• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.533 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.143 gebruikers
  • 9.380.400 stemmen
Avatar
 
banner banner

Apocalypto (2006)

Actie / Avontuur | 139 minuten
3,76 4.095 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 139 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Mexico

Geregisseerd door: Mel Gibson

Met onder meer: Rudy Youngblood, Dalia Hernández en Jonathan Brewer

IMDb beoordeling: 7,8 (354.398)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 januari 2007

Plot Apocalypto

"No one can outrun their destiny."

Tegen het einde van het Maya-tijdperk woont Jaguar Paw samen met zijn familie in een kleine Maya nederzetting in het bos. Op een dag wordt zijn dorp overvallen door een groep Maya uit een naburige gemeenschap. Hij weet zijn hoogzwangere vrouw en zoontje te verstoppen in een grot in de grond, maar wordt zelf gevangen genomen. Zal hij z'n vrouw en kinderen ooit nog terug zien?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6578 stemmen

Nare film over een naar onderwerp...hmmmm let's analyse.

Volgens mij gaat het over een stukje wereldgeschiedenis, waarop ingezoomd is en een eigen interpretatie aan gegeven is in een spannend en meeslepend verhaal wat vervolgens een helemaal niet "naar" einde heeft. Met een 3,76 en 3900 stemmen... allesbehalve naar [/quote]

ik geloof best dat je dit een goede film kan vinden. en dat het realistisch is.

Beetje zoals schinder's list. want die ervaring kwam ook aan.was niet prettig.en liep een heel klein beetje goed af.

Maar de manier waarop dit in beeld werd gebracht vond ik naar.

En ik lees hier,maar hoor ook vaak dat mensen dat ze dit wel een goede film vonden.prima.

maar ik pas.


avatar van einned987

einned987

  • 31 berichten
  • 56 stemmen

Ik weiger steeds om deze film te bekijken, omdat ik van mensen hoor dat het in een taal gesproken is die wij niet kennen.

Wil iemand mij overhalen om deze film te bekijken?


avatar van jpbosch

jpbosch

  • 228 berichten
  • 589 stemmen

einned987 schreef:

Wil iemand mij overhalen om deze film te bekijken?

De taal stoort absoluut niet. Sterker nog, het maakt het authentieker en geloofwaardiger.

Daarnaast is dit een van de spannendste films die ik ken en mede daardoor een plek in mijn top 10 waardig.


avatar van richardd.

richardd.

  • 78 berichten
  • 654 stemmen

einned987 schreef:

Ik weiger steeds om deze film te bekijken, omdat ik van mensen hoor dat het in een taal gesproken is die wij niet kennen.

Wil iemand mij overhalen om deze film te bekijken?

Haha dat is toch geen reden om de film niet te zien?!!

Maar het is echt een zeer goede film en ben nogal kritisch als het gaat om films beoordelen.

Aanrader dus.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

einned987

Ik weiger je te antwoorden omdat ik je niet ken.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

einned987, de taal is de stoorfactor niet. Dat zou wat zijn, als ik me om die reden moest beperken tot de Nederlands-, Duits- en Engelstalige cinema.


avatar van einned987

einned987

  • 31 berichten
  • 56 stemmen

Stephan schreef:

einned987

Ik weiger je te antwoorden omdat ik je niet ken.

Ooohh...zie jij deze film-site als ontmoetingsplaats, om mensen persoonlijk te leren kennen en als volgt daarna hun vragen te beantwoorden?

Nou zo zie ik het niet.

Heb ik het goed?


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

richardd. schreef:

(quote)

Haha dat is toch geen reden om de film niet te zien?!!

Maar het is echt een zeer goede film en ben nogal kritisch als het gaat om films beoordelen.

Aanrader dus.

Ik ben ook kritisch en ik vind deze film niets, het heeft niets met beoordelen te maken maar met smaak (en dat bedoel ik niet verkeerd, de een houdt van aardbeien en de ander van chocola, dat weet je niet als je elkaar niet kent). Stephan komt misschien wat kort door de bocht over maar heeft wel gelijk.

Maar einned987, waarom lees je niet de meningen die hier staan en bepaal je zelf niet of je denkt of deze film je wel of niet gaat bevallen, i.p.v. dat je verwacht dat anderen dat blind voor je gaan raden?


avatar van einned987

einned987

  • 31 berichten
  • 56 stemmen

[quote]arno74 schreef:

(quote)

Wat ik al vaker zie is dat mensen altijd zo bot reageren en niet goed lezen, ik vraag om een gunst, ik vroeg of iemand mij wil overhalen om de film te gaan kijken (kan het niet uit eigen kracht), en ik vertelde ook waarom ik weigerde deze film te kijken.

Dus de persoon die zo aardig is om mijn negativiteit over deze film, om te laten schakelen naar positiviteit. Diegene zal mij een gunst doen, en ik zit niet te wachten op wijsneuzen.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Beste einned987

Het feit dat zo'n rare opmerking van mij jouw dwars zit en je de neiging krijgt daarop te reageren maakt alleen maar duidelijk hoe raar ook jouw stelling is. Mijn reactie was bedoelt als een "spiegel". Flauw, ik geef toe, maar het heeft duidelijk zijn uitwerking. Ik hoop dat je het zelf inziet.

Misschien bedoelde je het niet zo, maar "Ik WEIGER..." Mijn hemel.... dat is inderdaad bot en negatief.

"Ik zie er tegenop..." had een heel andere reactie gekregen.


avatar van richardd.

richardd.

  • 78 berichten
  • 654 stemmen

arno74 schreef:

(quote)

Ik ben ook kritisch en ik vind deze film niets, het heeft niets met beoordelen te maken maar met smaak (en dat bedoel ik niet verkeerd, de een houdt van aardbeien en de ander van chocola, dat weet je niet als je elkaar niet kent). Stephan komt misschien wat kort door de bocht over maar heeft wel gelijk.

Stephan heeft deze film niet eens gezien voordat hij al een reactie geeft, hoe kan hij dan gelijk hebben..?? En je zegt zelf al dat smaken verschillen dus een beoordeling blijft voor een groot deel een mening, dus ook in dat geval is het raar dat hij 'gelijk' heeft.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

richardd. schreef:

Stephan heeft deze film niet eens gezien voordat hij al een reactie geeft, hoe kan hij dan gelijk hebben..??

Pardon?

richardd. schreef:

En je zegt zelf al dat smaken verschillen dus een beoordeling blijft voor een groot deel een mening, dus ook in dat geval is het raar dat hij 'gelijk' heeft.

Ik zoek (en wil) geen gelijk in beoordeling, maar op de 'botte' houding van de poster. Iedereen mag van mij deze film kut vinden.


avatar van njirem

njirem

  • 107 berichten
  • 140 stemmen

Deze film was echt een verassing.

Ik zag dat ze hoge scores behaalde, maar wist niet echt wat ik ervan moest verwachten.

Het was echter een complete, en rete gave reconstructie van vroegere tijden, met prachtige in beeld gebrachte vecht en actie scenes, en het verhaal is gewoon gioed.

Aanradertje.


avatar van Sgt. Trash

Sgt. Trash

  • 34 berichten
  • 314 stemmen

Ik heb de film net gezien, zonder ondertiteling. Aangezien het verhaal voor zich spreekt, kan dat ook best, zonder de dialogen letterlijk te volgen. Als de acteurs Engels spraken, sloeg het ook nergens op. Het is een spannende en mooie film (veel natuur, mooie camera-beelden) over een tijdperk waar we niet zo vaak iets van zien. Of het nu Maya's of Azteken of wie dan ook zijn, het is maar een film! Welke historisch film klopt wel 100 %?


Iedere keer wanneer ik de films zie die geregisseerd zijn door Mel Gibson, blijf ik het jammer vinden dat hij zich niet meer heeft ontwikkeld als regisseur; want hij kan het zeker.

Braveheart was naar mijn mening een meesterwerk, the Passion is een vreemde film maar ook zeker verre van slecht. En Apocalypto is gewoon weer briljant.

Stiekem hoop ik dat er toch ooit nog een film komt waar hij achter de camera plaats neemt.


avatar van filmoloog

filmoloog

  • 163 berichten
  • 0 stemmen

Vanavond op de BBC weer eens gezien. Ik blijf me verbazen over het feit dat iemand binnen enige dagen totaal genezen is van een wond veroorzaakt door een behoorlijke speer met een ijzeren punt zo groot als een tennisbal die dwars zijn lichaam heeft doorboord.

Hij staat dan ook weer vrolijk onderaan de waterval zonder gat in z'n lijf of enig teken van een wond energiek te schreeuwen dat het zijn jungle is.

Ook historisch gezien was het waarschijnlijk maar gissen voor Gibson zoals het tien jaar eerder gemaakte Braveheart. Toch mooi gemaakte schokkende beelden die je wel bijblijven omdat ze zo gruwelijk zijn.

De film heeft een happy end en ze leefde nog lang en gelukkig voor zolang dat mocht duren.

Film doet mij een beetje denken aan Sylvester Stallone's "First Blood" waar dezelfde jungle verdedigings tactieken ook aan de orde komen.

Overigens heeft de mensheid de in de film vertoonde gruwel daden nooit echt verleerd.


avatar van arkas

arkas

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

Normaal ben ik niet zo een filmkijker (meer), de zit is me vaak te lang en de trucjes om het spannend te houden zijn me vaak te doorzichtig.

Met deze film was dat anders.

Ik rolde er bij de BBC in bij de scene bovenop de tempel met het gepeupel beneden dat naar hun leider luisterde. (mooi camera werk, en mayas mmmm interessant, misschien een historische film?) (komt ook omdat ik stilte wel eens droom van een film over Amarna de stad gesticht door Achnaton en Nefertiti, met het nieuwe geloof, het geloof van de zon en haar teloorgang)

Het begon zo wreed dat ik geboeid aan de buis gekluistert bleef, me afvragend........waar moet dit in godsnaam heen?

Dan verduistert de maan de zon, en weet de held/hoofdrolspeler door dit toeval aan een gewisse dood te ontkomen.

Scenes vol benauwenis en doodsstrijd volgen elkaar in hoog tempo op, spectaculair en soms te theatraal om geheel serieus genomen te kunnen worden, wat de film de nodige humor gaf voor mij.

Aanrader!

Ha de poster boven me heeft ook net (weer) gekeken.

Het wekt zijn verbazing dat de hoofdpersoon door 2 pijlen doorboort wordt en gewoon doorrent.

Naar mijn mening is dat juist het relativerende, wat deze film ook een film met een knipoog maakt, cq humor geeft, soms over the top, maar wel heerlijk meeslepend, zo hoort film te zijn, je wegrukkend uit je dagelijks bestaan.


avatar van filmoloog

filmoloog

  • 163 berichten
  • 0 stemmen

arkas schreef:

Ha de poster boven me heeft ook net (weer) gekeken.

Het wekt zijn verbazing dat de hoofdpersoon door 2 pijlen doorboort wordt en gewoon doorrent.

Naar mijn mening is dat juist het relativerende, wat deze film ook een film met een knipoog maakt, cq humor geeft.

Joh...echt waar ?!

Ik dacht dat het allemaal echt gebeurd was


avatar van arkas

arkas

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

Het is film, fantasie deels, moet je niet te serieus gaan analyseren natuurlijk.


avatar van filmoloog

filmoloog

  • 163 berichten
  • 0 stemmen

arkas schreef:

Het is film, fantasie deels, moet je niet te serieus gaan analyseren natuurlijk.

Echt waar joh ?!

Jeetje...van jou kan ik nog wat leren. Ik dacht dat het allemaal echt gebeurd was man.


avatar van arkas

arkas

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

Ik ben geen film expert, vond het leuk dat je voor de tweede keer keek, blijkbaar vind je het een goede film.

Ik ben dom, want er zijn dus echt wel films die ik zou moeten zien, want deze vond ik ook puik.

Nog wat voor de boeg dus, braveheart, gladiator etc.


avatar van filmoloog

filmoloog

  • 163 berichten
  • 0 stemmen

arkas schreef:

Ik ben geen film expert, vond het leuk dat je voor de tweede keer keek, blijkbaar vind je het een goede film.

Ik ben dom, want er zijn dus echt wel films die ik zou moeten zien, want deze vond ik ook puik.

Nog wat voor de boeg dus, braveheart, gladiator etc.

Ik vond het wel grappig hoe je reageerde op mijn visie tav deze film.

Alsof ik niet weet dat het allemaal maar film is ggg.

Het gaat vooral om de continuïteit in een film want dat maakt een film toch wel enigszins geloofwaardig.

En in het geval met de speer vind ik het wel hilarisch slecht gedaan.

Als ik al een snee in m'n vinger snij heb ik al een pijnlijk gewond gevoel en duurt het meer dan een dag dat ik de pleister eraf kan halen laat staan dat ik een pijl met een ijzeren punt dwars door m'n lijf geschoten krijg.

Mel Gibson houd overigens wel van bloederige toestanden in z'n films. Misschien heeft het met z'n eigen nogal agressieve persoonlijkheid te maken of zijn inbreng in "Church of Scientology", wie zal het zeggen.


avatar van arkas

arkas

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

Ze deden ook bloedoffers naar de zon toentertijd, toch. Zo vreemd vind ik het niet wat ik zie.

Zulke beschavingen zijn toch uitgestorven door tijden van lange droogte en de komst van Cortez uit Spanje, er zal toen ook heel veel geofferd zijn, zonder resultaat helaas.


avatar van filmoloog

filmoloog

  • 163 berichten
  • 0 stemmen

arkas schreef:

Ze deden ook bloedoffers naar de zon toentertijd, toch. Zo vreemd vind ik het niet wat ik zie.

Zulke beschavingen zijn toch uitgestorven door tijden van lange droogte en de komst van Cortez uit Spanje, er zal toen ook heel veel geofferd zijn, zonder resultaat helaas.

Ik zal de laatste zijn die zal ontkennen dat er offers werden gebracht in die periode.

Het is alleen dat in een film het allemaal opgeblazen en bombastischer word dmv camera werk, acteurs, muziek en props. Film geeft altijd wel een verkeerd beeld van de werkelijkheid.

Wel grappig dat je het woord "beschaving" in de hand neemt. Zo "beschaafd" ging het er allemaal niet aan toe in die periode heb ik het idee.

Maar goed, zo "beschaafd" vind ik onze beschaving nu ook weer niet als je ziet wat de mensheid heeft gedaan en nog doet en voorlopig zal blijven doen.


avatar van arkas

arkas

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

Als bloedoffers tot je religie horen, is het een stuk normaler natuurlijk. Wij vinden het nu wreed en zinloos.


avatar van filmoloog

filmoloog

  • 163 berichten
  • 0 stemmen

arkas schreef:

Als bloedoffers tot je religie horen, is het een stuk normaler natuurlijk. Wij vinden het nu wreed en zinloos.

Wat is de definitie van "normaal".

Hele wijken plat bombarderen, atoom bommen op Japanse steden gooien, landen binnen walsen onder valse voorwendsels waar duizenden burger slachtoffers vallen, het martelen van gevangenen, het uitroeien van andersdenkenden, banken die jatten en andere ten gronde richten, onderdrukking, oorlogsgeweld, verminkingen, corruptie, vervuiling, slachtpartijen, en noem maar op zijn "normaal" geworden voor ons mens zijn ?

Het punt is dat "de mens" geen natuurlijke vijanden meer heeft met als gevolg dat we elkaar maar verminken en uitroeien.

Menselijke offers zoals in deze film waren offers ontstaan uit wetenschappelijk onwetendheid en angst voor het onbekende zoals een zonsverduistering.

Ik weet niet wat ik "beschaafder" moet vinden. Het geweld wat momenteel erg actueel is en dat eigenlijk alleen maar om het vergaren van macht gaat, of bloedoffers zoals in deze film vanwege wetenschappelijk onwetendheid.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11526 berichten
  • 2867 stemmen

Apocalypto

Wow! Een toch best heftige film waar ze totaal niet vies zijn om te laten zien hoe iemands hoofd van een 'piramide' afgegooid word. Lekker hoor! Nee, Apocalypto vond ik toch best een goede film uit de Maya tijd waar je dus nog duidelijk kan zien dat de goden erg overheersten. Toch, was de film bruut. De opening's scene begon al goed, zwijnen jagen. En al vrij snel worden ze aangevallen en mee genomen. Leuk dat Columbus ook even kwam rond kijken. Mel Gibson als regisseur heb ik nog niet eerder gezien maar, hij heeft een goede film in elkaar gezet. Rudy Youngblood acteerde goed. Hij komt eigenlijk dit jaar pas echt in films terecht en heeft voorgaande jaren nog maar in erg weinig gespeeld. De rest van de crew is eigenlijk ook erg onbekend maar dat maakt het wel leuk! Het verhaal was gewoon goed en het was best wel een vet concept. Leuk om tussendoor eens te kijken en zeker GEEN aanrader voor onder het eten! Gekeken op Netflix Nederland.

4.0*


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Kondoro schreef:

Apocalypto vond ik toch best een goede film uit de Maya tijd

Hij is pas negen jaar oud hoor.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11526 berichten
  • 2867 stemmen

NYSe schreef:

(quote)

Hij is pas negen jaar oud hoor.

Haha, wat zijn we weer leuk .


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Kondoro schreef:

(quote)

Haha, wat zijn we weer leuk .

Ik kon het niet laten