• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.327 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.126 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Ring (2002)

Horror | 115 minuten
3,42 3.726 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Gore Verbinski

Met onder meer: Naomi Watts, Martin Henderson en David Dorfman

IMDb beoordeling: 7,1 (399.358)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 februari 2003

Plot The Ring

"Before you die, you see…"

Het begint als een gewone legende - een gerucht doet de ronde dat iedereen die een lugubere videoband kijkt, een telefoontje krijgt dat hij of zij nog maar een week te leven heeft. Wanneer vier tieners zeven dagen na het bekijken van deze video op mysterieuze wijze om het leven komen, gaat journaliste Rachel Keller naar de tape op jacht. Als niet alleen zij, maar ook haar zoontje de videoband bekijkt, raakt ze verwikkeld in een race tegen de klok. Rachel heeft nu zeven dagen de tijd om het mysterie van The Ring te ontrafelen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rachel Keller

Aidan Keller

Richard Morgan

Katie Embry

Rebecca Kotler

Samara Morgan

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Armin

Armin

  • 584 berichten
  • 7128 stemmen

Vaag verhaaltje met wat aardige effecten, maar ik zat nou niet echt op het puntje van mijn stoel. Bleef ook met te veel vragen zitten. Verder zag het er wel verzorgd uit met aardig acteerwerk (met name van Dorfman).

Binnenkort maar eens het origineel kijken. **1/2


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Da Jando schreef:

Zijn hier veel mensen er zo negatief over omdat het een remake is?

Ja

Deze remake voegt namelijk helemaal geen drol toe aan het origineel. Als er nou een leuke draai was gegeven aan het oorspronkelijke verhaal... Maar nee hoor


avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Ik zag 'm in de sneak en vond 'm nogal saai, gek genoeg. Af en toe een vet schrikeffect, maar verder een wel heel vaak vertoonde zoektocht naar documenten uit het verleden, op stoffige plaatsen...

Verder is enige samenhang ver te zoeken (en misschien ook onmogelijk) : er lijken vier vijf films door elkaar te zijn gesneden, en er is ook nog even goed gekeken naar de vroege Bunuel.

De sequens met het paard vond ik mooi en schokkend - maar wat heeft een paard te maken met een videoband en een waterput ?


Naomi Watts was prachtig in Mulholland Drive - maar dit redt ze toch niet. Toch onvoldoende persoonlijkheid (het is ook nooit goed)...


avatar van Acidjuh

Acidjuh

  • 14 berichten
  • 163 stemmen

Armin schreef:

Vaag verhaaltje met wat aardige effecten, maar ik zat nou niet echt op het puntje van mijn stoel. Bleef ook met te veel vragen zitten. Verder zag het er wel verzorgd uit met aardig acteerwerk (met name van Dorfman).

Binnenkort maar eens het origineel kijken. **1/2

blabla gewoon een vette film:)


avatar van blabla

blabla

  • 2070 berichten
  • 5243 stemmen

Acidjuh schreef:

blabla gewoon een vette film:)

Heb deze film nog niet gezien

Wel het orgineel.

Bespeur ik hier misbruik van mijn naam ?


avatar van Armin

Armin

  • 584 berichten
  • 7128 stemmen

Acidjuh schreef:

blabla gewoon een vette film

OK, sorry hoor. Deze film "rules" (not!)


avatar van reulbat4

reulbat4

  • 49 berichten
  • 58 stemmen

Spannende film. Ik heb regelmatig een schrikmoment gehad. Ik vind het eigenlijk best wel meevallen dat je met veel vragen blijft zitten, alleen...

snap ik dat van dat paard niet. Waarom lagen ze nou allemaal verdonken aan de kustlijn? Dit werd niet uitgelegd. Hebben ze misschien ook de video gezien?!

Ik snap dat je met een paar vragen kan blijven zitten, maar het komt er dus uiteindelijk op neer dat...
Samara dus die band heeft gemaakt om zoveel mogelijk mensen te laten zien wat haar is overkomen. Rachel ging niet dood na 7 dagen (het aantal dagen dat Samara in de put zat en daarna stierf), omdat zij de video had gekopieerd. Eigenlijk best wel shit, want als steeds meer mensen de tape gaan kopieren, dan gaan er steeds meer dood. Dus alleen de mensen die de tape NIET hebben gekopieerd, gaan dood.

Verder mooi vorm gegeven. Erg spooky allemaal! Vier sterren!


avatar van Willem-Jan

Willem-Jan

  • 133 berichten
  • 107 stemmen

eeuhm Reulbat.. (de man boven mij)

Is het niet ietwat vreemd dat ze aan de ene kant sympathie en medelijden verwacht van anderen en hiervoor die tape vol ellende verspreid, terwijl ze aan de andere kant toch gewoon bruut de enige mensen vermoord die naar dat zelfde stukje ellende kijken)

Bovendien vind ik op een gegeven moment zaken als spontaan aanvliegende TV's welke de film draaien terwijl de video niet eens in de videorecorder zit, spontaan uit het niets ontstane foto's en video's een beetje ongeloofwaardig. (Dit laatste verklaard echter wel dat een film niet vanuit de bodem van een put geschoten kan worden )

Als er bij een dergelijke film als deze al zo bar weinig schrikmomenten zitten zou je verwachten dat het verhaal i.e.g. een hoop goed maakte. helaas; ook dit gaat niet op.

De enige 2 pluspunten waren

- het feit dat de film nog doorging terwijl ik mijn jas al had aangetrokken omdat ik d8 dat hij al afgelopen was (zodat ik mijn zelf meegebrachte pilsje nog even kon finishen:)),

- het uitgemergelde lijk van de vader van dat hoofrolspelende snotaapje. (zeeeeeeeer hilarisch)

Ik maak er niet meer woorden aan vuil. Als je wil huiveren huur dan van mijn part 'faces of death', en voor een goed verhaal zijn er ook nog wel (een handje vol) andere films verkrijgbaar en/of in de bios te bezichtigen.

blabla gewoon een vette film:)

Ik krijg zelf altijd een beetje de neiging om argumenten aan te halen. You should try it! :S


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

De film op zich vond ik gewoon goed. Ik kan niet oordelen over het Japanse origineel.
Maar een paar dingen ben ik toch nog niet uit:

Waar slaan die paarden op in de film en waarom gaan ze allemaal dood? en waarom had Rachel beter Samara niet kunnen helpen?


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 114 berichten
  • 0 stemmen

gewoon een hele vette, enge film die ik (nu nog) beter vind dan het origineel(maar die ga ik nog een keer kijken). 3.200.000 uit 4.000.000 sterren.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Ik zal morgen de schaalverdeling even aanpassen voor je...


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Wow yes, kan ik eindelijk de Big L opwaarderen naar 4.000.000 sterren


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 114 berichten
  • 0 stemmen

Jordy schreef:

Ik zal morgen de schaalverdeling even aanpassen voor je...

wacht daar soms even mee, ik ben niet aan het uitproberen of het 2349852 tussen 2937315 door systeem wel werkt...


avatar van MARJANO

MARJANO

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond het wel een goede film, alleen het einde was wat minder.Draait het er dan alleen om dat als je de film gezien hebt en je de band kopieert je niet dood gaat. Dat zou wel heel slap zijn en niet echt logisch


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

bedankt marjano dat je even vertelt hoe de film eindigt, hoef ik 'm niet meer te zien...

heb er spoilertags rond gezet, lees de faq


avatar van MARJANO

MARJANO

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Sorry Jordi, zal het niet meer doen. Dit is de eerste keer op deze site


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Ach, nu nog leren quoten...


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Ik heb het origineel niet gezien en wil daar ook niet te lang bij stilstaan (dat doen anderen al meer dan genoeg (lees: veel te veel) op deze site... ). Ik moet zeggen dat deze film me erg goed bevallen is. Een uitstekend verhaal wat in een heerlijk duister sfeertje wordt gegoten. Naomi Watts is niet alleen qua uiterlijk prettig om naar te kijken maar kan warempel ook nog prima acteren. Op het eind wordt je een paar keer lekker op het verkeerde been gezet wat de film alleen maar beter maakt. Al met al een heerlijk spannende avond in de Bioscoop beleefd.... 4,5 sterren!


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Agony schreef:

Ik heb het origineel niet gezien en wil daar ook niet te lang bij stilstaan (dat doen anderen al meer dan genoeg (lees: veel te veel) op deze site... ).

Wie ben jij, die het origineel niet gezien hebt, om daar over te oordelen.


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

kappeuter schreef:

Wie ben jij, die het origineel niet gezien hebt, om daar over te oordelen.

Doe ik verder ook niet, kan alleen maar over deze film oordelen. Maar als ik alle reacties terug lees lijkt het wel dat je deze film niet "mag" zien en per se het origineel MOET kijken.... (en dat maak ik altijd zelf nog wel uit )


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Heilige tyfus ende tering! Ik ben me nog nooit zo vaak te pletter geschrokken als in deze film. Als ze zeggen dat de Japanse versie nog enger is laat ik em liever links liggen... Ik geef em 3,5*. 3 voor de schrikmomenten en 0.5 voor Naomi .


avatar van Sjoerd

Sjoerd

  • 999 berichten
  • 1348 stemmen

EmDee schreef:

De film op zich vond ik gewoon goed. Ik kan niet oordelen over het Japanse origineel.
Maar een paar dingen ben ik toch nog niet uit:

Waar slaan die paarden op in de film en waarom gaan ze allemaal dood? en waarom had Rachel beter Samara niet kunnen helpen?


De paarden hebben zichzelf van de klif van het eiland gestort, omdat ze aanvoelen dat er "iets" is met Samara (om dezelfde reden breekt het paard op dat schip ook uit). Dit wordt toch wel redelijk duidelijk gemaakt dacht ik. Daarom koos moeders er ook voor om haar bloedeigen dochter te vermoorden. Ze had nl. de volgende keus: leven met haar dochter, maar zonder paarden en met vreselijke visioenen OF haar dochter opruimen en gezellig verder leven met paarden en manlief, ze koos dus voor dat laatste...


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

Phoenix schreef:

0.5 voor Naomi .

Slechts 0,5 voor Naomi?


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Oke, joh. 2 voor de film en 1,5 voor Naomi. Nu tevreden?


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Else, verklaar je stem even aub. 0,5 sterren gaat natuurlijk nergens over...


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Loeispannende film. Ik heb het origineel niet gezien, maar dat hoeft lijkt me ook niet om over deze film te oordelen. Ik bleef ook wel met een paar vragen zitten maar volgens mij...
die paarden leven onder de banvloek van Samara. Zij dwingt die beesten massaal zelfmoord te plegen om haar paardenfokkende vader dwars te zitten.


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Redlop schreef:

Loeispannende film. Ik heb het origineel niet gezien, maar dat hoeft lijkt me ook niet om over deze film te oordelen. Ik bleef ook wel met een paar vragen zitten maar volgens mij...
die paarden leven onder de banvloek van Samara. Zij dwingt die beesten massaal zelfmoord te plegen om haar paardenfokkende vader dwars te zitten.
niet helemaal correct volgens mij; Het meisje (samara) dwingt de paarden tot zelfmoord, omdat ze last van de paarden heeft... ze heeft een kamertje bovenin de stallen... op een gegeven moment wordt ook gezegd dat de paarden haar wakker houden... Volgens mij dwint ze de paarden dus niet tot zelfmoord om haar vader dwars te zitten, maar omdat de beesten haar wakker houden. Dat was in ieder geval mijn interpretatie van het verhaal.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Ik hoop dat er van deze film een DVD uitkomt met extra beeldmateriaal. Als de extra dingen er op staan die op IMDb staan dan wordt die best wel vet denk ik. Vooral t alternatieve einde lijkt me beter dan wat ik nu gezien heb.


avatar van Monsta Kody

Monsta Kody

  • 157 berichten
  • 207 stemmen

Dit is gewoon n master film....ik snap al die haters niet maar ja misschien ligt t ook aan mij want ik vond hellraiser 2 ook al beter dan 1. Ik ga iig zeker de DVD kopen en ook die van Ringu


avatar van Riel

Riel

  • 94 berichten
  • 64 stemmen

Waarom wordt een (nieuwe) film meteen vergeleken met een bestaande?

Ik heb de film bekeken en ik vind, als film op zich, kan ie zich meten met de betere film die momenteel draaien. Lekker spannend, onderhoudend, leuk geschrokken af en toe. Dat mag ik wel En een nadenkverhaaltje vind ik ook wel leuk. Ik heb trouwens een beetje een gevoel dat er zeker nog een gevolg moet komen, want de film is toch niet geeindigd zo? Wat ze menen opgelost te hebben is niet zo, en een deel 2 is naar wat ik gehoord/gelezen heb, al uit.

Dus ik ben benieuwd. Heerlijke film, en zeker niet NIET gaan omdat men zegt dat het een flauwe remake is van het origineel. Ik zie daar veel te veel discussies over gaan en dat wijkt naar mijn mening teveel af van het onderwerp van dit topic, wat dus over DEZE film gaat. En deze film vind ik prima!