• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.078 stemmen
Avatar
 
banner banner

Azumi (2003)

Actie | 128 minuten / 142 minuten (director's cut)
3,33 399 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 128 minuten / 142 minuten (director's cut)

Alternatieve titel: あずみ

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Ryuhei Kitamura

Met onder meer: Aya Ueto, Yuma Ishigaki en Shun Oguri

IMDb beoordeling: 6,7 (15.487)

Gesproken taal: Japans, Portugees en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Azumi

"From The Ravages of War Raises An Assassin."

Een krijger, waarvan de zoon wordt vermoord in een oorlog, krijgt de missie om de hogere machten van Japan te vermoorden om zo de nutteloze oorlogen te stoppen. Hij begint een team van strijders te trainen om zijn missie alsnog te voltooien. Eén van die strijders is Azumi.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12851 stemmen

Sterk, wou bij Alive nog schrijven dat je deze dan maar niet moest zien, omdat het Kitamura's minste is. Vond er echt weinig aan. Enkele mooie scenes (intro, 360° shot) tussen lange leegtes simpel melodramatisch gewauwel en nogal slechte actiescenes (weeral).

Deed me denken aan een live-action versie van één van de vele inferieure anime die nu zo populair zijn (en dan bedoel ik niet Pokemon ed).

2*, Kitamura's minste.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Viel me een beetje tegen deze film.

Slecht vond ik het niet, maar er had meer ingezeten.

Zo hier en daar zag je even wat de regisseur in zijn mars heeft, 360°, The man in White, Muntje omhoog gooien, Azumi, die gast van Bitiza Q .

Maar dat werd te vaak afgewisseld met slap geleuter en personages die alleen maar het tempo ophielden van de film, en dan doel ik voornamelijk op die acrobaten die langs kwamen.

Vooral omdat Azumi er wel extreem goed uitzag in dat pakje en dat stoere zwaard geef ik toch nog 3 sterren .


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Bleh.. wat een domme film zeg.. Eigenlijk is alles aan deze film onder de maat, op een paar mooi gefilmde scenes na.

Waar ik me vooral aan stoorde waren de corny geluidseffecten en de soundtrack, die echt niet bij de stijl van de film past.. verder zijn de costuums echt le-lijk! Vooral dat paarse powerranger pakje van Azumi ziet er niet uit. Duidelijk bedoeld voor een jong publiek ook. Als er niet zoveel bloed in vloeide was het gewoon een slechte kinderfilm. 1 ster voor de moeite en 1 ster voor het mooie koppie van Azumi


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Er is genoeg op aan te merken ik vond het allemaal erg leuk. De meeste gevechten zijn niet zo heel erg goed maar niettemin aardig om te bekijken. Op het eind wordt het wel wat beter met een aantal mooie shots.

Wat de film vooral maakt voor mij is de aanwezigheid van een goede bad guy. Een soort geflipte Michael Jackson imitator. Ik kan er wel om lachen. En Azumi is lief, als ze niet aan het moorden is .

3,5*


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2742 stemmen

Vind het gemiddelde hier toch wat aan de lage kant.

Heb me echt uitermate goed vermaakt met deze film. Weinig (werkelijk) plot maar veel aktie, over het algemeen erg fraai in beeld gebracht. De manga-oorsprong is constant voelbaar en erg mooi tot leven gebracht in de verschillende, zeer uiteenlopende maar steekhoudende personages.
Bovendien zijn sommige vechtscenes met veel flair en op zijn minst interessant camerawerk in beeld gebracht. Ook veel afwisseling in de gevechten, helaas ook wat kwaliteit betreft, maar over het geheel genomen toch al genoeg voor een ruime voldoende.

Toegegeven, sommige dialogen en subplotten raken kant noch wal en de film balanceert, met name naar het einde, af en toe op het randje van het karikaturale maar dat kun je een mangaverfilming nauwelijks kwalijk nemen. Laatste minpunt is dat de film makkelijk een half uurtje korter gekund had, ook al wordt het dan nooit echt vervelend. Het open einde vond ik wel erg goed, jammer dat er dan weer een deel twee blijkt te zijn.

Stond anderhalf uur op 4,5* maar vooral door het laatste half uur een halfje aftrek. Minder dan 4* vind ik deze in ieder geval niet verdienen.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Leuke film

Met veel hack&slash en legendes. Azumi had een mooi koppie en kon nog goed vechten ook. Ook schokkende stukken dat vrienden elkaar moeten vermoorden in het begin (hey, dat klinkt als Battle Royale) er rolde ook niet veel ledematen en koppen wat in veel Jpanse films vaak gebeurd. Hilarisch vond ik dat toen Azumi de kop van die kerel afhakte en dat het hooft op de grond nog verder gilde.

Voor de rest erg leuk

4,0


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Net even herzien en ik blijf hem geweldig vinden. Het verhaal is dun, maar de actiescenes zijn zeker genieten. Vooral op het einde met mooie shots en de 360 shot die er tussenuit springt.

Azumi is dodelijk én sexy en daarom verveelde ik me geen moment als zij in beeld was en ook nog eens haar wapens heen en weer zwiepte. En de badguy Mogami vond ik ook geniaal!

Nu even deel twee er achteraan knallen.


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Ik vond het allemaal nogal wat flauw. Er zit bijna geen verhaal in en dit is niet goed om interesse te wekken, ook het acteerniveau is bedenkelijk. Leuk om eens wat coole actiescenes met zwaarden te zien maar meer zit er niet in.

2,5


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12267 stemmen

Prachtige film met goede en mooie gevechten.

Ik vond he acteerwer wel goed en die vrouw is ook mooi

4 sterren


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

Soulreaver schreef:
Ik erger me eigenlijk dood aan mensen die hun zegje willen doen terwijl het genre film hen totaal niet aanspreekt, schoenmaker blijf bij je leest.


Nou het genre spreekt me zeer zeker aan, maar ik vind deze film toch ook zeer matig. Azumi blijft een lief kijkend (lesbisch?) wicht van bordkarton en met de queeste van haar meester kreeg ik nauwelijks medeogen.

Sterker nog, de meester vond ik maar een oetlul eerste klas. Tien moordenaars kunnen toch meer dan vijf moordenaars, me dunkt. Maar nee, je laat ze elkaar eerst uitmoorden! Heel logisch?

Enig pluspuntje was de übercoole nichterige freaky creep van en booswicht in het wit met roos. Maar ook daarover ga je dan weer denken (als hij uit de gevangenis wordt gehaald om het vuile werk op te knappen): 'Hoe hebben ze díe in godesnaam die gevangenis gèkrégen?' Een spoor van rozen gelegd tot in de nor en toen ie daar in zat snel het deurtje dichtgeslagen??? Wel apart de rondcirkelende shots tijdens het eindgevecht met deze creep!

Het is allemaal nèt even tè vergezocht en slecht doordacht. Nee, in dit genre zijn echt veel betere films te vinden...


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Gaaf!

Ik vond de meeste vechtscénes wat flauwtjes, allemaal prachtig in beeld gebracht (visueel met vlagen écht schitterend) en ook mooi opgezet allemaal, geweldige omgevingen, maar de gevechten an sich zijn niet bijzonder genoeg. Veel te debiel slachtvee als tegenstand, dat vind ik toch altijd zo jammer dan, zeker wanneer de vechtkunsten zelf het niet speciaal genoeg zijn om het op te kunnen vangen. Het blijft daarom dus niet altijd even interessant, maar dan heb je nog altijd zat om van te genieten.

Leuk (klein) verhaaltje, leuke personages, Aya Okamoto is een ontzettend mooie actrice en het einde is spectaculair! Heel groots, heel mooi in beeld gebracht en met enkele leuke truucjes (dat over de kop draaien met de camera, tof!) weet het toch schitterend af te sluiten. Nu op naar deel 2, ik heb er iig wel zin in gekregen!

4*


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7005 berichten
  • 9790 stemmen

Zeer onderhoudende, dik aangezette aktiefilm bomvol bloederige zwaardgevechten en bizarre personages. De production design en kleding ogen sporadisch wat vreemd en overtuigen niet altijd, maar daar tegenover staan een meeslepend verhaal en een hoog tempo. Het camerawerk is ook wat wisselvallig; lelijke shots met doorzichtige trucages worden afgewisseld met dynamische, soms zelfs virtuoze shots. Hoogtepunt is absoluut het ronddraaiende camerashot in de climax. Hoofdrolspeelster Aya Okamoto is bijzonder mooi en de film beschikt over een grote reeks interessante bad guys. Al met al een wat vreemde film, soms haast kinderlijk van toon, maar door het extreme geweld duidelijk niet bedoeld voor een jong publiek. Ik was er niet echt kapot van, maar ik heb me wel prima vermaakt, dus een ruime voldoende.


avatar van Jack Sparrow

Jack Sparrow

  • 472 berichten
  • 3271 stemmen

Ultra-gewelddadig dit maar o zo gaaf gefilmd. Tevens wordt er sterk geacteerd van met name Azumni zelf. Kill Bill deel 1 is hierbij light. Het verhaal zakt hier en daar wel wat in. Soundtrack maakt gelukkig veel goed.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Zeer matige bedoeling dit. Een goed verhaal had ik niet verwacht, maar dit is allemaal wel erg onzinnig, met een meester die tien jaar lang een plan voorbereid om een oorlog te voorkomen door middel van meer mensen te vermoorden dan waarschijnlijk in de oorlog omgekomen zouden zijn. En je zou ook zeggen dat die meester toch iets meer voorbereidingen treft in die tien jaar. Het kwam allemaal wat halfbakken over. En dan is er nog het probleem met het karakter van Azumi. Aanvankelijk vond ik het een juiste ontwikkeling dat Azumi de autoriteit van haar meester in twijfel begon te trekken, maar de film draait dit om en lijkt toch vooral te zeggen dat Azumi beter maar roekeloos kan moorden en onduidelijke orders opvolgen dan een vredig leven lijden. Nou weet ik dat ik niet zo diep na moet denken over films als dit, maar het komt nou eenmaal gemakkelijk naar boven. De film wordt wellicht pas echt eng als ik diep ga graven naar de betekenis van dit ding, maar dat bespaar ik mezelf.

Laat ik het verhaal laten voor wat het is, Azumi draait natuurlijk om actie en avontuur. Daar faalt de film net zo hard als in het verhaal. Toegegeven, er zitten wat aardige gechoreografeerde momenten in, maar over het algemeen lijkt het toch een adaptatie te zijn van een anime van het type waar ik een hekel aan heb (ja, ik weet het, dit is een manga-adaptatie en geen anime-adaptatie, maar de manier van bewegen en het camerawerk zien we toch veel terug in animes). Dus we krijgen absurde kledij, enorm dik aangezette personages die eerder flauw dan grappig zijn, compleet misplaatste dramamomenten die te idioot voor woorden zijn en een actrice die geen seconde overtuigd als actiepersonage. Het ergst van al is nog de lelijke CGI in de actiescènes. Het enige voordeel is dat het allemaal lekker wegkijkt, al is 128 minuten te lang. Een director's cut lijkt me moeilijk uit te zitten.
2*


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Al een jaar of zo op m'n pc staan en gisteren eindelijk maar eens besloten om deze te gaan kijken. Had ik denk ik beter niet niet kunnen, wat een saaie film is dit zeg die nog eens een kleine twee en een half uur lang is.

Sowieso het verhaal gaat echt werkelijk nergens over. Wat jongeren en Azumi (die ergens als kind is gevonden) worden opgeleid tot moordenaars die allerlei vijanden moeten uitschakelen om grote oorlogen te voorkomen...

De actie is ook niet echt iets om naar huis over te schrijven, het wordt niet echt flitsend in beeld gebracht en ziet er soms best wel amateuristisch uit en bij het eindgevecht zitten er echt overdreven veel 360-shots tussen.

Het helpt denk ik ook niet echt mee dat ik in slaap was gevallen tijdens één van de saaie dialogen.

1, 5 Sterren, meer kan ik niet geven.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5831 stemmen

Wel leuke film. De plot is natuurlijk flinterdun, maar echt niet dunner dan andere kung fu en/of zwaardvechtfilms. De plot zorgt in elk geval voor veel vaart. Vond het wel een aardig avonturenverhaal. De film is wat opmerkelijk, omdat (bijvoorbeeld) de actiescenes soms vrij stijlvol zijn (heel soms echt mooi), maar vaak ook rommelig en lelijk gemonteerd. Dat geldt ook wel voor de cinematografie. Veel meer dan dat heb ik er ook niet over te melden. Vermakelijk. Toch nog even zeggen dat ik maar 1 euro voor een verder prima dvd betaalde. Altijd leuk. 3,5 sterren gevalletje.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Eigenlijk een bijzonder matig filmpje, maar tegelijkertijd gigantisch vermakelijk. De soundtrack zou niet misstaan bij een jaren '80/'90 DTV actiefilmpje met die bombastische gitaren, terwijl de personages minstens even inhoudsloos zijn. De actie was bloederig, maar tegelijkertijd zo cartoonesque dat ik me toch echt begon af te vragen of deze film niet gebaseerd op een manga was. Nu dat het geval blijkt te zijn begrijp ik ook meteen een stuk meer van de manier waarop de actie geschoten is, de hoeveelheid bloed die vloeit en de matige karakterontwikkeling, in dat opzicht was deze film waarschijnlijk een stuk beter geweest in een animevariant.

Desalniettemin heb ik me uitzonderlijk vermaakt met het brede scala aan gave slechteriken (die bishonen gast als absolute hoogtepunt), de vreemde humor, de bloederige actie en het bij vlagen zeer behoorlijke regiewerk (alweer de 360 graden shot als voorbeeld). Ik had in eerste instantie alleen iets compleets anders verwacht, meer een samoerai-epic dan dit over the top actiefilmpje. Alsnog erg van genoten en benieuwd naar deel 2.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

In het verleden eens voorbij zien komen op MTV, toen vond ik het nog wel aardig, maar daar is nu niet veel van overgebleven. Het meeste kon ik me overigens nog wel herinneren, maar dat de film speelt in de nasleep van de slag bij Sekigahara is niet blijven hangen. Niet dat het er veel toe doet, maar dit soort achtergrondinformatie vind ik tegenwoordig wel interessant. Ook ben ik inmiddels gewend aan de samoerai-kapsels. Destijds was dit de eerste film die ik zag waarin samoerai voorkwamen, en stond ik heel erg raar te kijken naar die mannen die een gedeelte van hun hoofd kaalgeschoren hebben. Nu voelt dat als normaal aan. Zoals Bredero zei, het kan verkeren.

Verhaal is niet al te diepgaand en ook weinig verheffend. Er dient een nieuwe oorlog voorkomen te worden, en dat wordt vol overgave gedaan zonder dat de vraag wie nu goed is en wie nu slecht duidelijk beantwoord wordt.

Het gebrek aan diepgang is niet echt een probleem, mits de film voor de rest weet te vermaken. Helaas zit daar het grootste probleem, want de actie is niet echt om over naar huis te schrijven. Behoorlijk onoverzichtelijk, veel gezwaai met zwaarden, de impact zie je nauwelijks, maar een hoop mensen vielen neer. Deze kijkbeurt kan ik daar veel minder mee dan de vorige.

Verder een zestal vrij dramatische scènes waarbij de muziek dusdanig over the top wordt, dat het verzandt in melodrama. Visueel ook niet al te boeiend op het 360 graden shot na. Voor de rest is me weinig positiefs opgevallen.

Een aantal bekende acteurs. Altijd leuk om de vader uit Visitor Q te zien. Ook hier best wel een gruizige rol. Minder was de rol van Odagiri. Ik vond hem destijds al behoorlijk overacteren, die mening is niet bijgesteld bij deze kijkbeurt. Dit was overigens de eerste film met Odagiri die ik zag, en die heeft ervoor gezorgd dat mijn beeld van hem als acteur niet bepaald positief was. Later bijgesteld na het zien van enkele andere films van hem, maar dit was geen beste binnenkomer.

Japanse films zijn helaas niet altijd geweldig. Het grootste pluspunt van deze film is dat de actrice die Azumi speelt aardig is om naar te kijken, en dat vind ik een te mager pluspunt voor een film. 1,5*.


avatar van Rick199O

Rick199O

  • 2 berichten
  • 76 stemmen

Dit is een hele goede film, 1 van mijn persoonlijke favorieten

voor liefhebbers van dit genre zeker aan te raden

ik geef hem een 5,0


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3925 berichten
  • 2933 stemmen

Ter afwisseling even op de Aziatische toer met deze Azumi, iets dat nogal groot schijnt te zijn met een behoorlijke fanbase in Japan. Voor mij was het een gokje maar dat is al het Aziatische wel een beetje.

Het verhaal is duidelijk rond een soort van Sensei die een aantal discipelen heeft opgeleid voor een heilige oorlog tegen de leiders van het het land. Pareltje en tegelijk hoop in bange dagen is de jongedame Azumi en deze dame is niet voor een kleintje vervaard zoveel is wel duidelijk. Het duurt dan ook niet lang tot de strijd met een aantal leuke hinderlagen los barst met een hoop kleurrijke karakters tot gevolg.

Waar anderen aan de kritische kant zijn over de gevechten en de stijl vind ik die toch best oke. De gevechten zijn best aardig vooral het eindgevecht. Overduidelijk is de cinematografie in die delen gespeend op de Manga stijl en ik vind het niet verkeerd. Sterker, ik herken op zich de manga en stripstijl in bepaalde opnames en shots en vind het er best goed uitzien. Apart zijn ook de momenten waar slowmotion en versnelling van vechtende karakters door elkaar loopt. Ander pluspunt is natuurlijk Aya Ueto, daar nog maar een jaar of 18 maar overtuigend genoeg als sterke vrouw om meer te zijn dan eyecandy.

Ja, dit was wel leuk, niet super want het is mijn genre net niet helemaal,maar ik zie hier mee uit naar het tweede deel dan in het geval van Fast and Furious eerder deze middag.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Op papier is Azumi een typerende film die een regisseur als Ryûhei Kitamura perfect onder zijn handen kan nemen, maar toch valt dit zeker op het vlak van creativiteit en energie behoorlijk tegen. Niettemin is het concept leuk en slaat Aya Ueto een ideaal hoofdpersonage binnen een film als deze, al had ik haar persoonlijk wat minder sentiment meegegeven. Na enige tijd gaat de film wel erg lang door en slaan de bijkomende ideeën om nog wat minuten aan het geheel te plakken nergens meer op. De actiescenes zijn daarnaast voor Kitamura's doen wat zoutloos in beeld gebracht, maar gelukkig talrijk en naar het einde toe spectaculair. In zijn films gaan ze ook altijd lekker lang door en dat is voor enige tijd best boeiend, maar aan de andere kant doet het de potentie teniet die het eerste halfuur toonde. Daar worden namelijk de beste ideeën geïntroduceerd die na enige tijd niet meer kunnen worden doorgetrokken. Het opvolgende anderhalf uur bestaande uit een hoop geweld is weliswaar vermakelijk, maar na enige tijd vermoeiend en niet met dezelfde energie gebracht waar Kitamura om bekend staat.