Genre: Horror / Komedie
Speelduur: 84 minuten
Alternatieve titels: Evil Dead 2: Dead by Dawn / Dood vóór de Dageraad
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sam Raimi
Met onder meer: Bruce Campbell, Sarah Berry en Dan Hicks
IMDb beoordeling:
7,7 (194.578)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 18 augustus 1988
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Evil Dead II
"Kiss your nerves goodbye!"
Ash (Bruce Campbell) en zijn vriendin gaan vakantie vieren in een berghut. Daar vinden ze een taperecorder waarop spreuken staan die oude demonen tot leven wekken. Zijn vriendin Linda (Denise Bixler) raakt bezeten en Ash moet voor zijn leven vechten. Wanneer de jonge wetenschapper Annie Knowby (Sarah Berry) samen met haar vriendje en een stelletje lokale bewoners ook bij de afgelegen hut aankomen, treffen ze Ash aan. Als de demonen ook bezit nemen van deze onschuldige omstanders, weet Ash wat hem te doen staat.
Externe links
Acteurs en actrices
Ash
Annie
Jake
Bobby Joe
Possessed Henrietta
Linda
Professor Knowby
Henrietta
Dancer
Reviews & comments
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Stukje leuker dan 1 nog zelfs. Gewoon lekker dom vermaak met een hoop hilarische scenes. Visueel nog iets beter, wordt gewoon vaak erg sterk in beeld gebracht, maar de effecten blijven ook nu gewoon vaak achter.
3.5*
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Matige matigheid van Sam Raimi. Die gast maakt films, die mij niet kunnen boeien, ook die Spiderman-trilogie is net als de Evil Dead-trilogie maar bijzonder duf uitgewerkt en lang niet zo leuk. Wie kan me uitleggen wat ik nu mis met deze film? Wellicht de culterige stoerheid van Bruce Campbell of toch iets anders?
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Gelukkig een stuk beter dan het 1e deel...
Evil Dead 2 bevat gelukkig humor en zelfspot en dat was hard nodig want het suffe 1e deel nam zichzelf erg serieus en was daardoor in mijn ogen bijzonder matig en suf.
Deeltje 2 combineert horror met enige humor en dat is best geslaagd. Nou moet ik zeggen dat het horror deel van de film nog altijd niet serieus te nemen is door het wel overdreven gedrag van de ondoden. Het is eerder slapstick humor dan horror. Eng wordt het nooit. Niet dat de film vol met grappen en oneliners zit, maar het is bij vlagen best geinig. Zeker de bekende scene met Ash'' hand is klasse. Wat mij betreft hadden er wel meer oneliners en bad ass momenten in gemogen.
Jammer dat het 1e deel van de film een bijna kopie is van deel 1. Zelfde hut, zelfde volgorde, zelfde ritueel en zelfde overdreven ondoden. Daarna wordt het leuker en als Ash terugslaat bij vlagen zelfs gaaf. Gelukkig zijn de effecten beter dan in het origineel wat de film zeker ten goede komt.
Toch wordt de film nooit een topper. Daarvoor mist het toch teveel. Leuk om een keer te zien, meer niet.
3*
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Superieure sequel.
De eerste tien minuten zijn in feite een recap van de eerste film, en de rest van de film introduceerd nieuwe personages die er vooral zijn om als slachtoffers van de Deadites te dienen. Waar het origineel nog mikte op horror, moet deze film het vooral hebben van de komische, vaak slapstick-achtige situaties.
En qua fysieke comedy is er bijna niemand beter dan Ashley "Ash" Williams, oftewel cultheld Bruce Campbell. Campbell wordt verdronken in liters nepbloed (dat wegens censuur bijna elke kleur is behalve rood), wordt om de oren geslagen met boomtakken (vaak door zijn eeuwige kwelgeest Sam Raimi) en zijn befaamde flip is ongeëvenaard. De eerste scènes waarin Campbell solo acteert tegenover zijn afgezaagde hand en een blokhut die hem tot waanzin probeert te drijven zijn de beste.
De special effects (door Kurtzman, Nicotero en Berger, het latere KNB) zijn gezien het budget erg geslaagd. Het ziet er allemaal niet perfect realistisch uit, maar dat is ook niet de bedoeling. Sommige effecten voegen juist vanwege de knulligheid iets toe aan de komedie. Het beste voorbeeld is de vliegende oogbal scène.
Dit is één van de eerste horrorfilms die ik op televisie zag en het is inmiddels één van mijn favorieten, vooral vanwege Bruce Campbell's ontwikkeling van bangerik tot "chosen one", compleet met kettingzaag als hand en zijn "boomstick".
Groovy.
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Een stuk leuker dan deel 1.
Waar Evil Dead zich soms wat te serieus nam, is Evil Dead II doorspekt met flauwe humor. Het werkt wel, Evil Dead II is veel genietbaarder dan deel 1. Ook is het fijn dat Raimi nu een groter budget te besteden had, sommige effecten zijn nog steeds erg gedateerd, maar over het algemeen ziet het er leuk uit. Het camerawerk is erg leuk, er zitten enorm leuke vondsten tussen. Bruce Campbell is trouwens een stuk beter dan in deel 1. Leukste scènes zijn wanneer Campbell gaat vechten met zijn eigen hand en wanneer alle meubels in het huis hem uitlachen.
3,5*.
Leviwosc
-
- 883 berichten
- 335 stemmen
Je moet van het genre houden, ik ben er niet zo heel erg dol op. De special effects vind ik ver beneden de maat. Zeker voor een filmu uit 1987. Dat had veel beter gekunnen.
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Vanavond op Sci Fi channel. En laat dat channel nu net nieuw zijn bij de digitale zenders \o/
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Vanavond op Sci Fi channel. En laat dat channel nu net nieuw zijn bij de digitale zenders o/
Gister ook al.
koho
-
- 74 berichten
- 78 stemmen
Pff, wel erg over the top, dit (maar dat was ook wel de bedoeling). De eerste helft heeft wel iets komisch - je kunt het nergens echt griezelig noemen, het is slapstockhorror - ik moest af en toe even glimlachen. Maar dan gaat 't maar door en door en door totdat je denkt: nu weten we het wel.
Ik vat de hoge noteringen hiervan niet bepaald, maar de combi horror-humor ligt me eerlijk gezegd niet zo, en ik heb het ook wel gehad met de hutjes-in-het-bos waar een griezel omheen spookt (of die nu van vlees en bloed of van bovennatuurlijker aard is).
2 sterretjes geef ik. Eigenlijk 1, maar toegegeven, in de eerste helft moest ik een paar maal grijnzen, dus een extra ster voor de paar komische momenten.
Jonesy
-
- 409 berichten
- 159 stemmen
Superfilm, de oneliners de sfeer de humor gewoon echt geweldig.
Eigenlijk gewoon deel 1 opnieuw alleen hadden ze nu een wat grotere zak geld. Dat maakt dat sommige momenten beter uit de verf komen maar zeker niet alle. Zo mis ik de lowbudget effects die deel 1 soms hadden als die bloed op lamp in kelder scene etc.
toch topper ok de chainsaw scene.
charmed one
-
- 680 berichten
- 535 stemmen
geweldige film. goeie jaren tachtig sfeer in de film. en leuke humor. die levende hand vind ik grappig. hebben ze leuk bedacht .
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Je gebruikt dat woord wel vaak he
. Het is dus geen 'zweer' maar 'sfeer'.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Ja, ik lees 'zweer' en krijg daar andere (nare) associaties bij. Je kan het natuurlijk ook zo houden. Zorgt in ieder geval voor een hoop grappige posts
.
charmed one
-
- 680 berichten
- 535 stemmen
zo ik heb het veranderd.. maar het was wel grappig toch. hahaha
berry blaster
-
- 15 berichten
- 13 stemmen
Misschien wel de leukste horrorfilm ooit gemaakt. Lekker spannend met veel humor. Aan deze remake met een veel groter budget kun je goed zien dat Raimi zichzelf niet al te serieus nam. Een paar dingetjes veranderd, maar het blijft in feite hetzelfde domme verhaaltje als deel 1, alleen smeuïger en met meer humor in beeld gebracht.
Ik vind dit een topper in z'n genre.
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Misschien wel de leukste horrorfilm ooit gemaakt. Lekker spannend met veel humor. Aan deze remake met een veel groter budget kun je goed zien dat Raimi zichzelf niet al te serieus nam. Een paar dingetjes veranderd, maar het blijft in feite hetzelfde domme verhaaltje als deel 1, alleen smeuïger en met meer humor in beeld gebracht.
Ik vind dit een topper in z'n genre.
Dit is helemaal geen remake.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Velen zien het wel als een luchtigere remake van het eerste deel. In essentie is het script ook hetzelfde.
jirachi03
-
- 393 berichten
- 0 stemmen
Je moet van het genre houden, ik ben er niet zo heel erg dol op. De special effects vind ik ver beneden de maat. Zeker voor een filmu uit 1987. Dat had veel beter gekunnen.
Ik vind een Evil Deadmet extreem goede specialeffects geen Evil Dead meer 
De knulligheid maakt juist de film (voor mij.)
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Velen zien het wel als een luchtigere remake van het eerste deel. In essentie is het script ook hetzelfde.
In héle grote lijnen is het misschien hetzelfde (demonen in een blokhut in het bos), maar verder heeft Evil Dead 2 alles van een vervolg. Het hoofdpersonage is alleen overgebleven na de gebeurtenissen van de eerste film, komt ditmaal een groep onbekenden tegen en er wordt meer over de achtergrond van het verhaal verteld. Heb zelf in ieder geval nooit begrepen waarom men dit als remake zag. Maar dat is persoonlijk.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Super snel gefilmd, volop actie, lekker jaren tachtig, een briljante Bruce Campbell en geweldige combinatie humor en "horror", dit blijft voor mij een all time klassieker 
dtoebast
-
- 61 berichten
- 37 stemmen
Zeer goede horror film met mooie effecten.Kijjkt lekker weg. de mensen van de SE mochten zich lekker uitleven. Humor maakt het af.
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
In héle grote lijnen is het misschien hetzelfde (demonen in een blokhut in het bos), maar verder heeft Evil Dead 2 alles van een vervolg. Het hoofdpersonage is alleen overgebleven na de gebeurtenissen van de eerste film, komt ditmaal een groep onbekenden tegen en er wordt meer over de achtergrond van het verhaal verteld. Heb zelf in ieder geval nooit begrepen waarom men dit als remake zag. Maar dat is persoonlijk.
ik zie het ook als een remake en niet als vervolg.
1 Ash overleeft deel 1 helemaal niet
2 ALS hij al overleefde, denk je dan echt dat hij doodleuk met een nieuwe kip WEER naar die boshut gaat???
3 ik ga zo snacken
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
De 1ste 10 a 15 minuten zijn meer een flashback naar de 1ste film. Voor de rest is het een vervolg. Ash is dan al bezeten.
thunderball
-
- 5882 berichten
- 1414 stemmen
Dit vervolg is feitelijk hetzelfde verhaaltje nog een keer vertellen - weer mensen in blokhut, die aanvallen van zombies(of waar ze ook precies tot geworden zijn) moeten weer staan- maar dan zonder al te veel horror, maar nog meer humor en gore.
Het grote verschil is dat Campbell nu echt van bang watje is geevolueerd tot de enige hoofdrolspeler en held van het verhaal.
Van af deze film is Campbell THE MAN!
De scene met de electrische zaag aan zijn arm vast gemaakt is een instant klassieker.
Ik heb meteen zin hem weer te bekijken (want is toch al weer vijf jaar geleden).
Voor nu een acht, ofwel vier sterren.
charmed one
-
- 680 berichten
- 535 stemmen
het is wel een soort remake. het verhaal is wel ietsjes anders. maar voor de rest lijkt ie wel veel op de eerste. als het goed is komt er ook een vervolg op de derde en ook nog een remake op de eerste.maar ja we zien het vanzelf.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Als Evil Dead een nachtmerrie was is Evil Dead II een LSD-Trip. Erg gaafe film met een overweldigende fantasie.
Pre- en sequels

Evil Dead Rise
2023
134 reacties

Evil Dead
2013
618 reacties

Army of Darkness
1992
376 reacties

The Evil Dead
1981
1.185 reacties
Het laatste nieuws

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week
Bekijk ook

20 Days in Mariupol
Documentaire, 2023
29 reacties

The Thing
Horror / Sciencefiction, 1982
1.465 reacties

Faust: Eine Deutsche Volkssage
Drama / Horror, 1926
54 reacties

Blue Velvet
Thriller / Mystery, 1986
751 reacties

Misery
Thriller, 1990
357 reacties

Rosemary's Baby
Horror, 1968
491 reacties
Gerelateerde tags
deerblood splattertape recorderchainsawgeestcabin in the woodsgeweldover the top cultfilmbook of the deadevil dead eyeballnecronomicontarmacmeat cleaver psychotronicshockingexcited
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








