• 16.228 nieuwsartikelen
  • 179.622 films
  • 12.347 series
  • 34.234 seizoenen
  • 650.675 acteurs
  • 199.498 gebruikers
  • 9.408.031 stemmen
Avatar
 
banner banner

Titanic (1997)

Romantiek / Drama | 195 minuten
3,80 7.881 stemmen

Genre: Romantiek / Drama

Speelduur: 195 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet en Billy Zane

IMDb beoordeling: 8,0 (1.386.049)

Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Zweeds, Italiaans en Russisch

Releasedatum: 15 januari 1998

Plot Titanic

"Nothing on Earth could come between them."

De 17-jarige rijke Rose DeWitt Bukater wordt door haar familie gedwongen om zich met Cal Hockley te verloven en binnenkort te gaan trouwen. Tijdens de eerste tocht over de Atlantische zee van de Titanic, een gigantisch passagiersschip dat onzinkbaar wordt geacht, besluit ze zelfmoord te plegen. Ze wordt echter gered door Jack Dawson, een derde klasse-passagier. Ondanks hun totaal verschillende afkomst worden ze vrienden en al snel groeit de liefde tussen hen allebei.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rose DeWitt Bukater

Cal Hockley

Molly Brown

Ruth DeWitt Bukater

Thomas Andrews

Brock Lovett

Edward Smith

Spicer Lovejoy

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Ik heb het over die vrouw van de Casting...

Haar vind ik geweldig!


avatar van SamZiej

SamZiej

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

Ik hou van veel genre films, maar mijn minst favorite is drama.

Maar Titanic is mijn favoriete film, ook heel wat inspiratie voor mij.

Ik word in september 17 en ik geloof dat ik op mijn 7e levensjaar de Titanic zag. Mijn klas had er continu over (ik zat in groep 4, ik was de jongste en de klas bestond uit heeeel erg veel jongens).

Ik was dus benieuwd en ik mocht van mijn moeder de film zien (ze twijfelde eerst).

Ik kan me heel goed herinneren dat ik helemaal geen flikker van het begin begreep (wtf! ik was 7 jaar). Ik had nog nooit van de titanic gehoord tot die film. Voor mij leek die 3 uur film, wel 6 uur! Niet dat het saai was, maar ik moest zoveel weten.

Maar ik vond het mooi, spannend, drama, romantisch, eng (niet dat het schip zonk, maar ik vond die auto en de 'naakte vrouw' eng). De film bevatte heel veel, vooral voor mijn leeftijd. Ik heb die film ook heel vaak opnieuw gekeken.

Wat mij vooral boeide uit die film, was de beschaving uit die tijd. De manieren, de jurken, de klassenscheiding.

Sindsdien boeit eind 19e eeuw en begin 20e eeuw me zeer.

Ik vind vooral de jurken prachtig uit die film. Er is zelfs een kledinglijn geweest bij J peterman. In 1998 ofzo..

Maar die vroegen belachelijk veel (natuurlijk) en dan had je nóg niet die exacte kopie.

Geloof me, mensen met die reproductions uit de film, zoals de kostumes en 'the heart of the ocean' (nu ongeveer 300 à 400 dollar waard, als er certificaat van Fox studios erbij zit) kunnen de dubbele prijs vragen dan waar ze voor hebben betaald.

Er zijn zelfs mensen die de jurk speciaal namaken.

dit is de beste : www.moviegowns.com

zij vraagt voor de 'jump dress' (de jurk uit de scene dat kate winslet zelfmoord wilt plegen) wel 3500 dollar. Gewoon puur omdat het veel werk is en het erg gewild is. Voor een beetje look-a-like vang je al snel meer dan 400 euro.

Geloof me, jurken namaken uit een film, dat is pas bussiness. Ik bedoel, ik ben juist echt vrouwelijke (jurken, rokken) gaan dragen door die films, zoals titanic en gone with the wind (en DISNEY!!). Ik heb zelf de 'Swim dress a.k.a. Hero dress' (de laatste jurk dat kate winslet draagt op de titanic, nameljk bekent als de fladderjurk uit de 'boiler room'.. en dat ze dus vervolgens de auto instappen..).

Het is natuurlijk niet exact, lijkt er niet precies op. Er zitten dingen aan waarbij ik denk; dat kan anders om het perfect te krijgen (het puzzelen van de jurk: hoe steekt het in elkaar? heeft me uren,inkt, hersencellen gekost).

Dus ik ga nu zelf leren naaien, om mijn eigen titanic jurken te maken. De jurk die ik nu heb, heeft mijn moeder gemaakt voor mijn 16e verjaardag.

Owja de muziek is ook prachtig uit de film. Vooral versies van 'my heart will go on' (is niet op gebaseerd, maar dan weet je wat ik bedoel). Die melodie komt erg vaak terug in de muziek. Er is zelfs een piano versie van my heart will go on. 'The portrait'. Dat nummer wordt gedraaid tijdens de 'drawing scene'.

Ik heb 2 cd-albums van de titanic film. Een die jullie vast wel kennen: met de (meeste) muziek uit de titanic. En ik heb 'back to the titanic' met muziek zoals 'party in the third class' en de vioolspel tijdens de scene van dat oude stel dat samen in bed ligt, terwijl onder hun bed, de water stroomt en stijgt.

Gewoon de muziek die niet op de 'bekende' cd staat, staat hierop. Ik heb dus alle fragmenten uit de titanic. De korte fragmenten uit de film, worden op de cd in het geheel afgespeeld. Dus als je een nummer opzet, waarbij je denkt 'verrek, die ken ik niet'. Maar op een gegeven moment hoor je toch iets bekends, het refrein bijvoorbeeld die ,in de film, even werd gespeeld tijdens de diner waarbij een korte shot werd genomen van de band, met geluid op hoge volume en vervolgens terugkeert naar de spelers, met het geluid zachter.

Nja als een titanicfan let je daarop:)

Het is niet zo, dat ik een fan ben, waarbij heel de kamer met titanic vol hangt. Wel heb je zo'n idee bij me: die vind titanic vast geweldig.

Ik draag ook romantische, edwardiaanse jurken (gewoon modern, van deze tijd). Ook mijn slaapkamer: de muur is oud roze, mijn bed is gebroke wit met een victoriaanse stijl.

Ik hou er gewoon van. Ik heb dus een beste vriend (ja, jongen) die er ook helemaal weg van is. Af en toe ziet hij Rose DewittBukater in mij. Ik denk gewoon zoals ik ben. De stijl hoort wel bij me, dat romantische, kant, manieren, intelligentie, stijl en ingesnoerde tailles:P

Een hele vrouwelijke en lange bericht.. sorry guys.


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

Wat een achterlijk overdreven clichematig gemijmer is dit. Gadverdamme.


avatar van Mr. Cullen

Mr. Cullen

  • 88 berichten
  • 51 stemmen

SamZiej schreef:

Ik hou er gewoon van. Ik heb dus een beste vriend (ja, jongen) die er ook helemaal weg van is. Af en toe ziet hij Rose DewittBukater in mij. Ik denk gewoon zoals ik ben. De stijl hoort wel bij me, dat romantische, kant, manieren, intelligentie, stijl en ingesnoerde tailles:P

Een hele vrouwelijke en lange bericht.. sorry guys.

Ik mag dan wel een man zijn maar in mij heb je een gelijkgestemde ziel:p Deze film heeft mijn obsessie met geschiedenis gestart. Het begon met de ramp met de Titanic(waarover ik intussen een aantal films heb verzameld) en ging zo verder naar historische personen uit die tijd, de Keizerlijke Familie Romanov van Rusland(die werd omgebracht in de revolutie), Keizerein Elisabeth van Oostenrijk(beter bekend als Sisi), Aartshertog Rudolf van Oostenrijk(zoon van Keizerin Elisabeth), en dat zijn dan ook enkel de belangerijkste dingen uit die periode waar ik me mee bezig houd(ik heb werkelijk heel wat foto's van de bovengenoemde personen ingekaderd staan, daarbij een aantal postkaarten uit de film Titanic, en een aantal van Koningin Astrid van Belgie en Prinses Diana - omdat de laatste 2 Royals me fascineren en ik veel sympathie voor ze voel). Maar ik snap wat je bedoelt, deze film had zodanig een impact op je dat je je bent gaan intereseren in de periode waarin het zich afspeelt(eind 19e/begin 20e eeuw) en dat is niet weggegaan.


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

SamZiej schreef:

Het is niet zo, dat ik een fan ben, waarbij heel de kamer met titanic vol hangt. Wel heb je zo'n idee bij me: die vind titanic vast geweldig.

Ik draag ook romantische, edwardiaanse jurken (gewoon modern, van deze tijd). Ook mijn slaapkamer: de muur is oud roze, mijn bed is gebroke wit met een victoriaanse stijl.

Ik hou er gewoon van. Ik heb dus een beste vriend (ja, jongen) die er ook helemaal weg van is. Af en toe ziet hij Rose DewittBukater in mij. Ik denk gewoon zoals ik ben. De stijl hoort wel bij me, dat romantische, kant, manieren, intelligentie, stijl en ingesnoerde tailles:P

Een hele vrouwelijke en lange bericht.. sorry guys.

Ha, behoorlijk walgelijk. Ik kan hier om lachen, maar wil je dit alsjeblieft niet nog een keer doen SamZiej?


avatar van CTK

CTK

  • 141 berichten
  • 1002 stemmen

Edwin Pindahaai schreef:

(quote)

Ha, behoorlijk walgelijk. Ik kan hier om lachen, maar wil je dit alsjeblieft niet nog een keer doen SamZiej?

Je bent toch niet verplicht om die post te lezen.

@SamZiej: je bent er echt door gefascineerd, he!


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

CTK schreef:

(quote)
Je bent toch niet verplicht om die post te lezen.

Nee, gelukkig niet. Maar zoals ik al liet blijken, voor één keer kan ik er wel om lachen. En verder waarschuw ik SamZiej het niet nog een keer te doen, aangezien ze zichzelf voor schut zet. Zo zie ik het althans.


avatar van Mr. Cullen

Mr. Cullen

  • 88 berichten
  • 51 stemmen

Is het niet haar zaak waar ze zich mee bezighoud? Ik bedoel maar, of ze zichzelf voor schut zou zetten is haar zaak. Zowat al m'n klasgenoten noemden me gek omdat ik niet zoals zij ben en mijn interesses op andere vakken ligen(geschiedenis, boeken, films, royalty, videobewerking enz....). En laten we nu terug naar de film gaan voor er hier nog een hele discussie ontstaat over SamZiej's hobby. Al begrijp ik niet wat er zo raar is aan haar fascinatie met die tijd, ze gaat misschien wat verder dan de meesten maar dat is haar zaak.


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

Het is helemaal haar zaak, maar ik vind het een vrij genant stukje.

Ik citeer "Af en toe ziet hij Rose DewittBukater in mij"


avatar van Drezic

Drezic

  • 226 berichten
  • 237 stemmen

Mr. Cullen schreef:

Zowat al m'n klasgenoten noemden me gek omdat ik niet zoals zij ben en mijn interesses op andere vakken ligen(geschiedenis, boeken, films, royalty, videobewerking enz....).

Sjonge, wil je er soms over praten?

Deze film heeft niks met geschiedenis te maken; het is een flinterdun aardig geacteerd romantisch verhaal met dik gefinancieerde, welliswaar grootse, special effects. Het hoe en waarom de Titanic zo beroemd is of waaorm hij zo belangrijk was in de geschiedenis wordt nergens genoemd. Al dat maakt het uiteindelijk een middelmatige film.


avatar van Mr. Cullen

Mr. Cullen

  • 88 berichten
  • 51 stemmen

Drezic schreef:

Deze film heeft niks met geschiedenis te maken; het is een flinterdun aardig geacteerd romantisch verhaal met dik gefinancieerde, welliswaar grootse, special effects. Het hoe en waarom de Titanic zo beroemd is of waaorm hij zo belangrijk was in de geschiedenis wordt nergens genoemd. Al dat maakt het uiteindelijk een middelmatige film.

Ik moet je hier gelijk in geven, maar deze film heeft bij veel mensen wel de interesse voor het schip en de ramp gewekt, dat was bij mij en een aantal vrienden ook zo, en als ik nu Titanic en A Night To Remember zou ik zeggen dat A Walk To Remember inderdaad acurater is aan personages en de gebeurtenissen op zich, maar het mist wel de emotionele lading die Titanic heeft. Daar was het romantische verhaal voor nodig, om er emotie aan te geven. En de film mag dan wel niets met geschiedenis te maken hebben, maar hij speelt zich er wel in af, James Cameron wou het zo historisch correct mogelijk houden(veel van de historische scenes zijn jammer genoeg uit de uiteindelijke versie gehaald omdat de producenten vonden dat die het verhaal vertraagden - en de film onnodig lang makent - er werd aan 147 minuten beeldmateriaal uit de uitendelijke film gehouden.), en helaas is er beslist om de historische feiten op de achtergrond te drukken(door het verwijderen van die scenes) en voorrang te geven aan het romantische, emotionele aspect van de film.

En wat die opmerking rond m'n interesses betreft, ik had ze maar even neergepend om aan te geven dat SamZiej niet de enige is die anders in dan de meeste mensen uit de huidige maatschapij.


avatar van Drezic

Drezic

  • 226 berichten
  • 237 stemmen

Mr. Cullen schreef:

(quote)

Ik moet je hier gelijk in geven... ...emotionele aspect van de film.

Dat klinkt als er genoegen mee nemen dat er niks beters is. Of nee, eigenlijk is er wel iets beters maar dat is niet geschikt voor de massa. En door de massa een film voor te schotelen waarin de geschiedenis naar de achtergrond, of eigenlijks zelfs achter de achtergrond, is geduwd en een romantisch sausje over heen is gegoten met knappe acteurs weten ze in elk geval van het bestaan van de titanic af. Als iedere regiseur zo te werk ging kregen we weinig bijzondere films.

Als je er zo over denkt vraag ik me af waarom je het 5 sterren geeft. En op nr. 1 zet in je top 10 zelfs.

By the way, een nette response, zo krijg je ze niet vaak hier


avatar van mrkos

mrkos

  • 1034 berichten
  • 1809 stemmen

Dat deze niet in de top 250 zit:o tog een top film vind ik


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16494 stemmen

mrkos schreef:

Dat deze niet in de top 250 zit:o tog een top film vind ik

In deze wel : Op nummer 24.


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

In Kotsnaam welke toplijst is dat?


avatar van max196

max196

  • 4 berichten
  • 3 stemmen

Heel oud maar toch nog geweldig Een 5* voor deze film. Vroeger was ik helemaal in de ban van deze film. Dankzij deze film weet ik heel veel over de Titanic. De eerdere films heb ik niet gezien. Ooit zal ik het wel doen. Prachtig acteerwerk, van Kate Winslet en Leonardo DiCaprio.

Nogmaals een 5* voor deze film.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10343 berichten
  • 750 stemmen

max196 schreef:

Heel oud maar toch nog geweldig

ahum, deze film is uit 1997.

Redelijk recent dus.

Volgens mij bedoel je andere films over de titanic


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

AGE-411 schreef:

(quote)

ahum, deze film is uit 1997.

Redelijk recent dus.

Volgens mij bedoel je andere films over de titanic

Nee, Max was toen nog maar 1.


avatar van Drezic

Drezic

  • 226 berichten
  • 237 stemmen

Edwin Pindahaai schreef:

(quote)

Nee, Max was toen nog maar 1.

ghehehe

Die andere toplijst was het aantal votes op imdb volgens mij. Goeie grap.


avatar van Lenny_DH

Lenny_DH

  • 303 berichten
  • 0 stemmen

Drezic schreef:

(quote)

ghehehe

Die andere toplijst was het aantal votes op imdb volgens mij. Goeie grap.

Aangezien jij denkt dat Titanic op geen enkele toplijst staat, hier zijn er twee van het Amerikaanse Film Instituut (die bovendien ook iets meer geloofwaardigheid hebben dan de IMDB top 250 of de toplijsten op deze site):

Top 100 aller tijden: nr. 83

http://connect.afi.com/site/PageServer?pagename=micro_take_tour

Top 10 Epische films: nr. 6

http://www.afi.com/10top10/epic.html


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Titanic hoort ook in dat soort lijsten thuis. Het blijft echt een pracht film.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8284 stemmen

Drezic schreef:

Die andere toplijst was het aantal votes op imdb volgens mij. Goeie grap.

Votes op imdb? Nee hoor dat lijstje van MR is gewoon de top 250 van moviemeter van films met de meeste stemmen.


avatar van briek

briek

  • 223 berichten
  • 198 stemmen

Misschien denkt Max196 dat dit echte beelden uit 1912 zijn


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10343 berichten
  • 750 stemmen

Edwin Pindahaai schreef:

(quote)

Nee, Max was toen nog maar 1.

maja, da wil niks zeggen hé


avatar van notorious_kim

notorious_kim

  • 910 berichten
  • 1168 stemmen

Echt een klassieker!

Ik was een grote Leo fan toen deze uitkwam, en ben hem dus in de cinema gaan kijken :d


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

briek schreef:

Misschien denkt Max196 dat dit echte beelden uit 1912 zijn

Is dat niet zo dan? Ik zag toch met m'n eigen ogen die boot zinken!


avatar van Drezic

Drezic

  • 226 berichten
  • 237 stemmen

Lenny_DH schreef:

(quote)

Aangezien jij denkt dat Titanic op geen enkele toplijst staat, hier zijn er twee van het Amerikaanse Film Instituut...

Ik denk helemaal niets. Ik heb wel vaker lijstjes gezien waar Titanic op voorkwam. Je vergeet bijvoorbeeld de Box Office top zoveel. Als je je best doet kun je bijna elke film wel op een lijstje vinden.

De film blijft middelmatig.


avatar van briek

briek

  • 223 berichten
  • 198 stemmen

Ja ik heb dat ook met mijn eigen ogen gezien. Als kleurenbeelden in 1912 bestonden zou ik er ook nog aan twijfelen

Maar dit noemt men nu special-effects, die hier ergens tussen 1995 en 1997 zijn opgenomen, heel oud dus!


avatar van Musicer

Musicer

  • 614 berichten
  • 652 stemmen

Edwin Pindahaai schreef:

(quote)

Is dat niet zo dan? Ik zag toch met m'n eigen ogen die boot zinken!

De enige echte beelden van de Titanic die in deze film voorkwamen waren die wanneer er geduikt werd naar het wrak, de rest is allemaal 'nep'.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Musicer schreef:

(quote)

De enige echte beelden van de Titanic die in deze film voorkwamen waren die wanneer er geduikt werd naar het wrak, de rest is allemaal 'nep'.

Ook de archiefbeelden aan het begin dan? Ik heb altijd gedacht dat die echt waren