
Hook (1991)
Verenigde Staten
Fantasy / Avontuur
144 minuten
geregisseerd door Steven Spielberg
met Robin Williams, Dustin Hoffman en Julia Roberts
Peter Pan is opgegroeid tot een advocaat, en is getrouwd met de kleindochter van Wendy. Captain Hook kidnapt zijn kinderen, en zodoende moet Peter samen met Tinkerbell terug keren naar Never Land. Hij moet zich nu proberen te herinneren hoe het was om Peter Pan te zijn om zijn kinderen van Hook te redden.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=48iCNTicD3o
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (6,8 / 234471)trailer (YouTube)boek (BoekMeter)filmscore (MusicMeter)game (GamesMeter)iTunes: € 16,99 / huur € 3,99huur bij MovieMAX voor € 2,99koop bij Google Play voor € 10,99Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
Omdat de ultieme Peter Pan natuurlijk van Disney is. Daar kan zelfs geen RW tegenop. (En dan druk ik me mild uit)
Nou dit wordt veel leuker gebracht en veel mooier bewerkt dan Disney's Peter Pan, wil niet zeggen dat ik die niet goed vind maar deze is gewoon 10 keer beter op meerdere fronten:
-Acteurs (Robin Williams, Dustin Hoffman, Julia Roberts)
-De regie van Steven Spielberg is ook voortreffelijk!
-En uiteraard de Sets!!!!!
-En het verhaal is ook nog eens spannend en zeer goed.
Het was dan ook niet voor niets en hit.


En voor een film met het grote budget van Hook (70 miljoen dollar) viel het toch wat tegen.
Hij deed het heel behoorlijk. Maar de Dinsy versie deed het veel beter (afgezet tegen de tijd al helemaal..
En voor een film met het grote budget van Hook (70 miljoen dollar) viel het toch wat tegen.

Misschien is nu de tijd aangebroken dat je moet weten dat het Disney (en niet Dinsy) is


-Acteurs (Robin Williams, Dustin Hoffman, Julia Roberts)
-De regie van Steven Spielberg is ook voortreffelijk!
-En uiteraard de Sets!!!!!
Eh... ik vind de getekende acteurs toch echt leuker. En de regie ook. En de getekende sets maken ook meer indruk! Vond deze eigenlijk zelfs helemaal niet indrukwekkend....
-En het verhaal is ook nog eens spannend en zeer goed.
Het was dan ook niet voor niets en hit.


Eh... volgens mij vielen de opbrengsten tegen hoor.....
(Itt tot de Disney)

Te kinderlijk voor volwassenen en voor kinderen is het natuurlijk niet te volgen.
Kinderen wachten tot de Peter Pan gaat vliegen en de piraten gaat verslaan, maar dat duurt verrekt lang in deze film...
Ik zal dan wel een speciaal kind geweest zijn zeker?



Het oude verhaal van Peter Pan op zich vond ik altijd al knap. Kinderen die nooit volwassen willen worden en in hun eigen fantasiewereldje leven, waar elfjes alleen bestaan en waar je zelfs kan vliegen als je voldoende fantasie hebt, waar de grote mensen eerder de vijand zijn... Staat eigenlijk niet zo ver van de realiteit hé... Briljant gewoon, waar de film op een creatieve en doordachte manier op ingespeeld en verdergeknutseld heeft.
Zoals ik al zei een verassend verhaaltje en o zo mooi qua sfeer en opbouw. Je kan je zo goed inleven wanneer je de gezinssituatie bekijkt met de vader die een druk bestaan heeft met zijn werk en waarbij fantasie ver in zijn gedachten ligt. De bezorgdheid wanneer hij ontdekt dat zijn kinderen gekidnapt zijn. Dan de uiteindelijke belanding in Neverland en de weg naar het besef enz... Heerlijke gezellige familiefilm om op een knusse kerstavond met een kopje warme choco in weg te zinken.
Knappe details ook en mooie symboliek met o.a. het lidteken dat hij in de verste verte niet meer kon denken waar hij het vandaan had, die op een bepaald moment begon te jeuken. De plotse reflex wanneer hij een kokosnoot toegesmeten kreeg....Heerlijk gewoon. De dialogen, de personages en al de scenes waren van hoge klasse en er waren zelfs enkele briljante vondsten bij. Het tempo, de onderhoudenheid, de actiescenes en de confrontaties waren ook allemaal van topkwaliteit.
Geweldige Fantasy-avonturenfilm die zowel volwassene als kind niet zal onberoerd laten. Fenomenale en gezellige sfeer, mooie regie, goed geacteerd (Williams was weer geweldig, alsook Dustin Hoffman als overtuigende Hook!), mooie symboliek, sympathieke knipoogjes, mooie achterliggende filosofie, pittoreske decors en zeker niet te onderschatten statement. Deze film bulkt gewoon van de boeiende elementen en verveeld geen seconde, ook niet als volwassen kijker.
Zelfs al is hij in essentie een kinderfilm, dit mag men echt een vermakelijk, inhoudelijk en prachtig meesterwerk noemen, die een zalige stof tot nadenken nalaat... Ik kan hem niet genoeg ophemelen. Een dik verdiende 5!
Heerlijke film vol nostalgie. Grappig uitgangspunt (een volwassen Peter Pan) met een prima Robin Williams. De lost boys zijn erg grappig en aandoenlijk.
zeker geen slechte film.
3.5*

2*
3,5 sterren

Een geweldige film die in het rijtje van The Goonies thuishoort. Die sfeer, de muziek, de decors, het verhaal. Aan alles hangt een heerlijke kinderachtige, maar toch ook weer volwassen sfeer. Echt een topper voor jong en vooral ook oud!!!
4,5 ster!!!
de acteurs hebben ze goed uitgezocht.
met zijn tik voor tikkende dingen
