• 155.384 films
  • 9.292 series
  • 27.639 seizoenen
  • 604.211 acteurs
  • 346.074 gebruikers
  • 8.759.134 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hellboy II: The Golden Army (2008)

Actie / Fantasy | 120 minuten
3,32 1.693 stemmen

Genre: Actie / Fantasy

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Guillermo del Toro

Met onder meer: Ron Perlman, Selma Blair en Luke Goss

IMDb beoordeling: 7,0 (278.296)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 21 augustus 2008

  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot Hellboy II: The Golden Army

"Believe it or not... He's the good guy."

Een oud bestand tussen het mensenrijk en een veel ouder ras van mythische wezens staat op het punt verbroken te worden. De verbannen prins Nuada wil de mensheid uitroeien om zo plaats te maken voor de wezens die nu in verschuiling moeten leven. Het is aan Hellboy om Nuada te stoppen voordat hij het allesvernietigende Gouden Leger kan wekken. Samen met een team van het Bureau voor Paranormaal Onderzoek en Defensie, met onder meer zijn pyrokinetische vriendin Liz, de aquatische empatholoog Abe en de protoplastische mysticus Johann wordt er heen en weer gependeld tussen beide werelden. Uiteindelijk zal Hellboy, een schepsel dat in geen van beide werelden echt geaccepteerd wordt, moeten kiezen tussen zijn eigen volk of de mensenwereld waarin hij is opgegroeid.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Liz Sherman

Abe Sapien

Johann Krauss / Bethmoora Goblin

Johann (stemrol)

Prince Nuada

Princess Nuala

Trevor Bruttenholm

Johann Krauss

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Walter S.

Walter S.

  • 1412 berichten
  • 1071 stemmen

Laatst deel 3 in de bios gezien, vorige week was deze op tv, dus ook maar eens gaan kijken. Geweldig vormgegeven, lust voor het oog. Verhaal zal allemaal wel, komt bij dit soort films altijd in grote lijnen op hetzelfde neer.

Prima film. Deel 1 heb ik volgens mij ook nog ergens liggen, nog nooit gezien, binnenkort maar eens kijken waar die ligt, heb ik ze alle drie gezien, wel in omgekeerde volgorde, maar wottefok.


avatar van scorsese

scorsese

  • 11181 berichten
  • 9861 stemmen

Uitstekende film waarin een kroon die uit drie delen bestaat een onverwoestbaar leger tot leven kan wekken. Wat dit vervolg wat beter maakt is voornamelijk het verhaal wat een stuk avontuurlijker is. Guillermo Del Toro weet opnieuw een unieke wereld te creëren en het ziet er allemaal prachtig aangekleed uit. De cast weet het leuk te brengen en maakt dit een vermakelijke film.


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1332 berichten
  • 1705 stemmen

Deze tweede Hellboy is een stuk luchtiger dan de eerste, meer afgestemd op fantasy en humor, kortom meer stripverhaalachtig. Er zitten weer een pak leuke creatures in en de CGI is beter dan in het eerste deel. Sommige delen doen mij zelfs denken aan Star Wars. De decors zijn weer erg fantasierijk en de special effects zien er mooi uit. Er zit ook een goede vaart in de film. Ron Perlman en Selma Blair zetten hun rollen als Hellboy en Liz Sherman goed neer. Jeffrey Tambor stoort mij niet, hoewel hij weinig grappige dialoog heeft en hij me wat aan dr. Phil doet denken. De leukste personages zijn voor mij Johann Craus en Abraham Sapien. De Hellboy films zijn geen meesterwerken, maar wel altijd vermakelijk.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 57676 berichten
  • 3776 stemmen

Na vorig jaar de Hellboy reboot in de bioscoop te hebben gekeken, heb ik dit weekend maar eens beide oude delen opgezet. Hellboy 1 viel me eigenlijk tegen in de herziening. Destijds tof, maar nu aardig ingehaald doordat de markt vol superhelden of superwezens nu echt gigantisch is. Het oogde ook gedateerd. Wel knap bedacht qua designs. Verder is het jammer dat er gewoon 0,0 blood en gore aanwezig is, wat wel bij Hellboy zou passen en wat de reboot in mijn ogen als dik pluspunt nu bezit.

Gelukkig doet The Golden Army het beter, al blijven bovengenoemde punten hier ook staan. Er is in twaalf jaar film gewoon veel veranderd. Visueel is het gewoon niet meer erg aantrekkelijk, al is het ook zeker niet lelijk. Maar het voelt wel als CGI uit een ver verleden. Zeker Hellboy zelf kan er nog prima mee door, maar bijvoorbeeld het gouden leger heeft z'n beste tijd wel gehad. De film zelf is vooral veel leuker dan de voorganger. Een leuker verhaal en veel meer fun. Qua humor hebben ze de boel echt opgeschroefd en dat pakt goed uit. Del Toro heeft nog steeds veel talent en laat hier wederom zien dat hij heel goed is in het bedenken van fantasiewerelden.

Toch blijft mijn eerder gegeven vier sterren niet staan. Ik heb me een avondje vermaakt, maar echt top is dit voor mij zeker niet. Toch is het wel jammer dat Del Toro en Perlman nooit een derde Hellboy hebben mogen maken. De potentie was er wel degelijk.

3,5* (was 4*)


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 6174 berichten
  • 6109 stemmen

Net zo leuk als zijn voorganger, prima vermaak, kijkt lekker weg.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 6787 berichten
  • 4479 stemmen

Beter dan deel 1.

Na deel 1 de volgende dag gelijk het vervolg opgezet. Omdat deel 1 me eigenlijk behoorlijk tegenviel ging ik met twijfels aan deel 2. Maar gelukkig heeft Del Toro met dit deel vooruitgang geboekt met een hoop zaken uit deel 1. Al is het nog steeds niet bovengemiddeld.

Maar visueel ziet het er in ieder geval een stuk beter uit. Del Toro had duidelijk wat meer budget, en mocht hier ook wat meer mee zijn eigen ding doen. Toch denk ik dat de studio het niet aan durfde om aan een R-rating vervolg te beginnen. Alhoewel deel 1 ook best braaf was, was het tenminste niet your average superhero-flick en bevatte Nazi's in zijn verhaal. Dit gaat toch weer meer richting pure superheldenformules op.

Maar Del Toro doet dat wel wat beter. Enkele scenes springen er namelijk behoorlijk uit. Met als hoogtepunt de bosgigant midden in de stad. Dat was toch een behoorlijk mooi vormgegeven scene. Voor de rest gaat Del Toro met zijn vervolgdeel wat meer richting folklore op, en daar voelt hij zich ook duidelijk beter mee in zijn element.

Perlman is ook nog steeds een leuke Hellboy, maar Del Toro slaagt er nog steeds niet in om goede bijkarakters neer te zetten en om van Hellboy zelf een memorabele superheld te maken. Als klap op de vuurpijl dit keer ook nog vreselijke schurken erbij. De toegevoegde karakters zijn ook werkelijk onuitstaanbaar, met als dieptepunt Watson. Goss acteert goed, maar zijn rol is gewoon zo saai en zo standaard dat het eigenlijk niet uitmaakt of hij goed of niet acteert.

Gelukkig ziet het er visueel gewoon een stuk beter uit. Grotere actiescènes, enkele memorabele stukjes en vooral gewoon een overvloed aan wezentjes en monsters, waarvan er enkele heel goed uitzien. Angel of Death bijvoorbeeld. Doet ook wat denken aan Del Toro's hoogtepunt Pan's Labyrinth.

Een hoger entertainment gehalte, maar nog steeds niet erg goed. Het is dat de film er beter uitziet en daardoor beter wegkijkt. Maar ik blijf het niet begrijpen dat als je zo'n sarcastische superheld als titelrol neerzet nog steeds met zulke standaard bijkarakters/schurken kan komen. Nuala & Nuada zijn werkelijk de meest simpele en standaard uitgewerkte karakters. Optimale irritatie. Maar voor de rest een vooruitgang op deel 1.


avatar van maurice32

maurice32

  • 1184 berichten
  • 1667 stemmen

Blijft toch een heerlijke film.


avatar van Number23

Number23

  • 8063 berichten
  • 4661 stemmen

Weer eens opgezet en alle wezens blijven er fantastisch uitzien


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5383 berichten
  • 2106 stemmen

Wat mij betreft veel leuker dan deel 1, met een strakker plot en een betere climax. Een heerlijk modern sprookje ontsproten aan een verbeelding die énig in z'n soort is. Visueel hoogtepunt is de trollenmarkt met een verzameling wezens die Mézières (helaas toevallig net R.I.P. ...) waardig is, maar het dramatische hoogtepunt is juist heel klein: het samenzijn wanneer Hellboy en Abe het op een zuipen zetten. Wel weigert Abe eerst het biertje dat Hellboy hem offreert: "My body is a temple." Hellboy: "No, it's an amusement park." (Doug Jones is sowieso geweldig in deze film.)

        Rare scène trouwens wanneer ze op het einde in de Ierse grotten komen en daar de Angel of Death ontmoeten: ik moest onmiddellijk en onontkoombaar denken aan de Mines of Moria wanneer de Mouth of Sauron daar hof zou houden. Vreemd dat niemand Del Toro op die twee gelijkenissen heeft gewezen.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18564 berichten
  • 2956 stemmen

Mijn hemel, ik was er niet op voorbereid hoe goed deze film was.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 2685 berichten
  • 1943 stemmen

Vorige week op game avond de eerste gezien, en deze week op de gameavond nummer twee aan de beurt. En hoewel wel eens gezien kon ik me er weinig meer van herinneren. Er naar uit kijken deed ik niet echt, sterker, ik had wel zin in wat anders. Desondanks toch even doorgezet en zowaar verrast met een leuke film. Waarom weet ik niet maar ergens leefde in mij dat dit een matige film zou zijn, maar dat viel gelukkig mee.

De mix is bekend met de jaren '50, een baas die de zaak in toom probeer te houden, een bad guy met plannen en uiteraard Hellboy met zijn maatjes. Natuurlijk is het alweer vrij snel bal, en hoewel een ander vooroordeel was dat deze film veel meer leunt op cgi en alles groter en over the top moet zijn, viel dat ook best mee. Kostelijk zijn een aantal scènes zoals die in het veilinghuis met de tandfeeen en de eerste ontmoeting met Nuada en heeft de film voldoende actie en humor.

Opvallend vind ik vooral dat Perlman beter in zijn element lijkt, vooral minder traag en log, en daarmee een betere acte de presence geeft dan in de eerste film. Maar het betreft niet alleen Perlman, de hele film voelt eigenlijk iets vlotter en gelikter dan het eerste deel en dat doet Del Toro toch knap ook al zal het toch ook liggen aan de mogelijkheden met een budget dat zo'n twintig tot dertig miljoen meer behelst. Voeg daar een uitstekende bad guy aan toe en dan zie ik Krauss door de vingers die zijn leuke momenten heeft maar ook regelmatig op het randje van ontzettend flauw bivakkeert.

En zo valt Hellboy 2 me ontzettend mee en bevalt prima als meer dan acceptabele comic verfilming. Sterker, ik vind dit deel beter, iets dat het stemgemiddelde ook uitwijst.