• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.670 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.031 acteurs
  • 200.543 gebruikers
  • 9.474.506 stemmen
Avatar
 
banner banner

Conquest of the Planet of the Apes (1972)

Sciencefiction / Actie | 88 minuten
2,72 247 stemmen

Genre: Sciencefiction / Actie

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: J. Lee Thompson

Met onder meer: Roddy McDowall, Don Murray en Natalie Trundy

IMDb beoordeling: 6,1 (40.800)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk via Disney+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Conquest of the Planet of the Apes

"All new! The revolt of the apes. The most awesome spectacle in the annals of science fiction!"

Caesar, een kleine chimpansee, groeit op in de beschermde wereld van het circus. Zijn ouders werden gedood omdat ze te veel menselijke trekken hadden. Op een dag neemt de circuseigenaar Caesar weg uit zijn vertrouwde omgeving en toont hij hem de echte wereld. Caesar ziet hoe zijn soortgenoten als slaven behandeld worden en vooral dom gehouden worden. De aap kan deze onrechtvaardigheid niet aanzien en hij komt in opstand. Hierdoor verraadt hij zijn intelligentie, waardoor de jacht op mensapen opnieuw wordt geopend.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van vic

vic

  • 618 berichten
  • 2464 stemmen

deze vond ik vroeger heel erg goed.


avatar van JoeHallenbeck

JoeHallenbeck

  • 3413 berichten
  • 0 stemmen

Speelt Roddy McDowall nu een andere aap in deze film dan in de eerste twee (drie?) Apes-films?


avatar van chrissie

chrissie

  • 749 berichten
  • 5099 stemmen

JoeHallenbeck schreef:

Speelt Roddy McDowall nu een andere aap in deze film dan in de eerste twee (drie?) Apes-films?

Ja, in de eerste drie speelde hij Cornelius, nu Ceasar, de zoon van Cornelius.


avatar van chrissie

chrissie

  • 749 berichten
  • 5099 stemmen

Film die veel donkerder en pessimistischer is dan de vorige drie. Er zitten een paar goede monologen in.

Nog eentje en de reeks zit erop.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Ik heb het allemaal zo'n klein beetje gehad hoor

Het gaat maar steeds verder en verder naar beneden ( niveau ).

En het klopt allemaal niet meer.

**


avatar van Fikret8

Fikret8

  • 6183 berichten
  • 4248 stemmen

De eerste 3 films waren goed, maar deze valt me tegen.

Een nipte 3 sterren.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Nog een tamelijk goede film uit de reeks.

Het is natuurlijk niet meer de top zoals de eerste filmen waren, maar het verhaal sprak me wel aan.

Maar vooral de make-up was voor de tijd zeer goed, prachtig gemaakt de apengezichten.


avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

Bij een vierde deel zijn de verwachtingen meestal wat lager, maar ondanks het nog lagere budget en de gedateerdheid, is Conquest of the Planet of the Apes toch wel een erg sterk deel.

Het jaar is 1991. Zoals in het eerste deel al werd gezegd, heeft een virus zowat alle kleinere huisdieren (vogels, katten, honden, ...) uitgeroeid. Mensen kunnen echter niet zonder huisdieren, waarna men massaal apen is gaan fokken. En tegelijkertijd is men bezig de apen te conditioneren zodat ze eenvoudige klusjes kunnen uitvoeren zoals schoonmaken, eten serveren, schoenen poetsen, etc... Echter dit fokken en conditioneren gebeurd niet met de zachte hand.

Qua verhaal, dun of niet, in ieder geval meer dan interessant, maar het is de uitwerking dat de film maakt. Namelijk lekker gewelddadig en agressief. Maar naast de agressiviteit en de grimmigere sfeer, weet men het tempo hoog te houden door diverse ontwikkelingen en gebeurtenissen.

Topvermaak en na het eerste deel de beste in de reeks!


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3104 berichten
  • 3289 stemmen

Goed........ maar ook net goed.

Het begin was goed en bleef ook langer fascinerend dan Escape from the Planet of the Apes (1971). Helaas zakt het in het midden van de film in en wordt ie saai. Alleen wordt het bij het einde (eigenlijk gewoon rond de apenrel) weer wat boeiender. Voor de rest is alleen Beneath the Planet of the Apes (1970) echt het kijken waard. Als je tenminste nog een vervolg verwacht wat iets weg heeft van het klassieke meesterwerk uit 1968. Dit krijgt een kleine 3,0.


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3019 berichten
  • 1497 stemmen

Grimmig vervolg op Escape From the Planet of the Apes, de Apes films hebben altijd een goed verhaal met een originele invalshoek alleen de uitwerking kon hier soms wat beter.

Toch is het weer een intelligente en vermakelijke aflevering geworden.

Leuk om te zien hoe ze op dingen bespaard hebben vanwege het lage budget, zoals de telefoon waar ze het snoer tussenweg hebben gehaald om het op een draadloze te laten lijken.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3226 berichten
  • 4152 stemmen

Redelijk vervolg, met een vrij donkere sfeer. Het verhaal is aardig gevonden, maar de uitwerking mist pit. Camerawerk was wel weer in orde. Evenals het acteerwerk. 2,5 Ster.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5972 berichten
  • 1426 stemmen

Hoewel idee & script interessant, is dit toch een matig vierde deel van de apenplaneetfilms.

Hier had veel en veel meer ingezeten, wanneer niet het budget zo terug geschroeft was.

Vind de film vrij langdradig en in alle opzichten meer een b-film (maar het kan nog erger, zie: vijfde deel!).

Feitelijk zou je kunnen zeggen dat de nieuwe film, The Rise of the planet of the Apes, een remake is van deze film, heeft immers het zelfde uitgangspunt en idee.

Een vijfje, ofwel 2,5 ster en dat is zeer ruim beoordeeld.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Veel beter dan de voorgaande twee delen. Conquest oogt vooral een stuk verzorgder, heeft visueel meer te bieden en is qua opzet volwassener dan Beneath en vooral Escape. Grootste pluspunt is de ijzersterke rol van McDowall als Caesar. Goed.

3,5*

Ga overigens vooral voor de lange versie, waar bij het einde geen flauwe compromissen zijn gesteld.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

thunderball schreef:

Hier had veel en veel meer ingezeten, wanneer niet het budget zo terug geschroeft was.

Ik was verbaasd dat deze een kleiner budget had dan Escape. Is er in ieder geval niet aan af te lezen, terwijl Escape erg amateuristisch oogt.

Vind het ook behoorlijk raar. In de docu die bij de extra's van Escape komt wordt verteld dat in Escape alles is gedaan om het budget omlaag te schroeven. Bijvoorbeeld filmen op locatie, het hebben van een handvol apen waardoor flink gekort kon worden op make-up, allemaal zaken die in Conquest weer terug zijn.