Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 113 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Scott Wiper
Met onder meer: Steve Austin, Rick Hoffman en Vinnie Jones
IMDb beoordeling:
6,0 (55.860)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Condemned
"10 Will Fight, 9 Will Die. You Get To Watch."
Jack Conrad (Steve Austin) zit in een dodencel in een corrupte gevangenis ergens in Midden-Amerika. Dan doet er zich plotseling een mogelijkheid voor om zijn straf te ontlopen: een rijke televisieproducer heeft hem uitgezocht om deel te nemen aan een spannende reality tv-show. De corrupte gevangenisleiding wordt simpel omgekocht. Hij wordt gedropt op een verlaten eiland ergens in de oceaan. Daar wacht hem een dodelijk lot: hij moet een strijd op leven en dood aangaan met negen andere ter dood veroordeelden. Alleen diegene die overblijft zal zijn vrijheid terug krijgen.
Externe links
Acteurs en actrices
Conrad
McStarley
Breckel
Julie
Sarah Cavanaugh
'Goldy' Goldman
Special Agent Wilkins
Paco
Eddie C
Bella
Video's en trailers
Reviews & comments
snip
-
- 142 berichten
- 770 stemmen
echt een no-brain film. gewoon harde aktie en voor de rest erg voorspelbaar. leuk om een keer gezien te hebben maar meer ook niet.
3*
gortdroog
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
leuk filmpje niet meer en niet minder.... de boodschap van de film vond ik wel sterk!!! 3*
abeltjuh 25
-
- 123 berichten
- 1273 stemmen
Ik heb we vermaakt bij deze film door het toch wel spannende plot dat desalniettemin een beetje cliché was maar door de actiescénes houd ik toch een goed gevoel over aan deze film. Acteerwerk was redelijk!
3,5*
Jakke0071
-
- 108 berichten
- 492 stemmen
Ik heb hem nog niet gezien , maar verwacht er eigenlijk wel veel van .
De film bevat althans een ijzersterk verhaal.
jumperjack
-
- 122 berichten
- 166 stemmen
Goede actie, met een redelijk verhaal. Ik heb me goed geamuseerd.
fatfish
-
- 12 berichten
- 45 stemmen
Redelijke actiefilm waar je alleen maar moet kijken en niet bij nadenken.Einde is iets te voorspelbaar.
Mythikal
-
- 125 berichten
- 850 stemmen
Ik moet bekennen dat ik hele lage verwachtingen had van de film... Maar jeetje, film heeft me toch prima vermaakt!
Verhaal
Simpel verhaal, niet echt origineel. De brute actie/geweld viel bij mij goed in smaak. Dit lijkt wel de amerikaanse versie van Battle Royale, maar dan met volwassen gevangenen.
Acteurs/Actrices
Steve Austin was ik een beetje verbaasd over. Hij deed naar mijn mening wel erg goed, die stoere stille klerenkast.
En eindelijk een rol voor Vinnie Jones waar hij goed in is, de gestoorde spelen. Geweldig, heb me echt krom gelachen. Na een paar pijnlijke missers vreesde ik het ergste voor Vinnie, en dacht mede door hieraan dat deze film niks zou worden. Maar gelukkig had ik ongelijk.
Slot
Een leuke film voor volwassenen die niet vies zijn van een beetje bloed. Ik zou bijna zeggen ook voor jongeren, maar er zitten wel een paar erg gewelddadige scenes in die zelfs actieliefhebbers de maag doen omkeren 
Aantal sterren
3,5*
MovieHolic
-
- 1211 berichten
- 2155 stemmen
Leuke actie film niet speciaal genoeg om echt uit te blinken.
3.5*
mgiethoorn
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
leuke film,,lekker veel geweld alleen vond ik het einde iets minder...
maar toch......3,5 sterren
cubedude
-
- 66 berichten
- 66 stemmen
De film is best wel te pruimen gewoon door het acteergeweld en ook de nieuwsgierigheid van ons allen. We willen allemaal weten wie wie in de verdoemenis helpt en de manier waarop.
Toch vind ik dat de regisseur steken heeft laten vallen betreffende de locaties. Ik werd persoonlijk helemaal gek van dat constante geschakel tussen het eiland en dan die tv-kamer met die 4 'bad guys' erin. Vooral die tv-kamer is zo extreem saai waardoor de actie steeds verstoord wordt...
nr10micha
-
- 42 berichten
- 74 stemmen
Ik had er geen hoge verwachtingen van, maar toen ik keek was het echt een topfilm!! Soms een beetje simpel, maar omdat het verhaal en dergelijke zo goed is vond ik dat niet meer uitmaken. Ik heb nog nooit een film gekeken zonder is af en toe te kijken hoe laat het was of drinken gaan halen ofzo.. Maar dit was de eerste keer dat ik aan een stuk geboeid bleef!!
5*
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Mag niet in de schaduw van battle Royale komen.
Deze film is zoo voorspelbaar en het verhaal is ook gewoon simpel en zwak.De gruwel valt ook wel mee de meeste gaan bijna hetzelfde dood of wat je al 100x heb gezien 1,5
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Ik was ook positief verrast door deze film.
Deftig veel actie en het verhaal vond ik goed gevonden.
Vinnie Jones speelde eens een rol van kl**tzak,waardoor ik het voor het eerst niet zo voor hem had (ondanks dat hij een prima prestatie neer zet).
Steve Austin doet dit zeker ook niet slecht in zijn eerste grote hoofdrol.
De film was naar het einde toe iets te voorspelbaar maar dit stoorde me geenzins.
3,5 sterren.
Scarecrow
-
- 563 berichten
- 170 stemmen
Vette actiefilm, maar met een hypocriete boodschap.
Het verhaal is simpel (het deed me vooral denken aan de film Mean Guns) maar spreekt wel aan voor de echte actiefan - en in combinatie met de acteurs weet je wat je te wachten staat; snoeiharde actie.
En met de actie zat het goed. Het was bruut en bloederig, en recht voor je neus. Ook de karakters lagen er dik bovenop: je krijgt veel cliches maar vermaken doen ze je wel. En Vinnie Jones en Steve Austin deden het allebei nog beter dan ik had verwacht: de rol was ze op het lijf geschreven. Zelfs de "ontwikkeling" van Austin kon me bekoren: eerst in je ogen een misdadiger, dan een held die weigert te vechten, dan een vechtmachine die vecht voor het juiste... cliche, wellicht vrij dom maar erg vermakelijk.
De film kon me dus prima bekoren: het is geen oscarmateriaal maar je krijgt wat je verwacht, en nog meer. Toch waren er wel twee minpunten in mijn ogen: alhoewel ik genoten heb van de film, vond ik de speelduur voor zo'n film toch wat te lang. Mede hierdoor lag soms de vaart wat uit het verhaal.
Mijn tweede minpunt is de hypocriete boodschap: het is niet goed geweld zo te verkopen. En dat is precies wat deze film wel doet: het geeft je actie, zelfs verkrachting, en wil dat je hiervoor of een bioscoopkaartje of de film zelf koopt - en terwijl je dan de film zit te kijken krijg je te horen dat het geweld dat deze generatie gewend is slecht is, dat geweld verkopen immoreel is etc. De boodschap komt niet alleen hypocriet over, hij is zelfs vervelend: als ik een lekkere actiefilm wil kijken wil ik deze boodschap neit zo duidelijk en vals voor mijn keizen krijgen.
Maar wat zit ik toch te zaniken. Ook al heeft de film zijn minpunten, het is een lekkere in zijn genre en een aanrader voor iedereen die wle iets ziet zitten in het verhaal. 3,5*
DonDion
-
- 7 berichten
- 8 stemmen
Goede actiefilm! Het zou een echte serie op tv kunnen zijn, zo lijkt het teminste. Goed geacteerd ook. Het verhaal van de film is zeer sterk. Je weet waar je aan toe bent vanaf het begin van de film. Sommige delen van de film zijn voorspelbaar (niet dat je kunt weten wie van de 10 overblijft, maar gewoon de sub-parts om het zo maar te noemen), maar het einde is dan toch verrassend. 4 sterren!
usr14112
-
- 360 berichten
- 555 stemmen
Best een goeie actiefilm. Viel me 100% mee. Austin speelde prima. Aardig verhaal alleen het einde vond ik weer tegenvallen met de overdreven actie van de vriendin van de regisseur. Verder prima genoten.
2,5*
MovieSlijter
-
- 4 berichten
- 3 stemmen
veel actie veel vecht scene`s en deze film heeft niet echt een nieuw idee maar wel een wegkijker ***
606
-
- 23879 berichten
- 12278 stemmen
zeer aardige film met een leuk verhaal
goed geacteerd en zeker jones
4 sterren
alexdj
-
- 29 berichten
- 124 stemmen
te simpel... één keer kijken en wegdoen... vinnie jones irriteerde en het hele gebeuren met die tv show leek wel een grap met dat kijkcijfergedoe... Totaal niet geloofwaardig, soms ook irritant gefilmd, de vechtscenes zeker... Heb betere films in dit vergelijkbare genre gezien...
Daisyp
-
- 25 berichten
- 64 stemmen
vond het een aardig verhaal.. leuke actie.. verder niet erg spannend. wel leuk om 1 keer te kijken.. maar niet vaker.
Skeleton
-
- 96 berichten
- 621 stemmen
Een mooie actie film met een mooi verhaal. Een ander verhaal dat je vaak tegen komt in films. Kortom ik heb me prima vermaakt.
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
te simpel... één keer kijken en wegdoen... vinnie jones irriteerde en het hele gebeuren met die tv show leek wel een grap met dat kijkcijfergedoe... Totaal niet geloofwaardig, soms ook irritant gefilmd, de vechtscenes zeker... Heb betere films in dit vergelijkbare genre gezien...
Alsof het de bedoeling is van de makers dat de film geloofwaardig over komt ???
Daarom noemt da FILM é,niet alles moet waargebeurd zijn.
Mrblueeyes
-
- 20 berichten
- 101 stemmen
Ik vind de reacties hier nogal tegenvallen. De film heb ik net gekeken en ik vond hem echt goed ! Goeie actie, goed acteerwerk en de film verveelt je geen minuut ! Er zit echt veel spanning in en je blijft kijken.
Af en toe is het een beetje voorspelbaar, maar dat is ook t enige minpuntje. Voor mij een 8 (en dat is een 4 op moviemeter)
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2411 stemmen
Waardeloos prul met matige acteurs, dom verhaal, heel veel onnodigheden en niet goed uitgewerkte actie. De film zit bovendien boordevol met de domste cliche's en voorspelbaarheden.
Zelfs een film met steven seagal kijken is nog leuker, dan valt er tenminste nog wat te lachen.
Film deed mij overigens sterk denken aan Battle Royale en The Running Man
Jar0
-
- 5 berichten
- 15 stemmen
Toen ik de reacties had gelezen dacht ik dat dit niet meer dan een middelmatige actiefilm zou zijn. Niks is minder waar. Dit is echt een van de betere actiefilms en er zitten heerlijke bruute scenes tussen. Echt een aanrader.
Pre- en sequels

The Condemned 2
2015
15 reacties
Het laatste nieuws

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland
Bekijk ook

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties

The Kingdom
Thriller / Drama, 2007
377 reacties

Rise of the Footsoldier
Actie / Misdaad, 2007
318 reacties

Butterfly on a Wheel
Thriller / Drama, 2007
253 reacties

Death Sentence
Actie / Drama, 2007
560 reacties
Gerelateerde tags
bomeilandjachtsurvivorwebsitejunglesociaal commentaarvuurgevechtstrijdwreedheidsurveillancedooddeath matchdeath matchlast man standing
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








