• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.366 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.673 stemmen
Avatar
 
banner banner

Terminator 2: Judgment Day (1991)

Actie / Sciencefiction | 137 minuten / 152 minuten (special edition) / 154 minuten (extended special edition)
3,94 5.054 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 137 minuten / 152 minuten (special edition) / 154 minuten (extended special edition)

Alternatieve titels: T2 - Terminator 2: Judgment Day / Terminator 2: 3D

Oorsprong: Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton en Edward Furlong

IMDb beoordeling: 8,6 (1.272.424)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 27 september 1991

Plot Terminator 2: Judgment Day

"It's nothing personal."

Het is tien jaar geleden dat Sarah Connor het doelwit was van een moordlustige Terminator-robot uit de toekomst. Haar zoon John zal ooit de verzetsleider worden die het opneemt tegen supercomputer Skynet. Daarom zendt Skynet nu een nieuwe, nog dodelijkere Terminator naar het heden om John te elimineren. Het verzet stuurt daarop een oudere Terminator naar het heden om John te beschermen. Dit leidt tot een gevecht tussen twee onoverwinnelijke moordmachines.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sarah Connor

Dr. Miles Bennett Dyson

Dr. Peter Silberman

Enrique Salceda

Janelle Voight

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

radiohead schreef:

waarom staat deel 2 hoger dan deel 1 in de top

Omdat deel één de minste is van de drie.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Vind je dat echt?

Deel III springt in de plothole van deel I en II en maakt dit alleen maar groter. Deel III is een dooddoener, geen terminator.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Deel III vind ik de minste uit de trilogie.


avatar van Kai

Kai

  • 5164 berichten
  • 1001 stemmen

Me too.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Moet drie nog zien, maar het eerste deel vind ik briljant, het tweede niet meer dan vermakelijk en zelfs ietwat behaagziek. Geef mij het frisse, onstuimige en origineel maar. Het verhaal is vele malen interessanter en het acteren en de karakters veruit superieur. Deel twee wint het alleen maar op het technische vlak en dat boeit me een stuk minder.


avatar van Clueless Dork

Clueless Dork

  • 682 berichten
  • 1046 stemmen

Wat een grap. Michael Biehn acteert afgrijselijk slecht en er zit weinig verschil in het verhaal en de karakters.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Verhaal slecht? Ik ken weinig betere scenario's in het genre. En nee, Biehn speelt helemaal niet slecht. Bovendien is Sarah een veel interessanter personage.


avatar van Clueless Dork

Clueless Dork

  • 682 berichten
  • 1046 stemmen

Ik zeg niet dat het verhaal slecht is. Het verhaal verschilt helemaal niet veel tegenover deel 2.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Deze film heeft gewoon alles wat deel 1 ook had, en meer. Een goed verhaal, goed geacteerd, lompe actie en in tegenstelling tot deel 1 wel goede special effects. Ik kan, elke keer als ik bij deel 1 het einde zie, een gniffel niet onderdrukken. Die stop motion is toch net iets te knullig. Bovendien heb je in deze film de T-1000 en die is geweldig.


avatar van Clueless Dork

Clueless Dork

  • 682 berichten
  • 1046 stemmen

Daar ben ik het zeker mee eens, behalve dat er in deel 1 een grote stoorzender genaamd Michael Biehn zit. in deel 2 is alles netjes geacteerd.


avatar van gemaster

gemaster

  • 1005 berichten
  • 2718 stemmen

Ik vind die stop-motion juist wel wat hebben. Vroeger als kind vond ik deze film ook doodeng, terwijl ik dat bij Terminator 2 totaal niet had. De manier waarop dat stalen skelet je aankijkt is gewoon fucking eng.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

Robert Patrick is een engere badguy dan Arnie dan de T-800 in deel 1. Maar aan het eind, oeeeh, dan zijn ze toch wel aan elkaar gewaagd hoor. Brrr. Dat skelet is inderdaad cool.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Deel twee heeft een minder goed uitgewerkt verhaal. Deel 1 is van mytische proporties met sterker paralellen naar Bijbelse vertellingen. Sterke karakterontwikkelingen ook. Deel twee zet daar een rechttoerechtaan verhaaltje tegenover. Plus goede effecten en wat Hollywood schmalz. Aardig, maar deel 1 is geniaal.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Tsja...daar ben ik het helemaal mee eens. Uiteindelijk blijft het verhaal en de duistere dreigende sfeer van deel I overeind staan, terwijl de special effects van deel II nu al weer verouderd aandoen.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Nu, ik ben het er volledig mee oneens. De voornaamste redenen waarom ik T2 het beste deel vond, staan uitgebreid uitgelegd bij mijn recensie op de vorige pagina.

Het verhaal is hier juist nog beter uitgewerkt, en op een doordachte wijze verdergebouwd op deel 1, met nog veel mooiere mytische proporties en sterkere paralellen naar bijbelse vertellingen. Alles komt hier perfect tot zijn recht! (denk maar aan de prachtige memorabele apocalyptische scene die hier inzit, om maar een voorbeeld te geven)

De karakterontwikkelingen zijn enorm geaccentueerd (denk maar aan die moeder) en er zitten zelfs nog veel meer filosofische vertellingen in. (i.v.m. de toekomst, de anti-emotialisering van de mensheid enz...) Herinnert u zich bv ook het prachtige einde met bijpassende (en heel mooie) muziek. En hetgeen ze daarbij zei raakte me ook enorm. Het was duidelijk meer dan een lege Hollywood-actiefilm volgens mij.

De effecten vind ik nu nog steeds van topkwaliteit! Vele van hedendaagse actiefilms bereiken dit niveau zelfs nog niet eens. Bedenk daarbij nog eens dat ze dit verwezenlijkt hebben met veel beperktere technologie dan de huidige computergestuurde hypereffectjes, en je kan het bijna niet geloven dat hij intussen al meer dan 10 jaar oud is!

Bekijk deel 1 en 2 eens na mekaar. Je zal duidelijk de vooruitgang en het verschil zien. Ik vrees dat jullie zich vergist hebben.
(niet slecht bedoeld hoor! )


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Terminator 1 is een klassieker te noemen, maar Judgement Day is echt revolutionaire filmgeschiedenis die een terechte klassiekerstatus heeft dat voor eeuwig gegrift staat in het geheugen van de filmliefhebber.

(Dat belangrijke zinnentje was ik nog vergeten )


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

T2 is vooral filmgeschiedenis door de CGI, maar wat mij betreft is het eerdere The Abyss daar nog een grotere mijlpaal. T1 is wat mij betreft toch echt de belangrijkste film. Het boorde iets nieuws aan en bracht Cameron. De laatste keer dat ik de film zag was ik toch al minder onder de indruk van de effecten. Het eerste deel hoeft het daar niet van te hebben. Daarbij vind ik Arnold in die film een van de gevaarlijkste bad guys ooit spelen.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Voor wat staat CGI?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Computer Generated Imagery.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Ahzo. De computergestuurde special effects, dus. Dank u! Tussen haakjes: hoe denk jij hierover Naomi? T1 of T2? (Of gelijkwaardig)


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Voor mij T1. Dat vind ik de ultieme Terminator. Heerlijk Arnold als 'destroyer'. De sfeer voelt beter aan, en T2 weet mijn aandacht niet echt vast te houden wat voor T1 geen probleem is.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Zo raar. Sommigen, waaronder ik, zien dit nu precies omgekeerd...


avatar van PartyMarty

PartyMarty

  • 3165 berichten
  • 1311 stemmen

Ik vind ze gelijkwaardig. Niet hetzelfde dus, maar elk heeft zijn eigen pluspunten. Beide 4,5!


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

Ik heb 5 sterren gegeven aan Terminator 1, en ook ik vind T2 nèt iets beter. De film heeft nog steeds een beklemmende sfeer maar ook andere dingen zoals character development en soms ietwat komische scènes (Arnold die die baby optilt, ziet er erg grappig uit), zonder dat dit de toon van de film verpest (erg belangrijk).

Helaas is het dus niet mogelijk om meer dan 5 sterren te geven dus hebben T1 en T2 er allebei 5 bij mij, alsmede een plaatsje in mijn top 10.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Er zou zoiets moeten bestaan als 5+


avatar van Disk

Disk

  • 394 berichten
  • 914 stemmen

God zij dank dat hier geen neppe seks scene in zat. 5 str


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

....


avatar van Clueless Dork

Clueless Dork

  • 682 berichten
  • 1046 stemmen

Ik had nog we zo gehoopt op een seks scene tussen Arnie en linda.

...


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

Ja, zo'n terminator heeft nog eens een harde paal. Die heeft in elk geval nooit Viagra nodig, hoogstens wat smeerolie zo nu en dan.


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2859 stemmen

Deze discussie en de gedachte erachter is goed voor een halve ster aftrek....