Paradise Now (2005)
Genre: Drama
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Palestina / Frankrijk / Duitsland / Nederland / Israël
Geregisseerd door: Hany Abu-Assad
Met onder meer: Qais Nashif, Ali Soliman en Lubna Azabal
IMDb beoordeling:
7,4 (24.774)
Gesproken taal: Arabisch, Engels en Frans
Releasedatum: 20 oktober 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Paradise Now
"From the most unexpected place, come a new call for peace"
Twee Palestijnse vrienden, Khaled en Saïd, worden gerekruteerd om een zelfmoordaanslag te gaan uitvoeren in Tel Aviv. Tevergeefs probeert een vriendin, Suha, die zich aangetrokken voelt tot Saïd, ze over te halen het niet te doen. Als eenmaal de bommen op hun lichamen zijn bevestigd is er echter geen weg terug meer.
Externe links
Acteurs en actrices
Khaled
Jamal
Said's mother
Abu Karem
Abu Salim
Suha
Said
Taxidriver Said
Car Owner (stemrol)
Car Owner
Video's en trailers
Reviews & comments
Lukic
-
- 268 berichten
- 176 stemmen
redelijke film. Schiet op een paar punten (uitdieping motieven, en het einde) wel te kort...
3,5 ster.
Yuma Q.
-
- 237 berichten
- 481 stemmen
redelijke film. Schiet op een paar punten (uitdieping motieven, en het einde) wel te kort...
3,5 ster.
Maar als deze film daar wel aan zou voldoen zou die misschien politiek correct zijn. Dat zou toch weer een paar sterren aftrek zijn.
Ik geef 2,5*
macrobody
-
- 2232 berichten
- 1850 stemmen
Mooie film. Laat het verhaal eens van een andere kant zien dan die versie die wij elke dag maar voorgeschoteld krijgen via de media.
Deze film laat je in ieder geval weer eens nadenken...
Roowland
-
- 167 berichten
- 392 stemmen
Hij viel me een klein beetje tege ik had verwacht dattie iets spannender was, toch vond ik hem heel mooi, met een beetje een onverwacht einde..
3*
kort0235
-
- 605 berichten
- 480 stemmen
Een tegenvaller. Deze film was niet aan mij besteed.
Waarom is niet zo gemakkelijk uit te leggen, het is meer een gevoel dat je hebt bij een film of een gevoel dat je mist.
Een 2.0*
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
En hij is met al zijn Palestijnse vezels genuanceerd gebleven!
Oneens, Abu-Assad gaat her en der over de grens, zijn boodschap wordt erin geramd. Wat wel knap is, is dat hij er geen tear-jerker van weet te maken, iets wat met gemak gedaan had kunnen worden, maar hij trapt niet in die valkuil gelukkig.
Paradise Now is een scherpe film, de 'humoristische' momenten waren in mijn ogen 'schrijnende' momenten, en dat veel mensen 'klagen' over het einde + non-verdieping van de karakters en hun beweegredenen vind ik onbegrijpelijk.
Intrigerend fictief kijkje in de denkwereld van vermeende Palestijnse martelaars. Vier sterren mijnerzijde.
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Prachtige dramafilm die de zelfmoordterrorist met succes een menselijk gezicht weet te geven.
Dit is echt een puur stukje cinema met prachtig acteerwerk.
Het script is sober, natuurlijk en realistisch wat ook niet anders kan/moet met een zwaar onderwerp als dit.
De regie sluit perfect aan bij het script door geen foefjes en trucjes uit te halen.
Ik kan deze film iedereen aanraden die van goede dramafilms houdt.
Cijfer: 4
NarcissusBladsp.
-
- 1630 berichten
- 600 stemmen
Als er iets bij ons 'ingeramd' wordt dan is het wel de dagelijkse crisis waarin het Palestijnse volk zich permanent in bevindt. Voor een Palestijnse filmmaker, die natuurlijk betrokken is met zijn volk, vind ik deze film een wonder van genuanceerdheid. Een filmmaken onder die omstandigheden doet makkelijk je afstand verliezen. Maar Abu-Assad treedt niet opvallend buiten de emotionele oevers en hij blijft ons nauwgezet de tragiek van deze ene terrorist tonen......en dat zonder larmoyante politieke statements maar met een kritsche ondertoon naar alle partijen. Als ik je commentaar lees MUG ontken je die nuance niet.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Ik ontken die zeker niet, maar ik ontken wel dat de gehele film genuanceerd tot op het bot is. Je zegt het zelf al: "Abu-Assad treedt niet opvallend buiten de emotionele oevers". Hier en daar komt er een onopvallend klein gaatje in de dijk, maar Abu-Assad heeft genoeg Hans Brinker vingers in huis die gaatjes snel te dichten.
Dat Abu-Assad beide partijen de schuld geeft (dat doet zowat iedere kritische cineast uit Israel + Palestinie) wordt erin geramd, zich culminerend in de finale: Saïd zit in een volle bus, voor 70% gevuld met mensen (zowel mannen als vrouwen!) in militaire kledij, op weg naar ... ? ja wat, huis of wat? Is dit nu 'zo veel mogelijk militaire slachtoffers maken zoals is opgedragen? Ik vond het een ijzersterke finale, maar verre van genuanceerd. Ik denk ook niet dat je een film met politieke onderlaag ongenuanceerd tevoorschijn kan laten toveren. Je kunt het wel inperken en het niet laten verzanden in een snotterfeest of een walhalla van dolken in de rug. Iets wat Abu-Assad gelukkig niet heeft laten gebeuren, eerder een verdwaald traantje en het uitdelen van speldenprikjes.
NarcissusBladsp.
-
- 1630 berichten
- 600 stemmen
Het doel van de zelfmoordterrorist is het absolute tegendeel van genuanceerd, maar de weg er naartoe, als hij zijn absolute daad uiteindelijk toch stelt, toont Abu-Assad op bijna ironische wijze......ik zeg nijna.....want het is schrijnend drama van de hoogste plank. Een bijzonder genuanceerde prestatie! Zeker gezien de omstandigheden en zijn persoonlijke betrokkenheid!
De film heb ik maar één keer gezien.....en toch is veel blijven hangen....d.w.z. het was een intense kijkervaring.
Ik ben benieuwd wat Abu-Assad als zomergast bij de V.P.R.O ons laat zien en te vertellen heeft........moet wel een interessante man zijn!
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Wat heb je aan subtiliteiten of nuanceringen als je gezin tot stukjes is geblazen of met huis en al plat gebombardeerd is door een zgn, "smartbomb"? Niet zo veel lijkt me... Wat heb je aan suspense als je eigenlijk moet hopen dat de explosievengordel beter in een verlaten toilet kan afgaan zodat er tenminste maar een slachtoffer valt? Wat heb je aan een beeld van zelfmoord terroristen als redelijke denkende individuen die de dag van te voren nog gezellig aan de thee zaten?
Nee, ik vond deze Paradise Now een behoorlijke tegenvaller, vooral juist omdat de makers geen stelling (willen?) nemen. En dan bedoel ik geen stelling voor de Palestijnse zaak of tegen de Israelische of visa versa. Nee, ik bedoel een duidelijke stelling tegen de waanzin van alledag waar gewone burgers in het midden-oosten iedere keer weer mee geconfronteerd worden. Nu had ik soms het idee dat de twee zelfmoord terroristen net zo goed op een picknick aan het gaan waren. Ik zie nergens de neerwaartse spiraal die er toe kan leiden dat een gezonde jonge man overgaat tot dergelijke willekeurige en gewelddadige actie. Ja, ik zie wat politiek en religieus gekonkel en een mooi meisje wat iets van de wereld heeft gezien en die zelfs een van de twee weet te overtuigen dat ze ongelijk hebben. Het kwam mij nogal wat simplistisch over alsof het hier gaat om een uitje van de padvinders! Iets meer karakter uitdieping of een verdere verkenning van de situatie in de bezette gebieden zou zeker op zijn plaats zijn geweest.
Voorts ben ik ook niet zo gelukkig met de nogal eenzijdige benadering. Ik zie 2 jongens die nogal sympathiek en bovendien als een soort van slachtoffer worden neergezet. In mijn optiek blijft iedereen uiteindelijk verantwoordelijk voor zijn eigen daden en het plegen van zelfmoordaanslagen helpt net zo min mee aan stabiele vrede als het bouwen van een nieuwe berlijnse muur. Sorry maar ik kan met alle goede wil dat soort lui echt niet als slachtoffer zien...
Uiteindelijk, een film met een gedurfd onderwerp en een unieke setting, die filmisch best in orde is. Helaas kon ik er niet zoveel mee en blijft het vooral een film met gemiste kansen. 2*
kos
-
- 46702 berichten
- 8857 stemmen
Net alsof het niet gewoon sympathieke lui kunnen zijn, die gasten zijn echt niet allemaal van nature slecht of zo...
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Je moet volgens mij toch wel erg haatdragend en geïndoctrineerd zijn om jezelf in een bus, pizzatent, markt op te blazen en zo tientallen of honderden onschuldigen mee de dood in te jagen.
Overigens gaat het mij niet zozeer om het sympathieke (serial-killers schijnen ook meestal vrij charismatische personen te zijn bv) het gaat er mij meer om dat wordt gedaan alsof de zelfmoordterroristen zelf slachtoffer zijn. Dat gaat er bij mij niet in, hoe slecht de omstandigheden ook zijn of hoe slecht je jeugd ook geweest is, sommige daden zijn gewoon onacceptabel en dan vind ik dat je mag teruggrijpen op de eigen verantwoordelijkheid van het denkend individu wat wij allemaal zijn. Mensen zijn niet van nature slecht... maar sommige maken helaas wel de keuze om slechte daden te verrichten
kos
-
- 46702 berichten
- 8857 stemmen
Tuurlijk, maar het is niet alsof je dat meteen in het dagelijkse leven zou merken.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Nee, maar ik vind de film soms "twijfelachtig" in zijn veroordeling van het geweld en de haat. Misschien is het niet de bedoeling geweest van de makers maar ik hield er een wat vreemde nasmaak aan over ik had liever een sterkere veroordeling van deze waanzin, een krachtiger statement van de makers gezien. Nu voelt het aan als polderen in Palestina, een ondertussen nogal gepasseerd station lijkt me.
roeligun
-
- 29 berichten
- 70 stemmen
ik vond het maar saai
het idee is leuk om zoiets eens uit de ogen van de daders te laten zien
naar mijn mening had het veel meer kunnen zijn. ik kon ook niet echt meleven met de hoofdrolspelers.
raad hem niet echt aan...
Mat_
-
- 737 berichten
- 1335 stemmen
Dit was voor mij toch wel een gemiste kans. Het is een mooie film met sterk acteerwerk, maar toch miste ik iets. De scène waarin ze hun afscheidsbericht nalaten zorgt er voor dat de film zijn serieuze karakte verliest. Dat stuk verpeste voor mij toch wel een deel van de film. Het laatste kwartier was daarentegen wel weer ijzersterk
3.5*, alhoewel er veel meer inzat
starbright boy (moderator films)
-
- 22413 berichten
- 5077 stemmen
Nee, maar ik vind de film soms "twijfelachtig" in zijn veroordeling van het geweld en de haat. Misschien is het niet de bedoeling geweest van de makers maar ik hield er een wat vreemde nasmaak aan over ik had liever een sterkere veroordeling van deze waanzin, een krachtiger statement van de makers gezien. Nu voelt het aan als polderen in Palestina, een ondertussen nogal gepasseerd station lijkt me.
Ik ben juist enorm blij dat dat niet gebeurde. Dan had ik de film een dikke onvoldoende gegeven. Die be/veroordeling wilde ik bij deze film vooral zelf maken. Sterker nog: de film had voor mij daar zelfs nog compromislozer in mogen zijn. Nog meer registrerend. De twijfel en de keuzes bij de twee hoofdpersonen kwamen vooral tegen het einde niet helemaal geloofwaardig op me over, zeker bij Khaled niet. Interessante film, maar uiteindelijk een lichte tegenvaller.
3.0*
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Ik ben juist enorm blij dat dat niet gebeurde. Dan had ik de film een dikke onvoldoende gegeven. Die be/veroordeling wilde ik bij deze film vooral zelf maken.
Tja... ik weet hoe ik over (zelfmoord)terroristen denk, daar gaat een film niets aan veranderen. Wat ik vooral miste is, dat ik in deze film niet de waanzin en niet de haat voelde die tot een dergelijke daad zou kunnen leiden. De film is te braaf, laat te veel in het midden, neemt nergens stelling en voelt daarom aan als een versimpeling van de problematiek. Ik kon hier iig echt helemaal niets mee, om het kort door de bocht te zeggen; slappe hap.
kos
-
- 46702 berichten
- 8857 stemmen
De film is te braaf, laat te veel in het midden, neemt nergens stelling en voelt daarom aan als een versimpeling van de problematiek
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Hoezo? Waarom zou je als filmmaker geen stelling mogen nemen tegen haat en geweld? Zie niet wat daar ongenuanceerd aan is. Zoals ik al eerder vermelde ik mis dat vooral in deze film. In een goede oorlogsfilm krijg je altijd een idee waarom de personen zo geworden zijn. Waarom ze zo haatdragend zijn, waarom er keuzes gemaakt worden voor geweld. Een film die iets te vertellen heeft op dit gebied moet eigenlijk een soort studie zijn naar de donkere kant van de mensheid moet als het ware een beetje afdalen in die diepe donker put. Paradise Now vind ik erg nietszeggend op dit gebied. Ik zie 2 keuvelende, theedrinkende, verliefde jongeren, dan denk ik; Ja.... waar zit die stap dan naar jezelf opblazen in een volle bus met onschuldige mensen? Dat bedoel ik met "stellingnemen" en "versimpeling".
brucecampbell
-
- 3315 berichten
- 7388 stemmen
Sterk verhaal, maar volgens mijn bescheiden mening had er veel meer ingezeten.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Sterke film door zijn eenvoud. Geen overdreven drama, maar een behoorlijk objectieve kijk op de zaak. De zin en de onzin van de motivatie van de 'zelfmoordenaars' komt in haast neorealistische scenes sterk naar voren.
Ik vermoed dat veel mensen bij wie de film tegenviel met verkeerde beeldvorming deze film gingen zien. Het is geen thrillertje of pretentieus drama. Het ontbreken van een soundtrack, het wegblijven van zijplotjes en de rustige montage wijzen allemaal op een oprechte film die niet op valse wijze het publiek bespeelt.
Knappe film. 4 sterren.
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Sterke film door zijn eenvoud.
Klopt. Door zich te beperken tot de essentie weet Hany Abu-Assad het contrast tussen Saïd en Khaled heel mooi uit te werken: de eerstgenoemde kan voor zichzelf niet ontsnappen aan het gevoel van "opgesloten" te zitten, noch kan hij leven met de blaam die op hem rust via zijn vader; terwijl de andere zich laat meeslepen en nergens beseft waar hij mee bezig is. Sommigen zullen de film misschien "kaal" vinden, omdat de regisseur dit alles steeds subtiel aan de orde brengt en de motieven met veel gevoel voor nuance in de veelzijdige personages samenbrengt. Desondanks vergt die aanpak veel talent: de prachtige scène waarin Khaled de martelaarsbrief voorleest, ofschoon Saïd het ware lijden ervaart, zal nog lang in mijn geheugen gegrift staan - zo tragikomisch (het mankement aan de camera
) is een film zelden opgevat.'Paradise Now' wordt niet alleen gekenmerkt door zijn uitstekende script en zijn verbluffende acteerprestaties, maar tevens door zijn relevantie: Hany Abu-Assad toont aan dat het worden van een martelaar ook rationeel kan gebeuren (belichaamt in Saïd), en maakt zijn sobere film zo des te schokkender (onderhuids).
3,25*, al wordt dit de volgende keer wellicht een pak meer.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Eenvoudige film inderdaad die de zijlijnen buiten de deur weet te houden en enkel wat personen die de jongens in hun dagelijkse leven tegenkomen invloed uit laat oefenen op hun gedachtengang.
De beweegredenen van de jongeren om een aanslag te plegen lijken niet altijd even duidelijk. Maar dat komt omdat er niet mee te koop wordt gelopen. De achtergronden van de jongens buiten beschouwing gelaten kun je zeggen dat ze in hun dagelijkse leven niet veel hinder van hun buurland ondervinden. Toch, wordt hun dagelijkse leven volgens hun perspectief gekenmerkt door een uitzichtloze situatie. Hierin kon ik mij niet geheel vinden. De jongens hebben immers werk en zijn in staat om aandacht van meisjes uit hun omgeving te genereren, iets wat hoop geeft op een beter leven. Niet constant boeiend, wel een interessante thematiek die dus deels goed is behandeld. Absoluut geen film die ik snel zal weerzien. Kleine 3,5*
Skeleton
-
- 96 berichten
- 621 stemmen
De film vond ik niet echt speciaal. En met op sommige momenten andere keuzes qua verhaal denk ik dat er toch wel meer had ingezeten!
goldflyer
-
- 18 berichten
- 159 stemmen
De scène waarin ze hun afscheidsbericht nalaten zorgt er voor dat de film zijn serieuze karakte verliest. Dat stuk verpeste voor mij toch wel een deel van de film.
Ik vond het juist heel sterk. Het toont volgens mij juist de absurditeit van hun keuze aan.
Flipman
-
- 7114 berichten
- 1145 stemmen
Ja, precies. Waar doen we het voor? Wat haalt het uit? De vraagstelling wordt heel mooi gebracht in deze film. De twee zijden van de munt. Maar er had meer in kunnen zitten.
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2102 stemmen
Ik snap waarom bij het land van productie o.a. Palestina staat, maar dat land bestaat niet. Leuk dat ze alvast een regering hebben enzo, maar feitelijk is het niet correct...
Het laatste nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'
Bekijk ook

Efter Brylluppet
Drama, 2006
235 reacties

Le Scaphandre et le Papillon
Drama / Biografie, 2007
213 reacties

Gegen die Wand
Drama / Romantiek, 2004
273 reacties

Zwartboek
Thriller / Oorlog, 2006
3.479 reacties

Sophie Scholl - Die Letzten Tage
Drama / Oorlog, 2005
228 reacties

No Man's Land
Oorlog / Komedie, 2001
138 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




