• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.757 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.950 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Ring (2002)

Horror | 115 minuten
3,42 3.726 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Gore Verbinski

Met onder meer: Naomi Watts, Martin Henderson en David Dorfman

IMDb beoordeling: 7,1 (399.459)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 februari 2003

Plot The Ring

"Before you die, you see…"

Het begint als een gewone legende - een gerucht doet de ronde dat iedereen die een lugubere videoband kijkt, een telefoontje krijgt dat hij of zij nog maar een week te leven heeft. Wanneer vier tieners zeven dagen na het bekijken van deze video op mysterieuze wijze om het leven komen, gaat journaliste Rachel Keller naar de tape op jacht. Als niet alleen zij, maar ook haar zoontje de videoband bekijkt, raakt ze verwikkeld in een race tegen de klok. Rachel heeft nu zeven dagen de tijd om het mysterie van The Ring te ontrafelen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rachel Keller

Aidan Keller

Richard Morgan

Katie Embry

Rebecca Kotler

Samara Morgan

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Al is het lang geleden dat ik de Japanse versie gezien heb, van wat me bijstaat vond ik deze toch griezeliger dan het origineel. Toegegeven, dat is niet heel moeilijk en zelfs deze film is ook weer niet het toppunt van doodeng, slechts enkele scenes (de momenten waarop men de slachtoffers in volle glorie laat zien) waren echt ongemakkelijk, verder was het vooral een leuk sfeertje zonder al teveel gebeurtenissen.

Wel fijn acteerwerk (doodeng kind, die David Dorfman), een beter script dan het origineel en bovenal een mooi kleurenfilter, waardoor de film zeker fijn wegkijkt, maar afgezien van enkele kleine puntjes niet heel erg eng is. En waarom iedereen zo bang is voor dat meisje is me al helemaal niet duidelijk, op het moment dat ze in volle glorie te zien is moest ik voornamelijk lachen.


avatar van Xen0n

Xen0n

  • 732 berichten
  • 859 stemmen

Goed griezelige horrorfilm, toch denk ik dat het meer naar thriller/mysterie toe nijgt.. Vooral omdat het aantal échte horror-achtige schrikmomenten niet heel veel was. Wel heel goed gedaan dat de slachtoffers wat geheimzinnig gehouden worden, als je dit teveel laat zien dan gaat zelfs dat er niet heel eng meer uit zien. Wat ik er van kon herinneren was dat hij enger was de laatste x, maar ook deze keer viel hij niks tegen. Ik zie het meer als een heel erg goed mysterie, om mensen echt bang te maken moet je bij films toch wel erg veel uit de kast halen..


avatar van JustMike

JustMike

  • 3218 berichten
  • 751 stemmen

Demeter schreef:

(quote)

Wel als je onder horror alleen maar verstaat: moordende personen die op je af komen met een scherp voorwerp waarmee ze veel spuitend bloed veroorzaken.

Sommige mensen hebben dat na een paar keer wel eens gezien en willen zinderende spanning opgewekt door sfeer en onverklaarbare bovennatuurlijke verschijnselen. Wat mij betreft veel enger dan de gebruikelijke voorspelbare westerse horror.

HELEMAAL GELIJK


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1632 stemmen

Theunissen schreef:

Welke ouders laten nu een kind van 6 jaar zo'n film zien

Ik keek de film ook al rond mijn 12de hoor, als het niet eerder was


avatar van sabsabsab

sabsabsab

  • 647 berichten
  • 52 stemmen

Ik vond het een teleursteller, ik had er als 11 jarig jochie meer van verwacht.


avatar van SlasherMovieMan

SlasherMovieMan

  • 198 berichten
  • 0 stemmen

Samara, eng kind! Bah! Goed werk van Gore Verbinski! Absoluut één van mijn favorieten van mij.


avatar van russo

russo

  • 256 berichten
  • 919 stemmen

leuke mysterieuze film, maar absoluut geen horror film, was meer spannend dan eng


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Jaren geleden al eens de DVD-release meegepikt en daarnet nog eens gecheckt of hij wel degelijk zo saai was als in mijn herinnering. Conclusie: ja. Nochtans oogt The Ring erg verzorgd dankzij de sombere fotografie, maar op het vlak van scares is dit echt flauwe kost. Enkel de openingssequentie haalt wat dat betreft het niveau dat je van dit soort films mag verwachten. Voor de rest veel overtollig drama waar vlijtig in gesnoeid kon worden. Mijn devies: beperk je tot het origineel, al zijn er in dit genre wel betere films gedraaid.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Op zich blijft de spanning wel het gehele verhaal erin maar echt gegriezeld heb ik niet. Dat had ik eerlijk gezegd wel verwacht. Verder zit het verhaal ook niet zo heel briljant in elkaar maar hij kijkt wel lekker weg.


avatar van 2hard

2hard

  • 4 berichten
  • 1 stemmen

ik sluit me aan bij russo de film is meer spannend dan eng...er waren een paar scenes die je wel even een soort van schrik gaven zoals t meisje dat op t begin was overleden hoe die hoofd van dr uit zag..maar al met al wel prettig om et te zien.


avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

Theunissen schreef:

Welke ouders laten nu een kind van 6 jaar zo'n film zien

TragieStar.* schreef:

Ik keek de film ook al rond mijn 12de hoor, als het niet eerder was

Sorry hoor, kan echt niet. 12 jaar is te jong voor een film als dit. Was het stiekem?

En als ouders een kind van 6 jaar hier naar laten kijken, dan is dat gewoon kindermishandeling.


avatar van maithekke

maithekke

  • 268 berichten
  • 0 stemmen

Koerok schreef:

(quote)

(quote)

Sorry hoor, kan echt niet. 12 jaar is te jong voor een film als dit. Was het stiekem?

En als ouders een kind van 6 jaar hier naar laten kijken, dan is dat gewoon kindermishandeling.

Ik keek hem ook op mijn tiende met mijn ouders en ik denk dat dit "kindermishandeling" noemen dan toch wel erg overdreven te noemen is


avatar van maxroelofs

maxroelofs

  • 2838 berichten
  • 1659 stemmen

Gisteravond deze horror gezien. Hij is natuurlijk erg bekend.

De film begint erg goed alleen later werd het me toch allemaal wat te ''grudge'' achtig. Echte sfeer was er weinig en de schrik momenten waren ook niet erg overtuigend.

Het verhaal zelf vond ik wel erg overdreven. Het is oké als je een spannende film wil maken met een zoals op de hoes staat ''hoog IQ'' alleen dit gaat allemaal wel erg ver. Het was bij vlagen erg onduidelijk en het echte moment dat je alles plots door had bleef uit. Dat het uiteindelijk de put bleek te zijn vond ik wel een goede plot twist alleen ik kreeg niet echt een gevoel erbij.
Het acteerwerk was matig. Watts kwam soms heel overtuigend over alleen ze ziet er toch iets te braaf uit voor deze film. Ze is bijna niet in paniek geraakt, ik denk dat een normaal mens toch eerst bang en hysterisch zou worden in plaats van meteen het tot op de bodem uit willen zoeken.

Al met al keek de film toch lekker weg alleen voor echt goede horror zou ik toch My little eye, the blair witch project, saw en REC kijken.

3*


avatar van candymancandyman

candymancandyman

  • 290 berichten
  • 2248 stemmen

Een remake die ik wel kan waarderen. De Aziatische versie vond ik iets te moeilijk. Behoorlijk creepy sfeertje alsmede de effecten. De voorgeschiedenis is ook mooi weergegeven. Een toppertje.Deel 2 is dan weer wel iets minder.


avatar van ibendb

ibendb

  • 5038 berichten
  • 3225 stemmen

The Ring. Een film die ik al lang wil zien, en gisteravond was het zo ver.
De film heeft een behoorlijk creepy sfeer. Samara... Eng kind.
Doordat ik eerst Scary Movie 3 zag, en dan The Ring, zag ik dat bijna echt alles hetzelfde was, waardoor ik niet echt bang was, maar eerder moest lachen hoe ze alles hebben geparodieerd. De film is zeer spannend, maar ik vind het wel jammer dat er zo weinig doden vallen. Het einde snap ik niet zo goed: Rachel helpt Samara, dus is de vloek verboken, toch? Maar dan komt ze terug en blijft ze toch verder doen. Waarom? Kan iemand dit mij uitlegen, alstublieft. Verder een geslaagde horror.


avatar van pierrrke

pierrrke

  • 394 berichten
  • 1468 stemmen

Het is behoorlijk irritant als je deze op dvd aan het kijken bent en dan opeens blijft hij hange !!

Zat er net helemaal in maar ik zal hem zeer binnekort eens hervatten tot nu toe een zeer ongemakkelijk sfeertje, helemaal geweldig dus !


avatar van maxroelofs

maxroelofs

  • 2838 berichten
  • 1659 stemmen

pierrrke schreef:

Het is behoorlijk irritant als je deze op dvd aan het kijken bent en dan opeens blijft hij hange !!

Zat er net helemaal in maar ik zal hem zeer binnekort eens hervatten tot nu toe een zeer ongemakkelijk sfeertje, helemaal geweldig dus !

Afspoelen onder lauw water en voorzichtig droogmaken hielp bij mij tot nu toe altijd


avatar van Guzziking

Guzziking

  • 72 berichten
  • 505 stemmen

Één van de betere horrorfilms met goed verhaal. Beklemmend...


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

Zeer enge film. Doordat ik Scary Movie 3 had gezien wist ik de verhaallijn. Toch vond ik deze film eng. Ik kon gewoon niet stoppen met kijken, zo zat ik vast in de film. Toch gebeurd er niet heel veel in de film, wat ee minpunt is. Verder vind ik die Samara echt heel eng. Ook dat jongetje van Rachel ook scare.

Goede film, maar kan beter


avatar van Angelo2

Angelo2

  • 682 berichten
  • 3072 stemmen

Goede film met een lekker creepy sfeertje.


Hai, ik ben Nikki. Ik ben 12 jaar oud en hou heel erg veel van horror. Ik kijk veel films saw, scream, ik wordt er niet super snel bang van. Deze film lijkt me nou dus wel eng, is het echt een enge film, of faalt het eind ook weer?


avatar van Angelo2

Angelo2

  • 682 berichten
  • 3072 stemmen

nikkilikeshorror schreef:

Hai, ik ben Nikki. Ik ben 12 jaar oud en hou heel erg veel van horror. Ik kijk veel films saw, scream, ik wordt er niet super snel bang van. Deze film lijkt me nou dus wel eng, is het echt een enge film, of faalt het eind ook weer?

Lees de reacties maar een beetje van iedereen. Voor iemand van 12 zeker wel eng.


Ik wil hem wel graag kijken kan het ook gewoon proberen.


avatar van SlasherMovieMan

SlasherMovieMan

  • 198 berichten
  • 0 stemmen

Mag The Ring zich een pot enge PG-13 horrorfilm noemen of kan zelfs een kleuter deze film nog aan?

Altijd als mensen met mij beginnen te praten over The Ring, zeg ik altijd dat er PG-13 horrorfilms zijn die echt doodseng zijn. Neem een voorbeeld aan de meer recente Insidious, en een voorbeeld aan deze film. Oké ik zal toegeven dat er inderdaad verschrikkelijke PG-13 crap is, maar crap kan ik deze film absoluut niet noemen. Dus nikki, ik raad je aan deze film eens te kijken. Ik vond hem in ieder geval erg eng. Samara is zo'n creepy mens, waar ik al kippenvel van krijg als ik de poster hierboven zie. Brrrrrr. Een dikke 5 voor deze film, ik vind hem absoluut te gek. Trouwens het wordt hoogste tijd dat ik hem weer eens opzet op de late zondagavond, kan ik weer lekker griezelen en huiveren!


avatar van movie-edje

movie-edje

  • 498 berichten
  • 0 stemmen

Een verfilming van een Japans produckt, naar een Amerikaans produckt.

Moet eerlijk toegeven, dat deze film mij in iedergeval niet de stuipen op mijn lijf heeft gejaagd!

Vond het redelijk langdradig, en veel gezeur over dat ene video-tape.

De ontdekking van alles, vond ik niet echt verrasend.


avatar van Nitrouz

Nitrouz

  • 433 berichten
  • 232 stemmen

In mijn herinnering was The Ring enger dan dat ik dacht, want ik zag hem gisteravond, in het donker laat op de avond. Echt eng wordt de film (op de openingsscène na) nauwelijks, al is de scène dat Samara uit de TV komt helemaal niet slecht.

Het origineel was niet zo bijzonder, zeker voor een J-Horror viel Ringu heel erg tegen. Een erg saaie film, ook het vervolg, Ringu 2, was niet echt bijzonder te noemen, het derde deel, Ringu 0: Baasudei, moet ik nog zien.
Gelukkig is de remake van het eerste deel een stuk beter dan het origineel. Spannender, enger, sfeervoller en beter acteerwerk maken het een leuke film die lekker wegkijkt.
Het verhaal steekt erg goed in elkaar en heeft naar mijn idee weinig te maken met het origineel.


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

gewoon een hele goeie creepy film.


avatar van Renee91

Renee91

  • 13 berichten
  • 23 stemmen

heb werkelijk een week niet kunnen slapen, mn tv niet meer aangezet en de 7e dag ook echt geen telefoon opgenomen hahaha! verschrikkelijk


avatar van Pirmais

Pirmais

  • 802 berichten
  • 0 stemmen

Misschien heb ik hier wel teveel van verwacht, want hij is erg fel tegengevallen. De reden waarom ik van deze heel veel verwachtte was dat ik een paar jaar eerder de film had moeten afzetten omdat de beginscène veel te gruwelijk was. Dus ja, nu ik wat ouder ben, had ik wel zin in een vieze en griezelige film.

En ik begon te kijken, en ik zag de gruwelijke beginscène terug. Ik kreeg de rillingen in mijn benen. Maar daarna ging hij volgens mij erg scherp bergaf. Er waren gewoon GEEN spannende momenten meer vond ik (wat ik wel heel erg vond omdat ik de film keek om gewoon de spannende momenten).

Ook het verhaal boeide me alsmaar minder dan het begin. En na zo'n 80 minuten interesseerde de film mij gewoon niets niet meer. Ja, en dan word de film wel heel langdradig.

Wel een erg goede rol van Naomi Watts (die in mijn geheugen blijft staan als iemand van Rabbits ) die erg goed overtuigde. Ja, ik kom uit op 3*, maar door die lange zit verhaal 2.5*

Pas op voor spoiler : http://www.spoenk.nl/archives/200812/ring3.jpg


avatar van neysen1985

neysen1985

  • 207 berichten
  • 0 stemmen

heerlijke horrorfilm.

Vroeger heb ik hem heel wat keren gezien, ik kijk graag naar die ghost Japanse horror werkjes.

En na wat jaartjes later, is ie nog steeds puur vermaak.