper David Fincher, regisseur van topfilms zoals Se7en, Fight Club en Zodiac. Het verhaal draait dus om een baby die alle kenmerken heeft van een bejaarde man en steeds jonger wordt. Wij als kijker kunnen meegenieten van zijn avonturen door middel van dagboeken en brieven die worden voorgelezen door de dochter van Bejamin's grote liefde; nu een oude vrouw die op sterven ligt.

Het verhaal heeft wat dat betreft veel weg van Forrest Gump. Dat is niet zo gek aangezien het hier dezelfde schrijver betreft. Het is een uitermate zoetsappig verhaal van iemand met een uitzonderlijke handicap die er het beste van probeert te maken en zo een hoop bijzondere dingen meemaakt en bijzondere personen ontmoet.

De film is bekend om het gebruik van vernieuwende digitale effecten die het verjongingsproces zo naturel mogelijk moeten laten verlopen. Wat betreft zijn ze geslaagd, want het ziet er prima uit. Ze hebben naar het schijnt het hoofd van Pitt steeds op een andere acteur geplakt. De sfeer in de film is wel op en top Fincher en deed me erg denken aan Zodiac. Lang uitgesponnen scenes die nergens naartoe lijken te gaan, of er op het eerste gezicht niet toe doen. Cinematografie en muziek was verder ook prima.

Fincher heeft natuurlijk ook een geheim in petto, iets wat de argeloze kijker al ver van te voren aan kan zien komen. Toch verveelt de film geen seconde, en dat komt met name door de charismatische vertolking van Pitt en de bijrollen van Tilda Swinton, Jared Harris, Jason Flemyng en Taraji P. Henson. Cate Blanchett en Julia Ormond als moeder/grote liefde en dochter waren aardig, maar niets om over naar huis te schrijven. Vooral Ormond is erg vlak en ik miste chemie tussen Pitt en Blanchett.

Fincher schiet wel de fout in door het verhaal te vertellen zoals in Titanic en The Bridges Of Madison County. Niet echt origineel en het verklapt te veel van wat komen gaat. Het is ook erg irritant dat hierdoor het verhaal steeds wordt onderbroken. Daarnaast is de film redelijk voorspelbaar en blijft het verder netjes binnen de lijntjes. Maar ondanks deze minpuntjes is het toch een leuke film voor een druilerige zondagmiddag. Toch hoop ik dat Fincher volgende keer weer met iets 'geks' komt.

Ik vind dat je erg mooi kan schrijven !

Ik heb hem net gezien en hij heeft me wel geraakt, voel me nu wel wat droevig en heb behoefte om iemand vast te pakken.

Mooie film, zeker voor de meer gevoeligere mensen.


avatar van parel123

parel123

  • 39 berichten
  • 42 stemmen

Keurige film met bijzondere invalshoek en prachtig gefilmd. Ondanks de onmogelijkheid blijf je de hele film nieuwsgierig. Brad Pitt is een wat eentonige acteur naar mijn mening, maar in deze film heeft hij me licht verrast.


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

Jawel, Fincher levert weer prachtig werk af met deze 'The curious case of Benjamin Button'.

Na Fight club, Se7en en The game ook eindelijk deze gezien en ik ben toch weer onder de indruk.

Fincher kan als geen ander sfeer creëren, zo ook bij deze.

Ook visueel is deze geweldig. Vooral de manier waarop Benjamin steeds jonger wordt dan.

De film is wel lang, maar saai werd het eigenlijk nergens.

Ik kijk al uit naar mijn volgende FIncher, namelijk Zodiac.


avatar van Leursio

Leursio

  • 26 berichten
  • 72 stemmen

Na de geweldige reviews en de hoge score had ik misschien te veel verwacht van deze film. Het concept is leuk bedacht, en ook wel overtuigend uitgewerkt, maar toch zat er wat weinig vaart in. Misschien pas ik mijn waardeering nog wel aan na een tweede keer kijken.


avatar van Storkie

Storkie

  • 38 berichten
  • 51 stemmen

Zonder enig oordel, voorkennis, zelfs niet wetende wie er in de film spelen naar de bioscoop gegaan. In de tuschinski nog even snel op mijn telefoon gekeken waar de film over gaat.. en toen begon de film.

Momenten dat ik me rot gelachen heb, zoals iets wat een bepaald personage 7 maal in zijn leven is voorgekomen .

Een gewelig leuke film die van mij dan ook de uitzonderlijk hoge beoordeling krijgt van 5 sterren.


avatar van TriplaR

TriplaR

  • 141 berichten
  • 170 stemmen

Stephan schreef:

Ook de verwijzing naar Katrina ontging me een beetje.

Desalniettemin... Geen moment verveeld en visueel intrigerend.

Van IMDB:

The hummingbird is the only bird in the world that can fly backwards. All hurricanes spin counter-clockwise. These, among other "backward" motifs involving clocks and so on, tie in with the major thematic elements related to Benjamin Button living life in reverse.

Ik heb de film zojuist gezien, zit ziek thuis en het regent heel de dag, dus de perfecte omstandigheden voor zo'n film.

Vond het een mooie film, goed geacteerd al moet ik het met enkelen eens zijn en zeggen dat Pitt toch wat eenzijdig is. Desalniettemin is het een bijzonder verhaal, mooi verteld en gefilmd. Het is een vrij lange zit, en achteraf vind ik dat het misschien wel ietsje korter had gemogen. Toch is de film zeker de moeite waard, gewoon één van die films te je eens gezien moet hebben.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

saaaaai


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

Wat een hoogstaande berichten schrijf jij toch altijd seg.

kan je misschien even uitleggen waarom je deze saai vind?


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Het tempo van de film is aan de trage kant en in verhouding met de speeltijd gebeurt niet zo veel. De accenten in de film vind ik wat overdreven en storend.

De scenes dat Benjamin aan het varen is vind ik nog wel aardig.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

De film is ook saai . Het verhaal is wel erg goed.


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Hoe bedoel je? Onder een 'erg goed verhaal' versta ik een dat je kan onderhouden van begin tot einde. Dan zou een film niet saai mogen zijn.


avatar van zidane01

zidane01

  • 46 berichten
  • 647 stemmen

Don MN schreef:

Hoe bedoel je? Onder een 'erg goed verhaal' versta ik een dat je kan onderhouden van begin tot einde. Dan zou een film niet saai mogen zijn.

Je hebt filmliefhebbers en liefhebbers van een filmgenre. Ik hoef je vast niet te vertellen tot welke van de twee degene hoort die jij hebt gequote...


avatar van Paalhaas

Paalhaas

  • 1582 berichten
  • 2569 stemmen

Vreemde, lang uitgesponnen film die na ruim 2,5 uur als een nachtkaars uitgaat en je achterlaat met het gevoel dat Fincher geen idee had wat-ie er eigenlijk mee wilde zeggen. Je begint te denken dat hij dusdanig gecharmeerd was van de gimmick uit F. Scott Fitzgeralds korte verhaal (i.e. het steeds jonger worden i.p.v. ouder), dat hij uit het oog verloor dat je daarmee nog geen goede film hebt gemaakt. Zware tegenvaller van een regisseur van wie ik veel beter gewend ben.


avatar van film_kaza

film_kaza

  • 3140 berichten
  • 0 stemmen

Zwaar klote dat deze pulp 3 oscars heeft gewonnen. Gelukkig hadden ze nog een beetje verstand en ging de oscar voor beste acteur naar Heath Ledger uit Dark Knight.


avatar van decicco

decicco

  • 2856 berichten
  • 1143 stemmen

Super mooie film!

Kom maar eens op het idee om zoiets te verzinnen eindelijk eens geen doorsnee film maar echt iets speciaals. Vind het jammer dat hier boven mij een aantal mensen zo een laag cijfer hebben gegeven maarja dat is hun mening. Het enige wat ik een beetje crap vond was het begin maar verder heb ik niks op deze film aan te merken heel erg mooie film!


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2933 stemmen

Paalhaas schreef:

Vreemde, lang uitgesponnen film die na ruim 2,5 uur als een nachtkaars uitgaat en je achterlaat met het gevoel dat Fincher geen idee had wat-ie er eigenlijk mee wilde zeggen. Je begint te denken dat hij dusdanig gecharmeerd was van de gimmick uit F. Scott Fitzgeralds korte verhaal (i.e. het steeds jonger worden i.p.v. ouder), dat hij uit het oog verloor dat je daarmee nog geen goede film hebt gemaakt. Zware tegenvaller van een regisseur van wie ik veel beter gewend ben.

Had het niet beter kunnen verwoorden


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3471 stemmen

Welk leuk dat Fincher juist in de tijd van alle harde actiefilms en veel special effects juist een langdradige film maakt, want langdradig is deze af en toe zeker.

Het verhaal is gewoon bijzonder te noemen en verder wel goed uitgewerkt.

Had toch iets korter gekunt.

Acteer werk van Pitt is om U tegen te zeggen.


avatar van Turkeyloverz

Turkeyloverz

  • 4239 berichten
  • 1459 stemmen

Het idee is leuk en boeiend, het acteerwerk kan niet beter en Cate Blanchett ziet er prachtig uit. Verder is de film ook nergens saai, maar daarmee is al het goede gezegd. De film mist alsmaar iets en is te standaard. Als je na een tijdje ook nog eens gewend bent geraakt aan het idee, dat eerst zo origineel en leuk was, blijft er een film over waarin niet veel meer gebeurt.


avatar van the.real.deal

the.real.deal

  • 80 berichten
  • 769 stemmen

Ondanks dat ik meestal geen geduld voor dit soort films heb vond ik dit een mooie film en zoals eerder al vermeld werd is het acteer werk subliem.


avatar van Prrrauline

Prrrauline

  • 119 berichten
  • 1713 stemmen

De gimmick van het omgekeerd leven is een leuk 'what if...' gegeven. Daar kan de kijker prima eigen conclusies aan verbinden. Dus is het onderschatting van de kijker of een Hollywood-concessie, dat de moraal zo letterlijk wordt uitgespeld? Of was men bang dat er zonder moraal te weinig diepgang over zou blijven?

"You never know what's coming for you." Dat motief wordt de kijker nogal ingepeperd. In het geval van Forrest Gump ("Life is like a box of chocolates...") werkt dat uitstekend; het komt overeen met de bizarre verwikkelingen waarin Gump steeds opnieuw belandt. In het geval van The Curious Case of Benjamin Button overtuigt de aansluiting van het motief op het verhaal niet. Het lijkt vooral een cliché, dat je op iedere film zou kunnen toepassen. Immers, Benjamin leidt ondanks zijn aandoening nog een betrekkelijk normaal leven.

Een cast met Brad Pitt en Cate Blanchett schept hoge verwachtingen. Die vervullen zij slechts ten dele. Er had wat meer gevonkt mogen worden tussen beide personages. Het is ook de vraag of de kijker Benjamin en Daisy daadwerkelijk leert kennen.

Het scenario roept nogal wat vragen op. Waarom weet Benjamins zus niet van zijn bestaan? En waar blijft zij als hij eenmaal weer thuis woont? Hoe weet Benjamins echte vader wie hij is? Waarom is Daisy's dochter zo verbaasd over een dansfoto van Daisy, terwijl zij jaren een eigen danssalon heeft gehad? En waar was de dochter in de laatste jaren dat Daisy voor Benjamin zorgde?

Uiteraard kan in een uitgebreid scenario als dit, niet op alle details worden ingegaan. Juist daarom had men beter een aantal personages achterwege kunnen laten, om meer ruimte te bieden aan de personages waarom het draait. Van Daisy's dochter krijgt de kijker zo weinig te zien, dat ze je nauwelijks kan beroeren.

De reden voor al deze kritische noten, is vooral de overtuiging dat deze film veel beter had kunnen zijn dan hij nu is. Het scenario leent zich perfect voor een meer sprookjesachtige setting, waarbinnen veel meer ruimte is voor curieuze gebeurtenissen.

Desondanks is Fincher er in geslaagd een leuke, toegankelijke film te maken, met pakkende, emotionele momenten. En met een bijzonder lange speeltijd, die ik moeiteloos heb geconsumeerd.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Schitterende film! Erg van genoten.

Boeiend tot het einde.

Prachtig geacteerd, constant ontwikkelingen,

166 minuten zijn prima door te komen!


avatar van lientje123

lientje123

  • 12 berichten
  • 0 stemmen

Leursio schreef:

Na de geweldige reviews en de hoge score had ik misschien te veel verwacht van deze film. Het concept is leuk bedacht, en ook wel overtuigend uitgewerkt, maar toch zat er wat weinig vaart in. Misschien pas ik mijn waardeering nog wel aan na een tweede keer kijken.

Je wilt hem dus wel nog een keer zien. Daar is hij wel leuk genoeg voor


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Heel mooi , origineel verhaal dat weliswaar traag wordt opgebouwd maar geen moment gaat vervelen. Er zitten ook een paar aangrijpende momenten in en bepaalde dialogen ( of monologen ) met betrekking tot het leven, de liefde, de vergankelijkheid, het lot of toeval zijn boeiend en kunnen leiden tot leuke gespreksonderwerpen.

De acteerprestaties zijn goed, maar het is vooral Cate Blanchett die met haar uitstraling en charme deze film nog iets meer geeft.

De hoge verwachtingen van deze film werden dus ingelost.

8,5/10


avatar van SJRS.VLDT

SJRS.VLDT

  • 175 berichten
  • 447 stemmen

Film net voor de derde keer gekeken. En bij de tweede keer vond ik hem al beter dan de eerste keer en bij deze derde keer ben ik eruit!

Deze film wordt nu de vijfde film in m'n lijstje van 5-sterrenfilms!


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Origineel is het inderdaad, maar ik stoorde mij aan de trage opbouw. Voor een degelijke karakterontwikkeling is dit te overdreven. Het eerste uur heb ik meermaals mijn ogen dichtgedaan.

Gelukkig werd het naar het einde wel beter. De tijd dat ze ongeveer elkaar kruisen met hun leeftijd vind ik het mooiste en het boeiendste. Naar het einde toe werd het wat emotioneel, maar er echt volledig ingezogen werd ik helaas nooit. Toch een redelijke mooie uitwerking van een prachtig idee, al mocht de speelduur veel korter voor mij.


avatar van Nelusje

Nelusje

  • 225 berichten
  • 2228 stemmen

Prachtig gemaakte film, goed geacteerd en bijzonder verhaal, 2,5 uur echt van genoten en dan het laatste half uur... Benjamin veranderd weer in een baby! Alles is nog plausibel, in zekere zin dan, maar dat je weer veranderd in een baby van 50 cm. gaat mijn pet te boven! Wat een bagger einde van een mooie film. Snap niet dat deze uberhaupt voor de oscars is genomineerd


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Nouja, als jij een film 2,5 sterren geeft is ie zeker geen oscarnominatie waard in jou ogen, Nelusje. Je spreekt jezelf een beetje tegen.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

David Fincher is een aparte regisseur, hij is 1 van de weinigen die in mijn ogen nog geen enkele slechte film heeft gemaakt.
Alien 3, The Game en Panic Room zijn goede films en Se7en, Fight Club en Zodiac zijn bovengemiddeld goed.

Ik had dus ook geen twijfel dat ik deze film ook goed ging vinden. Mijn voorspellingen waren dus terecht. Wat een fantastische film, die je van begin tot het eind meesleept in een geweldig en modern sprookje.

Het uitgangspunt is zeer origineel, interessant en maakte mij extra nieuwsgierig.
Op een Titanic achtige wordt het verhaal verteld en leer je kennis maken met Benjamin Button.
Van het begin dat Pitt een oude man is leef je mee met het personage, mede dankzij de fantastische beelden, sfeer en muziek die zijn leven doorkruizen is het een genot om naar te kijken.

De vriendschap en latere liefdesrelatie die Benjamin(Pitt) opbouwt met Daisy(Blanchett) is fascinerend en betoverend. Deze 2 acteurs zijn echt fenomenaal!
Vanaf het moment dat ze klein zijn ga je mee in de gebeurtenissen en de chemie is zeer aanstekelijk. Naarmate Benjamin jonger wordt neemt de film ook serieuzere vormen aan.
Het is ontroerend en vrolijk tegelijk, de vergelijking met Forrest Gump is al door velen gemaakt en ik kreeg als ik eerlijk mag zijn ongeveer hetzelfde gevoel.
De film neemt wel heel veel tijd om het verhaal te vertellen, maar dat is voor mij geen probleem. Ik houd wel van epische films die lekker lang duren. Zo wordt je alleen maar meer in het verhaal gezogen.
Het is aan het einde wel erg sentimenteel allemaal en het is lastig om niet mee te leven met de personages.
Enig klein puntje van kritiek is het feit dat ik misschien ietsje meer diepgang had willen zien in het feit wat dit leven losmaakt in het hoofd van Benjamin Button.

De laatste scene met Daisy en Benjamin samen, dat een oude Daisy Benjamin als baby in de armen houdt, is voor mij ook de perfecte afsluiter van dit prachtige moderne sprookje!

Het enige waar ik spijt van heb is het feit dat ik de film niet eerder heb gezien. Kom maar op met je volgende film Fincher!

Dikke 4,5*


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Vond niemand de film voorspelbaar.
Ik wist de hele film precies al dat Pitt en Daisy op het einde samen komen dat Pitt een baby is en Daisy een omaatje.
Ik hoopte nog op wat meer gebeurtenissen die het nog wat interessanter maken maar nee helaas.
Vond de eerste helft erg goed maar 2e helft was een lange voorspelbare zit.


avatar van Moow17

Moow17

  • 35 berichten
  • 96 stemmen

Geweldige film..

Ik was geboeid van het begin tot het eind. Eigenlijk vond ik het zo mooi dat ik niet eens precies weet hoe ik het moet verwoorden. In ieder geval een film die zeldzaam voor mij is, want het heeft me echt geraakt.