• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.731 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.920 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Godfather (1972)

Misdaad | 175 minuten
4,37 10.571 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 175 minuten

Alternatieve titels: Mario Puzo's The Godfather / De Peetvader

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Ford Coppola

Met onder meer: Marlon Brando, Al Pacino en James Caan

IMDb beoordeling: 9,2 (2.199.293)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Latijn

Releasedatum: 18 januari 1973

Plot The Godfather

"An offer you can't refuse."

Don Vito Corleone staat aan het hoofd van een maffia familie in New York. Als een gangster van een andere familie besluit drugs te gaan verkopen in heel New York, ontstaan er problemen. Don Vito is tegen de handel in drugs en laat dit ook blijken. Dit leidt tot een poging om hem te vermoorden. Daarna wordt één van Don Vito's adviseurs gekidnapt, om zo z'n zoon te dwingen de drugsverkoop goed te keuren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Don Vito Corleone

Michael Corleone

Sonny Corleone

Connie Corleone Rizzi

Carlo Rizzi

Captain McCluskey

Jack Woltz

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Falcone

Falcone

  • 32 berichten
  • 9 stemmen

Ik hoef er niet veel aan toe te voegen, een film haast ongekend in zijn genre. Maar vanwege het te romantiserende karakter een 4 en geen 5.

Alhoewel het wel precies zo overkomt als in het boek. En het is dus zo dat dat romatiserende ook de bedoeling van deze film is.


avatar van Falcone

Falcone

  • 32 berichten
  • 9 stemmen

combi schreef:

(quote)
mensen zijn niet boos op je reaktie alleen op je stem die van 5* naar 0,5 * gaat en je heb er maar drie kwartier van gezien, het grappige is dat je over het acteren begint en een vergelijk maakt met the departed het verbaast me wel dat je daar nog geen commentaar op heb gekregen, alleen jack haalde het niveau maar ok kan alleen hopen dat je het nog is een keer probeert ooit en dat je hem in iedergeval uitkijkt en wat je stem zal zijn doet me niets.

Ik heb net deze discussie gelezen, en Jack DRAAGT the departed op zijn hoofd en op een teen balancerend boven een afgrond. Zonder hem zou het bij lange niet de film zijn die het nu is.

Dus die verglijking valt inderdaad in het niets met The Godfather, over de acteerprestaties kun je gewoon niet klagen!

Maar ik snap goed wat je bedoelt, je bedoelt dat ze het in jou ogen overdrijven, te romatiseren, maar dat komt ook door het boek van Mario Puzzo, waar dit de verfilming van is mocht je dat nog niet weten.

De film is precies de sfeer die het boek uitademt. Dat is de verklaring, dus dat ligt absoluut niet aan de acteurs.


avatar van ockhausen

ockhausen

  • 166 berichten
  • 134 stemmen

kheb nog geen deel gezien /:


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

shame on you.....


avatar van mruzbeck212

mruzbeck212

  • 20 berichten
  • 24 stemmen

Schitterende film. Een echte klassieker. Zo eentje die je wel honderd keer kunt zien zonder dat het gaat vervelen (nou ja, 100X is wat vaak maar het gaat om het principe).


avatar van gijs (-.-)

gijs (-.-)

  • 183 berichten
  • 515 stemmen

mijn mening is dat je voor deze film zo zo al geen 0,5 kan geven als je al kijkt naar acteerprestaties en dergelijke


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

idd. de muziek verdient al 1* op zn minst.


avatar van vistrida

vistrida

  • 151 berichten
  • 133 stemmen

Ik vind dit zo'n saaie film..... echt niets voor mij... heb hem na een half uur ook weer uitgezet!!


avatar van W.M.J.M

W.M.J.M

  • 4041 berichten
  • 2902 stemmen

Na een half uur veranderd de film dan ook van opzet. Misschien als je verder had gekeken dat je de film dan wat meer sterren had gegeven.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

vistrida schreef:

Ik vind dit zo'n saaie film..... echt niets voor mij... heb hem na een half uur ook weer uitgezet!!

Als filmliefhebber zou je toch het geduld moeten kunnen opbrengen om deze klassieker in zijn geheel af te kijken. Mijn part verdeel je deze film in 3 delen en kijk je elke dag pakweg 60 minuten.

Ik heb het ook op kunnen brengen om de "Shawshank Redemption" in zijn geheel af te kunnen kijken, hoewel ik die film voor het grootste gedeelte een nogal saaie film vond. Het einde maakte echter veel goed.

Misschien als jij "De godfather" in zijn geheel afkijkt het einde van die film voor jou ook nog een heleboel goed maakt.


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

Heb hem herzient.

Blijft een erg mooie film, maar toch onbegrijpelijk waarom men dit 'de beste' vindt. Toch ben ik het niet eens met Wibro. En misschien is dat dan ook de rede dat ik niet meer dan een 4 kan geven. Het einde in "Shawshank Redemption" maakt, zoals je al zei, inderdaad veel goed, alhoewel dat voor mij niet nodig was aangezien hij geen enkel moment naar mijn mening saai was. Het einde van "The Godfather" was helemaal niet zo spetterend naar mijn mening. Echt niet slecht hoor, maar zeker geen einde die alles goed zou maken als ik hem saai zou vinden. BTW: Begrijp me niet verkeerd, ik vond hem niet saai. Tuurlijk, het is vistrida's mening, maar voor een 21-jarige (voor een 12-jarige is het iets anders) blijft het mij een mysterie dat je deze film echt saai vindt. Ik respecteer je mening, hoor. Maar vertel eens wat er zo saai aan was? Daar ben ik toch wel benieuwd naar.

Nogmaals een *4.

vistrida schreef:

Ik vind dit zo'n saaie film..... echt niets voor mij... heb hem na een half uur ook weer uitgezet!!

Hij is niks voor jou. Oke. Maar misschien dat je uit respect een 1* geeft? Aangezien je toch een 0,5 geeft als je het gewoon echt kut vindt, en ook gewoon schijt hebt aan de mensen die het leuk vinden... Tenminste dat heb ik bij een 0,5 film.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Wanneer vind je een film saai?

Als je constant op je klok kijkt omdat je wilt weten hoe lang het nog duurt. Dit was bij mij o.a. het geval bij "De Shawshank Redemptation"

Verder kan ik hier niet op in gaan, want we gaan nu "Off Topic". Het gaat in dit topic om "The Godfather".


avatar van Fi_lm_bre_ker

Fi_lm_bre_ker

  • 50 berichten
  • 35 stemmen

Mooie gangster film

echt top

deze godfather vind ik de beste


avatar van witboek

witboek

  • 905 berichten
  • 1117 stemmen

Kei harde actie NEEN, een knaller van een film ook niet, maar wel een topper!

Voor die tijd en zelfs vandaag vind ik dat er zéér goede film met zeer goede converstaties . Je kan er nog veel van leren, denk ik . Als je ooit inspiratie wilt hebben om Don te worden denk ik dat deze film de beste is. Natuurlijk is het en blijft het film, fictie met non fictie vermengd, wat mij wel bijna 3 uur heeft geboeid.

Het is een echte Klassieker, die nu en later hoge punten zal krijgen.


avatar van Nirin

Nirin

  • 8 berichten
  • 6 stemmen

dit is de beste film die ik tot nu toe heb gezien....

alles klopt gewoon, kan van elke scene genieten...

prachtige muziek ook...


avatar van robinho180

robinho180

  • 5 berichten
  • 16 stemmen

Topfilm. deze film heb ik al zeker 7 keer gezien, maar hij verveeld nooit.


avatar van boeliebab

boeliebab

  • 56 berichten
  • 89 stemmen

tzal wel komen doordat ik een vrouw ben, maar vond dit niet echt een heel boeiende film... beetje saai en naar mijn idee toch wel overschat.


avatar van Jamaican

Jamaican

  • 5 berichten
  • 0 stemmen

The DVD box van The Godfather heb ik al lang liggen. Alleen deze heb ik al gezien. Gisterenavond nog maar eens bekeken. Die 168 min. zijn zo voorbij, brilliante film. Vanavond zal ik Part II dan maar eens bekijken aangezien hij hier nummer 3 staat in de top 250.

5*, Al Pacino blijft toch wel één van de beste acteurs ooit.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

Jamaican schreef:

The DVD box van The Godfather heb ik al lang liggen. Alleen deze heb ik al gezien. Gisterenavond nog maar eens bekeken. Die 168 min. zijn zo voorbij, brilliante film. Vanavond zal ik Part II dan maar eens bekijken aangezien hij hier nummer 3 staat in de top 250.

5*, Al Pacino blijft toch wel één van de beste acteurs ooit.

deel 2 is minstens zo goed zo niet beter, dus veel kijk plezier met een nog betere Al Pacino en een heerlijke de Niro.


avatar van finitio

finitio

  • 119 berichten
  • 173 stemmen

Hier is maar één goede reactie voor :


avatar van Michael_deNiro

Michael_deNiro

  • 26 berichten
  • 25 stemmen

Moet deel twee en drie nog zien. Maar dit is wel al een gigantisch goede start van een legendarische trilogie. Heb gehoord dat deel 2 nog beter is, dus die ga ik gauw kijken !! met Robert. my favorite !!.

Al Pacino vertolkt hier ook de rol van Michael Corleone heeel goed. blijft nog altijd op nummer 2 staan. I love Al en Robert.

Maar zekers een dikke 5 voor deze goede maffia film.


avatar van yordimontana

yordimontana

  • 42 berichten
  • 51 stemmen

Dit is 1 van de beste films ooit goede actie mooi acteerwerk voor die tijd mijn applaus zeker een 4


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Offtopic berichten verwijderd.


avatar van ydroJ

ydroJ

  • 22 berichten
  • 9 stemmen

De film blijft erg trouw aan het boek, die ik aanraad om te lezen als je de film mooi vind. Echt respect voor Marlon Brando, de man had hoelang, 20 jaar? al geen noemenswaardige rol gehad in een film en zet hier één van de beste acteerprestaties ooit neer. De transformatie van Al Pacino vind ik ook erg sterk, en de manier waarop hij de familie leidt in het begin is wel een voorbode, vind ik. De soundtrack vind ik ook prachtig. Vroeger was dit mijn favoriete film samen met deel II, maar nu niet meer. Ik had geen vergelijkingsmateriaal, denk ik. Toch één van de beste films ooit gemaakt, 4,5 *


avatar van Niellis

Niellis

  • 9 berichten
  • 11 stemmen

Michael_deNiro schreef:

Heb gehoord dat deel 2 nog beter is, dus die ga ik gauw kijken !! met Robert. my favorite !!.

dan moet ik je flink teleurstellen, deel 1 is het beste van de trilogie, deel 2 vind ik persoonlijk nogal langdradig, en er gebeurt weinig.

maar je moet het wel gezien hebben, anders snap je het verhaal niet.


avatar van LaCosaNostra

LaCosaNostra

  • 167 berichten
  • 42 stemmen

deel 2 is ook prachtig


avatar van decsss

decsss

  • 309 berichten
  • 214 stemmen

En deel 3 dan???


avatar van LaCosaNostra

LaCosaNostra

  • 167 berichten
  • 42 stemmen

Deel 3 is ook prachtig Erg zielige momenten daar, prachtig op het einde, en hoe Michael aan Apollonia terugdenkt.


avatar van gijs (-.-)

gijs (-.-)

  • 183 berichten
  • 515 stemmen

vistrida schreef:

Ik vind dit zo'n saaie film..... echt niets voor mij... heb hem na een half uur ook weer uitgezet!!

hoe kan je stemmen na een half uur film? stem dan niet of kijk hem eerst af


avatar van gijs (-.-)

gijs (-.-)

  • 183 berichten
  • 515 stemmen

ik heb genoeg films maar een half uur gezien maar daar stem ik niet op. mr. brooks heb ik ook maar een uur gezien. heb er ook niet op gestemd