• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.602 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.047 stemmen
Avatar
 
banner banner

Resident Evil (2002)

Horror / Sciencefiction | 100 minuten
3,09 2.058 stemmen

Genre: Horror / Sciencefiction

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Frankrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Paul W.S. Anderson

Met onder meer: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez en Eric Mabius

IMDb beoordeling: 6,6 (306.795)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 september 2002

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Viaplay Bekijk via Viaplay
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Resident Evil

"A secret experiment. A deadly virus. A fatal mistake."

Bij het begin van de 21ste eeuw is de Amerikaanse multinational Umbrella Corporation uitgegroeid tot de absolute marktleider op het vlak van grensverleggende computertechnologie en het ontwikkelen van nieuwe geneesmiddelen. De politieke en economische invloed van het bedrijf op de samenleving is enorm. Slechts weinigen weten echter dat de onderneming zich voornamelijk bezighoudt met het onderzoek naar nieuwe biologische wapens en de genetische manipulatie van cellen. Wanneer er een dodelijk virus uitbreekt in 'The Hive', het geheime ondergrondse laboratorium van het bedrijf, stuurt de overheid een groepje elitesoldaten ter plaatse om te voorkomen dat de situatie uit de hand loopt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ThaDeez

ThaDeez

  • 143 berichten
  • 76 stemmen

Inderdaad. Personnages waren erg oppervlakkig en werd niet op ingegaan..maar dat is in het spel ook zo... ik ben verslaafd aan de RE games, en vond het wel lache om te zien hoe de game verfilmd was. Echt spectaculair was het niet, maar het was zeker wel de moeite waard. ondanks de oppervlakkigheid, 3 sterren


avatar van Tetsuo

Tetsuo

  • 5 berichten
  • 6 stemmen

Heb de spellen binnenste-buiten gekeerd....verry cool....,maar verwachtte t ergste in de bios(mortal combat,soldier...enzo).viel mee,dus.backgrounds zijn identiek aan t spel....plus punt!muziek leidt nogal af...jammer


avatar van LauraPalmer

LauraPalmer

  • 276 berichten
  • 617 stemmen

Ik vond het echt 10x meevallen. Ik had er echt niks van verwacht. Vooral de schrikeffecten werkten goed. Ben wel een stuk of 7 keer bijna van mijn stoel gesprongen.


avatar van shayed

shayed

  • 251 berichten
  • 193 stemmen

het verhaal gaat natuurlijk nergens over en die zombies waren soms gewoon lachwekkend. Geluidseffecten en muziek waren wel erg tof.

**1/2


avatar van RTC

RTC

  • 19 berichten
  • 11 stemmen

Ik ben Resident Evil Game Fan.... Kon er allemaal wel om lachen, niet echt eng en nep artsy fartsy gefilmd. Mila in slowmotion

* (

*


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Dit is echt de beste spel-film vervorming. Lekker spannend en eng!

ehm... daar ben ik het absoluut niet mee eens. De sfeer die verpakt zit in Resident Evil de game, daar ben ik van overtuigd, dat is NIET over te brengen op een groot doek in de vorm van een film.

Resident Evil is een spel waar je bang van wordt tijdens het spelen. Je hebt gewoon vaak momenten dat je niet eens vooruit durft te lopen.. dat heb ik nog nooit in een game gezien.

Om het geen game-rescensie te maken maar die van een film, zal ik daar even op terugkomen. De sfeer die in deze film zit... is echt een 1 vergeleken met de 10 in het spel. Daarom: ik ben het niet eens met je opmerking


avatar van Fletch

Fletch

  • 22 berichten
  • 49 stemmen

ehm... daar ben ik het absoluut niet mee eens. De sfeer die verpakt zit in Resident Evil de game, daar ben ik van overtuigd, dat is NIET over te brengen op een groot doek in de vorm van een film.

Resident Evil is een spel waar je bang van wordt tijdens het spelen. Je hebt gewoon vaak momenten dat je niet eens vooruit durft te lopen.. dat heb ik nog nooit in een game gezien.

Om het geen game-rescensie te maken maar die van een film, zal ik daar even op terugkomen. De sfeer die in deze film zit... is echt een 1 vergeleken met de 10 in het spel. Daarom: ik ben het niet eens met je opmerking

Ik ben het met je eens Tovenaar, de sfeer is helemaal niks vergeleken bij de game. Films van games werken niet. Games zijn interactief, films totaal niet.

Die comandochick Michelle Rodriquez was erg irritant, te veel overacting en genante oneliners. (vond haar trouwens erg op Lara Croft lijken).

Milla Jovovich kan de film nog enigzins redden, zij heeft echt een geweldige uitstraling en is (als enigste) goed gecast.

Angelina Jolie eat you heart out!!

1,5 sterren


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Discussie over GameCube hierheen verplaatst.


avatar van Jarre

Jarre

  • 55 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb de film nog niet gezien, maar ik ben echt verliefd op de chik uit de gamecube.;-)

En dan bedoel ik niet het vervormde dochtertje.


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Spel nooit gespeeld, vind ik trouwens niet interessant.

Over de film zelf: af en toe leuke momenten, maar de muziek vond ik nogal 'niet passen'.

Het creeert totaal geen spanning in de film.

Regisseur heeft proberen wat 'moderns' op witte doek te zetten.

Niet echt aan mij besteed.

**


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

De Knip schreef:

...vind ik trouwens niet interessant.

Waarom niet?


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

tovenaar schreef:

(quote)

Waarom niet?

Ik kijk de film apart van het spel. Vergelijk het met LOTR. Heb boek ook niet gelezen.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Als de maker een film maakt met de intentie het spel na te maken, dan is het toch best interessant om te kijken of hem dat gelukt is?


avatar van Mik

Mik

  • 1504 berichten
  • 1094 stemmen

Deze film presteerde voor mij boven verwachting. Ok het is een beetje een standaard verhaal over zombies enz, maar als ik het even op de grote hoop mag gooien met andere films in het genre: "knal die beesten/zombies overhoop" vind ik dit echt wel 1 van de betere.

Ik vond zelfs de zombies eng en koel! Ben blij dat ze het veelal bij schminken gelaten hebben, op dat gecomputeriseerde heb ik het nie zo. Dat ene beest vond ik een beetje over the top.

Al met al heb ik me zeer vermaakt, 3,5 ster van mij.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

en vergeleken met het spel Mik?


avatar van Mik

Mik

  • 1504 berichten
  • 1094 stemmen

tovenaar schreef:

en vergeleken met het spel Mik?

Vond de honden en de zombies er zeker wel eng uit zien, maar de sfeer zoals in die in het spel heerst, dat niveau bereikt het bij lange niet ... Maar dat neem ik ze ook nie kwalijk, dat KAN gewoon weg niet!


avatar van Banjo

Banjo

  • 2035 berichten
  • 4296 stemmen

3 sterren ?

Vind ik erg hoog voor deze film.

ik vond hem ongeloofwaardig en er werd slecht in geacteerd ik wilde hem niet eens uit zien een draak van een film.


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 114 berichten
  • 0 stemmen

Banjo schreef:

ik vond hem ongeloofwaardig

een gemiddelde zombie-film is vaak ook heel geloofwaardig ja


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Ja, niet elke fantasy film is per se ongeloofwaardig (omdat "het niet klopt" ofzo).


avatar van Ericinho

Ericinho

  • 264 berichten
  • 626 stemmen

waarom zijn game-verfilmingen toch net zo plat als de pixels/sprites waaruit het spel is opgebouwd?

Er kan op basis van best veel spellen toch een aardig doordacht scenerio geschreven worden?

Niet superslecht, maar zelfs gemiddeld zou al te veel eer zijn.

*


avatar van DJ41

DJ41

  • 22 berichten
  • 16 stemmen

Ik vond dit een zeer goede film. Okee, de zombie's zien er soms een beetje "nep" uit en niet elk CGI figuur is top gedaan, maar het gaat bij mij om de vermakelijkheid en die was heel goed. En die Mila is ook een lekker ding! Ik ga deze DVD zeker halen!

Ik vind ook dat de vergelijking film/spel ook een appel/peer vergelijking is. Een spel moet aan heel wat andere eisen voldoen dan een film en andersom ook. Denk hierbij aan playability, graphics, interactie tegenover Acteurs, entertainment en plot.


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Hmmm.......:(

Ik had wel wat meer raakvlakken met het spel verwacht/gehoopt.

Oké...the Umbrella Corporation,de dobermans,de lickers en de zombies zitten er in maar verder.....qua sfeer,setting en hoofdpersonen

Dus laat ik het spel dan maar buiten beschouwing en zie het gewoon als een hap-snap-zombiefilm.....

Toch jammer als je weet dat er ooit plannen waren om de film door George A. Romero te laten maken....ach ja..


avatar van gremlin gizmo

gremlin gizmo

  • 111 berichten
  • 0 stemmen

ga hem binnen kort is kijke


avatar van keane

keane

  • 25 berichten
  • 351 stemmen

als het geen verfilming van een spel was had ik hem een 3 gegeven maar omdat ik het toch mooi vond hoe die verfilmt is vind ik een extra puntje wel op z'n plaats


avatar van Boediecall

Boediecall

  • 29 berichten
  • 18 stemmen

een leuke film, maar om nou 104 minuten te kijken hoe ze een virus tegen te houden vind ik ook een beetje te overdreven.

P.s. wel een lekker ding


avatar van triad

triad

  • 6 berichten
  • 7 stemmen

De meeste films over zombies zijn zo lachwekkend slecht dat de films gewoon weer leuk worden. Deze film is echter het aanzien wel waard.


avatar van JLO/50CenT FaN

JLO/50CenT FaN

  • 44 berichten
  • 25 stemmen

Lachwekkend stom verhaal. Verminking van het spel. Het spel is heel goed en eng maar de film is gewoon KLOTE. Michelle rodriguez met haar ergende hoofd. En haar domme absoluut niet grappige opmerkingen. SLECHTE ACTRICE met een LELIJK irritant hoofd


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

JLO/50CenT FaN schreef:

SLECHTE ACTRICE met een LELIJK irritant hoofd

Tja.....(men weet denk ik wel wat ik heirmee bedoel )


avatar van M. Rodriguez Fan

M. Rodriguez Fan

  • 256 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind het commentaar op Michelle Rodriguez zeer en zeer misplaatst. Ze zet keer op keer een sterke vrouwelijke rol neer. In RE speelde ze weer hartstikke sterk stoere houding afgewisseld met een vleugje humor. En haar timing en manier van zeggen is precies goed. Ik snap niet dat er commentaar wordt geleverd op haar. Ze is de beste en daar valt niks tegen in te brengen. En om even terug te komen op de quote van JLO/50cent Fan die mening is misplaatst maar in de wetenschap dat een mening subjectief is heb ik mijn ding wel gezegd en Gotti het is nog niet echt duidelij kwat je er mee bedoelt ik hoop voor jou dat het een beetje een positieve uitspraak is over Miss Rodriguez want al die negatieve meningen over haar snap ik niet. Wat is er in hemelsnaam mis met haar? Acteerwerk en Looks. Leg iemand mij dat eens uit. Was en goede film die ik keer op keer kan kijken. 4 sterren


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Ze acteert niet, ze zet een stoer hoofd op en leest wat zinnetjes op... da's wat anders