Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 144 minuten
Alternatieve titel: Devil's Advocate
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Taylor Hackford
Met onder meer: Keanu Reeves, Al Pacino en Charlize Theron
IMDb beoordeling:
7,5 (439.371)
Gesproken taal: Mandarijn, Spaans, Frans, Engels, Italiaans en Kantonees
Releasedatum: 15 januari 1998
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Devil's Advocate
"Evil has its winning ways."
Kevin Lomax is een advocaat uit Florida die nog nooit een zaak verloren heeft. Ondanks dat zijn moeder het er niet mee eens is, verhuist hij met z'n vrouw naar New York om daar voor een grote firma te gaan werken. Zijn vrouw krijgt echter steeds meer heimwee, en begint vreemde dingen te zien. Kevin stort zich echter volledig op z'n nieuwe baan, geholpen door zijn baas John Milton.
Externe links
Acteurs en actrices
Kevin Lomax
John Milton
Mary Ann Lomax
Eddie Barzoon
Alice Lomax
Christabella Andreoli
Alexander Cullen
Mrs. Jackie Heath
Leamon Heath
Pam Garrety
Video's en trailers
Reviews & comments
EvertonPride
-
- 6 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film, zeer goed verhaal en heel goede acteerprestaties van zowel Keanu Reeves, Al Pacino als Charlize Theron.
Dikke 4.
Katt
-
- 28 berichten
- 30 stemmen
Wat een flut-film.
Komt gewoon niet uit de verf,raar eigenlijk want de cast is ver van slecht.
Zelfs Pacino kon er niets van maken en heb me dood geergert aan die 'onnozele' Mary Ann die Theron neerzet.
tn2543
-
- 446 berichten
- 1118 stemmen
Het begin van de film vond ik ijzersterk. Het eindstuk van de film vond ik daartegen weer heel goedkoop, te simpel en er is teveel aan het toeval overgelaten.
Op het einde wordt die gast van de pers opeens Al Pacino, dat vond ik helemaal nergens op slaan om eerlijk te zijn.
Keanu Reeves speelde gewoon goed en deed zijn ding. Ik vond Al Pacino af en toe een beetje irritant en teveel voor het oog.
Ik geef deze film een 3.0
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Het eindstuk van de film vond ik daartegen weer heel goedkoop, te simpel en er is teveel aan het toeval overgelaten.
Wat wordt er aan het toeval overgelaten?
Heb de film een tijdje niet gezien.
Joyy
-
- 514 berichten
- 28 stemmen
goeie film, spannend tot en met
enige minpuntje
reeves
reeves acteerd met weinig creativiteit
in welke film je hem ook neerzet, je ziet altijd hetzelfde weinig boeiende acteerwerk
dat maakt pacino hier meer dan goed
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Echt een steengoede thriller, met een duister sfeertje. het acteerwerk van reeves en pacino is steengoed. tevens als het verhaal. wat een van de originelere is. visueel zit de film klasse in elkaar, en de film draagt een lekker onderhuids gevoel uit. mede bepaald door de sfeervolle muziek. superieure en vooral spannende film, die mij aangenaam verrast heeft. ik geef deze prent 4,5 sterren. een absolute aanrader. ps: charlize theron brengt haar rol ook ontzettend geloofwaardig. en het einde van de film is verassend.
dumble
-
- 268 berichten
- 225 stemmen
Dit bewijst weer eens het feit dat Al Pacino zoals IMDB meld: "One of the greatest actors in all of film history" is!
Wat kan die man acteren, ik krijg er de kriebels van in mijn buik... ik heb echt veel respect voor deze man!
Stijntje
-
- 179 berichten
- 0 stemmen
Een ras echte pacino in een glansrol in een gave film.
4 *
Dennis Evahi
-
- 842 berichten
- 565 stemmen
Wel een fascinerende film! Mooi in beeld gebracht zijn die metamorfose van die "greedy" vrouwen. Het is fantasy....een prima film. Boeiend genoeg.....
-3.5-
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Prachtige film met zeer goede acteerprestaties van vooral Al Pacino en Charlize Theron.
Het beste aan deze erg goede film is de briljante opbouw.
Cijfer: 4,5
marwan
-
- 27 berichten
- 31 stemmen
reeves acteerd met weinig creativiteit
in welke film je hem ook neerzet, je ziet altijd hetzelfde weinig boeiende acteerwerk
dat maakt pacino hier meer dan goed[/quote]
helemaal mee eens, en dan ook nog eens samen met Pacino in 1 film!!
tja, dr zijn er maar weinig die kunnen uitblinken als Pacino meedoet, die overigens echt meesterlijk is in deze film, je zou bijna echt denken dat hij een duivel is. Na "Tony Montana" 1 van zijn beste rollen.
horned_reaper
-
- 386 berichten
- 269 stemmen
hij begint over 5 minuten op NET 5
en volgends mij had ik hem nog niet gezien.. dus dat ga ik zo maar even doen xD
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Absoluut geniaal! Ik geniet elke keer weer. Er is geen ding slecht aan deze film in mijn ogen.
Het einde blijft ook na 5 keer kijken prachtig. Die monoloog van Al Pacino, die plotwending, meesterlijk!
Ik ontdekte ook weer wat symboliek die ik eerder nog niet had opgemerkt.
horned_reaper
-
- 386 berichten
- 269 stemmen
Erg goede film
dat zeker.
De film is metname erg sterk met het overbrengen van emoties .... om de 1 of andere reden heb ik gewoon 2 traantjes gelaten bij dat stuk in de kliniek
en dat had ik zelfs niet eens bij The Butterfly Effect.... dus dat zegt best veel
maar vooral erg goed geacteerd
zelfs door de bijspelers.
en ondanks de negatieve reacties op het acteerwerk van reeves vond ik hem toch ook behoorlijk sterk, ik hou van zijn manier van agressie denk ik.
verder prima vermaakt, al miste ik nog wel wat dingen.
4*
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3469 stemmen
Prima film. Er wordt goed geacteerd, en ondanks dat het nergens echt spannend wordt blijft het boeien. Al Pacino speelt weer meesterlijk.
Het (aller-)einde is helaas erg makkelijk.
3,5*
predator
-
- 1671 berichten
- 1954 stemmen
Absoluut geniaal! Ik geniet elke keer weer. Er is geen ding slecht aan deze film in mijn ogen.
Het einde blijft ook na 5 keer kijken prachtig. Die monoloog van Al Pacino, die plotwending, meesterlijk!
Ik ontdekte ook weer wat symboliek die ik eerder nog niet had opgemerkt.
Niks aan toe te voegen. Briljante rol van Pacino.
4,5*
filmanalist
-
- 133 berichten
- 0 stemmen
al pacino was meesterlijk het verhaal was goed, maar keanu reeves die speelde niet echt overtuigend, als dicaprio, matt damon of depp die rol had gekregen dan was het een 5 sterren film waard.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Als er nu nog even een paarhonderd mensen een HOGE stem geven komt ie in de top 250! Dat verdient ie zeker!
Roel-
-
- 1978 berichten
- 584 stemmen
geweldige film met een lekker duister sfeertje. Pacino ten top in deze film, echt geweldig hoe deze man kan acteren!
4,5*
Sangoni
-
- 35 berichten
- 82 stemmen
Briljante Al Pacino (zoals gewoonlijk, wat kan die man bad characters spelen zeg) Een beetje 'stijve' Keanu Reeves, is wel goede acteur, maar heeft moeite met emotie rollen. Sterke verhaallijn, erg inspirerend en verrassend. Ondanks de toch lange film, geen moment verveling. Ben de film meer gaan waarderen na het meerdere keren te zien.
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Goede film!
Met krachtig acteerwerk van vooral (uiteraard!) Al Pacino, maar ook Reeves en Theron vallen niet uit de toon. Vond dit een van Reeves betere en overtuigende rollen.
De film heeft een duister sfeertje mede geholpen door de plots opduikende monstergezichten bij enkele vrouwen.
In het begin denk je nog met een normale thriller te maken te hebben, maar dat veranderd als deze monsters zich toonbaar maken en Mary-Ann (Theron) zich steeds vreemder gaat voelen.
Naarmate de film vorderde kreeg ik wel al het idee dat dit hele gedoe zich in Reeves' hoofd afspeelde. Al doet dat niets af aan het feit dat het een sterke wending was.
Waar ik wel een beetje moeite mee had, was het laatste shot waar Pacino de reporter werd. Als de hele film zich in het hoofd van Reeves afspeelde paste dit er naar mijn idee niet echt in. Snapte de bedoeling daar niet echt van!
3,5 ster
Queto Yurlunyur
-
- 4775 berichten
- 3110 stemmen
Ik had niet het idee dat het verhaal zich in Reeves' hoofd afspeelde - juist vanwege dat laatste shot. In plaats van te overlijden springt hij terug in de tijd (kennelijk door de macht van Pacino?), waar hij zijn leven lijkt te willen beteren. De laatste uitwisseling met Pacino maakt echter duidelijk dat hij opnieuw in dezelfde val zal lopen.
Captain Pervert
-
- 4647 berichten
- 2101 stemmen
Een prima film die na een tweede kijkbeurt toch wel minder is. Ik weet ook niet of het leuker is om de film compleet onwetend te kijken, of dat je met wat kennis omtrent het plot de hints wat beter oppikt.
Hectometerpaal
-
- 722 berichten
- 964 stemmen
Weer een schrikbarend goede Pacino, wat een acteur en wat een film.
Lucas1
-
- 199 berichten
- 684 stemmen
In het begin lijkt the Devil's Advocate een geslaagde satirische advocatenfilm, de kijker krijgt enkele zeer komische rechtszaken voor geschoteld.
Maar dan gaat de plot helaas op de satanistische toer, en hoewel ik het satanisme normaal veel intressanter vind dan advocatuur, pakt het in deze film rampzalig uit.
De voorstelling van de duivel is ontzettend voorspelbaar en simplistisch en dan doet de mythologie van de film toch nog volkomen onlogisch en inconsequent aan.
Voorspelbare "onverwachte" wendingen (zoals wanneer blijkt dat de advocaat de zoon van de duivel is, of dat het personage van Pacino letterlijk de duivel is) zie je al van mijlen ver af komen en zijn onintressant, wat de film er ook niet beter op maakt.
Verder ergerde ik me zo af en toe aan de moraliserende toon.
Pacino viel me sterk tegen hier (ik ben normaal groot fan) en is niet meer dan redelijk en ook Reeves is als altijd niet veel meer dan redelijk te noemen (hoewel die me hier nou eigenlijk wel mee viel).
Zo af en toe doet de film aan Rosemary's Baby denken, maar dat niveau wordt nooit gehaald.
Al met al veel toch nog net een magere 3* voor het leuke begin, maar het satanistische aspect is zwak uitgewerkt. Daarvoor kun je veel beter naar het ijzersterke Rosemary's Baby gaan kijken.
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Dit had 5* kunnen worden als Depp de rol van Reeves zou hebben gespeeld. Pacino was natuurlijk geweldig. Het einde vond ik echt meesterlijk. Reeves verneukt het weer.
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3469 stemmen
Ik vond Keanu Reeves uitstekend acteren in deze film, als zakelijke, niet te overdreven advocaat. Ik denk dat Johnny Depp het personage al snel karikatuurachtig had neergezet.
Gerelateerd nieuws

Mysteryfilm 'The Devil's Advocate' met Keanu Reeves en Al Pacino vanavond (8 oktober) te zien op televisie
Bekijk ook

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties

Donnie Brasco
Misdaad / Drama, 1997
858 reacties

Carlito's Way
Misdaad / Drama, 1993
591 reacties

The Butterfly Effect
Sciencefiction / Thriller, 2004
2.407 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








