• 15.887 nieuwsartikelen
  • 178.628 films
  • 12.250 series
  • 34.040 seizoenen
  • 648.426 acteurs
  • 199.169 gebruikers
  • 9.382.647 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cannibal Holocaust (1980)

Horror / Avontuur | 95 minuten / 89 minuten (heavily cut, Verenigd Koninkrijk) / 90 minuten (animal cruelty-free, VS)
2,83 858 stemmen

Genre: Horror / Avontuur

Speelduur: 95 minuten / 89 minuten (heavily cut, Verenigd Koninkrijk) / 90 minuten (animal cruelty-free, VS)

Alternatieve titel: Ruggero Deodato's Cannibal Holocaust

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Ruggero Deodato

Met onder meer: Robert Kerman, Francesca Ciardi en Perry Pirkanen

IMDb beoordeling: 5,8 (66.317)

Gesproken taal: Spaans, Engels en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cannibal Holocaust

"Can a movie go too far?"

Een groep jonge journalisten gaat op expeditie naar het Amazone-gebied om een documentaire te maken over de laatst nog overgebleven stammen die kannibalisme bedrijven. De groep verdwijnt spoorloos. Twee maanden na hun vertrek wordt een reddingsteam gestuurd onder leiding van professor Monroe. Deze komt in contact met twee rivaliserende stammen, hun schokkende levenswijze en barbaarse rituelen. Al spoedig ontdekt Monroe de stoffelijke resten van de vermisten en vindt hij bij een van de stammen filmmateriaal.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Gezien de talrijke discussies over deze film op deze site over het zogenaamde dierenleed ben ik nieuwsgierig geworden en heb ik deze film maar eens bekeken. Mijn mening hierover is dat ik het een bijzonder smakeloze film vind. Met "Saló" de meest smakeloze film die ik ooit gezien heb. Tegen diegenen die vinden dat het afmaken van dieren hier niets voorstelt en het gewoon moet kunnen zou ik willen zeggen: Hak zelf maar eens een keer een aap en een schildpad de kop af, snij zelf maar eens een keer een reuzenschildpad open. Ik weet zeker dat jullie het niet kunnen, dat jullie bij het zien ervan al over je nek gaan. Voor de rest vond ik dit cinematografisch gewoon een zeer slechte film. Als horrorfilm geen schaduw van de film "The Wicker Man" die ik eergisteren gezien heb. "Cannibal Holocaust" kan voor mij regelrecht bij het afval.

1,0*


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Puh, Sergio Leone vond het anders een meesterwerk!


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Zo is het.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Who the fuck is Sergio Leone?

Is dat niet die man die een vlieg liet martelen in de openingscene van OUAITW? Aan de schandpaal die man en film!


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11926 berichten
  • 5330 stemmen


avatar van coldheaven

coldheaven

  • 623 berichten
  • 188 stemmen

Het deel Holocaust in de titel is trouwens compleet misplaatst en dient alleen maar een commercieel doel, namelijk om zo veel mogelijk mensen te lokken. Bij mij gelukt in ieder geval


avatar van aerts007

aerts007

  • 1324 berichten
  • 54 stemmen

Smakeloos vulgair vehicle.


avatar van OlafK

OlafK

  • 955 berichten
  • 1818 stemmen

Cannibal Holocaust. Als liefhebber van het genre horror moest ik deze klassieker gezien hebben. Was ik er echter maar niet aan begonnen. Een grotere smerige ranzige rommel heb ik nooit eerder gezien. En misschien nog wel erger dan dat: de film was saai. Grove, gewelddadige beelden leveren namelijk niet bij voorbaat een spannende film op. Extreem gewelddadige films hoeven overigens ook niet per definitie slecht te zijn (zie À l'Intérieur), maar ik vond sommige scènes echt niets aan het verhaal toevoegen. De natuur was mooi, maar wel erg slecht op de film gezet. Regie was dus erg zwak, net als de muziek die ook nergens wist te overtuigen. Tel daarbij overbodig excessief gewelddadige scènes op en je komt uit bij een cinematografische drol: 0,5 sterren.


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5752 stemmen

Een schaamteloos ranzige film met een onaangename sfeer. Tsja, wat kan ik zeggen dat niet al gezegd is. Hoop gedoe over een aantal dieren die vermoord worden, maarja, zolang dieren nog dagelijks geslacht worden voor het vlees snap ik niet wat daar zo controversieel aan is. Wellicht denken mensen dat - zolang ze er niets van zien - het in hun hoofd ook niet bestaat?

Maarja, de film zelf was natuurlijk smakeloze pulp die helemaal niets bijdraagt aan het filmgènre. Geen verhaal, boodschap of wat dan ook, maar anderhalf uur zieke scènes verzinnen.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

matthijs_013 schreef:

Geen verhaal, boodschap of wat dan ook,

Dan heb je geslapen tijdens de film. Een verhaal en een boodschap waren er wel degelijk, of je ze goed vond is een andere zaak.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

matthijs_013 schreef:

Maarja, de film zelf was natuurlijk smakeloze pulp die helemaal niets bijdraagt aan het filmgènre.

Hoe komt het dan toch dat dit , bijna 30 jaar later, nog zoveel besproken wordt, in talloze lijstjes terug te vinden is en als inspiratie heeft gediend voor andere films? En nee, dan doel ik niet op het controversiële dierenleed.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Geen idee. Vertel?


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Het concept is sowieso bijzonder en auditief heeft het één van de mooiste scores in het horrorgenre te bieden. Ja Reinbo, CH biedt meer dan controverse.


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5752 stemmen

Horen horrors niet eng te zijn? Dit is gewoon gore.

Halcyon schreef:

(quote)
Dan heb je geslapen tijdens de film. Een verhaal en een boodschap waren er wel degelijk, of je ze goed vond is een andere zaak.

Ik kan er werkelijk niets in vinden.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

dutchtuga schreef:

[...]en auditief heeft het één van de mooiste scores in het horrorgenre te bieden.

Helemaal mee eens. Ik vind de muziek de grootste kwaliteit van de film. En verder ben ik het met Halcyon eens. Er is wel degelijk iets te melden en het wat en en het hoe is aan de kijker en zou je zo maar niet kunnen bevallen.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

matthijs_013 schreef:

Ik kan er werkelijk niets in vinden.

Mja, dan ligt dat aan je eigen perceptie vrees ik. Of misschien wil je het niet zien?

De film bekritiseert duidelijk de westerse drang naar exploratie en de zucht naar sensatie. Alle middelen zijn goed, zolang het maar sensationele beelden en dito verhalen oplevert. Dat wordt aan het einde van de film zelfs nadrukkelijk gezegd door die antropoloog. I wonder who the real cannibals are. (of zoiets)

Dat is de boodschap. Het verhaal dat die boodschap kracht bijzet wordt verteld aan de hand van teruggevonden filmmateriaal van antropologen/wetenschappers/journalisten die in de jungle zijn omgekomen. Destijds een uniek concept dat later werd overgedaan in The Blair Witch Project.


avatar van OlafK

OlafK

  • 955 berichten
  • 1818 stemmen

Halcyon schreef:

Dat wordt aan het einde van de film zelfs nadrukkelijk gezegd door die antropoloog. I wonder who the real cannibals are. (of zoiets) Dat is de boodschap.

Klopt! Dat was voor mij, toen ik de film zag, ook een klein lichtpuntje. Ik vond het uitgangspunt dan ook niet eens zo slecht. De uit-, en vooral(!), afwerking vond ik nogal belabberd.

Ik vond het geen "geweld-om-het-geweld", maar die scènes waren wel nogal excessief en té aanwezig. Had van mij veel subtieler gemogen.

Overigens nogal grappig om te zien dat er én een groep liefhebbers van de film is, én een groep mensen die de film niets vonden. Lijkt nauwelijks tussenmaat te zijn. (althans: dat lijkt bij de commentaren. De statistieken (stemmen) wijzen anders uit.)


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

OlafK schreef:

commentaren. De statistieken (stemmen) wijzen anders uit.)

Toch wel? 2,82 is een mooie gemiddelde score.

Best hoog zelf als je weet dat er zoveel mensen zijn die dit gewoon een 0,5 geven voor een bepaalde scene van 20 seconden ofzo.


avatar van OlafK

OlafK

  • 955 berichten
  • 1818 stemmen

Nouja, bij de statistieken is toch te zien dat er het meest met 3,0 sterren is gestemd. Dus aan de hand van de commentaren hier lijkt het alsof er vooral 1- en 4+ stemmers zijn, terwijl uit de statistieken blijkt dat dat niet het geval is . Dat bedoelde ik met wat ik zei eerder vanavond !


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5752 stemmen

Hmm, is mij eigenlijk ontgaan, maar ik snap het nu. Maarja, het blijft een film die shockeren belangrijker vindt dan een verhaal of boodschap natuurlijk. Dat valt erg lastig te ontkennen met die 80 minuten aan overbodige gore (die dus verder niets bijdraagt).

AGE-411 schreef:

(quote)

Best hoog zelf als je weet dat er zoveel mensen zijn die dit gewoon een 0,5 geven voor een bepaalde scene van 20 seconden ofzo.

Het waren eigenlijk de volledige 95 minuten


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

matthijs_013 schreef:
Hmm, is mij eigenlijk ontgaan, maar ik snap het nu. Maarja, het blijft een film die shockeren belangrijker vindt dan een verhaal of boodschap natuurlijk. Dat valt erg lastig te ontkennen met die 80 minuten aan overbodige gore (die dus verder niets bijdraagt).
Daar ben ik het echt helemaal mee oneens. Ik heb totaal niet het idee dat het de film te doen is om te shockeren. Even terugkijkend naar de tijd waarin de film gemaakt is en welke soortgelijke gore-films deze omringen is dit wel de eerste die verder gaat in vorm (door Halcyon terecht aangehaald als de Blair Witch avant la lettre), de gore niet alleen gebruikt om te entertainen (en dus helemaal niet overbodig is), een misselijkmakende kannibalenfilm (waarin de kannibalen niet de studieobject, maar juist de 'wetenschappers' zelf te zijn) (moet dat nog tussen spoilertags? ) én een virtuoze stijl, met name dus de onvolprezen muziek.

Ik was er serieus door aangedaan (en ik zat toen al op 5500+ stemmen en was verrast hoe deze film mij toch raakte) en kwam ondanks mijn enthousiasme op een 3,0* uit. Gevoelsmatig is dit een love it-or-hate it film, maar daarvoor was de ervaring mij te verwarrend: fascinatie, walging, bewondering en afkeer.

Het feit dat mensen verontwaardigd en enthousiast zijn en er maar discussie blijven oplaaien én de film toch ook maar weer steeds bekeken wordt geeft toch aan dat het hier niet gaat om een vergeten werkje. Toch wel een mijlpaal oftwel een klassieker.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

Halcyon schreef:

(quote)

Mja, dan ligt dat aan je eigen perceptie vrees ik. Of misschien wil je het niet zien?

De film bekritiseert duidelijk de westerse drang naar exploratie en de zucht naar sensatie. Alle middelen zijn goed, zolang het maar sensationele beelden en dito verhalen oplevert. Dat wordt aan het einde van de film zelfs nadrukkelijk gezegd door die antropoloog. I wonder who the real cannibals are. (of zoiets)

Dat is de boodschap.

een boodschap die vervolgens wel weer op uiterst dubieuze, hypocriete en bloedorstige wijze wordt verkondigd door Deodato....

Deodato is wel de real time Alan Yates natuurlijk


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Even een vraagje: worden er echt levende dieren in deze film afgeslacht?? Zo ja, dan vindt ik dat heel heel heeeel erg misselijk.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Begin de discussie aub niet opnieuw en lees het topic gewoon door.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

planet_of_death schreef:

Even een vraagje: worden er echt levende dieren in deze film afgeslacht?? Zo ja, dan vindt ik dat heel heel heeeel erg misselijk.

Allemaal CGI. Waren ze in de Italiaanse B-Film zo eind jaren '70 heel ver mee.


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

cannibal hollocaust blijft met recht echt nog steeds de moeder van alle kannibalen films.

Ik lees hier boven heel veel negatieve berichten over deze film, maar ik vindt deze film echt een topper in zn genre.

Elke keer als ik deze film heb gezien voel ik mij misselijk en onbehaaglijk, net zoals met salo overigens.

En dat vindt ik goed aan een film, dat hij wat los maakt, en niet zomaar ff wordt weg geken, met vanne ach was wel leuk, maar dit was nep en dat was slecht.

heb deze film ooit een keer aan een paar vriendinnen laten zien die altijd door horrorfilms heen zaten te kakelen, mooi dat ze bij deze film stil waren,.

ik vindt ch echt een topper in het horrorgenre


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

erik1677 schreef:

heb deze film ooit een keer aan een paar vriendinnen laten zien die altijd door horrorfilms heen zaten te kakelen, mooi dat ze bij deze film stil waren,.

er zitten dan ook enkele extreem vrouw-onvriendelijke scene's in......


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Drs. DAJA schreef:

(quote)

Allemaal CGI. Waren ze in de Italiaanse B-Film zo eind jaren '70 heel ver mee.

Stom grapje:P. Maar ik ga deze film zowieso nooit kijken, gewoon omdat ie super smerig is.


avatar van Zoyechka

Zoyechka

  • 50 berichten
  • 28 stemmen

Noujaa .... Ik heb zo het gevoel dat ik dus niet deze film ga kijken..

Ik heb faces of death gezien en een trauma opgelopen van het dierenleed daar dus eh.. no thnx. En een 'gewone' slachting van een dier kan ik nog wel handelen hoor, dus een kogel of pijl. Maar ik heb zo het gevoel dat dit niet zo is... Dierenmartelingen hoef ik niet te zien. Ik kijk een film niet om een rot gevoel te krijgen.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Even mijn stem verlagen. Ik weet niet waarom ik hier ooit 1* aan heb gegeven. De film draagt in mijn ogen niets toe aan de filmwereld. Het is gewoon slecht, de makers van de film slaan hier munt uit het shockeren van mensen door dieren te mishandelen. Dat roept bij mij diepgewortelde haatgevoelens op!!