Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 98 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mathieu Kassovitz
Met onder meer: Halle Berry, Penélope Cruz en Robert Downey Jr.
IMDb beoordeling:
5,8 (123.962)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 18 maart 2004
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Gothika
"Because someone is dead doesn't mean they're gone."
Een psychologe wordt wakker als patiënte in de kliniek voor criminelen, waar zij zelf werkt. Ze ontdekt dat ze beschuldigd wordt van de moord op haar echtgenoot, maar ze kan zich daar niets van herinneren. Terwijl ze radeloos haar geheugen tracht terug te krijgen, merkt ze dat een wraakzuchtige geest haar manipuleert.
Externe links
Acteurs en actrices
Miranda Grey
Pete Graham
Douglas Grey
Sheriff Ryan
Phil Parsons
Chloe Sava
Teddy Howard
Irene
Rachel Parsons
Turlington
Video's en trailers
Reviews & comments
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
de film is vooral op visueel vlak behoorlijk sterk en Kassovitz tovert een aantal spannende scenes uit zijn hoed,maar het geheel is te rommelig om te bekoren en je moet echt opletten niet in de plotholes te vallen.Trouwens...waarom loopt Berry op het einde een jaar later vrolijk op straat? die hoort toch gewoonweg in de bak of de psychiatrie te zitten....want punt blijft dat zij wel daadwerkelijk gehakt van haar man heeft gemaakt met die bijl...
code9
-
- 418 berichten
- 1856 stemmen
Voor een horrorfilm met een doorsnee en voorspelbaar verhaal is Gothika heel aardig gemaakt. Scenarioschrijvers en regisseurs kunnen niet eeuwig met iets origineels op de proppen komen, dus waarom dan niet de standaard effecten (knipperende lichten, gillende dames, plotselinge geluiden, onweer, etcetera...) proberen zo goed mogelijk uit te buiten. Dat gebeurt in Gothika en daarom is de film best te genieten.
Gothika bevat een paar aardige camerabewegingen waardoor geprobeerd wordt een enge sfeer te creëeren. Af en toe lukt dat wel een beetje. Wel moet je het met de geloofwaardigheid niet al te nauw nemen -bijvoorbeeld: waarom zou een bewaker haar helpen ontsnappen en zo zijn baan op het spel zetten, waarom kan Halle na haar ontsnapping op haar gemak de crimescene, haar eigen huis, onderzoeken zonder dat ze daar gezocht wordt- en is het ook jammer dat de plotverwikkelingen nogal voorspelbaar zijn. Ook had er wel iets meer 'gore' in gemogen, en dan denk ik met name aan de flashbacks als de geest van het meisje zorgt dat ze haar man vermoordt en aan de te snelle uitwerking van het martelkelder-gedeelte (het is natuurlijk belachelijk om te zien dat het vastgebonden, misbruikte meisje gewoon netjes haar slipje aan heeft - correct voor het tere Amerikaanse publiek, maar zó ongeloofwaardig).
Wat de acteerprestaties betreft; Het is goed dat Halle Berry snel zelf een psychiatrisch patiënt wordt want als psychiater overtuigt ze in ieder geval voor geen enkele seconde. De overige acteurs kunnen er voor een film van dit 'kaliber' redelijk mee door.
Ondanks de gaten, de voorspelbaarheden en ook de gemiste kansen om er wat beters van te maken is Gothika te verzorgd om als flop ten onder te gaan. Kritiek genoeg dus, maar toch heb ik me niet verveeld.
2,5*
Hanne
-
- 133 berichten
- 381 stemmen
Goeie film, ik hou wel van dit soort films. Ik dacht dat dit echt een film was met geesten en allerlei enge wezens maar dat viel allemaal mee.
4**
Ms. H.
-
- 65 berichten
- 0 stemmen
Mwah.. niet echt een leuke film, vind ik. Niet slecht ofzo, mensen kunnen er denk ik heel erg bij weg 'griezelen' (wat ik niet echt snel heb..).
Maar goed, het eind heb ik niet gezien, ik ben in slaap gevallen. Dus zo goed was hij niet, denk ik 
Maar misschien kwam het ok wel omdat het al half 5 's nachts was en ik en een vriendin al zo'n 5 films hadden gezien.. 
Nou, in ieder geval, ik vind Gothika niet meer waard dan 2.5*
exfrozen
-
- 43 berichten
- 529 stemmen
Zeker dat mensen schokken in de bioscoop toen de radio aan ging.
Of willen jullie zeggen van niet
?
Nassira
-
- 56 berichten
- 65 stemmen
Een van de eerste thrillers die ik echt leuk vond
Ik vond de film gewoon super en eng ! 4.5*
otherfool
-
- 18529 berichten
- 3403 stemmen
Amusant, soms spannend, maar uiteindelijk toch niet echt memorabel. De uitkomst van de film is wel aardig, maar er zijn betere films in het genre (daarentegen ook een pak mindere).
3* dan maar.
bazillion
-
- 253 berichten
- 1209 stemmen
Hmm, dit was zo'n film waarbij je een realistische en een supernatural oplossing kunt hebben. Wel vermakelijk, af en toe redelijk geschrokken. Verhaallijn was matigjes. Toch 2,5 *
Hi-Tek
-
- 666 berichten
- 0 stemmen
Ik had echt geen idee dat de regisseur Mathieu Kassovitz dezelfde als van La Haine was damn.
Dit is wel even iets anders en een stuk minder dan zijn andere films.
Gaat hij een beetje de commerciele kant op (?) nu ja toch een redelijke film die hier en daar voorspelbaar is.
Maarja heb ik toch vaker bij die horror/thriller films helaas.
Gewoon lekker vermakelijk Halle Berry acteert toch ook aardig en hier en daar een spannend moment.
3.0 sterren voor deze movie.
nikita_6
-
- 85 berichten
- 197 stemmen
Leuke film om te zien. Een redelijk originele ontknoping. Frustrerend om aan te zien, de smeerlapperij waar deze film om draait. Geen meesterwerk, maar best de moeite waard.
Lauraaa
-
- 8 berichten
- 4 stemmen
Hele vette film alleen wel beetje vaag soms! Heb hem laatst op dvd gekocht. Ik snap alleen niet of Halle Berry nou wel of niet haar man heeft vermoord...
Doom
-
- 8214 berichten
- 1540 stemmen
Afschuwelijke film van regisseur Mathieu Kassovitz. Gothika weet nergens spannend te worden. De clichés vliegen je om de oren en de (onnodige) te donkere locaties beginnen op een gegeven moment aardig te irriteren. De muziekkeuzes zijn soms beroerd en het simpele (voorspelbare) einde wordt erg slecht in beeld gebracht. Gothika ziet er ook nog eens, op een paar sterke scènes na, erg onorigineel en slap uit.
1.5*
Zoombot
-
- 9 berichten
- 6 stemmen
Wat een slappe film. Dat ligt vooral aan het scenario en de regisseur.
Hoe kan het dat Berry de geest op een stormachtige nacht zo helder kan zien en zelfs aanraken, en later niet meer? Waarom geeft de geest zo vage hint als: "Not alone", in plaats van gewoon de naam van de andere moordenaar? We leren de man van Berry trouwens ook nauwelijks kennen, voordat hij vermoord wordt. Hij is dus ook volstrekt niet interessant. Dat lijkt Berry ook te vinden in de film, want ze rouwt niet om hem en het is dan ook volstrekt onduidelijk waarom ze ooit met deze man getrouwd is. Enige reden die te bedenken is: Omdat hij haar baas is. Dat maakt haar weer een onsympathieke, berekenende hoofdpersoon. Uiteindelijk ook weer vaag, waarom ze ook andere slachtoffers gaat zien.
Vrij onlogische, maar toch voorspelbare film (slechte combinatie). De individuele acteerprestaties zijn best aardig, maar slecht geregisseerd, waardoor de balans ontbreekt. Robert Downey verandert compleet van karakter.
2*
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Deze film is best goed.
Was een beetje verbaasd dat Halle Berry ook dit genre aankan, en het is een verademing haar weer eens in goede doen te zien, na de 'Catwoman'-flop.
De film heeft me geboeid van begin tot eind, en heeft een verrassende afloop.
In dit genre zijn wel betere films, maar deze is best goed voor een avondje huiveren.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3237 stemmen
Goede film spannend tot het einde paar keer een paar goede schrik momenten en zeker niet slecht geacteerd.
4 sterren wel verdiend!
M.ike
-
- 325 berichten
- 107 stemmen
er was laatst zo`n reclame van alle films die op rtl 5 zouden komen ik zag gothica staan dus ging ik me er op verheugen dat hij kwam .. moet ik zaterdag van 20:30 tot
23:30 naar een feest .. 
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
er was laatst zo`n reclame van alle films die op rtl 5 zouden komen ik zag gothica staan dus ging ik me er op verheugen dat hij kwam .. moet ik zaterdag van 20:30 tot
23:30 naar een feest .. 
Je zou hem op kunnen nemen?! 
M.ike
-
- 325 berichten
- 107 stemmen
Mja , maar ik heb een dvd speler maar die kan niet opnemen. Ach huur hem wel gewoon een keer 
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Mja , maar ik heb een dvd speler maar die kan niet opnemen. Ach huur hem wel gewoon een keer 
Kan natuurlijk ook!
Sal
-
- 34 berichten
- 239 stemmen
vond deze film echt tegenvallen... ik kreeg hem aanbevolen door iemand dus ik dacht dat het wel een heel spannende film zou zijn maar dat bleek dus helemaal niet het geval.
Aan de andere kant is het wel een tijdje geleden dat ik hem gezien heb, maar dit is wel een van de dingen die ik onthouden heb
2,5*
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11924 berichten
- 5327 stemmen
Vanavond maar eens een keertje kijken als tussendoortje. Ben benieuwd!
AUDRIEKE
-
- 22 berichten
- 83 stemmen
ik heb 'm al gezien, maar ga m nog een keer kijken. vind 't wel een goede film. 
_48_MX_
-
- 53 berichten
- 0 stemmen
Ik vind dit een heel relaxte film...
Het duurde even voor ik het plot snapte, maar dat gebeurde bij mij pas rond het einde van de film...
4.0 voor een strakke film...
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11924 berichten
- 5327 stemmen
Aardige film om een keer gezien te hebben, maar niet meer dan dat. Wordt een beetje gek van die manie onder regisseurs om alles maar zo snel mogelijk te filmen met een loeiharde soundtrack: de film wordt er niet enger op, irritanter juist. Matig script trouwens ook. 2,5*
Yphygenia
-
- 89 berichten
- 86 stemmen
'k Vond de film wel spannend eigenlijk, ik begreep de slechte recensies niet die ik gelezen heb. Ik vond de film écht niet slecht. Ik vond 'm goed ge-acteerd, spannend verhaal, mooi gedaan. Ook niet echt rommelig te noemen denk ik, zo moeilijk is de film niet te begrijpen. Natuurlijk zijn er betere films te vinden in dit genre, maar toch niet slecht gedaan.
3,5
anne J
-
- 1525 berichten
- 976 stemmen
Gisteravond gezien.
Ik dacht: Nou, een leuk filmpje waarschijnlijk, spannend, hij kreeg 3 sterren van de gids.
Ik kon mijn aandacht er soms echt niet bijhouden,, af en toe was het zo saai.
Het was ook totaal niet spannend ofzo, bijvoorbeeld bij zo'n stuk dat ze 's nachts door de gang loopt, en alle lichten flikkeren om het "spannender" te maken,, dan kijkt ze door een kamerraampje (van die penelope cruz,) en je wéét gewoon dat er iemand dan voor de raampje komt, en ja hoor! daar is het gezicht... 
Nee, deze film hoef ik never, nooit meer te zien, haha 
2* (niet lager - door Halle Berry, ze is goed (maar wat jankte ze toch om de minuut in deze film, heel irritant - minpuntje is dat trouwens))
M.ike
-
- 325 berichten
- 107 stemmen
heb toch de helft overgehaald om deze te kijken heb de helft gezien want het feest stopte een half uur voor de afloop van de film .. maar wat ik heb gezien vond ik goed ik was blij dat ze weg reed in de auto van de bewaker
tot nu toe 3,5*
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11924 berichten
- 5327 stemmen
Toch maar verlaagd naar 2.0*. Net als Halloween II is Gothika het soort film waar ziekenhuizen opvallend stil zijn met bijna geen medisch personeel. Stomvervelend.
Het laatste nieuws

Netflix komt met 'Caught Stealing', maar Prime Video overtroeft met 'Roofman'

Videoland voegt de geprezen Zweedse film 'Så som i Himmelen' toe aan het aanbod

Tip voor fans van de 'Outlander'-spin-off: de fantasyhitserie 'A Discovery of Witches' op Netflix

'All The Money in The World' van Ridley Scott dinsdag te zien op televisie
Bekijk ook

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

Perfume: The Story of a Murderer
Misdaad / Drama, 2006
873 reacties

Stir of Echoes
Thriller / Horror, 1999
220 reacties

Red Dragon
Misdaad / Thriller, 2002
403 reacties

Disturbia
Thriller, 2007
943 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









