• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.761 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.405 stemmen
Avatar
 
banner banner

The New World (2005)

Avontuur / Historisch | 135 minuten / 172 minuten (beperkte release)
2,99 1.227 stemmen

Genre: Avontuur / Historisch

Speelduur: 135 minuten / 172 minuten (beperkte release)

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Terrence Malick

Met onder meer: Colin Farrell, Q'orianka Kilcher en Christopher Plummer

IMDb beoordeling: 6,7 (93.339)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 23 maart 2006

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The New World

"Once discovered, it was changed forever."

1607. De eerste westerlingen, onder leiding van kapitein John Smith, zetten voet aan wal in Virginia en worden geconfronteerd met de cultuur van de Indianen. Het klikt helaas niet tussen de twee volkeren, en het wordt pas echt gevaarlijk als John Smith verliefd wordt op de knappe indianenvrouw Pocahontas.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

vond hem wel goed. werd wel goed geacteerd door Farrell. deze film verdiend een 3*


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

holmes schreef:

Het leek wel of deze 3 weken duurde.

wel de moeite waard om hem een keer te kijken


avatar van marion22

marion22

  • 58 berichten
  • 97 stemmen

Had veel verwacht van deze film, maar viel tegen. Ik miste iets in de film. Vond 'm te traag en leeg. Jammer!! 2.5*


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Na afloop van “The New World” waren mijn gevoelens over dit avontuur/drama een beetje dubbel.

Aan de ene kant is het een prachtige produktie.

Sfeervolle beelden, innemende soundtrack en een mooi liefdesverhaal verpakt in een avontuurlijk geheel.

Het is enigszins een kruising tussen “Dances with Wolves” en “ 1492 Conquest of Paradise”

Aan de andere kant is inderdaad deze “New World” op gegeven moment erg traag en langdradig.

Dat Pocahontas al vrij snel na de ontmoeting met John Smith gemakkelijk engels spreekt en begrijpt roept ook vraagtekens op.

Desondanks is de film interessant genoeg om toch te blijven volgen.

De dikke 2 uur is een flinke zit maar de moeite waard.

Jammer van de anticlimax in de film waardoor “The New World” een niet echt passend einde krijgt.

3,5*


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7012 berichten
  • 9796 stemmen

Visueel weer een overweldigende Malick-film, maar inhoudelijk te dun om de volle speelduur te blijven boeien. Al die voice-overs door elkaar heen zijn ook niet bepaald bevordelijk voor het kijkgenot. Het begin en het einde zijn het meest interessant; daartussen zit ongeveer een uur dat zich traag voortsleept. Zoals gezegd is de wat saaie film wel absoluut een lust voor het oog: het camerawerk is voortreffelijk.


avatar van iGeO

iGeO

  • 234 berichten
  • 467 stemmen

Zoals ik al eerder dus zei....

Dit verhaal had in de helft van de uiteindelijke speelduur kunnen plaatsvinden. (Dan had ik tenminste geen kans gehad om inslaap te vallen)...


avatar van ikisfilmgek

ikisfilmgek

  • 74 berichten
  • 54 stemmen

Verhaal vind ik niet echt origineel. Het is altijd hetzelfde van "die wordt verliefd op die en dat leidt tot problemen".


avatar van rondh

rondh

  • 599 berichten
  • 2316 stemmen

ikisfilmgek schreef:

Verhaal vind ik niet echt origineel. Het is altijd hetzelfde van "die wordt verliefd op die en dat leidt tot problemen".

Ik denk niet dat jij het originele verhaal kent. Er kan (volgens mij) wat dat betreft niet veel aan gepuzzeld worden.

Eigenlijk kan ik er nog niet veel over zeggen, want ik heb de film nog niet gezien. Het verhaal ken ik wel.

Mijn verwachting is dan toch wel hoog.


Verrassend einde een keer de moeite waard om de film te kijken


avatar van anne J

anne J

  • 1525 berichten
  • 976 stemmen

Ik vond de film erg mooi, alleen soms was hij zo.. Langdradig...

Maar de beelden tussen Smith en het Indianenmeisje waren echt mooi gefilmd vond ik.

Het einde, ja, iedereen die de pocahontas verhalen kent, kent het einde wel. Dus dat verwachtte ik al, maar alsnog wel ontroerend enz.

Al met al, ondanks het langdradige was het een zeer mooie film, verassend, mooi gefilmd, goede acteurs. Dus een 3.5 van mij

Ik ga hem vast ook nog wel een paar keer kijken. Minstens 2 keer.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Deze film is inderdaad soms langdradig, maar dat kan niet op tegen het mooie verhaal en de mooie natuurshots!

Ook fantastische beelden, en het acteren was ook goed, en Collin en Christian in een film is natuurlijk nooit verkeerd

4*


avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Rianneke_Dan schreef:

Deze film is inderdaad soms langdradig, maar dat kan niet op tegen het mooie verhaal en de mooie natuurshots!

Ook fantastische beelden, en het acteren was ook goed, en Collin en Christian in een film is natuurlijk nooit verkeerd

4*

Ben benieuwd als Bale fan


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Rianneke_Dan schreef:

maar dat kan niet op tegen het mooie verhaal en de mooie natuurshots!

Eindelijk iemand die het begrepen heeft!


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Aardige film.

De film leunt soms wat tegen het langdradige aan maar dat mag de pret niet drukken. Een mooi verhaal, visueel ook erg dik in orde en hier en daar mooie shots die echt om in te lijsten zijn en de acteerprestaties waren ook erg onderhoudend. Allemaal erg mooi maar de film weet niet uit te stijgen naar bovengemiddeld.

3,5*


avatar van Music

Music

  • 12 berichten
  • 4 stemmen

Is deze al te koop?!


avatar van TheRisingSun

TheRisingSun

  • 1140 berichten
  • 2261 stemmen

Music schreef:

Is deze al te koop?!

30 augustus aanstaande.


avatar van ~cinderella~

~cinderella~

  • 20 berichten
  • 64 stemmen

Mooie film+mooi verhaal, alleen jammer dat het zoooo langdradig is


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

Music schreef:

Is deze al te koop?!

TheRisingSun schreef:

30 augustus aanstaande.

ow ik dacht volgend jaar..


avatar van TheRisingSun

TheRisingSun

  • 1140 berichten
  • 2261 stemmen

kArIzMa_TuRk schreef:

(quote)
(quote)
ow ik dacht volgend jaar..

Goh, wat een humor zeg...


avatar van Tijgerdraak

Tijgerdraak

  • 17 berichten
  • 445 stemmen

Vandaag gezien, 'k had er wel wat meer van verwacht.

De film is "super" traag, maar heeft heel mooie beelden.

Die maken veel goed, maar toch zeker geen aanrader !!!

Vermoedelijk voor de liefhebbers en daar hoor ik zeker niet bij.


avatar van ruudf

ruudf

  • 20 berichten
  • 24 stemmen

De gevoelens waren ook bij mij dubbel.

The New World bestaat natuurlijk uit hele mooie beelden, prachtige trage shots waardoor de omgeving goed op je in kan werken. Bijna ieder shot is perfect. En ook de sfeer staat als een huis.

Dan de acteerprestaties, de onbekende Q'Orianka Kilcher speelt natuurlijk de sterren van de hemel. Maar Collin Farrel wist op mij geen indruk te maken, en wist niet te overtuigen.

Maar het grootste minpunt van de film is wat mij betreft dat het verhaal gewoon niet goed is uitgewerkt. The New World raakt kant nog wal. Het moet een liefdesverhaal zijn maar de liefde wordt te vluchtig gebracht om de film een liefdesverhaal te noemen. Het is niet avontuurlijk om de eenvoudige reden dat er bijna geen avontuur in zit, komt bij dat het tempo veel te laag ligt om een avonturen film te zijn.

Ook de stempel 'historisch' is moeilijk de plaatsen wat ook daar wordt niet echt aandacht aan besteed.

Waarom drie punten half uitwerken en niet gewoon concentreren op het belangrijkste?

Het had een fantastische film kunnen zijn!


avatar van Knarf Kenobi

Knarf Kenobi

  • 389 berichten
  • 181 stemmen

Is hij vergelijkbaar qua verloop (traag, maar enorm boeiend) met de film Dances With Wolves bijv.?


avatar van martenaria

martenaria

  • 139 berichten
  • 654 stemmen

kan net zo goed 2 en half uur naar een poster van collin farrel kijken, is ie zo knap dan dat ze die hele film hem in beeld houden


avatar van martenaria

martenaria

  • 139 berichten
  • 654 stemmen

in dww werd echt geacteerd


avatar van deStef

deStef

  • 255 berichten
  • 607 stemmen

Ik heb de versie van 3 uur gezien. En erg knap dat ik het heb afgekeken. Ik verwachtte veel van deze film en had ook geen recensie gelezen. Het plot zei me al veel dus kon het gewoon niet mis gaan (dacht ik). Maar dan op de helft van de film gaat dat trage rustige gedoe me mateloos irriteren, maar toch blijf ik kijken, want misschien gebeurt er wel iets! Maar niet dus. Het hoogtepunt was dan nog die indiaan die bij een lange oprit bomen gaat staan aaien....

Nou ja, deze film is dus niet te vergelijken met Dances with Wolves maar met 'the Thin red Line'. Thin red Line was ook al 10x niks. Voordat ik wist dat 'New World' en 'Thin Red Line' van dezelfde amateurregisseur kwamen, vergeleek ik deze 2 films al met elkaar. Erg toevallig (of toch weer niet) omdat deze man bijna geen films heeft gemaakt in zijn 30 jarige carriere. Hij zal het wel te druk hebben met het verkloten van de films..

duidelijk een halve * dus


avatar van thibault14

thibault14

  • 167 berichten
  • 1324 stemmen

Malick een amateur? Wat een grove en misplaatste opmerking is me dat zeg. Die man neemt veel tijd om z'n films te maken en het resultaat mag er ook wel wezen, dat z'n manier van filmen je niet bevalt, kan ik begrijpen, maar de onzin die jij hier verkondigt gaat me te ver.


avatar van BobdH

BobdH

  • 498 berichten
  • 2537 stemmen

Ik vind het ook moeilijk je te geloven... de versie van 3 uur? Je beseft wel dat deze nergens te verkrijgen is, omdat deze nog steeds in productie is qua afwerking in geluidseffecten, kleurcorrecties, e.d.?

Of je bedoelt de 150 min. versie, of de film duurde voor je gevoel 3 uur ('hij was zo saai...'), of je kletst uit je nek...


avatar van christian

christian

  • 518 berichten
  • 1546 stemmen

mister blonde schreef:

(quote)

Eindelijk iemand die het begrepen heeft!

je hebt hem nog steeds niet gezien he?


avatar van Speed3ple

Speed3ple

  • 27 berichten
  • 55 stemmen

Prachtige film, maar inderdaad, kan me voorstellen dat niet iedereen dat vind.

Als je meer films van Malick hebt gezien, niet dat ie er zoveel gemaakt heeft, dan weet je dat je zoiets kunt verwachten. Als je dan een soort Dances With Wolves of Last Of The Mohicans verwacht kom je bedrogen uit.

Affijn, smaken verschillen zullen we maar zeggen, voor mij 4 sterren.


avatar van marloes v

marloes v

  • 18 berichten
  • 133 stemmen

Ik vond de Narrator stemmen door de film heen wel leuk gedaan. Dat had wel iets, iets aparts. Jammer dat we niets over het einde van Smith (Collin) te horen/zien kregen.