• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.530 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.162 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sunshine (2007)

Sciencefiction / Thriller | 107 minuten
3,24 1.969 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Danny Boyle

Met onder meer: Cillian Murphy, Chris Evans en Cliff Curtis

IMDb beoordeling: 7,2 (284.095)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 19 april 2007

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sunshine

"If the sun dies, so do we."

Over vijftig jaar sterft de zon af en daarmee de hele mensheid op Aarde. Onze laatste hoop rust op het ruimteschip Icarus II, dat de opdracht heeft gekregen een explosie in de zon te veroorzaken, wat hem nieuw leven inblaast. De eerste Icarus-missie is misgelopen omdat het schip spoorloos verdween en ook Icarus II verliest contact met de Aarde. Langzamerhand blijkt er meer aan de hand te zijn met hun missie en moet iedereen moeite doen niet krankzinnig te worden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5143 stemmen

Het begon als een fantastisch gefilmde en vormgegeven ruimte thriller met nodige space madness elementen, totdat je opeens realisseert dat je naar een halgare postmodern teeny slasher lookalike aan het kijken bent. Met de nodige irritante onduidelijke beelden. nou ja 4 voor deel 1 en 2 voor deel 2 wordt een 2.5.

Zonde hoor.


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1747 berichten
  • 1432 stemmen

Boeiende audiovisuele ervaring waarmee Danny Boyle nog maar eens z'n flair bewijst. Veel sfeer dus, maar de Brit had hier naar mijn gevoel nog verder in moeten gaan om de kijker echt mee te sleuren in z'n trip. Nu neemt het (vrij onnozele) verhaaltje soms te vaak de overhand, wat Sunshine geen goed doet. Niettemin (opnieuw!) een sterke Boyle.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Weertenaar schreef:

Wat er met David Boyle is gebeurd na Trainspotting is me ook al niet geheel duidelijk.

't Is Danny. Danny Boyle .

Overigens zit deze film samen met 28 Days Later... en The Beach in een Danny Boyle Collection Box. Ook meteen de drie films die Garland heeft geschreven, hè ?


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

Zwak verhaal, mooie beelden. Heb mij vermaakt. Alleen vond ik wel jammer van 'Pinbacker'. Door hem werd de plot een zooitje. Er werd niks over de 'Pinbracker' verteld hoe en wat. Jammer.


avatar van gNoLEm

gNoLEm

  • 44 berichten
  • 460 stemmen

Zoals al zoveel gezegd hier: begint fenominaal (SF) maar eindigt vrij zwak (horror/hack and slash?). Mooie muziek bij de credits. Twijfel tussen de 3,5 en 4,0 ...


avatar van wwelover

wwelover

  • 2606 berichten
  • 3968 stemmen

Leuk in beeld gebracht qua Special Effects, maar verder was het een grote teleurstelling. Het verhaal is opzich niet eens zo slecht, maar er had meer mee gedaan kunnen worden. Het was ook gewoon erg saai in het begin en het kon me niet boeien.

Pas later in de film begon de film een beetje spannend te worden maar alsnog gebeurde er te weinig. De keuze voor de standaard muziek pakt wel goed uit, het is allemaal erg simpel maar wel mooi.

3*


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4408 stemmen

Aardige poging van Boyle om een afgezaagd concept een eigen draait te geven. Helaas lukt het hem niet helemaal om deze draai succesvol te krijgen. Het eerste uur is aardig, ook al gebeurt er weinig.
Vervolgens komt er wel een verrassing, maar deze is niet te pruimen. Er komen veel vragen bij je op eerder in de film kun je het de filmmakers nog vergeven de manier waarop ze in de problemen komen, namelijk door een foutje dat natuurlijk nooit zou kunnen bij een dergelijke missie. Maar de bad guy die ineens aan boord komt, dat kan echt niet. De manier waarop hij aan boord komt, zijn motieven, zijn staat en overlevingsmethode, zijn (bijna) onmenselijke kracht.
Gelukkig kent het einde wel wat aardige visuele vondsten, maar dat kan de climax echter niet meer redden. Over de gehele lengte echter wel een voldoende.


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Film die barst van de visuele effecten maar daar rond te weinig te bieden heeft.

Ik ben zeker geen science-fiction fan maar de visuele effecten zijn zeer geslaagd. Koud en warm worden visueel perfect weergegeven, vooral de zon was visueel top. Aan het einde met het gevecht tegen die kapitein van het andere schip begon ik toch meer te merken dat ik geen fan ben van dat soort dingen. Iets te snel gemonteerd en te veel geschreeuw naar mijn zin. Maar voor de rest dus top effecten gepaard met goed camerawerk.

Dat buiten beschouwing gelaten vind ik dat de film weinig te bieden heeft. Het plot is leuk gevonden maar heeft weinig te vertellen, ik had graag wat kritiek gezien naar hoe we met het milieu omspringen en deze film als een soort van waarschuwing gezien maar Boyle had duidelijk andere gedachten dan ik en liet het uitdraaien op pure horror actie. Zijn keuze uiteraard maar ik had anders gekozen

Het acteerwerk vond ik ook ondermaats. Ik kan me voorstellen dat z'n script moeilijk is om te acteren maar toch vond ik velen ondermaats. Murphy, Yeoh en Byrne op kop.

3 sterren lijkt me de juiste beoordeling.

***


avatar van martinstegenga

martinstegenga

  • 97 berichten
  • 1026 stemmen

Heerlijke film dit, heb er echt van genoten. Het hele gebeuren/ verhaal met de special effects staan mij helemaal aan. Van begin tot het einde boeiend, interressant, maar vooral erg mooi. Ik vond het alleen wel jammer dat de Cpt. uit Icarus verscheen... Toch zeker wel mijn 4* hiervoor.


avatar van JoeCabot

JoeCabot

  • 2682 berichten
  • 1785 stemmen

®Tc schreef:

ik had graag wat kritiek gezien naar hoe we met het milieu omspringen en deze film als een soort van waarschuwing gezien

Sarcasme, mag ik hopen?


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Met enige tegenzin geef ik deze film 4 sterren. Het acteerwerk was uitstekend, de special effects waren adembenemend en de spanning zat er goed, dat alleen al zorgt voor een goede score. Ik was alleen echter niet blij met de uitwerking van het tweede gedeelte van de film met Pinbacker, waar vrij weinig over verteld wordt en de overkill aan shots van de zon en semi-kunstzinnige slow-motion scenes met trendy soundtrack. Afgezien daarvan een waar visueel kunstwerk, die ondanks enkele saaie momenten goed overtuigt.


avatar van grayfoxz

grayfoxz

  • 46 berichten
  • 46 stemmen

Misschien wat off topic, maar valt het iemand op dat rond de 47-48 minuten als de zaklampen voorbij flitsen op de icarus I, dat je soms gezichten ziet?? Maar heel kort. Kan zijn dat het echt aan mij ligt maar wil even zeker zijn. :S


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

grayfoxz schreef:
Misschien wat off topic, maar valt het iemand op dat rond de 47-48 minuten als de zaklampen voorbij flitsen op de icarus I, dat je soms gezichten ziet?? Maar heel kort. Kan zijn dat het echt aan mij ligt maar wil even zeker zijn. :S


Dat klopt ja.

Films zoals Fight Club en Event Horizon hebben dit ook.


avatar van grayfoxz

grayfoxz

  • 46 berichten
  • 46 stemmen

Ok, dus ik begin niet gek te worden

Freakte al uit toen ik het eerst zag -.-


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

grayfoxz schreef:
Ok, dus ik begin niet gek te worden
Freakte al uit toen ik het eerst zag -.-


Volgens mij zijn die flashes foto's o.i.d. van de oude crew van de Icarus 1, als ik het me goed herinner. Een leuk trucje en een beetje een voorbode van wat komen gaat. Het heeft best een vreemd en verontrustend effect op de (oplettende) kijker.


avatar van grayfoxz

grayfoxz

  • 46 berichten
  • 46 stemmen

Pastichio Rocker schreef:

Het heeft best een vreemd en verontrustend effect op de (oplettende) kijker.

Was dus een succes


avatar van rick@themovies

rick@themovies

  • 276 berichten
  • 0 stemmen

Schitterende plaatjes, schitterende effecten, en verder helemaal niks.

Het begin is best nog wel aardig, mooi uitgangspunt, stijlvol gebracht, en het ziet er fantastisch uit.
Maar dan komen ze; de prototypes. De nerdy wetenschapper, de Zen botanist, de tough American wildebras, de heldhaftig zichzelf opofferende kapitein. Onlogisch gedrag van de één wordt in rap tempo gevolgd door onzinnig handelen van de ander.
En dan komt er ook nog een totaal onverklaarbare zombie met bovenmenselijke krachten en wordt het van een semi-intelligente SF film opeens een belachelijke slasher/horror film.

Dat is niet erg in een film die zichzelf niet serieus neemt, maar dat doet deze overduidelijk wel, en dan houdt het voor mij heel snel op.

Hele mooie plaatjes, dat wel.


avatar van JoeCabot

JoeCabot

  • 2682 berichten
  • 1785 stemmen

rick@themovies schreef:
En dan komt er ook nog een totaal onverklaarbare zombie met bovenmenselijke krachten en wordt het van een semi-intelligente SF film opeens een belachelijke slasher/horror film.

Tsja, jij noemt het belachelijk, ik noem het gedrufd

Boyle steekt wel meer van dat soort eigenaardigheden in z'n films. Denk maar aan de toilet-duik in Trainspotting, of dat videogamestukje uit The Beach. Realisme is blijkbaar niet zijn grootste zorg, en in Sunshine laat hij dat meer dan ooit merken. In de zon vliegen om daar een effe te gaan knokken met een zombie, really? Leuk dat het nog allemaal nog kan, want het levert echte adembenemende beelden op


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Boyle wist me met Sunshine verbazend goed in te leven in de groteske gevoelens die de bemanning moet hebben beleefd. Het laatste contact met aarde en de meervoudige opoffering. Dit wordt ondersteunt door een gelikte, maar toch best mooie cinematografie (dit moet op groot scherm toch wel overdonderend zijn). Naar het einde toe schiet hij hier en daar wat uit de bocht, maar ik bleef opvallend makkelijk meegaan in het getoonde. Stereotype personages glipten er ook nog eens best in hier. Stuk meeslepender dan Boyles laatste wat mij betreft.


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

rick@themovies schreef:

Maar dan komen ze; de prototypes. De nerdy wetenschapper, de Zen botanist, de tough American wildebras, de heldhaftig zichzelf opofferende kapitein. Onlogisch gedrag van de één wordt in rap tempo gevolgd door onzinnig handelen van de ander.
En dan komt er ook nog een totaal onverklaarbare zombie met bovenmenselijke krachten en wordt het van een semi-intelligente SF film opeens een belachelijke slasher/horror film.

Dat is niet erg in een film die zichzelf niet serieus neemt, maar dat doet deze overduidelijk wel, en dan houdt het voor mij heel snel op.

Hele mooie plaatjes, dat wel.


Onsamenhangend spel inderdaad en dat samen met "goed" uitziende Britney niveau actrices die zoveel make-up op hun gezichten hebben geplamuurd dat wanneer die spontaan de slappe lach zouden krijgen een gemiddeld archeoloog een maand nodig heeft om de hiëroglyfe gezichtjes te kunnen ontleden.

Nee, inderdaad, je beschrijft de film in een notendop. Nadat ik, helaas, deze film bij een vriend opnieuw had bekeken kom ik superlatieven te kort. Mooie plaatjes maar verder nichts, nada, rien, niente.

Wanproductie, bah.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Yeoh "Britney niveau actrice"


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Byrne is ook een prima actrice.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Kont nog wal.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Boyle is er goed in geslaagd de onmetelijke grootsheid van onze ster weer te geven. De sfeer in het schip was uitermate lekker, het plot was wat vreemd. Hij had er goed aan gedaan de kapitein van Icarus I wat minder fysiek aanwezig te maken, zodat je je nog kon afvragen of hij er echt was, of dat het een hallucinatie was. Dit geintje kost de film voor mij een vol punt.
Neemt niet weg dat het einde gedurfd en mooi was.
Prima vermaak.


avatar van Fryce

Fryce

  • 1099 berichten
  • 2338 stemmen

Erg jammer vond ik deze film. Het ging allemaal nog totdat die man van het andere schip in de picture kwam. Wat een behoorlijk stukje vervelend camerawerk als gevolg had. Ben beter gewend van Boyle.


avatar van aunuscus

aunuscus

  • 591 berichten
  • 115 stemmen

grayfoxz schreef:
Misschien wat off topic, maar valt het iemand op dat rond de 47-48 minuten als de zaklampen voorbij flitsen op de icarus I, dat je soms gezichten ziet?? Maar heel kort. Kan zijn dat het echt aan mij ligt maar wil even zeker zijn. :S


Heb ik ook gezien.Ik dacht da het bij de film hoorde.


avatar van -26-

-26-

  • 1 berichten
  • 13 stemmen

Erg indrukwekende film. De zon is uistekend in beeld gebracht. Wat veel mensen als nadeel beschouwen(De crewleider van het oude schip) zie ik meer als een toevoeging aan een toch al goede film.


avatar van Foetsj_NL

Foetsj_NL

  • 32 berichten
  • 225 stemmen

Gisteravond de film gezien, en zoals de meeste mensen hier vond ik het eerste uur heel sterk. Een tot dan sterke cast, mooie beelden en een vrij goede sfeer, waardoor je je echt op een ruimteschip waant. ik heb in het eerste deel heel erg mijn fantasie de vrije loop kunnen laten, daarvan heb ik dus ook echt genoten.

Maar dan raak ik de draad kwijt, ik heb totaal geen idee wat ze eigenlijk aan het doen zijn en waar ze zich op dat moment bevinden. Alles wordt een grote chaos, wat eigenlijk tot het eind van de film zo blijft.

De film had voor mij wat realistischer mogen blijven, maar ik ben toch niet volledig teleurgesteld. Er zitten een aantal mooie scene's in, die me toch het gevoel hebben gegeven alsof ik twee uurtjes in het middelpunt van ons zonnestelsel was.

3*


avatar van MNV2

MNV2

  • 6932 berichten
  • 1900 stemmen

Ik vond de film stiekem wat weg hebben van 2001: A Space Oddysey; de manier waarop de ruimte en het schip in beeld gebracht zijn tenminste. Ook heb ik de indruk dat regisseur Danny Boyle de kijker een waangevoel wilt geven zoals bijvoorbeeld de gezichten die je in flarden ziet na zo'n drie kwartier (wanneer de crew Icarus 1 betreed) of het einde dat wat chaotisch verloopt lijkt ook bewust te zijn gedaan door Boyle. In elk geval een slimme zet want het brengt de kijker op het zelfde niveau als hoe de personages in het verhaal de omstandigheden ervaren.


avatar van B_B

B_B

  • 1969 berichten
  • 776 stemmen

Nog een keer gezien, nog meer genoten.

Valt me vooral op dat Boyle een aantal bekende verhaalelementen pakt en hier een eigen, frisse en kolkende mix van maakt. Sunshine is dan ook een film die het niet moet hebben van een origineel gegeven maar van de uitwerking ervan. Boyle weet perfect evenwicht te houden tussen het scheppen van sfeer, drama, actie en spanning.

Vooral visueel is de film overweldigend. Aantal prachtige shots gezien, mooi kleuren en inventief camerawerk. Ook de soundtrack (John Murphy en Underworld) draagt veel bij aan de sfeer. Film houdt de spanning ook de hele film vast, het einde is wel echt eentje waar je van moet houden.

Cast doet het verrassend goed. Ben eigenlijk best wel blij dat Boyle 'de grote' namen vermijd, zou hier vooral afleiden.

Heb eigenlijk al wel weer zin in de volgende herziening. Dikke punt erbij en eeuwige zonneschijn (haha) van mijn kant.

4.5*