• 15.823 nieuwsartikelen
  • 178.403 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.111 gebruikers
  • 9.378.143 stemmen
Avatar
 
banner banner

Avatar (2009)

Fantasy / Avontuur | 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
3,94 8.042 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana

IMDb beoordeling: 7,9 (1.481.971)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 17 december 2009

Plot Avatar

"Enter the world of Pandora."

Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Grace Augustine

Colonel Miles Quaritch

Parker zichzelfridge

Norm Spellman

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Gisteren dan eindelijk ook in 3-D kunnen zien, en het was echt een geweldige ervaring. Af en toe had ik wel een klein beetje moeite met de scherpte, maar dat wist ik op voorhand al wel. In 2-D was Avatar al indrukwekkend, maar in 3-D is de ervaring helemaal compleet. knap ook dat een film zonder al te veel verhaal zo overeind kan blijven staan. Mijn stem verhoogd naar de volle bak.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

AGE-411 schreef:

Mag daar een verschil tussen zitten?

ehm...een bioscoopscherm of een computerschermpje, zeg het maar, wat zijn de 10 verschillen...?


avatar van angel-eyes18

angel-eyes18

  • 259 berichten
  • 0 stemmen


avatar van swollenaer68

swollenaer68

  • 247 berichten
  • 777 stemmen

AGE-411 schreef:

(quote)

Mag daar een verschil tussen zitten?

De vraag stellen is hem beantwoorden. Waarom ga je niet de in de bioscoop kijken? Wereld van verschil. Ach..doe ook maar niet. Je zult nooit een liefhebber worden vrees ik.


avatar van TriplaR

TriplaR

  • 141 berichten
  • 170 stemmen

Vanmiddag in de bios gezien met een vriendin, en moet zeggen, hij viel me vies tegen.

De film is enorm groots en spectaculair door werkelijk verbluffende visuele effecten en een prachtige soundtrack, en deze pluspunten mogen er wezen, en zijn denk ik grotendeels de reden voor de positieve meningen. Wij keken echter ook naar het verhaal, en afgezien van het origineel bedachte switchen tussen avatar en mens, is het verhaal ergerlijk voorspelbaar (Wij begonnen te raden wat er ging gebeuren en het klopte steeds weer), en zit het vol clichés. We hadden het idee naar een Disney sprookje te kijken, dat in alles precies verloopt zoals het moet. (Bijvoorbeeld de personages: 1 main-good guy, zijn liefje waarvan je weet dat het z'n liefje wordt, een arrogant en jaloers prinsje van de Na'Vi, een boosaardige badguy, en ga zo maar door..)
De film duurt ook te lang, je zit de hele film te wachten tot het eindgevecht dat er sowieso zou komen, dat wist je al toen die je badguy zag. Toegegeven: Het eindgevecht heeft mij wel vermaakt, dat zag er prachtig uit!

Conclusie: De film is visueel prachtig, soundtrack geweldig, het verhaal flinterdun en voorspelbaar, en de film duurt te lang. Menig mens zal mij bekritiseren, maar deze film verdient niet de oscars waarvoor hij allemaal wel niet is genomineerd.

Toch vond ik het geen weggegooid geld, al was het maar door het aanzicht van de adembenemende wereld die Cameron gecreëerd heeft.

3*


avatar van angel-eyes18

angel-eyes18

  • 259 berichten
  • 0 stemmen

TriplaR schreef:

Menig mens zal mij bekritiseren, maar deze film verdient niet de oscars waarvoor hij allemaal wel niet is genomineerd.

Waarom?...nee hoor dit is jou smaak...ik vind hem toppie..


avatar van TriplaR

TriplaR

  • 141 berichten
  • 170 stemmen

angel-eyes18 schreef:

Waarom?...nee hoor dit is jou smaak...ik vind hem toppie..

Fijn eens iemand te treffen hier die niet meteen iemands mening onderuit tracht te halen

En ik geef hem ook geen 0*, en slecht is ie nou ook weer niet, alleen ik vind hem nogal omhoog gehyped


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

doodah schreef:

(quote)

Mag ik vragen hoelang je hieraan hebt geschreven?

Ik denk een uurtje ongeveer.. ik heb deze thread al vanaf het begin gevolgd, dus weten wat ik onder woorden wil brengen was niet al te moeilijk, moest alleen nog even de juiste woorden en soms de juiste vergelijking of metafoor vinden.

AGE-411 schreef:

(quote)

Mag daar een verschil tussen zitten?

Als het gaat over de vraag waar al dat geld in is gaan zitten, dan wel ja.

TriplaR schreef:

Vanmiddag in de bios gezien met een vriendin, en moet zeggen, hij viel me vies tegen.

Wij keken echter ook naar het verhaal, en afgezien van het origineel bedachte switchen tussen avatar en mens, is het verhaal ergerlijk voorspelbaar (Wij begonnen te raden wat er ging gebeuren en het klopte steeds weer), en zit het vol clichés.

Je moet er maar net zin in hebben, een spelletje raad de uitkomst bij een blockbuster voor de massa ipv kijken (en luisteren) naar het 3D-spektakel..

TriplaR schreef:

Menig mens zal mij bekritiseren, maar deze film verdient niet de oscars waarvoor hij allemaal wel niet is genomineerd.

Ik in ieder geval verder niet, ik heb me betoog gehouden, en ook jij mag je eigen mening erover hebben.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Van het weekend nog een keer geweest, zaal was nog steeds bijna uitverkocht. Blijft een heerlijke film dit, weer genoten van zowat iedere minuut.

Viel me wel op dat de kwaliteit van de 3D beelden in de reguliere bios minder was dan in de IMAX versie, vooral in de eerste helft is dit toch wel erg evident aanwezig. Ook in helderheid en intensiteit van de kleuren, scherpte van beelden is IMAX 3D superieur. Dan heb ik het nog niet eens over dat (te) kleine brilletje dat ik zaterdag kreeg...

Niet verwacht eigenlijk dat het verschil toch zo duidelijk zou zijn.


avatar van angel-eyes18

angel-eyes18

  • 259 berichten
  • 0 stemmen

Die jou mening onderuit proberen te halen zijn mensen die het nodig hebben om zich te identificeren (vereenzelviging) met een regisseur en of film.

1000 mensen 1000 meningen.


avatar van what is truth

what is truth

  • 468 berichten
  • 969 stemmen

@DonOswaldo pagina 226

zeer goede en lange recensie. Zo kijk ik ook naar films. 1 ondergeschikt minpunt kan nog steeds overall 5 punten opleveren.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Jawaddedadde schreef:

(quote)

ehm...een bioscoopscherm of een computerschermpje, zeg het maar, wat zijn de 10 verschillen...?

Ik bedoel dat een film even goed moet zijn op PC dan op groot scherm in een 3D-zaal.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

eddevries schreef:

Bijzonder indrukwekkende film (en niet alleen om de 3D effecten).

Om wat dan wel?

Het sterke verhaal, de dialogen en de acteerprestaties?


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

@AGE-411: het ging over waar al dat geld heen is gegaan bij Avatar, en ja dan mag er wel degelijk verschil zijn tussen een bioscoopscherm en een computerscherm, en dat is er dan ook.


avatar van FatMike

FatMike

  • 631 berichten
  • 1976 stemmen

De ellende begon al bij het binnenkomen van de filmzaal.
Ik moest een 3D-bril op. Ben geen brillenmens, ik krijg al koppijn van een zonnebril en word misselijk van een duikbril.
De enige bril die goed zit is wat mij betreft de wc-bril en achteraf
had ik daar liever 162 minuten op gezeten!
Ik vroeg één van de medewerkers of ie voor mij een paar 3D-lenzen
had, maar hij gaf me met een glimlach de bril en vertelde me dat
ie prima zou werken.

In alle eerlijkheid: de film trok me vanaf het begin al niet.
Collega's wilde er graag heen en het werd een half bedrijfsuitje en
toch was ik stiekem benieuwd naar de effecten. Hoe mooi is deze
dure film en hoeveel meer biedt 3D?

Ik was er persoonlijk al snel klaar mee en kon niet wachten tot
er eindelijk pauze was. Vanaf het moment dat die blauwe dingen in beeld kwamen en onze held Jake Sully er zelf eentje werd, werd ik er goed beroerd van. Het langdradige geneuzel
dat toen volgde was voor mij een ware hel!
Zuchtend en steunend verlangde ik naar verlossing: pauze!!!

Tijdens de pauze had ik weg willen gaan en het is niet omdat ik zo nodig moet stemmen dat ik bleef! Ik vind onvoldoendes sowieso een smet op mijn stemlijst en de hoeveelheid ellende die sommige
figuren hier hebben geeft aan dat ze of geen leven hebben en alles wat beweegt moeten zien of ze zijn opzettelijk bezig het boeltje op hun manier in de war te schoppen. Dat gemeld te hebben nu de reden dat ik bleef: een groepsuitje is samen uit, samen thuis.
En ik hou me daar aan, ondanks dat mijn geest en lichaam nog dik
een uur gekweld zouden gaan worden...wat een ellende!

De 2e helft volgde, met hier en daar door de aktie iets meer snelheid. Schreef ik aktie...? Ik bedoelde natuurlijk voorspelbare,
standaard, big-budget, voor het grootste gedeelte uit de computer getrokken, overgewaardeerd, als in herhalingsoefening, waar ik echt het miljard niet aan af zie aktie! En dan heb ik het nog niet eens gehad over de verstikkende, moralistische deken die gedurende de hele film over me heen lag! En die waardeloze soundtrack vol
Lion King-achtige wereldmuziek vol overgevoelig geschreeuw en gejammer! Dat een mens zich tijdens een film zo ziek kan voelen
was ik even vergeten. Was de laatste keer niet bij...hmmm....
Titanic?! Die was slecht, maar net iets minder slecht.
Maar Cameron bewijst dat ie steeds beter wordt in het maken van zooi en het is knap dat ie dat met een relatief klein budget kan!

Het was een verademing toen de lichten in de zaal weer aan gingen
en de ellende achter me was. En ik voelde me al beter door al die blije gezichten te zien van mensen die zo'n plezier hadden beleefd aan de film en ik heb vervolgens genoten van treurige gezichten, omdat de boodschap doordrong: de mensheid is verdorven.

Moralistisch? Cameron heeft hulp gekregen van hulp van Groen Links en de Partij voor de dieren! Ik noemde het eerder al een verstikkende deken, maar dat viel achteraf wel mee. Ik ben echt gaan nadenken over planten en dieren en heb bewust grindtegels besteld voor in de achtertuin! De bomen die al jaren in de weg stonden heb ik met veel geweld verwijderd en het gras gaat er ook uit! Ook heb ik de afgelopen avonden met 3 pannen tegelijk op het vuur flink wat hamburgers gebakken. Uiteraard heb ik de beesten,
tijdens het graaien in de koeling bij de plaatselijke supermarkt, bedankt voor hun opoffering. Een hoop mensen keken me daarbij nogal vreemd aan en heb ze de film Avatar meteen aangeraden.

Rest mij een halve ster te geven: bij deze!


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

DonOswaldo schreef:

@AGE-411: het ging over waar al dat geld heen is gegaan bij Avatar, en ja dan mag er wel degelijk verschil zijn tussen een bioscoopscherm en een computerscherm, en dat is er dan ook.

Voor mij moet een film even schitterend zijn als ik hem binnen een paar maanden bekijk op TV op een zelfgebrandde DVD dan toen ik hem weken geleden in de bioscoop zag.


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Als ge een film al met die ingesteldheid gaat gaan bekijken, kan ik best begrijpen dat ge er geen goed woord voor over hebt.

Ik (en de toch wel overgrote meerderheid) vond(en) dit wel een goeie film.

Smaken verschillen, maar zelfs de slechtste film (wat deze nu toch ook zeker niet is) verdient meer dan een halve ster.

Misschien dan toch beter geen stem uitbrengen?


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

helleke schreef:

maar zelfs de slechtste film (wat deze nu toch ook zeker niet is) verdient meer dan een halve ster.

Erg vreemd dat jij dan meerdere films een halve ster geeft.

Ik ben het trouwens helemaal niet met jouw stelling eens. Een 0,5* is soms nog teveel. Dat je hier niet gewoon 0* kan geven is dan ook één van de weinige minpunten van de site.


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Allee, zeg me eens welke film ik al ooit een halve ster heb gegeven?

Denk dat ge str*nt in uw ogen hebt, ofwel is het al serieus bedtijd voor u?


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Aussie Park Boyz?

Deuce Bigalow: European Gigolo?

Epic Movie?

John Tucker Must Die?


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

helleke schreef:

Allee, zeg me eens welke film ik al ooit een halve ster heb gegeven?

Denk dat ge str*nt in uw ogen hebt, ofwel is het al serieus bedtijd voor u?

Kijk eens naar je stemtabel zou ik zeggen!

Stemtabel 0,5*

Voor mij is het nog geen bedtijd, maar voor jou is het wel tijd om wakker te worden.


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Allee 4 films uit een hele hoop films waar ik al op gestemd heb, chapeau!

Ik wil maar zeggen, dat ge een film met een quotering van meer dan 4 sterren, toch maar moeilijk een halve ster kunt geven é, alsof er niets goed aan is, en het de slechtste film ooit is?


avatar van Big-T

Big-T

  • 556 berichten
  • 395 stemmen

@Fatmike,

Je wist toch dat je zo'n brilletje op moest he


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

helleke schreef:

Allee 4 films uit een hele hoop films waar ik al op gestemd heb, chapeau!

Ik wil maar zeggen, dat ge een film met een quotering van meer dan 4 sterren, toch maar moeilijk een halve ster kunt geven é, alsof er niets goed aan is, en het de slechtste film ooit is?

Is het de bedoeling dat je je stem aanpast aan wat de meerderheid ervan vindt? Dat lijkt me eerlijk gezegd onzin. Een individuele stem moet los kunnen staan van wat de rest van de stemmen zijn.

Als we het omdraaien, mag je een film die je briljant vindt, maar die met minder dan 1 sterren gemiddeld wordt beoordeeld, een 5 geven? Lijkt me een rare regel als dat niet zou mogen.


avatar van Film Fan

Film Fan

  • 940 berichten
  • 2187 stemmen

Eindelijk in de bios in 3D gezien. Veel over gehoord en gelezen. Special effecs en 3D is prima. Acteerwerk is redelijk tot goed verhaallijn matig. Ben benieuwd of er nog een deel twee of drie enz komt. Van deze film kunnen ze nog jaren melken..............


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7283 stemmen

FatMike schreef:

Rest mij een halve ster te geven: bij deze!

Nog wel even stemmen.


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

AGE-411 schreef:

(quote)

Voor mij moet een film even schitterend zijn als ik hem binnen een paar maanden bekijk op TV op een zelfgebrandde DVD dan toen ik hem weken geleden in de bioscoop zag.

Als dat voor jou moet, best, daar gaat het mij niet om. Ik vind wel dat als je een download gaat kijken (om nog niet eens erover te spreken of de download wel redelijke kwaliteit heeft) en je je dan afvraagt waar het geld aan op is gegaan, er wel degelijk verschil is tussen het op een bioscoopscherm en computerscherm kijken.


avatar van t-i-m

t-i-m

  • 165 berichten
  • 753 stemmen

wat een misbaksel! ik had al niet zulke hoge verwachtingen maar bah zo slecht had ik hem niet ingeschat. de film zat vol met clichés en slechte dialogen. daarnaast viel de animatie me ook vies tegen. de avatar's leken dan wel erg goed op de acteurs maar er zat zo verschrikkelijk weinig expressie in de gezichten dat ik op momenten het gevoel had dat ik naar een videogame aan het kijken was. daarnaast was er ook veel essentiële informatie weggelaten (volgens mij met het idee dat we het ons vast wel zouden kunnen indenken) en zat er weer daarvoor in de plaats veel onzinnige informatie. ook kon ik heel slecht tegen het gruwelijk lelijk en kitscherige lettertype van de ondertitels op het moment dat er in de ''Na'vi taal' werd gesproken. 3D effect was ok/goed, hetzelfde bij het acteerwerk (de mensen tenminste, door de slechte animatie kan ik het acteerwerk van de Na'vi's niet beoordelen). complimentjes voor de mooie plantjes, de Na'vi taal en de piepkleine details die de karakters van personages tenminste nog een beetje uitdiepte, maar nee van mij zou die de oscar niet krijgen.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

@FatMike

Heb je verhaal met een glimlach zitten lezen, heerlijk geschreven! Jouw ervaring van Avatar komt heel erg dicht in de buurt van hoe ik in de bioscoopzaal zat. Zo herkenbaar.


avatar van Film Fan

Film Fan

  • 940 berichten
  • 2187 stemmen

Ook van deze film heb ik weken geleden de download gezien maar die haalt het niet (cam) bij de 3D versie in de bios. Ben wel benieuwd hoe ze hem op DVD gaan zetten. Het lijkt me met zo'n kleurenbrilletje niet best en dan zou het dus 2D moeten zijn. Heeft iemand enig idee?