Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 124 minuten
Alternatieve titel: Die Hard 2: Die Harder
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Renny Harlin
Met onder meer: Bruce Willis, Bonnie Bedelia en William Atherton
IMDb beoordeling:
7,2 (404.506)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 28 september 1990
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Die Hard 2
"Die harder."
Als agent John McClane voor kerst in Washington is, ziet hij iets vreemds op de luchthaven. Hij grijpt in en ontdekt dat het om zeer zware jongens gaat, al weet hij niet wat ze van plan zijn. Als de politie eenmaal doorheeft dat hij gelijk heeft, is het al te laat. Terroristen hebben de luchthaven en de toestellen in de lucht in hun macht en in één van die toestellen zit Johns vrouw. Hij tracht de terroristen uit te schakelen en zeker niet makkelijk dood te gaan, net als vorig jaar.
Externe links
Acteurs en actrices
John McClane
Holly McClane
Stuart
Major Grant
General Ramon Esperanza
Richard Thornberg
Capt. Carmine Lorenzo
Leslie Barnes
Trudeau
Marvin
Reviews & comments
piratesfan
-
- 5 berichten
- 23 stemmen
Ik vond Die Hard 1 leuker en spannender, had er wel iets meer van verwacht.
Charles Manson
-
- 463 berichten
- 0 stemmen
Paar dagen geleden weer gezien (gekocht ook maar meteen).
En weet je wat?
Ik geloof dat ik hem zowaar toffer vind dan het orgineel!
De terroristen vind ik hier iets geloofwaardiger, iets bruter.
De setting in sneeuw vind ik erg smaakvol, het geweld hier en daar wat bruter.
Bijv. die scene waarin Bruce Willis die ijspegel door een terrorist zijn harses ramt is absoluut

Ja, super coole film, nog steeds.
VOor mij de 2e en helaas laatste Die Hard.
Deel 3 was ineens zo'n kind vriendelijk Hollywood misbaksel. Die pure bruutheid die Die Hard zo extra tof maakt, was daarin ineens geheel verdwenen.
In deel 3 kreeg je ook ineens dat vermoeiende belerende multi-culti randje van die zeikerige prekerige Samuel L. Jackson.
Sannepan
-
- 181 berichten
- 124 stemmen
Erg leuke actiefilm die helaas niet kan tippen aan zijn voorganger of aan deel 3.
De film probeert nog grootser uit te pakken met nog meer actie en nog meer special effects dan in deel 1, maar dit maakt de film zeker niet beter. Sterker nog, de sfeer in deel 1 en in deel 3 (met name het claustrofobische sfeertje in deel 1) dat deze films zoveel spanning meegaf, miste ik hier een beetje en de spanning viel af en toe ook weg. Misschien omdat McClane tussen de actiescenes door gewoon een kopje koffie kon gaan drinken(bij wijze van spreken dan
) en hij dusniet echt alleen op zichzelf was aangewezen. En dat laatste maakt juist deel 1 en 3 zo goed. McClane is daar de agent die bij toeval in een vervelende situatie terechtkomt en het wel tegen de criminelen op zal MOETEN nemen, ondanks dat hij daar helemaal geen zin in heeft. Deel 2 mist trouwens ook een beetje de 'coolheid' die deel 1 en 3 wel hebben.
De humor die in deel 1 en 3 juist zo aanwezig was (die geniale oneliners) is hier ook wat minder. En de bad guys waren hier ook niet bijzonder, maar goed... Hans Gruber valt ook niet te overtreffen. 
Toch heeft deze film wel een paar erg goede punten, zoals de plotwending en McClane die zich maar blijft afvragen hoe hij nou alweer in zo'n situatie terecht heeft kunnen komen en weer door buizen moet kruipen en dergelijke (Just once, I'd like a regular, normal Christmas. A little eggnog... a fuckin' Christmas tree... a little turkey. But, no. I gotta crawl around in this motherfuckin' tin can
)
Al met al... een zeer leuk actiefilmpje, voor een avond vol vermaak. 4*
redeyes
-
- 16 berichten
- 6 stemmen
Machtige film. Ik vind deze eigenlijk de beste, deze bevat ook acties met vliegtuigen.
hedkandi1
-
- 153 berichten
- 11029 stemmen
Bruciee.
Geweldige prestaties levert hij in deze film.
Een beetje onrealistisch maar ja that's the movie bussiness
papaEd
-
- 525 berichten
- 475 stemmen
Een aardige film wel beetje voorspelbaar,deel 3 was toch het beste. Al met al krijgt deel 2 toch een *** van mij.
bartjeroen
-
- 31 berichten
- 0 stemmen
leuke actiefilm met meer explosies en show dan het origineel, maar de film haalt het niveau van zijn origineel niet door een wat mindere verhaallijn en een paar slecht geacteerde rollen, maar Bruce Willis schitterd nog steeds in de filmreeks waar hij thuis hoort!
3*
kijkert
-
- 3584 berichten
- 0 stemmen
Leuke kerstfilm, weer eens wat anders dan de kerstromcoms, maar na twee keer weet je het allemaal wel, en begint vooral dat 'tegen zichzelf praten' van Willis te irriteren.
2 sterren voor het verhaal, 1 ster voor de actie erbij --> 3 sterren.
bartsch
-
- 213 berichten
- 282 stemmen
De rol van Holly in het verhaal vind ik een beetje over de top, verder een redelijke actiefilm!
dafoefan
-
- 373 berichten
- 1519 stemmen
Een zeer goede film, net als deel 1.
Toch vind ik deel 1 beter, zoals bijna altijd het geval is met een vervolg.
Niemand kan Alan Rickman natuurlijk overtreffen.
Goed geacteerd door Bruce Willis.
Een mooi stukje vond ik toen dat vliegtuig werd aangestoken.
3,5*
V
-
- 8369 berichten
- 3363 stemmen
Och, wat een heerlijk actiespektakel is dit toch. Vanavond herzien en puur genoten. Lekker onzinnig, evenals de oneliners, veel humor en over-the-top actie, met als hoogtepunt de schietstoelscène (
). Topvermaak en van 3,5 naar 4*. Renny Harlin bewijst toch een prima actieregisseur te zijn. Als hij het daar nu bij houdt...
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen

De schietstoelscène is ook een van mijn favoriete scenes. 
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Vond Die Hard 1 veel beter.Deze was me flink tegen gevallen!.Deel 1 was beter,spannender. 2 sterren jammer 
kaztor
-
- 235 berichten
- 146 stemmen
Uit de Die Hard-serie vind ik deze er wel een beetje onderduikelen. Hebben deel 1 en 3 nog een speciaal, origineel tintje, dit is eigenlijk gewoon meer een soort standaard actiefilm onder het commerciële marketinghoedje van de Die Hard-naam. Het mist het claustrofobische van deel 1 en de chaos van deel 3.
sinterklaas
-
- 11813 berichten
- 3316 stemmen
Gister heb ik deze gezien en ik vond hem ietsje beter dan de eerste deel. Hij bevatte ietsje meer actie en er waren ook meer terroristen en dan zie je al dat het feest word. Bruce Willis speelde ook weer leuk. Hij was weer lekker cynisch en zijn grappen waren weer lekker droog.
Er zitten weer erg leuke stukken in: die schietpartij in die hal dat verbouwt moest worden was echt geweldig en ook die in die kerk met nog een leuk snowmobil achtervolging op de koop toe. Ook erg hard hoe Bruce Willis die schurk een ijspegel door zijn oog ramt plus die schietstoelscene en hoe hij het einde die vliegtuig vol schurken op een leuke manier laat exploderen.
Was een geslaagt Die Hard filmpje, zoals gezegt ietsje beter dan de vorige. Die Hard zou je wel eens tijdens een kerstdiner moeten kijken. 
4,0*
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Die Hard zou je wel eens tijdens een kerstdiner moeten kijken. 
Smakelijk.
Maar verder inderdaad Ideaal om rond de kerstperiode te bekijken (ze waren dan ook gemaakt om tijdens die feestdagen uit te brengen destijds). Behalve 3, die is dan weer erg geschikt voor een warme zomerdag.
sinterklaas
-
- 11813 berichten
- 3316 stemmen
Ja inderdaad. 
Bij 1 en 2 eten: kalkoen, aardappeltruffels, licht soepje, ragout, wijntje en als toetje een kerstpudding. 
Bij 3: Milkshakes, ijs, cocktails. 
rondh
-
- 598 berichten
- 2308 stemmen
J
Bij 3: Milkshakes, ijs, cocktails. 
En vergeet niet het koude biertje.
calexico
-
- 37 berichten
- 573 stemmen
Wel iets minder dan het origineel, maar ik geef hem toch 4*. Wel heb ik me vreselijk zitten irriteren aan captain Lorenzo. Die vond ik zo over the top. Overal tegen in gaan met dat geschreeuw....
In deel 1 zit er in elk geval niemand waaraan je je zo irritteert
Hoewel Ellis, met z'n Hans.....Bubbie....ook wel in de buurt komt, hahaha!
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Toch weer een erg vermakelijk filmpje, eigenlijk tegen mijn verwachtingen in. Hoewel ik Die Hard 2 de minste uit de serie vind, kon ik er toch wel weer van genieten. Willis is gewoon perfect voor deze rol en een van de weinige pure actiehelden die ik echt leuk vind. De actie is zoals het hoort top, met vermakelijke hoogtepunten als de schietstoel en de laatste confrontatie. Met verstand op nul zeer genietbaar. De film gaat over de top, maar nooit op een onacceptable manier.
Wel jammer dat deze film ten opzichte van zijn voorganger wel erg veel technisch geneuzel bevat. Veel geklets over lichten op het vliegveld en meer van dat soort oeverloos geëmmer. Daarnaast vond ik ook die politie-agent die McClane niet geloofd wat te overdreven neergezet. Zelfs in het heetst van de strijd dreigt deze agent McClane nog te arresteren. Verder steekt de film iets minder goed in elkaar als deel 1 (wat trouwens mijn favoriete pure actiefilm is) en is het allemaal wat minder fris en origineel als de andere twee delen, waardoor de score net iets lager uitvalt.
3*
Slater (crew films & series)
-
- 1346 berichten
- 8966 stemmen
Wat ik eigenlijk ook niet in veel reacties hier lees is dat deze film wel op 1 bepaald punt vrij wreed is: De terroristen lieten volgens mij wel een heel vliegtuig neer storten met zo'n 100 mensen aan boord
Ik zeg ook niet dat mensen de film minder vinden op punt van ' harde sterf scenes ', maar dit was toch wel één van de scenes die ik eerst niet zag aankomen.
Evenals dat die zwarte militaire gast toch bij de terroristen hoorde. Even een keer herkijken, maar blijf hem tot nu toe wel een goede 4,5* vinden.
SSeagal
-
- 1866 berichten
- 659 stemmen
Een dijk van een vervolg. Onbegrijpelijk waarom hij door zovelen minder wordt gevonden. Sommige noemde deze film zelfs een verpesting van de Die Hard serie
Anyway, dit vervolg vond ik net zo goed als de eerste. ****
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
Paar dagen geleden weer gezien (gekocht ook maar meteen).
En weet je wat?
Ik geloof dat ik hem zowaar toffer vind dan het orgineel!
De terroristen vind ik hier iets geloofwaardiger, iets bruter.
De setting in sneeuw vind ik erg smaakvol, het geweld hier en daar wat bruter.
Bijv. die scene waarin Bruce Willis die ijspegel door een terrorist zijn harses ramt is absoluut

Ja, super coole film, nog steeds.
VOor mij de 2e en helaas laatste Die Hard.
Deel 3 was ineens zo'n kind vriendelijk Hollywood misbaksel. Die pure bruutheid die Die Hard zo extra tof maakt, was daarin ineens geheel verdwenen.
In deel 3 kreeg je ook ineens dat vermoeiende belerende multi-culti randje van die zeikerige prekerige Samuel L. Jackson.
ik geef je wel gelijk dat Die Hard 3 kindvriendelijk is, maar het blijft een leuke film. En ik vond toch dat Samuel L Jackson prachtig speelde in Die Hard 3.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Puik vervolg op de eerste film, en eentje die voor deel één zeker niet hoeft onder te doen.
Ik vind hem zelfs nog beter dan de film uit 1988.
Wederom spanning van begin tot eind, wat ruwer zelfs dan de eerste film. Maar een déjà vu heb je zeker niet.
Bruce Willis is wederom in zijn element als de supercop.
2 Uurtjes genieten is dit.
Pre- en sequels

A Good Day to Die Hard
2013
539 reacties

Live Free or Die Hard
2007
1.307 reacties

Die Hard with a Vengeance
1995
462 reacties

Die Hard
1988
909 reacties
Het laatste nieuws

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie

Horrorfilm 'Bring Her Back' komt zeer binnenkort naar Netflix: 'Geld zeker waard'

Bruce Springsteen-biopic 'Deliver Me From Nowhere' nu al te zien op Disney+

Spaanse film 'Nowhere' is één van de meest gestreamde niet-Engelstalige Netflix-films ooit
Bekijk ook

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Blackadder Back & Forth
Komedie / Historisch, 1999
1 reactie

Terminator 2: Judgment Day
Actie / Sciencefiction, 1991
1.880 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

Aliens
Sciencefiction / Actie, 1986
1.227 reacties
Gerelateerde tags
ambushhelikopterjournalistgebaseerd op boekluchthavenhand grenadevuistgevechtagentvervolgsneeuwdulles international airport schietpartijofficer involved shooting los angeles, californiëterrorismeexplosiekerkgeweldsabotagecommandowalkie talkieswat teamnews reporterair traffic control virginiaterrorist plotkerstmissnowmobile action heroplane crashchristmas eveloose adaptationtenseairplanesairport policerogue militaryxmas eve
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








