The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
Genre: Avontuur / Fantasy
Speelduur: 201 minuten / 251 minuten (extended edition) / 263 minuten (special extended blu-ray edition)
Oorsprong:
Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Peter Jackson
Met onder meer: Elijah Wood, Ian McKellen en Viggo Mortensen
IMDb beoordeling:
9,0 (2.141.824)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 17 december 2003
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Lord of the Rings: The Return of the King
"There can be no triumph without loss. No victory without suffering. No freedom without sacrifice."
De hobbits Sam en Frodo beginnen samen met Gollum aan het laatste deel van hun reis richting Mordor, om daar te proberen in het hol van de leeuw de machtige Ene Ring te vernietigen. De legers van Gondor proberen ondertussen de stad Minas Tirith te beschermen tegen Sauron's legers.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (9,0 / 2141824)
- Trailer (YouTube)
- The Lord of the Rings: The Return of the King (BoekMeter)
- The Lord of the Rings: The Return of the King (MusicMeter)
- The Lord of the Rings: The Return of the King (The Complete Recordings) (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Frodo
Gandalf
Aragorn
Sam
Gollum / Smeagol
Merry
Pippin
Denethor
Faramir
Éowyn
Reviews & comments
EmDee
-
- 7192 berichten
- 1417 stemmen
Morgen staat deze film hoogstwaarschijnlijk op 1 met een gemiddelde dat de 4,5 nadert, maar hoelang blijft 'ie daar staan?
De Knip
-
- 1885 berichten
- 3681 stemmen
Ja in het begin gaan de echte fans erheen, die geven toch bij voorbaat al minimaal 4,5 *, daarna zakt 'ie vanzelf. Maar da's een logisch verloop.
Ik ga deel III binnenkort ook weleens zien, maar 't is niet echt mijn genre. Maar ja, als je de 1e 2 delen hebt gezien..... 
Groot voordeel voor deze 3e film en DAAROM gaat ie ook hoger scoren dan de 1e 2 delen: het heeft een EINDE.
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Wat een film zeg!
JEZUS!
Prachtig!
Wat kan ik er over zeggen!
-De sfx zijn gewoon SUPER! Gollem ziet er een stuk beter uit. Vooral ingezoomd op zijn gezicht! Zijn mimiek is stukken beter.
-De prachtige 'locaties'!
-Wat een gevechten! Star Wars 2 lijkt er een knokpartijtje bij!
-Prachtig de Germaanse en Celtische dingen verwoven. Nog VEEL meer dan in deel 2.
-Muziek was geniaal!
Jammer genoeg kan ik niet te veel gaan verklappen!
Echt duizenden malen beter dan delen 1 en 2 bij elkaar!
Shyamalan
-
- 30 berichten
- 26 stemmen
Machtige film weer, hij is niet veel beter dan deel 2, maar wel gelijkwaardig aan. Geweldige uitvoering.
thio95
-
- 101 berichten
- 263 stemmen
Magnifiek einde van deze trilogie! Mooi begin met de jonge smeagol die deagol vermoordt , prachtige gevechten (battles of pelennor fields) en veel mooie gevoelige momenten. Het boek is gelukkig veel eer aangedaan in dit deel. op de scouring of the shire na danOntroerend einde, komt haast zo uit het boek. Wel ziet het stukje van shelob's lair er nogal knullig uit, maar daar kan Peter weinig aan doen, erg moeilijk te verfilmen stukje van het boek denk ik. Voor de rest fantastisch. Minas Morgul ziet er zeer spookachtig uit, goed gedaan en Minas Tirith is niet te beschrijven! Mijn mond viel zowat open van verbazing, zo fantastisch weergegeven is die stad!
Schitterende muziek van Howard Shore weer, en de tune van Annie Lennox is zeer ontroerend, jammer dat je hem niet tijdens het einde van de film hoort terwijl ze wegzeilen en jammer, maar wel comform het boek dat sam nog even terug moet keren naar de shire, maakt het wat langdradig, was in mijn optiek voor de film mooier geweest als ze bij de wegvarende schepen gestopt waren, de Zaal begon al vermoeid te zuchten toen het beeld weer naar Sam ging, maar ja wat wil je na 9,5 uur?
ik hou het voorlopig voorzichtig, 4.5*: In de euforie van het moment kan ik hem wel 5 * geven, maar ik moet hem nog een paar keer zien voor eeen definitief, 100% objectief oordeel (misschien wordt het later toch nog wel 5)
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Filmgeschiedenis...
Dit is wat The Empire Strikes Back voor de Star Wars trilogie was... Door deze film herinnert men zich The Lord of the Rings over honderd jaar nog.
Vanaf de meesterlijke beginscène tot aan het vreselijk mooie en ontroerende einde is dit één grote pure beleving. Nadat het verhaal rustig op gang komt en de spanning tot grote hoogten stijgt volgt werkelijk het ene hoogtepunt na het andere. Net wanneer je denkt dat het niet grootser of indrukwekkender kan volgt er wéér een scène die de voorgaande overtreft. Tranen in m'n ogen bij een tiental momenten... Het spektakel en de emotie is met geen pen te beschrijven.
Ik had hier ontzettend veel van verwacht, maar ál mijn verwachtingen zijn ruimschoots overtroffen. Hetgene dat je te zien krijgt valt vooraf gewoon niet te verzinnen... De film is nu ruim drie kwartier geleden afgelopen en ik zit nog na te trillen.
Fantastisch ook hoe al die subplots tot in de perfectie uitgewerkt zijn. Denethor vs. Faramir, de relatie tussen Gimli en Legolas die één prachtig moment kent, hét zwaard... En o wat ben ik blij dat ik deze trilogie in de bioscoop in een rush van 9,5 uur heb mogen aanschouwen. Jézus wat is dit vet.
Als we tegenwoordig woorden nodig hebben die de overtreffende trap van spektakel, drama, spanning en emotie betekenen heet dat vanaf nu 'The Return of the King'.
5 sterren en in m'n top 10.
Padd0
-
- 804 berichten
- 3074 stemmen
Hmmm ok waar te beginnen. Er is ook zoveel goeds te vertellen. Weet je wat ik ga helemaal niet vertellen dat de hopeloze poging van Faramir om Osgilliath te heroveren geweldig is of hoe geweldig het wel niet is om te zien hoe Frodo lijd onder de ring of hoe geweldig de aanval van de rohirrim wel niet is of hoe geweldig de tegenaanval van de eliphaunts wel niet is of hoe geweldig Minas Tirith eruit ziet of of of of. Nee dat moeten jullie zelf allemaal maar gaan zien. Ik weet in ieder geval zeker dat ik hem binnenkort nogmaals ga zien, waarschijnlijk zal ik dan nog meer geweldige dingen zien die me de eerste keer niet eens zijn opgevallen.
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
enige nadeel:
publiek!
kleine kinderen en midlife-crisis vrouwen... :S
Tarantino
-
- 52 berichten
- 1010 stemmen
fantastische film, voor mij echt (op dit moment) de allerbeste film (met stip) ooit, en dan vooral door de prachtige eindscene, moest echt heel vaak slikken om niet in tranen uit te barsten!
Sjaako
-
- 215 berichten
- 436 stemmen
Ongeloofelijk dat Peter Jackson toch nog een overtreffende trap heeft weten te vinden.
Deze film heeft dus echt alles!!!
4.5* totdat de EE uitkomt (dan moet het wel een 5* worden......)
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Filmgeschiedenis...
Dit is wat The Empire Strikes Back voor de Star Wars trilogie was... Door deze film herinnert men zich The Lord of the Rings over honderd jaar nog.
Wat gaf je het idee dat het anders vergeten zou zijn?
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Wat gaf je het idee dat het anders vergeten zou zijn?
Wanneer iemand het tegenwoordig heeft over een scène uit de oude Star Wars trilogie is de kans erg groot dat dit een moment uit Empire is. Ook bij mij zijn het vooral de momenten uit die film die zijn blijven hangen. Return of the King geeft me nu datzelfde gevoel, want de kans lijkt me zeer aannemelijk dat dít de film is waarover men het heeft als 'The Lord of the Rings' de komende tig jaar als gespreksonderwerp op tafel komt. De hoogtepunten en machtige scènes zijn werkelijk ontelbaar vergeleken met de vorige 2 delen.
Dat probeerde ik te zeggen, maar in the heat of the moment kwam 't er gisteren blijkbaar niet helemaal uit 
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
O, ik dacht dat je bedoelde dat iedereen dat boek anders maar zou vergeten...
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Welnee, ik dacht alleen even totaal in filmtermen gisteren. Niet zo raar toch? 
Viel me trouwens op dat Jackson dit keer opvallend trouw is gebleven aan het boek (wat ik me ervan kan herinneren), op het eind in de Shire na dan, maar dat was inmiddels al bekend... Hebben de puristen ook wat minder om over te zeiken.
stinissen (crew films & series)
-
- 23450 berichten
- 76945 stemmen
Mooie locaties, prachtige beelden maar geen nieuws onder de zon vond de film veel en veel te traag. Ik had er na deel 1 en twee veel meer van verwacht , maar mischien is mijn verwachtingspatroon wel te hoog geweest, laat alles maar bezinken om hem voor een 2de keer te zien... toch een dikke 5 dus 2.5*
sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
Zelfs humo geeft deze film 4 sterren ( the two towers 2 *). Normaal neem ik ze niet serieus maar ik kan nu echt niet meer wachten . Hij moet wel errrg goed zijn.
Consurgo
-
- 107 berichten
- 222 stemmen
Echt geweldig!
Voor de pauze is er weinig actie in de zin van veldslagen, maar nog steeds echt indrukwekkend!
De grote veldslagen na de pauze zijn helemaal gewledig, ziet er echt super strak uit en is gewoon overweldigend!
Er zit wel een lang einde aan de film, maar dat is aan de hand van het boek en ik vind het er ook wel bij passen, mag wel na een trilogie van een dikke 9 uur, een kort einde zou de trilogie geen eer aan doen.
Enige minpuntje dat ik had waren de geesten bij de laatste veldslag, volgens mij zaten die er in het boek ook niet in...en ik vond het nu een beetje snel gaan enzo, ze raasden er echt super snel doorheen.
Edit: de marathon was de zere knieen en het maar 3 uur kunnen slapen trouwens ook waard, kan het iedereen aanraden eerst de andere 2 delen te kijken, zit je echt in het verhaal, voegt veel toe, lekker sfeertje en in het laatste deel wordt ook een aantal dingen van de eerste 2 films weer teruggehaald enzo.
sjob
-
- 140 berichten
- 110 stemmen
een 3 en een half uur durende finale die de reeks een prachtig einde geeft.
Brooklyn
-
- 1144 berichten
- 1402 stemmen
De minste van de drie vind ik. Ik heb gister de marathon mogen meemaken dus ik kan het goed vergelijken
Erg verrassend begin, briljante openingsscene eigenlijk. De film houdt gedurende de hele tijd een hoog niveau, hoewel het naar mijn mening meer om Frodo had moeten draaien. Hij had meer screentijd kunnen krijgen vind ik. En dan de veldslag: mijn god, wat een briljante scene. Een absoluut spektakel waar The Matrix en Star Wars het in hun broek van doen. Zat echt met open mond te kijken.
Het meest teleurstellende vond ik het eind:
het was weer teveel Hollywood naar mijn mening, niets werd opengelaten, en dat zo'n 25 minuten lang. Veel over-sentimenteel geneuzel... naja... deed me een beetje aan A.I. denken, daar gingen ze op het einde ook al zo de mist in
Al met al een leuke marathon in Utrecht. return of the king krijgt van mij 4 sterren 
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
maar geen nieuws onder de zon
Ik heb toch echt tientallen effecten en camerashots kunnen tellen die ik nog nooit heb gezien.
Traag? Als je 't nou te lang vindt... Wil je dat even uitleggen?
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
het was weer teveel Hollywood naar mijn mening, niets werd opengelaten, en dat zo'n 25 minuten lang. Veel over-sentimenteel geneuzel...
Ik vond het allemaal hartstikke oprecht. Na alles wat ze hebben meegemaakt hebben de personages gewoon het récht om elkaar te omhelzen en toe te lachen! En het hele gebeuren rondom de Grijze Havens vind ik zelf erg origineel en helemaal niet 'Hollywood'...
WB
-
- 1616 berichten
- 2663 stemmen
Damn, wat een lange zit, 's nachts van 0:00 tot 3:45, maar dat was et voor één keer wel meer dan waard! Wat een TOPFILM! Deel 1 en 2 overtroffen, en de veldslag was echt subliem uitgewerkt, wat je op het puntje van je stoel laat zitten! Het einde daarentegen was weer IETS te langdradig! Denk je dat et afgelopen is, komt er nog een stukkie... 3x over 
maar al met al een enorm grote en uitmuntende film!!!
Dik 5 sterren!
marcskie
-
- 48 berichten
- 178 stemmen
Zelfs humo geeft deze film 4 sterren ( the two towers 2 *). Normaal neem ik ze niet serieus maar ik kan nu echt niet meer wachten . Hij moet wel errrg goed zijn.
Humh..ik zie 'm nog niet staan bij Humo....
MarkFish
-
- 1070 berichten
- 1505 stemmen
Mooie locaties, prachtige beelden maar geen nieuws onder de zon vond de film veel en veel te traag. Ik had er na deel 1 en twee veel meer van verwacht , maar mischien is mijn verwachtingspatroon wel te hoog geweest, laat alles maar bezinken om hem voor een 2de keer te zien... toch een dikke 5 dus 2.5*
Ik had er ook meer van verwacht. Ik moet hem ook nog even laten bezinken, maar op dit moment vin ik deel twee beter. In ieder geval spannender en spectaculairder. Maar het verhaal, de reis eindigt in deel drie, dus wat dan aangaat had ik zwaardere oorlogen, zwaardere offers verwacht. Eigenlijk zou die fellowship niet moeten overleven. Dat zou hartverscheurender zijn, maar in de ultieme strijd tussen het goed en kwaad en met een Sauron die zo sterk is. En what about Saruman? Die komt er helemaal niet meer in voor. Maar daarom moet ik het boek ook nog lezen.
Maar wel vet hoor! Het verhaal van de trilogie is wel vijf sterren waard
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
Humh..ik zie 'm nog niet staan bij Humo....
marcskie
-
- 48 berichten
- 178 stemmen
In de humo die gisteren verschenen is staat de recensie van de film . Op de website staat ie er nog niet geloof ik.
Oh, ok. K zat al te zoeken op hun site.
Hoewel ik niet vind dat hun kritieken altijd terecht zijn ben ik het over het algemeen wel vrij aardig met ze eens. Cool dat ie van hun zo'n hoog cijfer krijgt. Dat maakt me wel een beetje extra benieuwd moet ik zeggen.
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Wat echt kut was;
Aan het einde van deel 3, begonnen in onze(Consurgo, padd0) het geluid en het beeld te flikkeren!
Echt te kraken en vaag en dan weer scherp.
Het geluid leek sowieso vaak van stereo naar 5.1 heen en weer te schakelen!
Pre- en sequels

The Lord of the Rings: The Two Towers
2002
2.519 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
2001
3.683 reacties
Gerelateerd nieuws

'Lord of the Rings'-films populair bij Nederlandse HBO Max-kijkers

'The Lord of the Rings' krijgt een gloednieuw vervolg: releasedatum 'The Hunt for Gollum' bekendgemaakt

Nieuwe 'Lord of the Rings'-film op komst: project focust zich op Gollum

Peter Jackson overwoog serieus hypnose om zijn werk aan 'The Lord of the Rings'-trilogie te vergeten
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties
Gerelateerde tags
elvesdwarforcsmiddle-earth (tolkien)hobbitgebaseerd op boekobsessiemagiekasteelsuspicionvulkaanpowergiant spiderbraverykingdomoorloglegerverslavingvervolghonorroyaltytrollkoningwreedheidgeweldkrankzinnigheidsplit personalitygeestfantasy worldtovenaarepic battlereisringquestlive action and animationhero's journeyhigh fantasywraith sword and sorcerypower madnessgreat war trekkinggood versus evilmiddle-earthsword making warmiddle-earthadmiringwinged creaturesarmiesspirits
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









