• 16.216 nieuwsartikelen
  • 179.556 films
  • 12.343 series
  • 34.217 seizoenen
  • 650.648 acteurs
  • 199.489 gebruikers
  • 9.407.188 stemmen
Avatar
 
banner banner

Se7en (1995)

Misdaad / Thriller | 127 minuten
4,22 10.879 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 127 minuten

Alternatieve titel: Seven

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Brad Pitt, Morgan Freeman en Gwyneth Paltrow

IMDb beoordeling: 8,6 (2.008.492)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 9 november 1995

Plot Se7en

"Seven deadly sins. Seven ways to die."

Detective William Somerset (Morgan Freeman) heeft nog zeven dagen te gaan alvorens hij met pensioen zal gaan. Hij krijgt de nieuweling David Mills (Brad Pitt) onder zijn hoede om in te werken als zijn opvolger. Ze stuiten al snel op een aantal gruwelijke moordzaken die door het thema 'de zeven hoofdzonden' met elkaar verbonden zijn. Het duo botst qua inzicht en aanpak regelmatig. Daarbij lijkt de moordenaar door zijn ingenieuze werkwijze en uiterst zorgvuldige voorbereiding van de moorden ongrijpbaar.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Officer Davis

Dr. O'Neill

Dr. Santiago

Police Captain

Detective Taylor at First Murder

Dead Man at 1st Crime Scene

Workman at Door of Somerset's Office

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11942 berichten
  • 5344 stemmen

Stem van 2,0* naar 1,5* verlaagd. Uit protest!


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Wat is dat nou weer voor een onzin! En het mag niet eens. Protest voor wat trouwens?


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11942 berichten
  • 5344 stemmen

Ik had 'm ook naar 0,5* kunnen verlagen...


avatar van L. luchtloper

L. luchtloper

  • 857 berichten
  • 0 stemmen

Uit protest, doe maar ruig ofzo .

Waar slaat het op, hij stond op de zevende plaats van de beste films uit de jaren negentig, hoe kun je zo'n film nou een 1,5 geven? Volgens mij om gewoon dwars te liggen.

En dan is zo'n film als Halloween een van je favorieten.

Het is jouw mening, als je het een mening kan noemen? Volgens mij heb je de film totaal niet begrepen of zat ernaar zitten te kijken?


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11942 berichten
  • 5344 stemmen

L. luchtloper schreef:

Uit protest, doe maar ruig ofzo .

Waar slaat het op, hij stond op de zevende plaats van de beste films uit de jaren negentig, hoe kun je zo'n film nou een 1,5 geven? Volgens mij om gewoon dwars te liggen.

En dan is zo'n film als Halloween een van je favorieten.

Het is jouw mening, als je het een mening kan noemen? Volgens mij heb je de film totaal niet begrepen of zat ernaar zitten te kijken?

Misschien nu even voor de duideijkheid. Ik had me wékenlang zitten verheugen op deze film. Wékenlang. Van te voren scheet ik al in m'n broek van angst, hoewel ik toen al redelijk wat gewend was. Ik ga die film kijken, en raak per minuut meer ontgoocheld. Was dit het nou? Dat een film op de zevende plaats van de jaren negentig staat interesseert me geen moer, net zoals heel veel mensen dat met Saw hebben, wat ik weer een geweldige film vind, waarvan ik de ontknoping wél verrassend vond, in tegenstelling tot Seven.

En hoe bedoel je 'een film als Halloween' ? Die film heeft me zijn hele speelduur op het puntje van mn stoel gehouden. Seven niet. Dit is dus mijn mening, en het is even goed een mening als die van jou dat jij het wel een goede film vindt.

'Volgens mij heb je de film totaal niet begrepen of zat ernaar zitten kijken?' ??? Wat is dat voor zin?


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

L. luchtloper schreef:

Uit protest, doe maar ruig ofzo .

Waar slaat het op, hij stond op de zevende plaats van de beste films uit de jaren negentig, hoe kun je zo'n film nou een 1,5 geven? Volgens mij om gewoon dwars te liggen.

En dan is zo'n film als Halloween een van je favorieten.

Het is jouw mening, als je het een mening kan noemen? Volgens mij heb je de film totaal niet begrepen of zat ernaar zitten te kijken?

Halloween is ook een meesterwerk in zijn genre.. en niet iedereen die het oneens is met de blatende elkaar aanstotende massa is daarom maar gelijk een dwarsligger hoor

Ik heb een hekel aan comments op negatieve kritiek in de zin van 'je zal het niet hebben begrepen' of 'die film staat in de topblabla', klinkt net alsof je iemand probeert te hersenspoelen met dezelfde smaak Hou daar toch eens mee op.


avatar van Drizzur Urden

Drizzur Urden

  • 19 berichten
  • 123 stemmen

Oké, iedereen zijn eigen mening. maar het is flauw om uit protest proberen het cijfer omlaag te brengen.

Geef gewoon het cijfer wat er volgens jou bij past!


avatar van animalkrullie

animalkrullie

  • 546 berichten
  • 658 stemmen

Orbit schreef:

Halloween is ook een meesterwerk in zijn genre.. en niet iedereen die het oneens is met de blatende elkaar aanstotende massa is daarom maar gelijk een dwarsligger hoor

....en dat zeg jij?????

ben jij geen meelopend schaapje???


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Jongens, ga eens buiten spelen. Houd het bij de film alsjeblieft en niet over de gebruikers van de site.


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

dit is echt een goeie film,, mensen die deze niet hebben gezien ik zou zeggen ''kijken vanavond''


avatar van nessa

nessa

  • 19 berichten
  • 20 stemmen

Se7en is gewoon een van de beste films die ik gezien heb.


avatar van happie

happie

  • 6254 berichten
  • 426 stemmen

Goeie film. Ik vond de film zeer spannend. Freeman en Pitt waren geweldig in deze film, maar het best was Kevin Spacey.

4,5*


avatar van trebor

trebor

  • 94 berichten
  • 73 stemmen

Goed en pakkend plot, tot het einde spannend! Freeman maakt de film interessant. Toch een film om even voor te gaan zitten. ****


avatar van vegeta172

vegeta172

  • 30 berichten
  • 55 stemmen

Prachtige film. Uiteraard erg sterk acteerwerk, maar ook prachtige camerabeelden. Verder is het vooral de algehele sfeer die de film zo beklemmend maakt. Bijvoorbeeld dat het voornamelijk donker is in de film, maar vooral dat het de hele film regent. Behalve dan de schitterende, creepy laatste scene.

4,5 Ster.


avatar van sangha

sangha

  • 605 berichten
  • 517 stemmen

hele goede film, ik heb hem gisteren gekeken en ik had ook niet anders verwacht dan dat hij goed zou zijn. sterk acteerwerk, mooie camerabeelden, prachtige laatste scene...wat wil je nog meer?


avatar van Stallion

Stallion

  • 196 berichten
  • 238 stemmen

HEb hem gisteren pas voor het eerst geizen, en had wel verwacht dat het een leuke film zou worden. Dat werd het zeker. Goed samenspel tussen Morgan Freeman en Brad Pitt en er zit inderdaad een goede sfeer in.

Het eind was het enige punt waar ik niet helemaal tevreden mee was. Opzich is het toch een orgineel eind, maar aan de andere kant had ik meer van het eind gewild. Alsof de film nog niet klaar was. 4,5 ster


avatar van Big_bazznizz

Big_bazznizz

  • 162 berichten
  • 349 stemmen

Ja ik vond ook het verhaal van de twee agenten niet helemaal af was. Verder een geniale verhaallijn. Goed acteerwerk. Verrassend... 4 sterren


avatar van Japio007

Japio007

  • 3 berichten
  • 33 stemmen

Ik heb wel het gevoel dat de film niet helemaal af is...zoals Big_bazznizz al heeft gezegd. Het einde had ik anders gehoopt maar eigenlijk des te beter. Zoals het nu is, is de film supergrimmig en gruwelijk en keihard. Hoe gek kan je een agent krijgen? 5 sterren waard! Brad Pitt, Morgan Freeman maar ook Kevin Spacey ondanks z'n kleinere rol, gewoon fantastisch geacteerd!


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Gisteren weer eens bekeken, en hij blijft ijzersterk. Hij gaat weer terug in mijn top 10.


avatar van JW82

JW82

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Sorry , maar ik kan er ook niet helemaal bij , met wat voor soort ''super'' film dit moet zijn in zijn genre ..

had hem al eens eerder gezien en gister dacht ik laat ik hem nog maar eens kijken mischien geeft het me dan een positiever beeld ,

maar nee , nadat de ontknoping naderde werd de film onderbroken voor reclame en had wel genoeg gezien..

Vind de film totaal niet spannend, of eng ,

terwijl ik wel hou van het genre Horror ,Occult,

toch + punt film heeft wel een soort rauwe uitstraling

2.5 punten


avatar van Werwolf

Werwolf

  • 4604 berichten
  • 1197 stemmen

Blijft toch een schitterende film. Nogmaals herzien gisteren en de rillingen liepen over mijn rug. Mooi donker sfeertje, en vooral puik acteerwerk van Freeman.

Blijft staan op de welverdiende 4,5*


avatar van 606

606

  • 23882 berichten
  • 12289 stemmen

subliem geacteerd en een briljante thriller.

1 keer gezien lang geleden toen begreep ik er niks van nu gezien en hij was fantastisch.

4,5 ster


avatar van dihnjo102

dihnjo102

  • 45 berichten
  • 133 stemmen

Nu de eerste keer dat ik de film gezien heb, maar voor deze film is eigenlijk maar 1 woord:

FANTASTISCH

4,5


avatar van LittleBox

LittleBox

  • 156 berichten
  • 469 stemmen

Telkens als deze film op TV komt blijkt dat ik hem toch weer van begin tot eind zit te kijken... Dat is nu al een keer of zeven (?!) geweest. Het is en blijft een sublieme film. Acteerwerk is perfect maar ook de regie is weergaloos. Het einde van de film is intussen een echte klassieker en we wisten eigenlijk in 1995 al dat dat het geval zou zijn...


avatar van moviemaatje

moviemaatje

  • 18 berichten
  • 5 stemmen

In dit genre is het einde altijd het meest waard, en daar hebben ze bij deze film écht hun best op gedaan- en het is ze gelukt. Het einde is echt het hoogte punt van de film. De overige vijf kwartier vind ik niet meer dan gemiddeld, en in het vroege midden zelfs wat saai. Zo gauw je die zieke kerel hebt gezien is er het spannende af, maar als je dan blijft zitten tot het eind, wordt je beloond voor je geduld. **** ; met een extra punt voor het einde.


avatar van stalker

stalker

  • 303 berichten
  • 322 stemmen

De geweldadige thriller is niet mijn favouriete genre. Maar als deze knap gemaakt is, dan kijk ik er toch naar. Dat was de reden om eindelijk eens Se7en te gaan zien, naast Pulp Fiction een van de meest bejubelde films van de jaren 90. Het is een donkere vette film met mooie rollen van Morgan Freeman als bedaarde rechercheur en Brad Pitt als agressieve jonge hond. Ze worden op een zaak gezet die leidt naar een gestoorde seriemoordenaar waardoor de thriller dicht het horrorgenre nadert. Maar David Fincher is spaarzaam met shockeffecten en gebruikt meer de suggestie en de dialogen om de gruwelijkheden ‘in beeld’ te brengen.

Zoals in elke betere thriller is het juist de psychologische laag die de film interessant maakt. De seriemoordenaar, genaamd John Doe (Pietje Huppeldepup), is geobsedeerd door de zeven hoofdzonden en gebruikt zijn moorden om te ‘preken’. In vlagen doet deze John Doe mij denken aan kolonel Kurtz uit Apocalyps Now, of aan Raskolnikov uit Crime and Punishment: ze hebben met elkaar gemeen dat ze een ‘logica’ zijn gaan aannemen, waar geen speld tussen te krijgen is, maar die uiteindelijk wél extreem immoreel is. Ik geloof dat ik deze figuren niet zo interessant vind. Wat mij wél intrigeert, is dat ze gedeeltelijk onder mijn huid kruipen. Ze confronteren mij met de immoraliteit die diep in mij leeft en hoe ik deze in het dagelijks leven kanaliseer.

In het proces dat Raskolnikov doormaakt, wordt dit het zorgvuldigst uitgewerkt en met het enige echte resultaat: de bekering door het berouw. In Apocalyps Now en Se7en maken de gestoorde geesten dit proces niet mee. Apocalyps Now en Se7en blijven voor mij daardoor sombere films die geen hoop geven, heel anders dan in Schuld en Boete dat wél naar een uitweg wijst uit de duivelse logica waarin de moordenaar gevangen zit.

2,5


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2221 berichten
  • 3479 stemmen

Een redelijke film, zeer goed verzonnen verhaal, maar vooral de eerste helft van de film is gaap gaap gaap. Ongelooflijk saai. Op die saaie langdradige gesprekken in de film zat ik helemaal niet te wachten. Ik wil gewoon een echte thriller. De tweede helft werd het wat spannender en interessanter, maar het wordt geen enkele keer echt spannend. Het einde is zeer opmerkelijk en zeer goed bedacht.

3 *, eigenlijk alleen maar door goed bedachte verhaal en einde. Ik had wel wat meer verwacht van een film die hier zo hoog gewaardeerd wordt.


avatar van Chr!Zzle

Chr!Zzle

  • 52 berichten
  • 42 stemmen

Een geweldige THRILLER!

met een goed verhaal

een verhaal wat mensen in de reality ook echt ken storen

dus drm vin ik het zo'n goeie film

uitstekend


avatar van MJ_DA_MAN

MJ_DA_MAN

  • 416 berichten
  • 1683 stemmen

Kevin Spacey met naar mijn mening een van de dodelijkste bijrollen van de afgelopen 15 jaar.


avatar van flowerking

flowerking

  • 73 berichten
  • 108 stemmen

Chr!Zzle schreef:

Een geweldige THRILLER!

met een goed verhaal

een verhaal wat mensen in de reality ook echt ken storen

dus drm vin ik het zo'n goeie film

uitstekend

http://www.nha.nl/index.asp?page=/talen/cursusinfo/cursusinfo_founl.asp?gnlnll&HBX_OU=50&HBX_PK=cursus+nederlands