Genre: Drama
Speelduur: 101 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Darren Aronofsky
Met onder meer: Ellen Burstyn, Jared Leto en Jennifer Connelly
IMDb beoordeling:
8,3 (964.895)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 13 september 2001
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Requiem for a Dream
De weduwe Sara Goldfarb krijgt te horen dat ze uitgekozen is om in een spelshow mee te doen. Aangezien ze niet meer in haar favoriete jurk past, begint ze met dieetpillen, waar ze al snel aan verslaafd raakt. Ondertussen mislukken de pogingen van haar zoon Harry, z'n vriendin en een vriend om het te maken in de drugsscene. Langzamerhand glijden de hoofdpersonages verder en verder weg in een neerwaartse spiraal van drugsgebruik, misdaad en prostitutie.
Externe links
Acteurs en actrices
Sara Goldfarb
Harry Goldfarb
Marion Silver
Tyrone C. Love
Tappy Tibbons
Ada
Mrs. Pearlman
Mrs. Scarlini
Mrs. Ovadia
Reviews & comments
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Ja je krijjgt er een beetje een naar gevoel van bij deze film..........dat is de bedoeling denk ik ook 
maithekke
-
- 268 berichten
- 0 stemmen
Het lijkt wel alsof de meeste hier denken dat de "gedachte" achter deze film is het laten zien dat 'drugs slecht voor je zijn en levens verwoest', en er dus maar ver vandaan van kan blijven.
Naar mijn idee wil de maker ervan echter veel meer vertellen dan dat. Namelijk waarom er op deze wereld mensen zijn die middelen (ZOALS drugs) en andere afleiding door middel van (schadelijke) dingen nodig hebben (drugs zijn daar maar een klein onderdeel van) om niet op te geven in het leven. De reden spreekt voor zich: mensen hebben niks om handen (zoals de eenzame vrouw in haar flatje goed laat zien). Onbewust en misschien op een iets ander niveau / wat minder duidelijk zit de wereld vol met dit soort mensen. Kijk om je heen, overal zie je mensen die "voldoening" halen uit de meest kansloze dingen. Na een lange werkweek die we in het belang van de economie hebben gesteld (wat we eigenlijk allemaal niet willen maar onszelf maar aanpraten dat het oké is omdat we anders een "schande" voor de maatschappij zijn in de ogen van de buurman/kennis/vriend/familie terwijl eigenlijk iedereen zo denkt) komen we thuis en het eerste wat we doen is een bak chips pakken en voor de tv zitten om vervolgens naar de meest sneue programma's te kijken.
Meer dan een miljoen mensen kijkt bv Holland's got Talent, of ik hou van Holland, om maar even aan te tonen "waar we in hemelsnaam" mee bezig zijn op een wereld waar veel meer uit te halen valt. (maar waar we helaas gigantisch in worden belemmerd door allerlei verplichtingen en brainwashpraktijken die van ons niet-nadenkende mensen maakt als het neerkomt op "waarom is deze wereld zoals 'ie is" en "waarom doen en denken we zoals we doen en denken?").
Dit soort dingen zou geen enkel mens ook maar één seconde van zijn of haar tijd gunnen als ze een gelukkig leven zouden leiden (en dan bedoel ik écht gelukkig, niet het schijngeluk dat de meeste ervaren/zichzelf aanpraten maar keihard onderuit te halen valt wanneer je de mensen op de feiten drukt).
De gedachte van de filmmakers is, naar mijn mening, dan ook het laten zien in wat voor sneue maatschappij we ons bevinden en hoe we ons proberen staande te houden door dingen die er eigenlijk helemaal niet toe doen (of zouden moeten doen als we allemaal eens beter zouden nadenken en een heel andere wereld/systeem zouden creeeren) toch te doen. Dat we in deze film menigmaal met drugs en drugsgebruik worden geconfronteerd lijkt mij dan ook niet puur en alleen om mensen het drama van deze rommel te laten zien, maar meer om de achterliggende gedachte kracht bij te zetten (mensen die afleiding/'iets' nodig hebben in hun sneue bestaan dat ze als slaaf/zombie hebben en deze zoeken in dingen die we niet nodig zouden hebben als we allen onze ogen openen en iets gaan veranderen aan de leefwijze op deze aarde).
Ook toont de film prima aan dat mensen goed zijn in principes aan de kant te schuiven omwille van geld. Ik heb het idee dat sommige scenes uit de film indruk maken op mensen maar "slechts" worden gezien als' scene uit een film', terwijl deze eigenlijk een prima reflectie zijn van hoe mensen in het echt zijn (en nee, niet alleen de junks, ook en misschien wel juist mensen zoals je buurman / kennis / collega, en vooral, mensen waar je op zou moeten kunnen bouwen (iemand begrepen waarom die "arts" in de film die vrouw helemaal niet aankijkt wanneer ze in zijn praktijk is? (die haar die pillen verkoopt, niet de arts uit het ziekenhuis) maar je gruwelijk bedriegen).
Ik kan nog urenlang doorratelen over waar ik reflecties van de werkelijkheid in zie en waarom ik denk dat Aronovsky deze film dan ook meer als reflectiemateriaal bedoeld dan een anti-drugs film, maar laat ik dat maar niet doen, er zijn er zoveel en ze vergen flink wat uitleg om uberhaupt "gezien" te worden dat het wellicht een lastige puzzel word voor andere die de film niet zo zien als ik.
Ik vind de manier hoe je deze film uitlegt echt fantastisch
. Echt goed geschreven. Er zit inderdaad gewoon veel meer achter dan alleen het drugs gedeelte. Bij mij had het uitzichtloze leven van Sarah vooral mijn aandacht getrokken, maar had nog niet alles zo bekeken zoals hier staat.
InRainbows
-
- 9 berichten
- 0 stemmen
Ik vind de manier hoe je deze film uitlegt echt fantastisch
. Echt goed geschreven. Er zit inderdaad gewoon veel meer achter dan alleen het drugs gedeelte. Bij mij had het uitzichtloze leven van Sarah vooral mijn aandacht getrokken, maar had nog niet alles zo bekeken zoals hier staat.
Welke achterliggende zaken "zie" of zag jij dan? Ben benieuwd.
maithekke
-
- 268 berichten
- 0 stemmen
Welke achterliggende zaken "zie" of zag jij dan? Ben benieuwd.
Ik weet niet of ik echt spreek van achterliggende zaken aangezien het allemaal best obvious is. Maar het is voor mijn gevoel ook echt niet zo dat ze met deze film enkel probeerde te zeggen "Drugs is bad!"
Mijn aandacht werd vooral getrokken naar het personage Sarah Goldfarb. Ze vertegenwoordigt gewoon de angst die veel mensen hebben voor oud worden (dit wordt eigenlijk letterlijk beschreven in haar monoloog tegen Harry uiteraard). Ze is alleen, heeft geen doel meer en is voor niemand ook nog belangrijk. Ze kijkt heel veel naar een of andere duffe tv-show.
De reden waarom ze zo gelukkig is als ze een kans maakt om op tv te komen is omdat ze dan gezien wordt door mensen en omdat ze dan ergens naar toe kan leven en het voor haar gevoel ook echt nut heeft om dingen te doen zoals af te vallen, omdat ze dus eigenlijk niet echt een drijfveer heeft om echt iets te gaan doen.
Uiteindelijk wordt haar gevoel dat ze niet meer belangrijk is nog meer benadrukt als het dus heel slecht met haar gaat en ze eigenlijk ook niet echt gevraagd wordt op tv. Ook de manier hoe er met haar wordt omgegaan in die instelling laat blijken dat het niemand echt interesseert wat er met haar gebeurd, ze willen alleen maar van haar af. Waardoor ze haar ook een handtekening laten zetten voor elektroshock therapie, terwijl ze helemaal niet voor reden vatbaar is.
Gewoon alles om dat personage heen zet me dus aan het denken en wat er met haar gebeurd.
Geldt op andere manieren ook voor de andere personages, maar voor mij met name voor Sarah Goldfarb. Gewoon dat gevoel wat op me werd overgebracht, van iemand die zo wanhopig nog probeert belangrijk te zijn terwijl niemand daar in geïnteresseerd is, raakte me erg.
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
IJzersterk psychologisch drama dat prachtig gefilmd is en een erg depressieve nasmaak achterlaat. Het acteerwerk is zeer goed, met name van de langzaam gek-wordende moeder en ook de tieners spelen onderhoudend. Met name het camerawerk is erg subliem: Aronofsky maakt opmerkelijk veel gebruik van technieken zoals Snorricams, Milo-camera's, hip hop montage, split screen, jump cuts en ook veel scherpe dagdroom scenes. Ik kan begrijpen dat anderen dit soms irritant over vinden komen, maar de obsessieve en deprimerende karakteriseringen van de film komen hierdoor beter tot hun recht. Ook naar mijn mening een van de weinige dramas die dankzij het camerawerk en het realisme werkelijk naargeestig en eng wordt, maar Aronofsky deed dit ook al bij zijn meer recente psychologische thriller Black Swan. Nee, ik vind Requiem For A Dream geen meesterwerk zoals velen vinden maar een bizar en aparte film-experience is het zeker!
jordkaka
-
- 219 berichten
- 255 stemmen
Fall. Tja, waar moet ik beginnen. De soundtrack? Of het briljante montage- en camerawerk? Het is een zeer indrukwekkende, depressieve film waar alles mis kan gaan wat er mis kan gaan. Acteerwerk is zeer sterk. De film lijkt een anti-drugs film te zijn, maar dat is het naar mijn idee absoluut niet. Het laat zien dat mensen in deze trieste samenleving waar wij in leven door eenzaamheid, ellende, dingen als drugs nodig zijn. Zeer indrukwekkende, ellendige film die je niet moet kijken als je van feel-good movies houdt.
5/5
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Niets dan bewondering dat ik heb voor Darren Aronofsky. Wat een fantastische, eigenzinnige cineast is het toch! Inmiddels heb ik vier van zijn vijf films gezien, en het valt inmiddels wel op dat hij iedere keer weer een heel andere benadering kiest. Toch is het opvallend dat deze moeilijk toegankelijke film toch een groot publiek bereikt heeft en momenteel plaats 34 bekleedt in de top 250.
Ik moet toegeven dat Requiem wat traag op gang komt. Zeker de eerste tien minuten zijn gewoon aardig. Alles draait natuurlijk om de neerwaartse spiraal waarin de hoofdpersonen terecht komen. Moeder is depressief en in haar uitweg stort ze zich op dieetpillen en zoonlief met vriendin en kameraad gaan de drugshandel in. Requiem For A Dream is zo’n film die lastig te omschrijven is. The Fountain was dat ook. Het blijft een ervaring die je zelf moet ondergaan.
Aronofsky slaagt er op meesterlijke wijze in om de neerwaartse spiraal uit te beelden. Als een sneeuwbaleffect wordt de waanzin steeds duidelijker en heftiger. Het regie- en montagewerk is briljant. Het acteerwerk is erg sterk (en dat had ik van Marlon Wayans echt niet verwacht). Feit is wel dat Requiem For A Dream zo’n heftige en absurde rit vol obsessie, drugs en seks is die je echt zelf moet ervaren.
avdj
-
- 225 berichten
- 1304 stemmen
Zeer indrukwekkende film met stuk voor stuk geloofwaardige en goed vertolkte personages. De cinematografische stijl past perfect bij het sfeertje. Minpunt vind ik de wel héél erg trieste sfeer die Requiem for a Dream uitstraalt. Af en toe wat lichtvoetigheid had ervoor kunnen zorgen dat de film niet zo zwaar op je maag valt.
Het zal ongetwijfeld de bedoeling van de makers zijn geweest maar het weerhoudt mij van een écht hoge beoordeling en, belangrijker, de wil om deze film vaak te gaan herzien.
4*
StijnHendriks
-
- 16 berichten
- 57 stemmen
Mooie, indrukwekkende film. Vooral de details maken dit voor mij een topper.
De scene wanneer Sara in het ziekenhuis wordt opgenomen en die twee mannelijke verzorgers komen is zo indrukwekkend. Dat de ene het over zijn pokeravond heeft, terwijl ze Sara vastketenen aan het bed, dat is zo schrijnend. Dit laat zien dat alles, maar dan ook alles routine/normaal wordt, zolang je er maar lang genoeg mee te maken krijgt. Ook drugsgebruik in dit geval. Ook de foetus houding aan het eind van de film is heel kenmerkend voor de hulpeloosheid van de hoofdpersonen, die parallellen zijn duidelijk zichtbaar.
Al met al een zeer indrukwekkende film en het zal nog wel even aan me blijven klagen schat ik zo in.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Deze film heeft wel één van de meest sterke eindes die ik ooit in een film heb gezien. Daarom deze maar eens verhoogd.
Ton uut Gennep
-
- 26 berichten
- 35 stemmen
Een film die je een dag na het zien nog bezig houdt, ofwel de film heeft een diepe indruk achtergelaten. Een weerspiegeling van het leven van alle dag waar een deel van de bevolking mee te maken heeft. Het niet uitkomen van dromen, heil zoeken in drugs die je alleen maar verder doen afglijden....slik.
H1DD3
-
- 435 berichten
- 433 stemmen
De meeste vinden het blijkbaar goed acteerwerk van Ellen Burstyn, maar ik vond haar de hele film zwaar irritant. Dat ligt vooral aan het persoon dat ze speelt, te dom en naïef voor woorden, vond het uiteindelijk niet meer geloofwaardig. Verder is de film irritant gefilmd en langdradig. Als je een goede film over verslaving wilt zien, adviseer ik Trainspotting.
nakada
-
- 2203 berichten
- 1679 stemmen
Ik denk dat requim een veel breder beeld van verslavingen laat zien.
Sara doe je veel en veel te veel tekort als je haar dom en naïef noemt. Het lijkt misschien zo op je 18e, maar lang niet iedereen kan zijn of haar leven compleet in handen houden. Mensen dom en naïef noemen omdat ze in slechte situaties belanden en geen uitweg kunnen vinden, vind ik dan weer dom en naïef.
Lees voorgaande posts maar eens, misschien kun je dan je standpunt wat nuanceren.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
drugs will f*ck you up, lijkt de booschap van deze film te zijn..ik denk niet dat dit ook daadwerkelijk zo bekeken moet worden.
Aranofsky zet op een unieke, eigenzinnige en bovenal vrij briljante manier een film niet die mensen in hun ondergang beschrijft, deze mensen gebruiken drugs maar allemaal om andere redenen. de o zo bekende soundtrack die iedereen al kent voor dat je deze film nu voor het eerst zou zijn, de vreemde montage ,het zeer sterke acteerwerk en het laatste halfuur maken de film geweldig.
H1DD3
-
- 435 berichten
- 433 stemmen
@ Nakada
Mijn gegeven mening is genuanceerd genoeg om deze film slecht te vinden.
Beffrey28
-
- 476 berichten
- 1343 stemmen
De meeste vinden het blijkbaar goed acteerwerk van Ellen Burstyn, maar ik vond haar de hele film zwaar irritant. Dat ligt vooral aan het persoon dat ze speelt, te dom en naïef voor woorden, vond het uiteindelijk niet meer geloofwaardig. Verder is de film irritant gefilmd en langdradig. Als je een goede film over verslaving wilt zien, adviseer ik Trainspotting.
Trainspotting is totaal niet te vergelijken met deze film, en daarnaast staat deze ook wel een stuk hoger aangeschreven.
H1DD3
-
- 435 berichten
- 433 stemmen
Zie jij mij deze film met Trainspotting vergelijken? Nee. Het is inderdaad een film met een andere stijl, maar het onderwerp drugs komt ook veel aan de orde. En men hoeft een film niet automatisch beter te vinden als een film hoger genoteerd staat in de toplijst, of wilde je dit niet beweren?
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
na het lezen van de meningen/recensies hier was ik zeer benieuwt naar
deze film.
met de volste vertrouwen in de users hier op mm heb ik de film aangeschaft en nu
inmiddels gezien.
tjonge wat een schitterende film is dit zeg...wow.
alles maar dan ook alles is goed aan deze film.
briljant acteerwerk,goed verhaal,zeer indrukwekkend.
de soundtrack vond ik ook geweldig.
echt helemaal goed.
mede dankzij jullie heb ik eindelijk weer eens een parel gezien 
Basso23
-
- 5 berichten
- 44 stemmen
Decent... hoge verwachtingen niet waar gemaakt... zeker geen slechte film, maar een klassieker of iets wat me hierna nog dagen bij blijft... neee
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
chaotisch vond ik het vooral. Veel geluidjes, snel heen en weer gefilmd en veel foefjes. De fim zelf is qua verhaal mooi in beeld gebracht maar het riep bij mij geen emoties op. Heftig om te zien hoe het kan gaan maar in mijn optiek waren de makers te druk bezig met het mooi te maken, dit had veel meer in kunnen spelen op het gevoel maar dat deed het bij mij niet.
Seifer
-
- 805 berichten
- 356 stemmen
Een bizare en indrukwekkende film, met al die rare geluidjes en snel herhalende scènes. Eigenlijk is dit een zeer droevig verhaal, en als je niet n de juiste stemming bent dan kan dit nogal een zwaar depressieve film zijn. Persoonlijk vond ik Ellen Burstyn zeer irritant, na een tijdje wist ik het wel dat ze labiel was. Maar het was zij die goed liet zien hoe ver mensen kunnen gaan, om hun droom te verwezenlijken en voldoening te kunnen halen uit dingen die er niet toe doen. Marlon Wayans vond ik wel een verrassend acteren, ik ken hem alleen van flauwe komedies. Blijkbaar kan hij ook serieuze rollen spelen. De soundtrack vond ik ook geweldig, past eigenlijk wel bij deze film.
Deze film heeft eigenlijk maar één duidelijke boodschap, drugs maakt meer kapot dan je lief is. Alle vier de hoofdpersonen lijden daar onder. Er zitten sterke scènes in, die dat goed laten zien. Sara beland ondervoed in het ziekenhuis met een verslaving aan speed. Harry komt samen met Tyrone in de gevangenis terecht, waarbij Harry zelfs nog een arm verliest. En Marion is ten einde raad, en doet er alles aan om aan drugs te komen. Hierdoor beland zij uiteindelijk in een soort gangbang..
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Dat de film één duidelijke boodschap heeft is onzin. Er zitten nog genoeg boodschappen in, dat drugs je leven kapot maken is nogal duidelijk. De film gaat ook over televisie verslaving en hoe alles dat erop vertoond wordt nonsens is. Of bijvoorbeeld discriminatie en racisme. De film gaat ook een beetje over dromen en illusies, en relatie's. En hoezo, Ellen Burstyn labiel? Hoe bedoel je precies, Seifer?
Seifer
-
- 805 berichten
- 356 stemmen
Ik bedoel dan niet Ellen zelf, maar de rol die zij speelt. En ja er zitten nog andere boodschappen in, maar die komen wel minder sterk naar voren. De televisie verslaving, heeft ook deels te maken met het feit dat ze kijkt naar een programma over eten.
Guzziking
-
- 72 berichten
- 505 stemmen
Indringende film over het grote afglijden door gebruik van drugs cq (dieet)pillen..
Arneaux
-
- 93 berichten
- 1444 stemmen
Ik vond de film eigenlijk meer gaan over eenzaamheid en de de hopeloze zoektocht naar een zinvol doel.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ik bedoel dan niet Ellen zelf, maar de rol die zij speelt.
Komt goed uit, want dat bedoel ik ook. Zou niet weten waarom haar rol labiel zou zijn? Daarbij heb ik dat programma over eten gemist denk ik. Was het geen quiz/prijzen programma? 
Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Misschien zou in plaats van 'A Dream' het woord 'Expectations' gebruikt kunnen worden in de titel, want voor mij gaat de film meer over verwachtingen in het leven die niet uitkomen, soms ook onzinnige of onrealistische verwachtingen (moeder die persé kleinkinderen wil en wil dat haar zoon gaat trouwen of de wens van snel geld). Je kunt dat dromen noemen, maar voor mij doe je dan het begrip dromen te kort. Je kunt ook dromen zonder verwachtingen of doelstellingen.
Gerelateerd nieuws

De tien best beoordeelde films van de jarige Ellen Burstyn (91)

Dit snuiven, spuiten en roken acteurs tijdens de opnames van drugsscènes

Filmklassieker 'Requiem for a Dream' van Darren Aronofsky opnieuw uitgebracht

Deze topfilms vieren in 2020 hun twintigste verjaardag
Bekijk ook

American History X
Misdaad / Drama, 1998
2.795 reacties

Cidade de Deus
Misdaad / Drama, 2002
1.084 reacties

American Beauty
Drama, 1999
1.914 reacties

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.368 reacties

Léon
Misdaad / Drama, 1994
1.304 reacties

Jagten
Drama, 2012
714 reacties
Gerelateerde tags
corruptiedrugsmisbruikdrugsverslavingdrugsdealerjunkieheroïnehallucinatiespeeddietorderlyillusiondegradation unsociabilitykrankzinnigheidfondling rouwsurrealismechain gangmarihuanadrug gebruikdrug pusherpostmodern drug tradepsychiaterdruggedillegal prostitutiongay parentsubculturebitternesspsychotichatredindustrial musicforce feeding decadencemarijuana jointboyfriend girlfriend relationshipheroin addictprescription drug abuseeating disorderheroin addiction voyeurismebrunette sign languagesshocknarcoticshospitalizationloss of sanityincarceration gay fatherhomo themahomolesbiancautionary talemethamphetaminedrug addictmoral corruption psychological dramasplit screencult film
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








