• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.229 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.071 gebruikers
  • 9.375.363 stemmen
Avatar
 
banner banner

Da Hong Deng Long Gao Gao Gua (1991)

Drama | 125 minuten
3,86 698 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 125 minuten

Alternatieve titels: Raise the Red Lantern / Dahong Denglong Gaogao Guo / 大紅燈籠高高掛

Oorsprong: China / Hongkong / Taiwan

Geregisseerd door: Yimou Zhang

Met onder meer: Gong Li, Jingwu Ma en Saifei He

IMDb beoordeling: 8,1 (37.586)

Gesproken taal: Mandarijn

Releasedatum: 14 februari 1992

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Da Hong Deng Long Gao Gao Gua

"China, 1920. One Master, Four Wives."

China 1920. De negentienjarige Songlian wordt na de dood van haar vader uitgehuwelijkt aan meester Chen Zuoqian, die al getrouwd is met drie andere concubines. Elke avond beslist de meester bij wie hij de nacht doorbrengt. Een rode lantaarn wordt dan geplaatst bij de hut van de gelukkige. Er barst elke dag een verschrikkelijke strijd uit tussen de vrouwen om in de gunst te komen bij hun man en de vrouwen gaan hierbij werkelijk niets uit de weg.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Tja je doet nu net alsof iedereen dat gezien heeft.

Voor mij is het allemaal nieuw. Nog nooit iets over gezien.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Bepaald geen well known fact inderdaad. .


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12847 stemmen

Volgens mij leggen jullie iets teveel nadruk op het voorbeeld, en te weinig op de onder andere.

Onder de bekendere animes is het vooral Ranma die het dichtst bij dit principe aansluit. Maar moeten genoeg films te vinden zijn waar een paar vrouwen samenhokken met één man lijkt me.


avatar van Spiderwoman

Spiderwoman

  • 71 berichten
  • 349 stemmen

*ahem, veel vrouwen die logischerwijs problemen tot gevolg hebben....

Dat kan alleen maar mannen logica zijn.

Pun intended.

De enige andere film waarin ik werkelijk een hoop vrouwen te samen zag leverde geen problemen op tussen de vrouwen, maar ja de man in kwestie werd dan ook door de lekkerste acteur die er momenteel op de aardbodem rondloopt gespeeld. Maar dit terzijde.

Da Hong Deng Long Gao Gao Gua vond ik een prachtige film met mooie sfeerbeelden, waarbij de haat en nijd tussen de vrouwen zeer goed was uitgewerkt.

Als je het zo bedoelt, inderdaad herkenbaar. Maar dat maakt de film er niet minder om.


avatar van mariposa

mariposa

  • 26 berichten
  • 16 stemmen

Ik ben zo benieuwd naar deze film! Maar ik kan hem nergens vinden. Heeft iemand een idee waar ik deze film kan huren, kopen of lenen?


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

Ja dat heb ik, maar hij is niet goedkoop (en niet NL ondertiteld)

http://www.rodisc.nl/gsp.dll?sid=103&pid=9&p_artikelid=72288&keysetid=60467505


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Die dvdversie is een grote flop. Absoluut niet aanschaffen! Schandalige transfer. ERA heeft pas een nieuw digitaal geremasterd exemplaar uitgebracht van zeer acceptabele kwaliteit. Ik meen dat ie slechts 7 Pond is bij oa cdwow. Daar ga ik 'm iig aanschaffen. Recensies bij dvdtimes en dvdbeaver zijn erg positief. Engelse subs, geen Ned. helaas.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Aparte film,

Erg leuk om telkens te zien hoe de rode lantaarns ontstoken worden. Mocht je het nog niet weten, dan zie je door de sfeerbeelden gelijk dat je te maken hebt met een Chinese film.

Het verhaal over de 4 vrouwen vond ik ook boeiend. Wat kunnen ze toch schijnheilig tegen elkaar doen zeg, maar ondertussen.....Langzaam maar zeker ontvouwt zich een goed verhaal Nooit gedacht, dat de 2de vrouw zo `n feeks zou zijn zonder dat de sfeerelementen worden verwaarloosd. Het was telkens weer genieten als `de meester `een hulpje vooruit stuurde die aangaf bij welke vrouw de meester zou gaan slapen . Er zat veel structuur in de film, wat van de ene kant goed werkte maar soms doet het wat voorspelbaar aaan. Een ruime 3,5*


avatar van Tenshinhan

Tenshinhan

  • 347 berichten
  • 731 stemmen

Geweldige film! Levendige personages vol emoties, visueel prachtig, schitterende muziek en een interessant verhaal maken dit een onvergetelijk meesterwerk.


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Ik had ergens gelezen dat dit een klassieker moest zijn, dus dan moet hij wel enigszins goed zijn en dat was hij ook, alleen geen klassieker waard, maar zeker ook niet teleurstellend. In het begin vond ik alles met die lantaarn en een simpele massage een beetje vaag, hoewel het achteral een goede impact heeft, aangezien de vrouwen naar toch niet veel hebben. Een mooie symbolisatie om mee te werken en sommige scènes waren zeer verrassend, alleen helaas vond ik sommige dingen ook een beetje voorspellend. Ondanks dat blijft het toch een erg mooie film, 4 sterren!

Onderhond, harem bij anime is meestal georiënteerd op de immers cliché humor tussen de vrouwen en man. Niet echt vergelijkbaar, maar misschien meer met de Sultans vroeger, dat heet volgens mij ook gewoon harem of iets dergelijks.


avatar van BASWAS

BASWAS

  • 985 berichten
  • 1145 stemmen

Prachtig gespannen film over lelijke inhoud die met weinig woorden en veel subtiele beelden vertelt over menselijk gedrag in een 'hoogstaand' huishouden. Uiterlijk lijkt het systeem van één meester met meerdere vrouwen in huis perfect, innerlijk blijkt het zo rot te zijn als een oud lijk in de kast.

Het meisje Songlian, de vierde concubine, verzet zich als vrouwelijke variant op Hamlet van Shakespeare tegen viesnetjes weggeschminkte onvolmaaktheden van een traditie.

Good or bad, it’s all playacting. If you act well, you can fool other people; if you do it badly, you can only fool yourself, and when you can’t even fool yourself, you just can fool the ghosts.

People breathe, ghosts cannot. That’s the only difference. People are ghosts, and ghosts are people.


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

Deze film deed me qua tempo en (gebrek aan) gebeurtenissen aan een film van de Japanse regisseur Ozu denken. De film mist iets voor mij. Hij is uiterlijk erg mooi en kent twee mooie vrouwen, maar de gebeurtenissen en ontwikkelingen zijn me allemaal wat te sloompjes en te toevallig, behalve enkele gebeurtenissen. Buiten die grote uitingen van haat richtingen elkaar gaan de concubines maar lauwtjes met elkaar om. 1 staat helemaal buitenspel, de haat van 3 en 4 richting 2 wordt bijna niet geuit en omgekeerd ook maar mondjesmaat, terwijl de op het oog ontluikende vriendschap tussen 3 en 4 ook niet opbloeit.

Hierdoor raak ik weinig verbonden met de personages en komen de schokkende gebeurtenissen emotioneel niet goed op mij als kijker over. Daarin speelt mee dat Zhang de meester een weinig dwingende rol laten spelen (misschien ligt het deels aan de acteur zelf). Deze meester komt nooit over als een man waarvoor de vrouwen letterlijk zouden willen vechten, sterker hij is een marionet voor de concubines om tegen elkaar uit te spelen.

Ik vind het lastig om te verwoorden wat er nou ontbreekt aan de film, maar ik vind het geen topfilm. Wel een goede film, redelijk boeiend, prachtige decors en beelden, origineel verhaal, acteren hier en daar (zoals van de hulpjes) matig, maar verder goed tot uitstekend. Als aantekening geef ik nog dat ik bepaalde personen er vrij modern uit vind zien voor 1920. Zoals de dokter met zijn moderne kapsel en sjaal, en concubine 4 soms idem dito. Concubine 3 is dan weer wel erg traditioneel gekleed en gekapt. Toch jammer dat Zhang hier niet meer aandacht aan heeft besteed

3 sterren


avatar van Ganesha

Ganesha

  • 95 berichten
  • 92 stemmen

Misschien niet de beste film van Zhang Yimou, maar toch denk ik mijn favoriete, misschien omdat het de eerste film is die ik van hem gezien heb

Wat ik mooi vind aan alle films van Zhang Yimou is het schitterende filmwerk, het kleurgebruik en hoe het verhaal aan het eind altijd zo perfect afgerond is en in elkaar past.

Het enige minpuntje aan Raise the Red Lantern is dat het misschien allemaal wat te theatraal is; de meer realistische films van Zhang Yimou zoals Not One Less zijn daarom misschien eigenlijk ietsje beter

Maar ik vind dit wel heel boeiend om te kijken


avatar van Harregarre

Harregarre

  • 41 berichten
  • 45 stemmen

jordybeukeboom schreef:
1 staat helemaal buitenspel, de haat van 3 en 4 richting 2 wordt bijna niet geuit en omgekeerd ook maar mondjesmaat, terwijl de op het oog ontluikende vriendschap tussen 3 en 4 ook niet opbloeit.


Wat is daar vreemd aan dan? Het is juist realistisch. Mistress 1 (Grote Zus) is eigenlijk 'uitgespeeld' op 't vlak van de liefde/heerschappij in 't huis. Dit wordt ook door Mistress 3 gezegd, volgens mij. Verder zijn ze allemaal niet echt vrienden zoals in de vriendschap die jij noemt. Er is alleen minder haat tussen 3 en 4. Alleen is het logisch dat de 'vriendschap' tussen 3 en 4 niet verder gaat omdat ze nooit van elkaar weten hoe ze elkaars vriendschap in moeten schatten. 2 blijkt 4 keihard te bedonderden samen met de dienstmeid van 4. 3 is in het begin hard bezig om 't te verzieken voor 4 en in een later stadium laat zij ook bijna alleen vleesgerechten serveren.

Hierdoor raak ik weinig verbonden met de personages en komen de schokkende gebeurtenissen emotioneel niet goed op mij als kijker over. Daarin speelt mee dat Zhang de meester een weinig dwingende rol laten spelen (misschien ligt het deels aan de acteur zelf). Deze meester komt nooit over als een man waarvoor de vrouwen letterlijk zouden willen vechten, sterker hij is een marionet voor de concubines om tegen elkaar uit te spelen.


Dat is ook niet het punt. Als je goed oplet merk je dat er nooit een close-up van de man is. Zijn gezicht krijg je gewoon niet te zien. Daarbij is het duidelijk dat de master vaak weg is en alleen thuiskomt om de nacht door te brengen bij een van hen. Het gaat er helemaal niet om of die man een 'hete bink' is of niet. Daarom zijn ze ook niet met hem getrouwd. In 't begin is Mistress 4 ook wat naïef daarin maar leert ze later dat het belangrijk is om bij hem in de gunst te komen. Niet zozeer om die man, maar om de macht die dat met zich meebrengt.

Als aantekening geef ik nog dat ik bepaalde personen er vrij modern uit vind zien voor 1920. Zoals de dokter met zijn moderne kapsel en sjaal, en concubine 4 soms idem dito. Concubine 3 is dan weer wel erg traditioneel gekleed en gekapt. Toch jammer dat Zhang hier niet meer aandacht aan heeft besteed


Sorry, moet hier toch even om lachen. Mistress 3 is een operazangeres en houdt deze herinnering graag in leven, zoals met het zingen elke ochtend. Vandaar dat ze die kleding draagt en ze ook nog aparte kleding heeft voor tijdens het zingen. (Die met de extra lange mouwen.) Verder praten we over 1920, niet 1820. Prima in orde gewoon.

5*

Enige wat ik zelf iets minder vond was het laatste stuk. (Vanaf het moment dat die vijfde mistress kwam.) Dat hadden ze best weg kunnen laten want het was inmiddels wel duidelijk dat mistress 3 doorgedraaid was. Nu is 't op zich ook wel een beetje aan de fantasie overgelaten maar had nog wel wat meer aan fantasie over gelaten mogen worden. Doet echter niks af aan het feit dat dit gewoon een geniale film was.


avatar van kanjertje

kanjertje

  • 522 berichten
  • 585 stemmen

Niet mijn ding.

Toch kan begrijpen dat velen dit wel een mooie film vonden


avatar van *Nientjah*

*Nientjah*

  • 1441 berichten
  • 369 stemmen

Wat een prachtige film, gister in het filmhuis gezien en ik was er erg van onder de indruk. Hoewel ik eerst dacht dat te film te langzaam zou zijn voor mij, bleek niets daarvan waar. Prachtige subtiliteit en beelden en wat een mooie vrouw is de hoofdrolspeelster. Zal ik een 4,5 of een 5 geven? Hmmmm...

5 sterren.


avatar van Sylk

Sylk

  • 28 berichten
  • 27 stemmen

Wat een film, een meesterwerk.

Het decor is bijzonder sfeervol;

De psychologische druk wordt subtiel en perfect uitgedrukt.De jaloezie, de stress bij wie de meester gaat slapen en uiteindelijk de hysterie.

Het is een Aziatische film die subtiel en "langzaam" is, het proces is daardoor goed te volgen.

Het is geen film wat je er "effe" tussendoor doet.

Een dikke 5. Super.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Trutten op ramkoers . Heel mooi in beeld gebracht door Yimou Zhang.


avatar van film-gek

film-gek

  • 344 berichten
  • 160 stemmen

Ontzettend mooi geschoten film. De film komt rustig op gang heeft schitterende beelden. Mijn favo concubine is ook de 3e (operazangeres).


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Verrassend leuke film.

Vond dit vooraf gezien wel een interessant verhaal, al vroeg ik me vooraf af hoe regisseur Yimou Zhang dit ruim twee uur boeiend moest houden. Dat is echter prima gelukt. De film heeft de hele tijd een erg mooie sfeer. Ik betrapte me er zelf op dat ik iedere keer weer benieuwd was bij wie de meester de volgende keer de rode lichten zou ontsteken. Het verhaal van de 4 vrouwen is leuk gedaan en ook best goed uitgewerkt. De film is op sommige momenten misschien iets voorspelbaar, maar ik zag bijvoorbeeld totaal niet aankomen dat de tweede vrouw eigenlijk de grootste bitch van allemaal is. Ook het einde vond ik nog best verrassend.
Tenslotte is de muziek ook nog even het vermelden waard. Er werd regelmatig hele rustige (waarschijnlijk Chinese) muziek gespeeld, wat op de een of andere manier erg aangenaam was om naar te luisteren. De muziek draagt net als de mooie kleuren ook erg bij aan de mooie sfeer van deze film.

Een mooie 4,0*


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Heb ik gekocht in de Boudisque toen die nog in Amsterdam was (die goede tijden).

Gewoon een blinde aankoop. En wat een prachtige film, misschien wel de beste van Zhang Yimou. Maarja die man maakt zoveel ongelooflijk goede films, ik kan niet kiezen.

Een simpel verhaal en het blijft gewoon boeien. Ik werd ook ogenblikkelijk verliefd op die oogverblindend mooie Songlian.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Eindelijk deze film te pakken gekregen. 'n Mooie film, maar toch hebben curse of the golden flower, house of the flying daggers en Hero mij meer geboeid.


avatar van Niveath

Niveath

  • 363 berichten
  • 596 stemmen

Erg saai eerste half uur, daarna wordt het iets beter. Dit soort films zijn alleen niet helemaal mijn ding. Vond het allemaal degelijk in beeld gebracht, maar nergens bijzonder.

Het verhaal was niet overal even boeiend maar werd gelukkig goed geacteerd.

3.0*


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Zeer mooi vormgegeven drama, die het voor mij toch vooral moet hebben van de schitterende fotografie. De decors oogden juist door de contrasten met de ontstoken lantaarns geweldig mooi. Het verhaal zelf vond ik niet zo boeiend.

Deze film werd in 1992 door de Volkskrant lezers met overweldigende meerderheid uitgeroepen tot de beste film van datzelfde jaar. Het verschil met nu is dat men toen alleen maar schriftelijk kon stemmen, niet via internet. Of wij aan die uitslag daarom veel waarde moeten hechten, dat is dus maar de vraag. Hoewel, de film staat wel op de 70e positie van de MM top 250.

4,5* na herziening.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Een aantal jaar terug had ik compleet op de gok het debuut van Zhang (Red Sorghum) ook met Gong aangeschaft, ik was toen vooral onder de indruk hoe de film er op visueel gebied uitzag, maar voor de rest viel het me toch wel een beetje tegen. Maar goed in die tijd was ik ook niet echt weg van Aziatische cinema. Een tijdje terug kwam de naam van Zhang weer eens voorbij en werd ik toch wel benieuwd naar zijn overige films en dan met name zijn hoogst aangeschreven film (deze dus) en ik vond het een bijzonder sterke film. Zeer indrukwekkend om te zien hoe de film op een realistische manier toont hoe het er in dit soort culturen aantoe gaat. Alhoewel ik moet toegeven dat ik me bij momenten wel erg heb geergerd aan het trage tempo en het feit dat er eigenlijk nauwelijks iets gebeurde, maar goed zoals mijn voorgangers al zeiden weet je vans te voren natuurlijk dat je geen UFO landing hoeft te verwachten voor je een soortgelijk film gaat zien, dus wist ik natuurlijk al een beetje dat ik dit kon gaan verwachten. Maar goed, uiteindelijk heb ik wel ontzettend genoten van de prachtige subtiliteit in de scenes (vooral het moment waar ze de derde vrouw ophingen en de hele opbouw daarvan, zelden zoiets moois gezien), het geweldige spel van Gong (die er overgens geweldig uitziet) en de bijpassende muziek, in combinatie met de constant terugkerende geisoleerde geluidjes en de prachtige visuele stijl waar natuurlijk vooral de nadruk ligt op de mooie kleuren. Verder was het als film zeker een bijzondere ervaring, al zie ik er net niet het meesterwek in en vind ik zijn hoge plaats in de top 250 wat overdreven, al kan ik het echt niet over mijn hart verkrijgen om dit lager dan een ruime voldoende te geven.

3,5 sterren


avatar van Derekbou

Derekbou

  • 281 berichten
  • 3590 stemmen

Big Brother maar dan op z'n Chinees.

Yimou Zhang weet met zijn film een overtuigend beeld te schetsen van het leven van een Chinese vrouw als concubine. Of het er nu altijd zo strijdlustig aan toeging zoals in deze film weet ik niet, maar de onderlinge haat en intriges zorgen in ieder geval voor een onderhoudend verhaal. Het deed mij soms echter wat soapachtig aan, vandaar dat ik aan Big Brother moest denken.

Raise The Red Lantern is daarnaast op visueel vlak erg prettig om naar te kijken. De regisseur weet de Chinese bouwkunst schitterend in beeld te brengen met veel symmetrische shots geschoten vanaf de daken. Wel zo handig omdat de film zich geheel afspeelt binnen de muren van het paleis. Ook wordt er goed gebruik gemaakt van kleuren. De rode lantaarns zorgen voor een mooi kleurenspel, terwijl een blauw/grijs kleurenfilter gebruikt wordt om de wat 'duistere' scènes extra kracht mee te geven.

Een prima film die vooral mooi geschoten is. De score gaat alleen niet hoger dan 3,5*, voornamelijk omdat het thema mij niet helemaal aanspreekt.


avatar van powerman

powerman

  • 1226 berichten
  • 3230 stemmen

Interessante maar langdradige film over een meisje dat door geldgebrek gedwongen, moet stoppen met haar studie om de vierde vrouw te worden van de één of andere rijkaard. En dit alles zo rond 1920! Behandelt thema's als de relatie tussen meester en bediendes, vrouwen onderling die in hetzelfde schuitje zitten en familieleden.


avatar van domuslucis

domuslucis

  • 49 berichten
  • 169 stemmen

Zeer de moeite waard. Juweeltje buiten het glitterwerk van Hollywood.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Dit is een bijzonder intrigerende film met fraaie beelden en bijzonder aparte muziek.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Mooie film met veel sfeer. De film gaat niet over een onderwerp waar ik plots van sta te springen, maar ik was de hele film geboeid.

De Chinese cultuur vind ik sowieso interessant. Zo vond ik die oude gebruiken mooi om te zien, al vroeg ik me regelmatig af hoe ze zich toen vermaakten zonder tv, games of internet. Want veel meer dan hun dienaren commanderen zie je niet. De film geeft de indruk dat het helemaal geen pretje is om een concubine te zijn, of erger nog, een dienares. Er wordt volgens zeer strenge regels geleefd en er wordt ook alleen gefilmd binnen het paleis waardoor je de indruk van gevangenschap krijgt. Visueel is de film erg mooi. De Chinese architectuur wordt mooi gefilmd en de rode lantaarns steken mooi af tegen de donkere achtergronden.

Een andere reden om deze film te zien was Li Gong. Zeker één van de mooiste (Chinese) vrouwen die ik op scherm heb mogen aanschouwen. Ook hier was ze weer beeldschoon en ik ging al snel meeleven. De andere meesteressen spraken me minder aan, maar dat is ook de bedoeling. Ze voeren namelijk een felle onderlinge concurrentiestrijd waar je liever niet betrokken bij bent. Het verhaal is dan ook een drama pur sang, met hier en daar een traan.

De score is ook bijzonders met die drums. Het was even wennen maar ik vond het wel mooi bij de film passen. Het enige irritante aan de muziek was het zingen van de derde meesteres. Dan moest ik steeds de tv wat zachter zetten.

Mooi drama, met niet al te veel vaart en een geweldige Li Gong.