Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 139 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Mexico
Geregisseerd door: Mel Gibson
Met onder meer: Rudy Youngblood, Dalia Hernández en Jonathan Brewer
IMDb beoordeling:
7,8 (354.037)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 januari 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Apocalypto
"No one can outrun their destiny."
Tegen het einde van het Maya-tijdperk woont Jaguar Paw samen met zijn familie in een kleine Maya nederzetting in het bos. Op een dag wordt zijn dorp overvallen door een groep Maya uit een naburige gemeenschap. Hij weet zijn hoogzwangere vrouw en zoontje te verstoppen in een grot in de grond, maar wordt zelf gevangen genomen. Zal hij z'n vrouw en kinderen ooit nog terug zien?
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,8 / 354037)
- Trailer (YouTube)
- Apocalypto (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
Social Media
Acteurs en actrices
Jaguar Paw
Zero Wolf
Middle Eye
Sky Flower
Chilam
Mother in Law
Seven
Blunted
Flint Sky
Turtles Run
Video's en trailers
Reviews & comments
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Buiten de Maya beschaving dan is het toch al tig keer gedaan dat één persoon opstaat om 'de mensheid' te redden...
ja, maar films gesproken in een oude, nauwelijks meer gesproken taal zijn toch vrij schaars. Tevens boort Gibson toch wel een nieuw onderwerp aan met de Maya's. Films over de oude Grieken hebben we nu wel gehad..
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Passion of the Christ was oersaai maar toch ben ik benieuwd naar deze. Het lijkt me een interessant onderwerp over de Maya-beschaving. Hopelijk wordt het wat.
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Ben toch erg benieuwd hoe dit in beeld wordt gebracht. Het blijft toch een erg interessante maar toch onderbelichte en mysterieuze beschaving.
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Je denkt toch niet dat Mel Gibson een waarheidsgetrouw beeld van de Maya-beschaving zal geven 
Sollomon T.
-
- 61 berichten
- 54 stemmen
het belooft geen Braveheart te zijn , ik heb gelezen dat disney de film opkoopt
sju
-
- 537 berichten
- 2445 stemmen
Trailer in de bioscoop gezien.... Gelukkig nog weinig onthullend, desalniettemin boeiend en maakt nieuwsgierig... Het onderwerp alleen al is interessant, en Mel regisseert geen bekende acteurs 
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Nieuwe trailer vind ik minder. Het mysterieuze is er af, en ook de sfeer is totaal anders. Doet me denken aan "The New World" ookal betwijfel ik of het erger dan dat kan.
BobdH
-
- 498 berichten
- 2537 stemmen
Na de eerste screening van de ruwe cut van de film op een Amerikaans filmfestival, is er van alle kanten te horen dat de film niet alleen erg goed is, maar ook zelfs gruwelijker dan The Passion of the Christ...
Enkele reacties:
"And yes, there is a lot of blood. It will be fascinating to see how much of the violence will remain, since much of what we saw tonight is very, very, very (very) graphic. This includes a human-sacrifice scene, once the prisoners make it to the city, and the blood never really lets up from there."
"Some of the social and political commentary may get lost beneath the massive amounts of blood and body parts..."
Ze hebben het hier weliswaar over een onvoltooide cut, die misschien aangepast wordt voor de bioscooprelease. Maar de rating is al veelzeggend. De rating van Apocalypto is namelijk: "Rated R, for sequences of graphic violence and disturbing images." Passion of the Christ was: "Rated R, for sequences of graphic violence."
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Hoe kut TPotC ook was, ik ben toch geintrigeerd door dit project.
Riddick
-
- 434 berichten
- 650 stemmen
Dit is super vet.. Je moet even de 'OUDE' Trailer/teaser kijken. En dan op het einde naar de aap gaan die schreeuwt.. (Dit moet met Quicktime), en dan aan de rechter kant stapjes achteruit gaan.. dan kom je opeens bij een groep mensen bedekt met wit poeder.. En dan nog 3/4 achteruit.. ong.. dan zie je iets heel vets..
De Mel Gibson Joke..
(misschien is dit hier al eerder gezet)..
Ik was het vergeten eerder te zeggen, ik kwam hier een paar maanden geleden achter..
Bazza
-
- 54 berichten
- 831 stemmen
Dit is super vet.. Je moet even de 'OUDE' Trailer/teaser kijken. En dan op het einde naar de aap gaan die schreeuwt.. (Dit moet met Quicktime), en dan aan de rechter kant stapjes achteruit gaan.. dan kom je opeens bij een groep mensen bedekt met wit poeder.. En dan nog 3/4 achteruit.. ong.. dan zie je iets heel vets..
De Mel Gibson Joke..
(misschien is dit hier al eerder gezet)..
Ik was het vergeten eerder te zeggen, ik kwam hier een paar maanden geleden achter..
bedoel je dan die aap met dat brilletje?
christian
-
- 518 berichten
- 1546 stemmen
De release van Apocalypto is verplaatst naar 11 Januari 2007.
jammer maar ik kan niet wachten
BobdH
-
- 498 berichten
- 2537 stemmen
Om verwijderen te voorkomen: zojuist gezien in de persvoorstelling.
Moet nu snel weg, maar even een comment: dit is de eerste film die echt verpest wordt door de digitale camera!! En hij is zeer wreed...
Verdere argumentatie volgt later 
Miss////
-
- 120 berichten
- 73 stemmen
Lijkt mij toch wel een goede film. Ga hem zeker zien.
Ik vond tPotC ook al een super film..
film-gek
-
- 344 berichten
- 160 stemmen
je kan nu al op yahoomovies.com film clipjes bekijken en ik moet zeggen dat ik nu al helemaal niet kan wachten totdat hij in de bios is vooral het filmpje dat ze die maya's gaan offeren ziet er erg mooi uit 
bisse
-
- 646 berichten
- 444 stemmen
Dit is een een zeer simpele film met en zeer simpel script. De uitwerking is wel heel erg goed gedaan.De film is spannend met veel vette actie en geweldige beelden. De beschrijving hierboven klopt echter geen hol van. Het gaat er juist om dat een man van een bepaalde jagersstam en zowat de rest van zijn stam wordt meegezeuld door de maya's om te worden geofferd. Zijn familie heeft hij op tijd kunnen verstoppen maar hij wordt gevangen genomen. Deze man wil koste wat kost ontsnappen om terug te keren naar zijn vrouw en kind. Goede beslissing van Mel om de hele film in authentieke taal te schieten want op deze wijze blijft het simplistische script overeind en geloofwaardig. Het is een soort van geweldadige avonturenfilm met een authentieke meerwaarde en heel makkelijk om als kijker mee te leven met alle gebeurtenissen. Het overwinnen van angst en de strijdt tussen goed en kwaad staat centraal. Ik heb echt genoten en de film lijkt me ook erg toegankelijk voor een groot publiek. Het einde vond ik ook echt supergoed en sloot perfect aan bij de ontwikkelingen. 4 sterren voor een stukje top-notch entertainment met een vleugje meerwaarde.
Ik haat the passsion of the christ werkelijk en de reden waarom deze film zoveel aandacht kreeg. Deze film heeft daar echter weinig mee te maken. behalve dan dat mel het mega geweldadige aspect wederom kan verantwoorden doordat het overeenkomt met de werkelijkheid. In deze film draagt het geweld echter wel degelijk bij aan entertainment en spanning in tegenstelling tot POTC waar het totaal geen enkele functie had. Tenzij je natuurlijk iemand bent die beter kan meeleven met een religieus figuur als je werkelijk iedere zweepslag gezien hebt. Dit keer brengt mel ons gelukkig weer een film met alles erop en eraan en geen irritant uitgewerkt stukje marketingbedrog wat voor een film moet doorgaan.
Deze film komt gelukkig veel meer overeen met braveheart dan met the passion mocht je perse een vergelijking willen trekken.
ThaMovieVoter
-
- 3637 berichten
- 2242 stemmen
Leuk dat er eens een film wordt gemaakt over deze vergeten geschiedenis van de menselijke beschaving. Ben erg benieuwd.
fanaat
-
- 287 berichten
- 91 stemmen
Ik heb zojuist gehoord dat de film een nominatie heeft gekregen op een golden globe! Ik wilde hem al dol graag zien maar nu wil ik hem zeker zien!
sjoerdh
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Om het eerlijk te zeggen, lijkt deze film mij helemaal niks. Al zou ik geld toe krijgen zou ik er nog niet heengaan. Dat komt deel omdat ik Mel Gibson een rassistische geloofsfanaticus vind. Kan Mel Gibson eigenlijk een film maken zonder liters bloed? Ik moet toegeven dat ik Braveheart een hele goede film vind, maar dat kwam vooral door de rest van de cast. Maar Mel Gibson ook als acteur, in films zoals Mad Max en Payback, dat kan je toch gewoon geen goede acteur vinden. Ik geef toe dat het leuk is gedaan om iedereen Maya te laten spreken, maar laat dat dan zien in de trailers! En in de film Merry Christmas over de 1e wereldoorlog spreken de fransen ook frans en de duitsers duit en de engelsen engels
.
glem
-
- 46 berichten
- 0 stemmen
jaaaah deze film lijkt me ook erg goed leuk om een keer te kijken met je vriendin hahaha deze komt cker aan de beurt
glannestino
-
- 99 berichten
- 510 stemmen
Oh ja, historisch gezien klopt er ook helemaan NIKS van!
Hoe weet jij dat nou? Ten eerste je hebt de film toch nog niet gezien?! en ten tweede er is maar heel weinig bekend over de Maya's. En wat er wel over bekend is, zou Mel Gibson echt wel gebruikt hebben.
Tim_FilmGek
-
- 29 berichten
- 48 stemmen
sjoerdh, je oordeelt veels te snel over deze film. en mel gibson is een groots acteur.
filmsjefke
-
- 116 berichten
- 930 stemmen
ik heb hem zojuist gezien en vind het echt 1 van de betere films dit jaar tot nu toe (makkelijk te zeggen nu het jaar nog maar 5 dagen aan de gang is
)... ook al zitten er op het einde wat scene's in die er uitzien alsof ze het project af wilde hebben (weet niet hoe je onzichtbaar typt dus ik zal maar niks over de scéne zeggen die ik bedoel)... maar het verhaal is zeer goed uitgewerkt en die bloederige scenes waar ik hier reactie's over lees dat dat zo extreem zou zijn dat valt reuze mee, eerder vrij weinig zelfs....
ik geef de film 5.0* wat mij betreft een toppertje...
Gerelateerd nieuws

Bejubelde avonturenfilm 'Apocalypto' dinsdagavond te zien op televisie

Geprezen avonturenfilm 'Apocalypto' ook weer te streamen via Prime Video

'Apocalypto' is terug op streaming: 'Gibson is een geniale gek'

Vijf van de meest gewelddadigste speelfilms ooit gemaakt
Bekijk ook

Nuit et Brouillard
Documentaire / Historisch, 1956
30 reacties

Izgnanie
Drama, 2007
129 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Carlos
Biografie / Misdaad, 2010
48 reacties

Perfume: The Story of a Murderer
Misdaad / Drama, 2006
873 reacties

Frost/Nixon
Biografie / Drama, 2008
161 reacties
Gerelateerde tags
verlies van geliefdesolar eclipseslavernijjaguar dorpmaya civilizationwoudtribeindiaanhuman sacrificecentral americaancient civilization 16e eeuwyucatec maya language films about indiansфильмы об индейцахancient language film
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










