• 15.795 nieuwsartikelen
  • 178.174 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.599 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Drama / Fantasy | 166 minuten
3,66 4.637 stemmen

Genre: Drama / Fantasy

Speelduur: 166 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Brad Pitt, Cate Blanchett en Tilda Swinton

IMDb beoordeling: 7,8 (739.236)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 januari 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Curious Case of Benjamin Button

"Life isn't measured in minutes, but in moments."

Terwijl de orkaan Katrina op New Orleans afstormt, ligt de bejaarde Daisy op haar sterfbed. Ze vraagt haar dochter om voor te lezen uit een oud dagboek. Het dagboek vertelt het bijzondere verhaal van Benjamin Button. Benjamin wordt geboren als bejaarde man, en wordt vervolgens met de dag jonger. Halverwege hun levens worden Daisy en Benjamin verliefd. Maar wat zal de toekomst brengen wanneer Benjamin steeds jonger, en Daisy steeds ouder wordt?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Benjamin Button

Daisy Fuller

Caroline Fuller

Thomas Button

Tizzy Weathers

Captain Mike

Monsieur Gateau

Grandma Fuller

Elizabeth Abbott

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Denzz

Denzz

  • 533 berichten
  • 590 stemmen

martijn011 schreef:
Dit was 1 van de weinige films van Fincher die ik nog niet gezien had..
En ook deze film is een prachtige! Waar deze film vooral in uitblinkt zijn de geweldige beelden en schilderachtige plekjes op de wereld, die er enorm goed uitzien! Ook de acteerprestaties van beide hoofdrolspelers zijn zeer goed. Wat is die Blanchett toch een goede actrice!
Een van de weinige minpuntjes is het middendeel van de film waar het toch ietwat saai en langdradig dreigt te worden. Gelukkig maakt het laatste drie kwartier een hoop goed en eindigt de film ontroerend mooi wanneer de kleine Benjamin sterft in de armen van de oude Daisy! De cast, prachtige beelden en de geweldige make-up zorgen ervoor dat deze film een dikke 4 sterren verdiend!


Mooi besproken, ik ben het ook met je eens. Prachtige film, knappe decors en make-up en inderdaad ook goede acteurs. Einde was idd ontroerend, ik vond het beeld van Blanchett die Benjamin verwijt dat hij niet meer kan lopen ook wel ontroerend.

Fincher weet je 3 uur lang mee te nemen en niet los te laten.


avatar van NightSpirit

NightSpirit

  • 264 berichten
  • 0 stemmen

Aparte film, alhoewel hij echt te lang duurde uiteindelijk. Het einde werd zo cliché, dat ik het laatste half uur echt moeite had om mijn aandacht erbij te houden. Desondanks toch een goeie film hoor!

4*


avatar van harm1985

harm1985

  • 526 berichten
  • 503 stemmen

Duurt net iets te lang, acteerwerk is prima, vooral van die Ierse kapitein, maar Blanchett ga ik pas echt leuk vinden op het eind, maar dat was ook een beetje te opzichtig de bedoeling geloof ik. Dan vond ik Tilda Swinton sympathieker. Fincher maakt her en der wel wat schoonheidsfoutjes, die Kolibrie had een beetje een te hoog Stephen King/Green Mile gehalte, lag er te dik op, dat verhaal van die klok en die ziekenhuis-scenes hadden er ook wel uitgesneden mogen worden. Echt jammer vond ik het toen bleek dat Benjamin Button de vader was. Had niet gehoeven voor mij. De make-up was echt goed gedaan overigens.


Prima vermaakt.


avatar van bobbydigital01

bobbydigital01

  • 363 berichten
  • 0 stemmen

leuke film om het vrouwtje te bekijken


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Erg goede film en ik ben het er ook mee eens dat de film een beetje te lang duurt. De acteerpresentaties, het verhaal, de muziek en de beelden maken erg veel goed. Erg boeiend concept, maar ook een behoorlijke confrontatie met de dood. Je kunt gewoon niet ontsnappen, ook al begin je als oud lichaampje. Het extra materiaal is het vermelden waard. Dat is het beste wat ik ook gezien heb. Fantastisch hoe ze dat allemaal gedaan hebben, dat valt echt niet op tijdens de film.


avatar van daxclusive

daxclusive

  • 2560 berichten
  • 2411 stemmen

Helaas, de film vond ik een tegenvaller.

Het was daarnaast nogal langdradig.

Het acteerwerk was goed, en verder niets op de opbouw aan te merken.


avatar van JH.

JH.

  • 16 berichten
  • 0 stemmen

Naar mijn mening veel te langdradig waardoor het mijn aandacht er niet bij kon houden. Wel mooi gemaakt overigens.


avatar van james_bond_008

james_bond_008

  • 20 berichten
  • 79 stemmen

Wat een dijk van een film. Vergelijkbaar met Forrest Gump. Een uniek verhaal.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

In Forrest Gump valt nog wat te lachen. Hier zelden tot niet.


avatar van LeeGer

LeeGer

  • 176 berichten
  • 328 stemmen

90% van de film is prachtig. Alleen het laatste deel, vanaf het moment dat duidelijk wordt dat Benjamin Caroline's vader is, zakt de film gigantisch in. Dat is erg jammer, maar de rest van de film is er niet minder mooi om.


avatar van MiekieMow

MiekieMow

  • 224 berichten
  • 308 stemmen

Gek, net begonnen te kijken. Kijk ik hier, heb ik er al op gestemd?! Kan me er niks van herinneren ... misschen verderop herkenning. Niet veel indruk gemaakt dus iig

ad: hmm na 30 min begint er iets te dagen


avatar van MiekieMow

MiekieMow

  • 224 berichten
  • 308 stemmen

Toch wel goeie film. hoewel er meer humor in gemogen had. de scenes zijn prachtig dat wel. ook wel origineel, maar er gebeurt erg weinig in de film (hij duurt heel lang). niet te evenaren met forrest gump vind ik, die film is veel grootser: meer gebeurtenissen, meer humor, meer spanning, daar had ik niet het gevoel dat ie lang duurde. de jonge brad pitt komt ook iets te laat mijns inziens. ik hou het op 3 sterren.


avatar van MoFeDu

MoFeDu

  • 2946 berichten
  • 0 stemmen

Het doet gewoon pijn om een idee zo verschrikkelijk duf en conventioneel uitgewerkt te zien worden. Want het idee van de twee kruisende levens biedt hoop voor een mooie, sprookjesachtige uitwerking. Als er twee woorden zijn die geen betrekking hebben op deze film zijn dat wel mooi en sprookjesachtig. Terwijl Fincher toch zijn stinkende best doet dat te zijn.

Zoals gezegd is de uitwerking gewoon ontzettend duf en conventioneel. Nergens stijgt de sfeer van Benjamin Button uit boven het verhaalgegeven, die op zich best aardig is. Die oma aan wie het verhaal verteld wordt was echt lachwekkend en rekte de film alleen maar onnodig op, die gewoon veel te lang duurde. De ene betekenisloze gebeurtenis stapelt zich op de andere waardoor deze film door mij vooral als een soort grijze massa herinnert zal worden.

Visueel ook gewoon ontzettend duf met hier en daar een lichtpuntje. De scéne aan het begin als de tijd terug gedraaid wordt was erg mooi, jammer dat Fincher dat niet vast kan houden. Een van de schaarse mooie momenten in de film.

Al met al is Benjamin Button gewoon een veel te volle film die achteraf wonder boven wonder toch ontzettend leeg aanvoelt. Nee, bij dit soort films val ik echt in slaap. 2.0* voor een schaars mooi momentje, het mooie idee en hier en daar wat vermaak.


avatar van qwertzu

qwertzu

  • 449 berichten
  • 433 stemmen

Prachtige film, ontzettend mooi gefilmd!

Goed geacteerd en een ontroerend verhaal.

Mooie grime, echt heel mooi en dus onopvallend gedaan!

Maar ja dat is een soort beroepsdeformatie dat ik op dat soort dingen let haha


avatar van Virix

Virix

  • 100 berichten
  • 187 stemmen

Mooie film! Goed geacteerd, mooi het idee in beeld gebracht. Ik vond het einde wel jammer, beetje cliché.

4*


avatar van TwoTonys

TwoTonys

  • 27 berichten
  • 971 stemmen

Goed film, topacteurs, mooi gefilmd, goed verhaal enz enz. Alle ingrediënten die een topfim nodig hebben. Ik had hoge verwachtingen van deze film.

Maar toch..... er mist iets. Ik kan het ook niet helemaal thuisbrengen wat dat dan is. Al met al viel het dan ook wat tegen. Ik betrapte me er op dat ik zal te wachten op het einde. Mijn aandacht verslapte na een uurtje of twee wel...Het duurde maarliefst een kleine 3 uur. Jammer. Ik had er meer van verwacht.

Toch nog een...

3*


avatar van TMP

TMP

  • 1891 berichten
  • 1716 stemmen

Prachtige film. Je weet vantevoren wel al ongeveer hoe de film zal eindigen, maar daaraan wordt schitterend invulling gegeven. Het ziet er om te beginnen gewoon geweldig uit om de oude Benjamin te zien verjongen. Daarnaast is het leuk om te zien hoe hij invulling aan zijn (omgekeerde) leven geeft. Rode draad zijn onder meer Daisy en zijn oude thuis, waarnaar hij vaak terugkeert. Enkele leuke en grappige karakters worden afgewisseld met serieuzere en ontroerende scenes. Hoewel enkele stukken wel weggelaten hadden kunnen worden, heb ik mij geen moment verveeld. Prima geacteerd, vooral door Brad Pitt.

4,5*


avatar van ejtemmas

ejtemmas

  • 35 berichten
  • 63 stemmen

Tja, wat zal ik zeggen.... Een beetje een aparte film!

Het verhaal is natuurlijk wel origineel, en ook wel goed vertelt.

Maar toch vond ik het niet echt een zeer boeiend verhaal en ook langdradig af en toe.

Maar aan de andere kant, ik heb hem toch helemaal uitgekeken.

De film en het verhaal waren goed, maar naar mijn idee had dit ook in 1,5 of 2 uur vertelt kunnen worden. Vanwege het bijzondere verhaal toch nog 3 sterren.


avatar van Olifantenstaart

Olifantenstaart

  • 92 berichten
  • 1337 stemmen

Klonk aanvankelijk als een bullshitverhaal, maar de uitwerking... wauw!


avatar van lebowski

lebowski

  • 173 berichten
  • 324 stemmen

Mooie film, met een oogstrelende Cate Blanchett. Probleem wat mij betreft is de casting van Brad Pitt: ik kan me geen film herinneren waarin hij bij mij een emotie heeft opgeroepen. En dat is hier niet anders. Verder prima: 3,5*


avatar van Rmie

Rmie

  • 528 berichten
  • 965 stemmen

Deze film deed me denken aan Forest Gump. Gelukkig maar heel even.

Na een half uur kijken merkte ik dat ik me verbonden voelde met de hoofdspelers; Ben jamin en Daisy. Uiteindelijk ben ik toch blij dat ik deze film heb uitgekeken en niet een Kater overhleld zoals na het kijken vaan "Forest Gump"

Met name het vertellen van het ongeluk van Daisy vond ik heel mooi en warm, nadit vertellen hield de film me in een greep. Opmerkelijk want tijden het eerste half uur had ik zoiets van-- weer een bizar verhaal met weinig warmte. Ik heb na dit eeste half uur deze film een maand aan de kant geschoven.

Vanuit een wat bizar gegeven is een heel mooi en warm verhaal neergezet, zonder een tekort aan symboliek, nuances, warmte of diepgang.


avatar van Rmie

Rmie

  • 528 berichten
  • 965 stemmen

Rmie schreef:

Deze film deed me denken aan Forest Gump. Gelukkig maar heel even.

Na een half uur kijken merkte ik dat ik me verbonden voelde met de hoofdspelers; Ben jamin en Daisy. Uiteindelijk ben ik toch blij dat ik deze film heb uitgekeken en niet een Kater overhleld zoals na het kijken vaan "Forest Gump"

Met name het vertellen van het ongeluk van Daisy vond ik heel mooi en warm, nadit vertellen hield de film me in een greep. Opmerkelijk want tijden het eerste half uur had ik zoiets van-- weer een bizar verhaal met weinig warmte. Ik heb na dit eeste half uur deze film een maand aan de kant geschoven.

Vanuit een wat bizar gegeven is een heel mooi en warm verhaal neergezet, zonder een tekort aan symboliek, nuances, of diepgang.


avatar van BS

BS

  • 853 berichten
  • 673 stemmen

Prima mix van rustig vertellen/de tijd nemen, goede acteurs en goede toepassing van techniek.

Het geheel komt eigenlijk best wel goed samen. Ondanks dat het geen heel spannend verhaal is, is het wel meeslepend en ontroerend.

Mijn zijn dikke 2,5 uur weet hij de tijd eigenlijk makkelijk te vullen en echt vervelend wordt het niet. Soms is het wel wat dun maar op andere momenten weer erg sterk.

Het levensverhaal met een twist maakt voor een interesante film die zeker een aanrader is. Maar het haalt de kwaliteit en inhoud van echte klassiekers ( zoals Forest Gump of bijvoorbeeld The Green Mile, die ik er kwa verhaalvertelling ook veel op vind lijken) niet.

Beetje flauw misschien dat ik 2 Tom Hanks-films zeg, want Brad Pitt doet het ( ondanks dat ik het een beetje een vervelend accent vind ) gewoon erg goed !

4*


avatar van zxstyle

zxstyle

  • 274 berichten
  • 499 stemmen

Ik vond het lastig een cijfer toe te kennen aan deze film.

Aan de ene kant worden er een hele hoop losse eindjes aan elkaar geknoopt, en zit het verhaal goed in elkaar. Aan de andere kant vond ik dat de acteerprestaties van de acteurs wel eens beter geweest. en duurde de film net iets te lang. Desondanks geef ik de film voorlopig een 4 sterren.


avatar van Dibzahab

Dibzahab

  • 16 berichten
  • 24 stemmen

Langdradig verhaal, helaas zelden echt boeiend. Sommige romantische scenes duren eindeloos lang (en dat is niet als compliment bedoeld). De vertellende stem vond ik erg irriterend.


avatar van iamwhoiam

iamwhoiam

  • 17 berichten
  • 14 stemmen

Geen interessante film.

Veel te langdradig, geen spanning, geen vervoering !

Spijtig, een gemiste kans !!!

Toch nog 1 ster.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3094 stemmen

Aangrijpend drama.

Het item is erg interessant. Boeiend omwille van de omgekeerde levenslijn, maar daarom ook heel tragisch. Het is dus wel wat voorspelbaar, maar omdat je het einde wel kan raden, blijf je geboeid kijken om te weten hoe dat juist tot stand komt.
Het komt wel allemaal traag op gang. Ik had meer tijd verwacht aan de romance van Benjamin en Daisy.
Het personage Benjamin Button is razend interessant. Daisy verandert echter wat te opvallend van de losbandige danseres naar de sympathiekere, maar verbitterde oude dame.

Brad Pitt speelt de pannen van het dak. Heb hem nog nooit zo'n goeie rol weten neerzetten. I.t.t. bv 'Seven Years In Tibet' grijpt zijn voice-over hier wél bij de keel.
Cate Blanchett is wel oerdegelijk, maar niet op topniveau. Tilda Swinton had wat een kleine rol, net als Julia Ormond. De invulling ervan mocht er echter wel wezen.

De film is rustig geregisseerd. De beelden zijn mooi. Spectaculaire shots zitten er wel niet bij. Hoeft ook niet.
In het begin vond ik de heel oude Benjamin Buttons gezicht wat te veel computergeanimeerd, maar dat neemt al snel af en uiteindelijk moet ik zeggen dat de make-up dik in orde was, ook te danken aan die van Cate Blanchett op't einde.

Een film die je achterlaat met een krop in de keel en één van de beste die ik in lange tijd gezien heb.

4,5


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Fincher, een van de regisseurs die bij mij garant staat voor een aangename zit. Zoals altijd een uiterst subtiele verfilming met prachtige plaatjes en een overtuigende cast. De speelduur lijkt aardig lang als je vantevoren die '166' ziet staan maar omdat je zo moeiteloos wordt meegesleept is dat totaal geen probleem. Er wordt een verhaal vertelt met behulp van een dagboek en een voice-over en waar ik me daar bij Amélie en Big Fish aan erger kan ik me er hier prima in vinden. Dat komt voornamelijk doordat het een boeiender verhaal is maar ook omdat enige toelichting wel fijn is bij zulke grote tijdssprongen die er gemaakt worden in het leven van Benjamin en Daisy. Jonger worden, het lijkt de wens van ieder mens maar we zien naast de voordelen ook de mindere kanten van deze levenslijn. Echt sentimenteel wordt het eigenlijk nergens en de liefde tussen de twee tortelduifjes is goed naar voren gebracht. Overigens vond ik het wel leuk verzonnen dat de oude man steeds kwam vertellen over zijn ervaringen met de bliksem die op hem in was geslagen (zeven keer) terwijl dat verder helemaal niets te maken had met het plot. Fascinerend concept, uitstekende sfeer.


avatar van Bxian32

Bxian32

  • 525 berichten
  • 313 stemmen

Aardige film, echter wel een erg lange zit. Jammer dat er 0.0 chemie is op het scherm tussen Daisy + Benjamin.