Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 90 minuten
Alternatieve titels: Volle Gas / Too Fat Too Furious
Oorsprong:
Nederland / België / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Tim Oliehoek
Met onder meer: Jack Wouterse, Kürt Rogiers en Bracha van Doesburgh
IMDb beoordeling:
6,1 (3.647)
Gesproken taal: Frans, Nederlands en Arabisch
Releasedatum: 3 februari 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Vet Hard
Als Bennie (Jack Wouterse) uit de gevangenis komt, hoort hij dat zijn zieke pleegvader nog een laatste wens heeft: hij wil zijn biologische zoon Koen ontmoeten. Nadat Bennie Koen heeft opgespoord, besluiten ze samen het leven van hun vader te redden door een geldtransport te overvallen om zo een nieuwe lever voor hun (pleeg)vader te bekostigen. Helaas gaat dit niet helemaal zoals gepland...
Externe links
Acteurs en actrices
Bennie
Koen Mast
Katja Wielaard
Johan Mast
Peter
Martin
Milo
Dr. Van Isacker
Lars Meuleman
Video's en trailers
Reviews & comments
schaper
-
- 70 berichten
- 76 stemmen
kon 'm niet afkijken. Boutfilm.
2 sterren. Voor de enkele leuke grappen.
psycholamp
-
- 1960 berichten
- 580 stemmen
Alleen de alternative titel: Volle Gas snap ik niet.
Was de titel voor onze Zuiderburen. In België schijnt "vet" niet de betekenis te hebben van "heel erg", dus vandaar.
Wel een vermakelijk filmpje. Typisch Nederlands sfeertje. Bracha mocht er ook wel wezen, ze mocht alleen wel wat minder krijsen. Gewoon een keertje opzetten tussendoor.
robertus65
-
- 1130 berichten
- 0 stemmen
Spectaculaire
actie komedie met veel actie stunts en tempo, duidelijke Amerikaanse invloeden, voor Nederlandse films toch echt uniek, maar erg strip verhaal achtig allemaal. Alleen Jack Wouterse was goed op dreef, voor de rest teveel soapies.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Vet Hard ofte "Volle Gas" zou een remake zijn van het Deense Old Men In New Cars, waar niemand minder dan onze wansmaakspecialist Jan Verheyen meegeholpen heeft aan de herwerking van het scenario. Dat is om problemen vragen natuurlijk, want Vet Hard is een van de mafste en minst politiek correcte hoop nonsens geworden die ooit uit de lage landen is ontsproten.
Reeds vroeg bij het begin van de film worden we daar al jolijtelijk met onze neus op gedrukt, waarbij we een mooi benedenaanzicht krijgen van een mooi uitpuilende pens, waarvan Benny, het slonzige hoofdpersonage, eigenaar van is. Geniale cinema. Benny is een doorwinterd crimineel, met een paar gevoelige kantjes waaronder zijn stiefvader waar hij veel van houdt, en opmerkingen over zijn gewicht. Nu wil het lukken dat die stiefvader op sterven ligt, geen geld heeft voor een nieuwe lever en als laatste wens zijn biologische zoon Koen nog eens wil zien.
Het gevolg is dat we een hilarisch bij het haar getrokken ontsnappingsoperatie zien (want Koen zit in de bajes), een geschift boeventeam aanschouwen van Koen die een dwangmatig vrouwenverkrachter slash moordenaar blijk te zijn tot en met een malle Yougoslaaf die alles naar de tering helpt en een onberekenbare griet met zelfmoordneigingen, die in de meest idiote overvallen en andere toestanden terechtkomen om toch maar aan het geld voor die nieuwe lever te geraken. Geweren knallen, dingen ontploffen, mensen vliegen in de lucht en auto’s komen in cinemazalen terecht. Holland meets Hollywood. Maar dan op zijn eigen manier.
Vet Hard is een heerlijk losgeslagen film met een asociale mix van zwarte humor, over the top actiescenes en een vleugje misplaatst sentiment (die zelfs nog blijkt te werken op een of andere manier). Een hele plezierige vette harde film, eentje waar we eindelijk nog eens met volle gas trots op kunnen zijn.
4*
Amazing
-
- 48 berichten
- 368 stemmen
Leuke film, volm met Actie en humor. De reacties van Kurt Rogiers zijn geweldig!
Xaio
-
- 32 berichten
- 26 stemmen
Ik heb echt ontzettend gelachen. Maar dat is het enige wat hij ook kan. En ik vond alleen Jack Wouterse geweldig spelen.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8179 stemmen
Irritante film, die zowat alle grappen gejat heeft van (het wel leuke) Old men in new cars. Bijna alle acteurs zijn minder dan die van het origineel, alleen Wouterse is wel goed.
niet meer dan 2 * waard.
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Ko op, mensen!
Wat staat deze film toch laaggewardeerd!
Laat het nou niet gebeuren dat "Vet Hard" nou dadelijk in de Flop 100 staat!
dijkieR
-
- 247 berichten
- 216 stemmen
de eerste keer dat ik m in de bios zag heb ik zeker VET HARD gelachen om deze film.
en daar beoordeel ik m op en geef m 3 en een halve ster.
2e keer weer gezien en was die een stuk minder,dus een derde keer kijken zal t zeker niet meer worden.
met van god los de beste nederlandse film voor mij.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik heb meer dan eens een hekel aan Nederlandse films. En dan vooral komedie's want bijna niemand uit de Nederlandse filmwereld is grappig of zet een grappig scenario klaar.
Behalve bij Vet Hard dan. Wat heb ik gelachen om de flauwekul zeg. Jack Wouterse zet een briljante rol neer. Sleutels! Sleutels!...haha, iedereen kent dat vast wel.
De film kent zoveel zwarte humor en flauwe actie dat ie gewoon enorm leuk is. Had het niet verwacht, maar hij beviel me echt uitstekend. Ook met de aanstekelijke soundtrack natuurlijk.
3,5*
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8179 stemmen
Ko op, mensen!
Wat staat deze film toch laaggewardeerd!
Laat het nou niet gebeuren dat "Vet Hard" nou dadelijk in de Flop 100 staat!
Zo slecht is de film nou ook weer niet, maar de film is zeker niet ondergewaardeerd.
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Ko op, mensen!
Wat staat deze film toch laaggewardeerd!
Laat het nou niet gebeuren dat "Vet Hard" nou dadelijk in de Flop 100 staat!
Dat is toch nog lang niet aan de hand?
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Behalve bij Vet Hard dan. Wat heb ik gelachen om de flauwekul zeg. Jack Wouterse zet een briljante rol neer. Sleutels! Sleutels!...haha, iedereen kent dat vast wel.
De film kent zoveel zwarte humor en flauwe actie dat ie gewoon enorm leuk is. Had het niet verwacht, maar hij beviel me echt uitstekend. Ook met de aanstekelijke soundtrack natuurlijk.
3,5*
Dezelfde mening, de humor moet U wel bevallen. Knappe rol van onze Belg Kurt Rogiers als debiel.
oostendeboy
-
- 23 berichten
- 103 stemmen
goeie nederlands/belgische film. een van onze topacteurs: kurt rogiers
koen5
-
- 2 berichten
- 83 stemmen
e seker wel cole film alleen geen topper dta klopt. alleen vind wel mooie film. Ookal doet cas jansen weinig.
vooral het stukje dat bennie dat wijf neerschiet en zegt: ik ben niet dik. (met een trieste stem)
heidelucas
-
- 29 berichten
- 407 stemmen
Grappigste nederlandse film ooit. De scene op de steiger is echt fantastisch, SPRING.
darkjaap
-
- 926 berichten
- 535 stemmen
vond hem maar tegenvallen 
de humor vond ik totaal niet grappig.
het verhaal was opzich wel leuk in beeld gebracht maar ik ben niet degene die dit soort films echt snel uit de kast pakt
* *
tommykonijn
-
- 5146 berichten
- 2359 stemmen
Ik had er veel minder van verwacht voor een Nederlandse speelfim die vind ik meestal niet altijd even geweldig (Volle Maan, Costa! e.a.) maar deze viel nog wel mee al vond ik dit nou ook weer niet een geweldig leuke film, aardig voor 1 of 2 keer in het jaar.
2.5*
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Ik vond het meer "Vet Shit". Wat een waardeloze film is dit. Na 30 minuten heb ik nog steeds niet hoeven te lachen en de film begon hoe langer hoe meer de kont uit te hangen. Acteer prestaties waren echt waardeloos en het verhaal sloeg ook nergens op (bij een komedie is het vaak niet van belang, maar bij deze was het echt triest). Na ruim een uur kon ik mezelf niet langer martelen en heb ik hem afgezet.
Hoe het met de film afloopt zal me een zorg zijn, aan deze zooi verspil ik geen seconde meer.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Ik had er veel minder van verwacht voor een Nederlandse speelfim die vind ik meestal niet altijd even geweldig (Volle Maan, Costa! e.a.) ...
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
ik heb de film in de bios gezien en geen spijt gehad.
leuke humor goeie actie en aardig geacteerd allemaal.
goed begin van tim oliehoek!!
Donkerwoud
-
- 8675 berichten
- 3949 stemmen
In Nederland is er een dramatisch tekort aan films met een duidelijke fun-factor tegenover de loodzware titels die wel steeds het daglicht zien. Met Vet Hard hebben we nou eindelijk eens lekkere onvervalste pulp. Het is dan wel geen meesterwerk, maar het blijft tot aan het einde toe vermakelijk en speels overdreven. Meer van dit soort films, alstublieft!
Pestiis
-
- 191 berichten
- 127 stemmen
ik heb me werkelijkwaar de tering gelachen toen ik em voor het eerst zag...
die absolute lompeheid van jack wouterse en die domme droge humor die er in zit...
GENIALE FILM!!!
5* dacht ik dus maar! 
niethie
-
- 7319 berichten
- 7246 stemmen
Erg vermakkelijke onzinfilm die prima wegkijkt, leuke en lekker overdreven rollen van de gehele cast, verder veel lachwekkende situaties mede dankzij de ontzettend droge humor, het is echter alweer een tijdje geleden maar kan me nog prima herrineren dat ik hem erg leuk vond, houd het voorlopig (tot ik hem weer zie op)
3 dikke sterren
dijkieR
-
- 247 berichten
- 216 stemmen
de eerste keer dat ik hem zag heb ik me best vermaakt met deze film.
maar de tweede keer von ik m geen fuck meer aan.
denk niet dat ik m ooit nog zal kijken.
toch 3 sterren
erwku
-
- 529 berichten
- 2482 stemmen
Buitengewoon goed geregiseerde actiescenes voor een Nederlandse film, niet mijn smaak maar goed gedaan.
Dan is het des te meer dat jammer dat er zoveel talent wordt verspild aan een waardeloos script met een onevenwichtig naar mijn smaak misplaatste mix vam actie, komedie en drama,
De karakaters zijn te nihilistisch om grappig te zijn en de over de top humor had alleen gekunt als de dramatiek was weg gelaten.
Een aardige premis wordt door onevenwichtigheid en wansmaak om zeep geholpen.
Oliehoek moet gewoon met een beter script werken, dan kan het misschien nog wat worden met de nederlandse actiefilm.
Het laatste nieuws

Hoe Netflix altijd weer unieke beelden weet te bemachtigen

Spaanse film 'Through My Window' is nog altijd een kijkcijferhit op Netflix

'Lead Children' op Netflix al af? Met deze 'schandalige' series blijf je in dezelfde sfeer

Dystopische film 'Children of Men' van Alfonso Cuarón is morgenavond te zien op televisie
Bekijk ook

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Van God Los
Misdaad / Drama, 2003
995 reacties

TBS
Thriller / Misdaad, 2008
755 reacties

Lek
Misdaad / Thriller, 2000
329 reacties

Daglicht
Thriller / Mystery, 2013
152 reacties

All Stars
Komedie / Drama, 1997
285 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

