Fallen (1998)
Genre: Thriller
Speelduur: 124 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gregory Hoblit
Met onder meer: Denzel Washington, John Goodman en Donald Sutherland
IMDb beoordeling:
7,0 (100.989)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 28 mei 1998
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Fallen
"Detective John Hobbes is searching for a criminal he's already met... already caught... and already killed"
Politieman John Hobbes (Washington) heeft eindelijk seriemoordenaar Edgar Reese te pakken en is getuige van diens executie. Als vervolgens om hem heen verschillende mensen hetzelfde deuntje fluiten als Reese deed tijdens zijn executie, komt Hobbes erachter dat hij met een demoon te maken heeft die door aanraking kan wisselen van lichaam. Als Hobbes iemand vermoordt die was bezeten door Reese moet hij zijn onschuld bewijzen en ook nog proberen Reese te verslaan, maar dit is erg lastig, want hoe versla je iemand die iedereen kan zijn?
Externe links
Acteurs en actrices
John Hobbes
Jonesy
Lt. Stanton
Gretta Milano
Lou
Edgar Reese
Art
Sam
Charles
Charles' Killer
Video's en trailers
Reviews & comments
abberline
-
- 106 berichten
- 122 stemmen
Time is on my side, yes it is
Time is on my side, yes it is
Now you always say
That you want to be free
But you'll come running back
You'll come running back
You'll come running back to me
vlugge japie
-
- 17 berichten
- 1654 stemmen
Op zich een heel aardige film maar ik vind er te veel toevalligheden en onlogica inzitten om het een echte topper te maken. Wat ik wel erg sterk vond was de manier waarop iedereen van karakter veranderde als ze bezeten waren door Azezel. Lekker freaky was "Time is on my side" in het politiebureau met zijn collega's.
Bambi18
-
- 143 berichten
- 369 stemmen
Goede film !! En gelukkig geen happy end XD Bovendien heel goed geacteerd van Denzel.
Eny
-
- 213 berichten
- 554 stemmen
In het begin dacht ik, mwah... die "screem-off-voice" irriteerde me, maar toen alles een beetje op gang kwam, vond ik het toch wel een mooie film. Heel simpel gedaan ook allemaal.
Goed, het einde is een beetje flauw, maar dat maakt ook helemaal niets uit: het is een prima thriller vind ik. (als mijn vader het heeft uitgehouden om een héle film te zien zonder te zeuren over dat het onrealistisch is, dan moet het wel een goede film zijn geweest
)
* * * *
Reihim
-
- 34 berichten
- 75 stemmen
in het begin als reese in die kooi zit en iets in het dutch zegt (eerst zegt DW o your a nazi now, en reese zegt no its dutch.
ik versta er niks van.
iemand n idee?
psycholamp
-
- 1960 berichten
- 580 stemmen
in het begin als reese in die kooi zit en iets in het dutch zegt (eerst zegt DW o your a nazi now, en reese zegt no its dutch.
ik versta er niks van.
iemand n idee?
Nee. Maar zoals je een pagina of wat terug leest, had ik het daar ook al over. Volgens een gebruiker, komt men er later ook achter dat hij dan helemaal niks zegt, maar dat is mij dan weer niet opgevallen.
Creasy_Bear
-
- 125 berichten
- 822 stemmen
kan iemand mij uitleggen waarom op het einde hobbes niet gewoon wegrend nadat hij azazel neerschoot, hij hoefde tenslotte maar 250 meter te rennen
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Echt een hele fijne film. Goeie acteurs, goed verhaal en 'naar' eind. 4*
Bambi18
-
- 143 berichten
- 369 stemmen
kan iemand mij uitleggen waarom op het einde hobbes niet gewoon wegrend nadat hij azazel neerschoot, hij hoefde tenslotte maar 250 meter te rennen
Dat vroeg ik me ook al af. Misschien omdat Azazel sneller zou zijn als hij uit een lichaam was? Lijkt me vrij onwaarschijnlijk, maar heb verder echt geen idee..
joeypotter
-
- 26 berichten
- 29 stemmen
Super te gekke film, heel spannend en heel goed in elkaar gezet. En dat liedje...dat hoor ik nog dagenlang in mijn hoofd....Time is on my side...yes it is!!!
5 *
Lkw
-
- 86 berichten
- 75 stemmen
kan iemand mij uitleggen waarom op het einde hobbes niet gewoon wegrend nadat hij azazel neerschoot, hij hoefde tenslotte maar 250 meter te rennen
Mijn uitleg: ik denk dat hij wel aanvoelde dat hij het gebeuren bij dat vakantiehuis (waarbij volgens zijn plannetje in ieder geval één dode zou vallen) nooit zou kunnen uitleggen aan derden. Zeker niet nadat hij eerder al een onschuldig lijkende leraar had neergeschoten. Maw: hij zou voor levenslang de bak ingaan. En omdat hij daar geen zin in had, wilde hij het zo oplossen.
Paranoia troef in deze film, net als in het echte leven trouwens, maar dan duizend keer beklemmender en onberekenbaarder.
Het nadeel van Washington vind ik dat hij altijd zo als Washington aanwezig is. Dat leidt mij wat af. Maar daarmee wil ik niet zeggen dat hij slecht acteert, want het tegendeel is waar.
Film is zeker de moeite waard. 3,5 ster.
Travolta_Jackson
-
- 282 berichten
- 218 stemmen
Redelijk goede film, met een goed spelende Washington. Het is wel onlogisch maar daarom is het ook een mystery. Soms zat ik toch nog op het puntje van me stoel(bank).
3,5*
rom_b
-
- 15 berichten
- 182 stemmen
Goede film, de spanning wordt opgebouwd met een zeer onverwacht einde als climax!
akira124
-
- 667 berichten
- 3617 stemmen
Vermakelijk is deze film, maar het is zeker geen hoogstandje.
Er werd geacteerd met weinig emoties en de film werd op de meeste stukken spannend door de soundtrack. 3***
Een film met hoogte maar meer dieptepunten
Lovely Boy
-
- 128 berichten
- 103 stemmen
in het begin als reese in die kooi zit en iets in het dutch zegt (eerst zegt DW o your a nazi now, en reese zegt no its dutch.
ik versta er niks van.
iemand n idee?
[ Was het niet iets met 'wie de bal kaatst?']
Pracht rol van Elias Koteas en natuurlijk is Denzel als gewoonlijk op dreef. Ontzettend goede acteur is dat toch.
Het verhaal is heel mooi bedacht...het einde nog beter.
Heerlijk film!
garlic senior
-
- 4690 berichten
- 0 stemmen
Redelijke film. De film heeft een origineel verhaal, wat dan ook tot het grootste pluspunt van de film gerekend mag worden. Helaas is deze film wat betreft ‘mystery’ niet erg sterk. De film word helaas nooit nagelbijtend spannend, omdat je een te duidelijk beeld krijgt van het verhaal.
De originele twist van de film is vanaf het begin al duidelijk, wat ervoor zorgt dat er weinig mystiek aanwezig is in de film. Zo is er een demoon die zich verplaatst van lichaam naar lichaam. Ik had liever gezien dat ik pas tijdens het onderzoek van John Hobbes erachter zou komen dat er iemand is die lichamen kan overnemen. Later in de film kom je wel meer te weten over deze moordlustige demoon (dankzij Hobbes zijn onderzoek), maar zijn bedoelingen blijven ietwat onderbelicht.
Daardoor voelt het achtergrondverhaal ook niet helemaal compleet aan. Gelukkig zijn de acteerprestaties van een wat beter niveau en de soundtrack vind ik meer dan geslaagd. De sfeer is ook wel aardig, maar echt spannend word het nooit.
Rutte
-
- 243 berichten
- 228 stemmen
Hele aardige mystery, met een - zoals altijd - uitstekende Washington.
Ik vond 't verhaal heel even een rare kant op gaan, want ik had de hoes niet al te goed bekeken, en dacht daarom eerst met een politie-thriller te doen te hebben. Dit even terzijde.
Film steekt goed in elkaar, en 't verhaal is verder goed te volgen.
En, inderdaad, dat nummer van de Stones blijft echt wel een tijdje hangen...
3,5 sterren
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Grappig, het eeuwenoude verhaal van evil travels around.. Hoe vaak heb ik dat nou niet in 1000en b-films verfilmd gezien? Het is geen slechte bewerking, maar heeft wel de pech om eigenlijk precies hetzelfde te eindigen als Interview With The Vampire, één van mijn favoriete films, inclusief het aftitelingsnummer van de Stones.. beetje flauw en ook jammer, daarom zeker 2 punten in mindering. 2* verder kom ik niet.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Heb goede verhalen gehoord over deze film, maar ik vond het maar een cliché-filmpje. De acteurs doen het aardig en het verhaaltje kabbelt rustig voort, maar het wil nergens echt beklemmend of spannend worden, terwijl dat duidelijk wel de bedoeling was. Het einde was ook bedroevend slecht en onbedoeld grappig, maar het ergste vond ik nog wel die cheesy voiceover. God wat heb ik me daar aan zitten ergeren! Jammer. 2*
Bramha Bull
-
- 130 berichten
- 324 stemmen
Time is on my side, yes it is
Time is on my side, yes it is
Now you always say
That you want to be free
But you'll come running back
You'll come running back
You'll come running back to me
2x
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Vermakelijke en spannende bovennatuurlijke thriller met de degelijke Washington en een uitmuntende Goodman. Had meer in gezeten maar het eind is prima. Goed.
DeCol
-
- 7009 berichten
- 3023 stemmen
Zeer goede en spannende thriller. Sterk acteerwerk. Toch ontbrak er iets wat voor mij de film uitstekend maakt. Het einde is wel ongeveer zoals ik verwacht had, maar daarom zeker niet minder.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik ben altijd geinteresseerd in het theme bovennatuurlijke zaken, demonen etc en met dat concept zijn er al een aantal erg spannende films gemaakt. Ik noem meteen het grootste minpunt van Fallen: Het is niet spannend. Ik ben niet geschrokken en ik zat niet 1x in spanning. Vanaf het begin weet je al wat er gebeurd in de film, namelijk het menselijk lichaam innemen en weer verlaten. Jammer, zon film moet juist meer aan je verbeelding overlaten. Het concept van een vrijgekomen demoon is gewoon goed maar het is gewoon te simpel uitgewerkt. Niet dat de film zo moet zijn, maar Schwarzeneggers End of Days had hetzelfde concept met een demoon, in dat geval Satan zelf, die op aarde kwam en een lichaam overnam. Die film vond ik wel erg spannend. Fallen was me te rustig, te geweldloos, te weinig mysterie....
Wel nog even 2 positieve zaken noemen. Denzel Washington was weer goed in zijn rol, zoals altijd. Prettig acteur. En wat ik wat echt heel positief vond aan de film was het einde. Heel sterk gevonden en de film eindigde dan ook briljant. Dacht dat we er waren, kreeg je in de allerlaatste seconden toch nog een aparte maar wel sublieme plotwissel. En toen was de film voorbij...zeer goed!
Alles bij elkaar een voldoende, maar wel een kleine.
3*
SubzeroX
-
- 153 berichten
- 197 stemmen
Time is on my side, yes it is
Time is on my side, yes it is
Now you always say
That you want to be free
But you'll come running back
You'll come running back
You'll come running back to me
Dat is echt iets wat is blijven hangen als je die film kijkt
heel mooi gedaan van de makers
AC/DC
-
- 420 berichten
- 0 stemmen
Is dit die film dat ze op het einde naar het bos gaan, en uiteindelijk de demoon in zo'n kleine hondje gaat?
Of heb ik de verkeerde gezien?
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
Is dit die film dat ze op het einde naar het bos gaan, en uiteindelijk de demoon in zo'n kleine hondje gaat?
Of heb ik de verkeerde gezien?
AC/DC
-
- 420 berichten
- 0 stemmen

Ok bedankt
Bekijk ook

The Hurricane
Biografie / Sport, 1999
213 reacties

Primal Fear
Thriller, 1996
283 reacties

Mia Aioniotita kai Mia Mera
Drama, 1998
31 reacties

The Swimmer
Drama, 1968
17 reacties

Arlington Road
Thriller / Mystery, 1999
403 reacties

Den 12. Mann
Oorlog, 2017
45 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









