Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 121 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Stephen Hopkins
Met onder meer: Jeff Bridges, Tommy Lee Jones en Lloyd Bridges
IMDb beoordeling:
6,2 (36.444)
Gesproken taal: Engels en Iers
Releasedatum: 17 november 1994
On Demand:
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Blown Away
"5. 4. 3. 2. 1......Time's Up."
Jimmy Dove werkt voor de bomb squad in Boston, en is degene die altijd met de lastige klusjes opgezadeld wordt. Op een dag besluit hij met z'n werk te stoppen om een leraar te worden in z'n vak. Zijn opvolger wordt echter na een paar dagen al gedood door een bom, en Jimmy krijgt het vermoeden dat deze bom misschien het werk kan zijn van een voormalig vriend van hem. Hij begint de zaak te onderzoeken.
Externe links
Acteurs en actrices
James "Jimmy" Dove
Ryan Gaerity
Kate Dove
Max O'Bannon
Anthony Franklin
Lizzy
Capt. Fred Roarke
Rita
Cortez
Bama
Video's en trailers
Reviews & comments
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
I've come here to create a new country for you called chaos, and a new government called anarchy
Eigenlijk heb ik een gloeiende hekel aan examens. Het is altijd een enorme stressperiode maar langs de andere kant heb je echt wel veel vrije tijd. Ik zit weeral in mijn blok en als ontspanning na het leren zet ik tegenwoordig een film op. Blown Away was een titel die me alweer niets zei toen ik hem tegenkwam in de lijst op de decoder maar de informatie van Belgacom leerde me al snel dat het met Jeff & Lloyd Bridges was en dat was genoeg om hem op te zetten. Ik had totaal geen idee waarover de film ging (om de een of andere bizarre reden kreeg ik alleen 3 namen van acteurs te zien) dus nam ik een stap in het onbekende.
En soms draait dat slecht uit en soms draait het goed uit. Blown Away is zo'n film waar het goed bij uitdraait maar dat is voornamelijk dankzij de uitmuntende cast. Vroeger kende ik Jeff Bridges eigenlijk alleen maar van The Big Lebowski en op zich is dat een goede film maar ik begreep niet waar Bridges zijn faam vandaan haalde. Oké, hij speelde zijn rol erg vermakelijk maar daar stopte het voor mij dan ook. Althans, dat was het geval tot ik hem in meer films begon tegen te komen. Als piepjonge gast in het geniale The Last Picture Show en onvergetelijk in TRON. Langzaamaan begon hij zich op te werken als een acteur die ik graag zie spelen en dat hier doet hij dat gevoel nog verder eer aan. Alleen jammer van het verschijnen/verdwijnen van zijn Iers accent. Bridges speelt zijn rol met overtuiging maar slaat hier toch wel een beetje de bal mis. Dan kwam Lloyd Bridges authentieker over. Geweldig trouwens om vader en zoon samen te zien acteren. Lloyd Bridges zal voor mij altijd de gestoorde maar geniale Commander Cain uit de originele Battlestar Galactica maar hier is hij ook wel lekker op dreef. Dat geldt trouwens ook voor Tommy Lee Jones, een acteur waar ik normaal gezien bitter weinig van moet hebben maar hier komt hij echt heerlijk krankzinnig over. Alleen ook hier jammer van het ontzettend fake Ierse accent. Eigenlijk kent Blown Away een grote sterrencast want ook Forest Whitaker komt nog opdraven in een vrij leuke rol. Let trouwens ook op het kleine bijrolletje van Cuba Gooding Jr.
Blown Away is op sommige vlakken nogal voorspelbaar. Stoort dat? Nee, niet echt. Stephen Hopkins schotelt ons een ietwat standaard actiefilm voor maar toch is het allemaal ontzettend vermakelijk gebracht. Heel het plot rond het mysterieuze verleden van Jimmy en de relatie tussen hem en Ryan is boeiend en wordt op zich ook goed uitgewerkt. Het is alleen spijtig dat er hier en daar een paar kleine fouten zijn ingeslopen. Zo zijn vooral de acties van Kate, Jimmy's vrouw, soms echt wel te stom voor woorden. Vooral die scène op het strand waar ze haar dochter kwijt geraakt en haar dan terug vindt in gezelschap van een Ier maar dat haar frank niet valt dat dit wel eens de Ier zou kunnen zijn die haar man belaagd, komt nogal ontzettend lame over. Ook het feit dat de laatste bom van Ryan zo ontzettend lang duurt waardoor ze nog een lekker potje kunnen vechten was nu niet echt hoogstaand. Jammer eigenlijk want voor de rest zit de film boeiend ineen maar verscheidene minuten kijken naar water en knikkers en buisjes die allerlei andere zaken in beweging zetten was voor mij wat teveel van het goede. Gelukkig is er voor de rest nog genoeg te beleven in actieland want daar heeft Hopkins zeker wel weet van. De climax verloopt lekker en de ontploffingen doorheen de film zien er ook geloofwaardig uit. Normaal gezien ben ik ook geen fan van U2 maar de nummers pasten wel lekker in de sfeer van de film.
Erg vermakelijke maar ietwat standaard film. Het plot zit goed ineen maar het is vooral dankzij de uitmuntende cast dat dit naar een hoger niveau is getild. Geweldig om vader en zoon Bridges tezamen te zien, al blijft het jammer van de vele fake accenten doorheen de film. Ach, ik heb me in ieder geval goed geamuseerd.
Kleine 4*
StevenMighty
-
- 312 berichten
- 275 stemmen
Lekkere explosieve film 
Ik vond de ontmantelingen steeds spannend en origineel bedacht.
Al was de explosie waarbij zn collega om het leven komt nogal onrealistisch, ik ben geen expert maar volgens mij maak je geen bom onschadelijk door er vanop een afstandje op te schieten...
Verder heel goeie acteerprestaties van Jeff Bridges en Tommy Lee Jones die zich voor een Texaan best een aardig Iers accent had aangemeten voor de gelegenheid.
Mooie nummers van U2 tussendoor zorgden voor een goeie passende Ierse soundtrack.
Je krijgt geen spijt van Blown Away te zien.
4 sterren
Beertje45
-
- 817 berichten
- 524 stemmen
Aardige, maar niet hoogstaande thriller. Jeff Bridges wist me niet echt te overtuigen als de held van de film. Lloyd en dan vooral Tommy Lee Jones redden deze doordeweekse film.
xxERWINxx
-
- 1871 berichten
- 983 stemmen
Matige film vond ik zelf, gebeurd niet echt veel en weinig actie, einde is ook niet echt spannend.
ook wat langdradig
FunkStarr
-
- 1918 berichten
- 717 stemmen
Inderdaad een wat langdradige film die naar het einde toe wat meer actie heeft. Tommy Lee Jones zet een aardige schurk neer en Jeff Bridges doet z'n best maar komt niet echt lekker uit de verf als actieheld. Ook de onnodige familiescenes zijn overbodig en irritant. Toch nog wel een krappe voldoende.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een rumoerige actiewraakthriller met het nodige vuurwerk, over een ex-bommenmaker van de IRA die in de Verenigde Staten een nieuw leven probeerde op te bouwen en bommen ontmantelde. Ik vond vooral de personages geloofwaardig overkomen en bovendien kregen ze ook nog diepgang.
scorsese
-
- 13162 berichten
- 11074 stemmen
Matige film over een agent die bij de explosievenopruimingsdienst werkt en te maken krijgt met een maniakale bommenlegger. Een nogal slap verhaal dat bovendien niet bepaald even geloofwaardig gebracht wordt. De scenes met de bommen zijn nog wel vermakelijk en de explosie op het eind is spectaculair. Voor de rest had het best wat korter gemogen. Een nipte 2.5 sterren.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Ondanks de cast met 2 van mijn favoriete acteurs (Tommy Lee Jones en Forst Whitaker) vond ik het maar een matige film.
De spanning is ver te zoeken, en het is nergens boeiend.
Wel leuk is de samenwerking tussen vader Lloyd Bridges en zoon Jeff Bridges.
Maar het had allemaal wel beter gekund.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
hmm.. ik vond jeff bridges toch beter als luie stoner
Dat zal hij zijn hele levenblijven horen,,,,,dude
TheProwler020
-
- 119 berichten
- 505 stemmen
Niet slecht maar had wel 20 minuten korter mogen duren. Wel bijzonder dat Tommy Lee Jones hier de bad guy is terwijl hij bij the Fugutive en US Marshalls the cop is!
Lovelyboy
-
- 3907 berichten
- 2921 stemmen
Did I catch you at a bad time, Liam?
Dat deze oude favoriet van me geen topfilm meer is dat verbaasd me niet, maar dat de film zo'n laag gemiddelde heeft...? Anyway...inmiddels minstens tien keer gezien vermoed ik. Een jaar of vijftien terug toch echt een toppertje met name op het vlak van spanning, de vertelling met betrekking tot een aantal dialogen is nu toch wel erg matig te noemen, maar de spanning en opbouw is wat mij betreft nog altijd prima.
Spanning en de stress, hoewel het allemaal niet volgens EOD protocol zal gaan, wordt toch wel aardig opgebouwd in de MIT melding. Daar laat Bridges zien op bepaalde momenten toch erg goed te acteren of vervolgens in een soort overacting over te gaan. Jones daarentegen haalt zijn niveau en houdt die ook meer dan prima vast net als in zijn bad guy rol in Under Siege. Een mooi kat en muis spel tussen de twee en hun verleden wordt op zich prima gebracht in sommige flashbacks en al bekende info. Bepaalde dialogen die het plotje extra uitleg moeten geven of diepte moeten creëren zijn soms om te huilen. De biecht van Jimmy aan zijn vrouw is tenenkrommend slecht net als de scene in het bubbelbad. Het is het stukje script in combinatie met regie die matig uit de verf komt, maar daar moet de film het op dat moment niet meer van hebben. Spanning is het geen waar het opdraait in deze film. Wanneer moeder en dochter door huis struinen met alle gevaren van dien is een ronduit zenuwslopende scene. Zo wordt iedere aanslag, Manfred bijvoorbeeld ook, op prima wijze opgebouwd qua spanning, en die spanning is wat mij de film een warm hart doet toe dragen.
Blown Away mist het nodige, zoveel is zeker, maar als actiefilm met de nodige spanning komt de film nog altijd uitermate goed uit de verf met een meer dan prima strijd en clash tussen Jones en Bridges. Beide heren zijn prima op dreef, vooral Jones, en verder is de aanwezigheid van de oude Bridges vooral erg leuk. Whitaker doet ook meer dan prima mee. Dan is de soundtrack van Silvestri best wel goed te noemen en erg prettig aangevuld met onder andere U2.
Nee, een topper is Blown Away allang niet meer, maar bijzonder vermakelijk en spannend wel.
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Wat een slechte film. Jones ( onverstaanbaar Iers) blaast de muur van een gevangenis eruit en zit vervolgens in Boston., ging dus twee grenzen over...watttt??? ( en als hij nou op 4 hoog zat????)Een grappenmaker die bommen ontmantelt en de spanning ontlaadt met flauwe grappen.
En het is allemaal happy en vrolijk...ook tijdens het ontmantelen.
Het hele gegeven is al niet boeiend en als je er een slapstick van maakt houd je niks over.. Ja een gedrocht.
Bij een bommenlegger en het ontmantelen er van , de jacht op de dader, denk je toch aan een heel anders sfeer. ; dreiging, onheil , mysterie..
Halverwege de dvd de prullenbak in gezeild...was ie nog ergens goed voor.
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Deze film staat in mijn top5 allertijden.
Mooie spannende film met geweldige muziek.!
5 sterren
Dat zegt meer over jou dan over de film.
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Vrij vermakelijke nonsens met een heerlijk over de top climax. Enorm cheesy zoals dat hoort bij dit soort 80ies en een Tommy Lee Jones die erop los schmiert. Ja leuk om eens te zien, ook al beklijft het nergens en moet je dit vooral niet te serieus nemen.
3,0*
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Ja, wat zou ik daar nou mee bedoelen???
Het laatste nieuws

Bruce Springsteen-biopic 'Deliver Me From Nowhere' nu al te zien op Disney+

Spaanse film 'Nowhere' is één van de meest gestreamde niet-Engelstalige Netflix-films ooit

Ook deze vijf cultfilms kijk je vanaf nu gratis op PlexTV

Misdaadthriller 'The Bone Collector' morgen te zien op televisie
Bekijk ook

Bound by Honor
Misdaad / Drama, 1993
596 reacties

Advise & Consent
Drama, 1962
19 reacties

Mr. Deeds Goes to Town
Komedie / Romantiek, 1936
62 reacties

Arlington Road
Thriller / Mystery, 1999
403 reacties

Fallen
Thriller, 1998
333 reacties

Murder in the First
Drama / Thriller, 1995
48 reacties
Gerelateerde tags
terroristboston, massachusettsfireworksorkestanarchistconcertcomputerwraakflashbackbruiloftexplosiegeweldroulette wheel capsized shipbelfast, north irelandbomb plantingheadphones bomb attackaction heroblasthuman bomb
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








