• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.645 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.047 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ben X (2007)

Drama | 93 minuten
3,48 1.491 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: België / Nederland

Geregisseerd door: Nic Balthazar

Met onder meer: Greg Timmermans, Laura Verlinden en Marijke Pinoy

IMDb beoordeling: 7,3 (19.736)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 8 november 2007

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Ben X

"Everything's dare"

Ben is anders. Zijn leven zit vol vreemde rituelen. Hij lijkt te leven in zijn eigen universum, dat zich voor meer dan de helft afspeelt in de wereld van online computergames. In de echte, harde wereld van een technische school is het leven voor hem een dagelijkse hel, met twee kerels die hem het leven bijna letterlijk onmogelijk maken. Ben heeft een plan. Een plan van één woord: moord!

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van voomzap

voomzap

  • 815 berichten
  • 1271 stemmen

Sterke film over (de gevolgen van) pesten. Zou 'verplichte bewustwordingskost' mogen zijn voor adolescenten.

Dat hele verhaal van JJ_D: vind ik persoonlijk wel erg kortzichtig. Er spreekt vooral onzekerheid uit de vele diagnoses die door de deskundigen in deze film worden gesteld. Voorlopig slagen onderzoekers er niet in om een test of onderzoeksmethode te ontwerpen die autisme, atypisch autisme en het syndroom van Asperger op betrouwbare wijze van elkaar kan onderscheiden. Zoals bij vrijwel iedere desintegratiestoornis heb je lichte tot zeer zware vormen. Tel daar andere complicaties bij op, zoals ontwikkeling van (steeds zwaardere) psychoses in relatie tot sociale context, leeftijdsfase en specifieke ontwikkelingsproblematiek en voilla, je hoeft geen deskundige te zijn om te weten dat het dan een flink zooitje kan worden...

Deze film heeft een eigen smoelwerk dankzij het spel met de werkelijkheid. Erg goed en soms subliem gedaan. Het kon allemaal natuurlijk ook anders gemaakt worden en smaken verschillen.. maar dit is zeker een zeer knap gemaakte film die het echt niet verdiend een 1 te krijgen op basis van een (bijna autistisch?) idee dat 'zulke mensen niet bestaan' - Wellicht zijn er toch ook persoonlijke ervaringen die ten grondslag liggen aan een 'diepe walging' voor deze film ?

Van mij krijgt hij in ieder geval een welverdiende 4


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

voomzap schreef:

Wellicht zijn er toch ook persoonlijke ervaringen die ten grondslag liggen aan een 'diepe walging' voor deze film ?

Ja hoor. In school trekken mijn vrienden ook mijn broek af en wordt dat gefilmd. Als je wilt PM ik je wel een link ofzo.

Die diepe walging komt voort uit het medelijden dat 'Ben X' probeert op te wekken. Ik kan daar niet in meegaan, als de tekenen voor een slechte afloop zou duidelijk aan de wand getekend staan, al van bij het begin.

Jammer genoeg zijn de artsen in Balthazars wereld blind voor potentiële nefaste gevolgen, zeggen de leraars dat er niets aan te doen valt en schrikt iedereen zich uiteindelijk te pletter. Noem het gerust irrationeel (of kortzichtig, zo u wil), maar dat soort sentimenteel drama weiger ik te geloven. Als anderen dat al "sentimenteel drama" vinden...

Bovendien is er dat oer-Vlaamse karakter waar de hele film in baadt, een gegeven dat moeilijk in woorden uit te drukken valt - maar je begrijpt me wel. Van Balthazar, die zijn leven lang "alternatieve" films heeft gerecenseerd, wil ik geen futloze mainstream cinema à la 'Ben X'. Hij had een nieuwe naam kunnen zijn op het groeiende lijstje van Belgische cineasten met een eigen visie. Helaas...


avatar van Boemmeh!

Boemmeh!

  • 17 berichten
  • 21 stemmen

Deze film kan op zijn minst 'raar' genoemd worden.De intro irriteerde me al mateloos,wat een geluk dat die hel na 5 minuten voorbij was.De film op zich was één van de Belgische klapstukken,mooie verhaallijn,goede camera.De acteerprestatie van 'Ben' was inderdaad niet altijd even goed,maar dit werd meer dan goed gemaakt door de sublieme rollen van de pestkoppen,spijtig dat ze (desondanks hun slechtheid) niet echt veel in de film voorkwamen.Ben X is wel een zeer realistische film,in tegenstelling tot anderen hier beweren. De commentaren van JJ__D zijn nogal aan de kortzinnige kant,sommige punten zijn helemaal waar,maar dit lijkt meer een reactie om de film compleet af te breken.

4*


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Tjah, voor wie zou ik me moeten inhouden?


avatar van ninoboy1

ninoboy1

  • 222 berichten
  • 0 stemmen

Goede film, maar het einde is echt bij van te schreeuwe!!!


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3230 stemmen

Een film die ik kocht voor 2 euro met de gedachte: het hoesje zit er wel redelijk uit misschien is het nog best een degelijke film.

Die gedachte is meer dan waar geworden toen ik deze film aanzette.. al vanaf het begin af aan zitje in het verhaal en leef je mee met de hoofdrol spelers. Greg Timmermans acteerde op een zeer hoog niveau en kwam zeer realistisch en geloofwaardig over.. deze speler nooit eerder zien spelen maar zie nu graag meer van hem.

En natuurlijk Laura Verlinden die al leuk is om naar tekijken maar ook erg sterk acteerd!

Duidelijk een plaats in mijn top 10 waard.. en vind dit ook de beste vlaamse film die ik tot nu toe heb gezien!

Grote Aanrader!

4,5 sterren


avatar van Safri

Safri

  • 867 berichten
  • 1593 stemmen

Het voor mij niet echt heel bevredigende einde zorgt ervoor dat ik er een half puntje moet af halen. De rest van de film staat als een huis en zorgde bijna voor dat 'meesterwerk-gevoel' bij me.

Vooral de prachtige shots en het acteerwerk vallen op. (prachtige rollen van vader, moeder, docenten etcetera)

4*


avatar van magic32

magic32

  • 78 berichten
  • 528 stemmen

Door de laatste 10 min. een 0.5 erbij .

3.5* dus!


avatar van ik_ben_gilles

ik_ben_gilles

  • 100 berichten
  • 181 stemmen

hoort in mijn persoonlijke flop 10 (jammer dat dit niet bestaat op Moviemeter)

echt on-ge-lo-fe-lijk slecht


avatar van pjelew84

pjelew84

  • 12 berichten
  • 32 stemmen

Dit is de beste film die ik tot dusver heb gezien!! Leerzaam, confronterend en bikkelhard! Zelf werk ik in het onderwijs en ga deze film dan ook zeker begruiken.. Ik kan voor deze film niets anders geven dan 5 sterren! Een echte aanrader voor mensen die in het onderwijs werken of andere zorginstellingen! Je zult zeker verontwaardigd zijn naar het zien van deze film! Een TOPPERTJE!


avatar van Meezik1979

Meezik1979

  • 25 berichten
  • 45 stemmen

Deze film vond ik écht droevig slecht ! Dat kwam vooral door de casting van de hoofdrolspelers.....moet ik nou geloven dat de acteur die Ben speelt nog écht middelbare scholier is ? Hij ziet d'r minstens twee keer zo oud uit !! En dat geldt overigens voor alle acteurs, an sich spelen ze goed maar ze tonen zo sterk d'r oudte dat het niet geloofwaardig overkomt.

Wat de film 'redt' is met name het origenele slot en de thematiek die aangrijpend en actueel is (en zelfs van alle tijden). Deze plussen compenseren de minnen echter niet naar mijn idee ; de film neigt naar langdradigheid, is chaotisch en het grootste mankement heb ik hierboven al aangestipt.

Wie zich los weet te koppelen van wat ik als grootste mankementen naar voren heb gebrocht en zich richt op de plot en de boodschap (want het is ook een film met een sterke moraal) die zel hierin een goede film herkennen.


avatar van pjelew84

pjelew84

  • 12 berichten
  • 32 stemmen

Mensen, AUB!! Verdiep u eerst eens in de gedragsstoornis AUTISME alvorens u hier zoon verhaal neerplant.. U kunt toch ook de film downloaden, hier een bericht plaatsen.. Dan kunt u ook vast googlen op AUTISME!! Groet!


avatar van Kaffeefiltjer

Kaffeefiltjer

  • 543 berichten
  • 0 stemmen

Tgaat niet echt over Autisme, eerder syndroom van asperger.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3230 stemmen

Kaffeefiltjer schreef:

Tgaat niet echt over Autisme, eerder syndroom van asperger.

Dat valt ook onder Autisme.. Autisme is een verzamel naam ervan

Iedereen heeft wel wat van autisme.. want er valt heel veel onder.. jammer genoeg geven ze mensen te makkelijk een stempel..


avatar van Meezik1979

Meezik1979

  • 25 berichten
  • 45 stemmen

pjelew84 schreef:

Mensen, AUB!! Verdiep u eerst eens in de gedragsstoornis AUTISME alvorens u hier zoon verhaal neerplant.. U kunt toch ook de film downloaden, hier een bericht plaatsen.. Dan kunt u ook vast googlen op AUTISME!! Groet!

Als een film vijf sterren waard is dan zou ik geen voorafgaande studie hoeven te plegen, ommers : de film is zo meesterlijk goed dat alles duidelijk is.

En evul : als ik een studie moet verrichten om een film te kunnen waarderen dan scheelt er duidelijk iets aan....een ander verhaal vind ik het als door studie een film nóg meer kan (gaan) waarderen.

Overigens is de thematiek ook niet de reden dat ik deze film baggerslecht vind, integendeel : het is een van de pluspunten maar is voor mij niet overtuigend genoeg om de film meer als 1 ster te geven, daarvoor scheelt er gewoon weg te veel aan.


avatar van lagaiske

lagaiske

  • 677 berichten
  • 2177 stemmen

Meesterwerk!!!!

Beste Belgische film ooit.

Zeer geloofwaardig geacteerd.

Aangrijpend verhaal die weet te verrassen op het einde.

Dit zo een film waarbij je uren nadien nog over de film nadenkt.

Over die keren dat je zelf gepest hebt of er getuige van was.

En dan sta je erbij stil wat de gevolgen konden geweest zijn.


avatar van rustugan

rustugan

  • 117 berichten
  • 919 stemmen

donnie darko schreef:
Ik had mij echt voorgenomen deze film nooit, maar dan ook nooit goed te vinden. Ik heb namelijk een bloedhekel aan die aansteller van een Nic Balthazar.

Maar ik dacht dat het misschien toch zou beginnen knagen aan mijn geweten als ik een film moest afkraken die ik eigenlijk wel goed vond. Gelukkig is Ben X zo'n misbaksel, dat als hij door Paul Thomas Anderson was gemaakt, hij van mij ook een dikke 0.5* had gekregen.

Wat een ongelooflijk slechte film was dit, zeg. De documentairestijl met de irritante "ooggetuigen-gesprekjes" er de hele tijd tussen haalden helemaal het ritme uit de film, en maakte hem wel heel saai. Bovendien zijn de acteerprestaties goed, maar zeker niet geweldig. Voor de rest enkel negatiefs, het verhaal is zo ongeloofwaardig(alsof dat allemaal zo maar mag, een begrafenis voor iemand die niet echt dood is, vele mensen zouden achteraf kwaad zijn op die familie; volkomen ethisch onverantwoord), de pesters zien er dertig jaar uit(en zijn het ook), de muziekkeuze is zo ongelooflijk fout, de camerastandpunten waren allesbehalve mooi en Balthazar is duidelijk gewoon een rotslechte regisseur. Hij heeft deze film echt wel slecht gemaakt.

Maar de gruwel van de film ligt hem in de woordgrapjes("wat was het motief?een locomotief") Ik werd er agressief van en had echt vaak de neiging om dingen naar de tv te smijten.

Alle geluk dat dit geen oscarnominatie heeft gekregen, ik zou mij schamen als Belg, en het zou de dikke nek van Nic Balthazar enkel dikker maken.

Echt één van de slechtste films die ik ooit heb gezien.

0.5* En dan moet je je indenken dat ik, als Nic Balthazar-hater, ook nog het boek(0.5*) en het toneelstuk(0.5*) heb moeten lezen en zien(voor school).


Ik sluit me hier bij aan. Film waar ik me ook kapot aan ergerde.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3230 stemmen

Overdrijven is ook een vak... deze film is zeker een aanrader.. Nic Balthazar zet zijn rol als autistische jongen erg geloofwaardig neer.. sommige comments van users hier zijn gewoon niet redelijk.. 0,5? come on.. net als of donnie darko zo topper is.. deze film verdiend het eerder..


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

Het heeft hele mooie stukken allen ben ik niet zo tevreden met het einde. Wel voel je een boodschap.

Jammer dat bepaalde mensen zo zijn en altijd zwakken moeten pakken.


avatar van De Nederlander

De Nederlander

  • 112 berichten
  • 720 stemmen

Zo goed verhaal, na 15 minuten kijken, heb je al een idee van hij gaat zelfmoord plegen of wraak nemen. maar helemaal apart zo,n einde, laat zeker een duidelijke boodschap achter.


avatar van therionate

therionate

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Zojuist de film gekeken en waar de beelden soms voordoen als een b-film, was het verhaal zeer boeiend. Jammer dat je in sommige reacties leest dat mensen het niet als werkelijkheid kunnen zien, maar gaat u eens verdiepen in Autisme en u zult zien dat deze film dichter bij de waarheid komt dan vele andere. Dit zou verplichte kost moeten zijn op scholen. 3,5 sterren.


avatar van Boemmeh!

Boemmeh!

  • 17 berichten
  • 21 stemmen

Het einde is bewust gekozen,maar is niet het echte.Dit waargebeurd verhaal kent een ander einde als in de film,ben pleegt in het echte leven zelfmoord door van een gebouw te springen.De reggiseur wou deze film echter een origineler einde geven.

4*


avatar van desteven007

desteven007

  • 734 berichten
  • 0 stemmen

Weer een zeer mooie Belgische film deze keer over het onderwerp pesten, ik vond het deze keer een zeer zware vorm van pesten.

Ik heb ook al met iemand in de klas gezeten die Asperger had, maar die was nog redelijk sociaal.

Het einde had ik zeker niet verwacht, eigenlijk kon je sowieso weten dat hij geen zelfmoord pleegde, als je in het water springt ben je meestal niet dood.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3230 stemmen

Boemmeh! schreef:

Het einde is bewust gekozen,maar is niet het echte.Dit waargebeurd verhaal kent een ander einde als in de film,ben pleegt in het echte leven zelfmoord door van een gebouw te springen.De reggiseur wou deze film echter een origineler einde geven.

4*

Wordt zelfs in de film aangegeven dat het verhaal niet op waargebeurd is gebasseerd.. dus waarjij die wijsheid vandaan hebt weet ik niet?


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Heeft onlangs niet iemand met Asperger zelfmoord gepleegd door van het Gravensteen te springen, verwijzend naar 'Ben X' in een afscheidsbrief? Misschien dat Moemmeh! daarmee verwart?


avatar van dulcinea

dulcinea

  • 923 berichten
  • 818 stemmen

Ik heb nu ook geen idee meer waar ik het gehoord of gelezen had maar ik dacht ook dat de film gebaseerd was op ware feiten (afgezien van het einde dan)

En deze film mag dan nog je ding niet zijn, hiervoor maar 0,5* geven? Komaan! Dat geef ik nog niet aan de slechtste B film, deze verdient echt wel beter dan dan.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

dulcinea schreef:

En deze film mag dan nog je ding niet zijn, hiervoor maar 0,5* geven? Komaan! Dat geef ik nog niet aan de slechtste B film, deze verdient echt wel beter dan dan.

Ik geef een 1. En je weet wat ze zeggen: "Les goûts et les couleurs..."


avatar van Boemmeh!

Boemmeh!

  • 17 berichten
  • 21 stemmen

JJ_D schreef:

Heeft onlangs niet iemand met Asperger zelfmoord gepleegd door van het Gravensteen te springen, verwijzend naar 'Ben X' in een afscheidsbrief? Misschien dat Moemmeh! daarmee verwart?

Nop,regisseur Nic Balthazar heeft zich laten inspireren op een jongen dat tim noemde.Heeft gesproken met zijn ouders enzoverder,in het echte verhaal springt Tim van het gravensteen,omdat hij gefascineert was door kastelen.Maar hij heeft nu eenmaal gekozen voor een ander einde.


avatar van Ziggy007

Ziggy007

  • 208 berichten
  • 1204 stemmen

Boemmeh! schreef:

Het einde is bewust gekozen,maar is niet het echte.Dit waargebeurd verhaal kent een ander einde als in de film,ben pleegt in het echte leven zelfmoord door van een gebouw te springen.De reggiseur wou deze film echter een origineler einde geven.

4*

Leek me al ongeloofwaardig, maar toch jammer.


avatar van sn@ke

sn@ke

  • 2077 berichten
  • 888 stemmen

Balthazar trekt aan de juiste touwtjes om het drama goed op te dikken. De film gaat echter verder dan de doornsee Hollywood-prent over mensen die fysiek of mentaal met een 'handicap' opgezadeld zitten. Dit door het sterke, authentieke acteerwerk en enkele sterke scenes die het leed dat jongeren dezer dagen onderling en in families kunnen aanrichten goed uitbeeldt.