Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 141 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / China / Japan
Geregisseerd door: Louis Leterrier
Met onder meer: Vin Diesel, Michelle Rodriguez en Jason Momoa
IMDb beoordeling:
5,7 (143.420)
Gesproken taal: Engels, Kroatisch, Hongaars, Deens, Portugees, Italiaans, Spaans en Indonesisch
Releasedatum: 18 mei 2023
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Fast X
"The end of the road begins."
Er heerst nog steeds een zekere dreiging vanuit Cypher, die haar grootse plan aan het opzetten is. Dominic Toretto en zijn naasten worden daarnaast bedreigd door Dante, maar met een verleden als dat van Dominic lijken zijn andere vijanden hem ook niet vergeten. Tevens doet de mysterieuze Tess haar intrede. Aan welke zijde zij staat is nog niet duidelijk.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,7 / 143420)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Fast X (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Dominic Toretto
Letty Ortiz
Roman Pearce
Tej Parker
Jakob Toretto
Ramsey
Mia Toretto
Han Lue
Dante Reyes
Little Nobody
Reviews & comments
Freakje554
-
- 114 berichten
- 218 stemmen
Knallende actie, grote cast, maar dit kan toch niet blijven duren
Vorige film vond ik zeer slecht, deze is beter voor mij.
2 reden waarom ik toch ben gegaan:
- Gratis ticket (uitgenodigd)
- Jason Momoa (1 van me favoriete acteurs)
Actie is zeer goed, maar enorm overdreven... Bijna niets wat er in die film gebeurd kan in het echt
Toch 3 sterren, voor toch wel een avondje vol actie & Jason Momoa
Moest dit de afsluiter geweest zijn misschien nog een 0,5 ster erbij, maar dit is dus niet het geval
Ps: Blijven zitten bij aftiteling 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Mag je deze Fast and Furious reeks eigenlijk nog wel leuk vinden na de behoorlijk zwakke vorige film? Voor mijn gevoel is de reeks sindsdien ''uit'' en kijkt men veel kritischer naar de hoeveel onzinnige stunts in deze reeks. Dat was echt een slappe film, maar ik heb net even de cijfers bekeken die ik de gehele reeks heb gegeven en buiten die film heeft alleen deel 2 bij mij onvoldoende gescoord. Alle andere delen vond ik leuk, op zijn minst heel vermakelijk. Goed zijn deze films zelden, maar ze zijn wel 100 procent entertainment.
Goed om te zien dat deze Fast X veel meer terug naar z'n roots gaat en vervelende zaken als dat vliegen in de ruimte lekker negeert. Nog steeds moet je een rijke fantasie hebben om te geloven dat wat je in beeld ziet ook echt zou kunnen, maar het is allang niet meer zo erg. Ik ben eerlijk, heb me heerlijk vermaakt met Fast X. Misschien had je 20 minuutjes uit het middenstuk kunnen snijden, maar damn wat een vette actie krijg je in beeld. Zeker dat eerste uur vond ik grandioos in Rome en Rio de Janeiro. En het toffe is, het draait weer gewoon grotendeels om de wagens waar deze reeks groot mee is geworden, zelfs een race komt er weer in voor.
Daarna volgt wel een wat minder tussendeel, maar ook dat kent voldoende aardige momenten. De grote finale in Portugal trekt ook weer alle registers open en is verre van realistisch, maar wel heel veel fun. Jammer dat dit wel overduidelijk mikt op twee delen (en zelfs drie, als ik de geruchten mag geloven) waardoor het einde heel erg open is. Voelde een beetje als een anti-climax, maar logisch is het wel. Visueel oogt alles ieder geval erg fraai, al vond ik de CGI bij brand en ontploffingen wat minder soms. Maar damn, ze weten wel hoe ze actie in beeld moeten brengen.
Waar ik wel weer om moest zuchten was dat family gedoe waar deze reeks vol mee zit. Zeker het begin is weer mierzoet en je bent als kijker blij als dit weer voorbij is. Ook Paul Walker krijgt weer zijn momentjes van respect, maar dit begint onderhand wel awkward te worden. De man is dood, laat hem eens met rust. De cast is overigens wel echt uit zijn voegen aan het groeien, want werkelijk bijna iedereen die iets met de reeks te maken heeft gehad zit er wel in. De grote ster van deze film is Jason Momoa, die een Joker-achtige psychopaat speelt die wraak wil nemen op Dom en zijn gang. Hij doet dit echt ontzettend goed, vol overtuiging en zichtbaar met plezier. Verder moeten we als kijker maar accepteren dat good guys plots bad guys worden en andersom. De keren dat men van kamp wisselt in deze reeks is niet meer bij te houden en slaat nergens op, maar ach. Blijf trouwens even zitten als de aftiteling begint, want dan merk je dat zelfs The Rock in de volgende film zijn comeback gaat maken, wat ik wel een verrassing vind aangezien hij mot met Vin Diesel had.
Op deze manier vind ik het niet erg dat we nog even aan deze reeks vast zitten, want dit was gewoon leuk. Niet goed, wel tof. Wel echt gemaakt voor bioscopen, denk dat dit thuis veel minder indruk zal maken.
3,5*
Jensvangoch
-
- 60 berichten
- 139 stemmen
Ready, set, go! Wat een film! Actie zit er vol in, ik ben in 4dx geweest en ik ben blij dat ik dat heb gedaan. Want man wat een film, opening geweldig, eerste 15 minuten met een glimlach op me gezicht gezeten. En het einde had ik wel verwacht.
4,5/5
martijnk
-
- 774 berichten
- 310 stemmen
Bij gebrek aan bioscoopfilms maar naar Fast X gegaan. Ik heb alleen de eerste gezien en normaal zou ik hier nooit naar toe gaan maarja er draait niks verder of je moet naar Super Mario Bros willen gaan.
Direct maar in IMAX 3D en kan al direct zeggen dat het 3D niks toevoegd. Wel jammer want je zit voor niks heel de film met een bril op je neus.
Maar verder toch aangenaam verrast. Het is geen diepgaande film en je vin Diesel kan nog steeds niet acteren maar de 2+ uur was zo voorbij. Heel veel aktie en dus zeer hoog popcorn gehalte. Enige.is dat de CGI naarmate de film duurde steeds slechter leek te worden.
En Jason Momoa stal de show met zijn humor, die heeft in zijn eentje de film gedragen.
Dus als je van humor en actie houdt en een avondje hersenloos vermaak wilt is deze film prima te doen.
Moviegooner
-
- 214 berichten
- 1093 stemmen
Nieuw jaar nieuwe Fast. Voordat je de deur uitgaat, vergeet zoals gewoonlijk niet je hersens achter te laten. Dat is meest belangrijke bij een film reeks als de Fast films.
Beter dan negen vanwege een betere bad-guy gespeeld door Jason Mamoha. Hij leek op John Travolta in Broken Arrow & Face Off. Gewoon lekker crazy, schijt aan alles, gewoon full bad-shit crazy. De actie was weer hilarisch zo over de top. Kan er niet genoeg van krijgen.
Laat deel twee maar snel komen 
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31152 berichten
- 5450 stemmen
De franchise zakte met het 9e deel weg. Het team is nu wel groot geworden, maar de charme is wel wat verdwenen. F9 werd een rommeltje, misschien al met het einde in gedachten. Fast X is daar het begin van en het is gelukkig wel wat gebeterd.
We krijgen een ode aan het verleden in scènes, locaties en figuren. Maar toch op een boeiende manier. Vooral de komst van de kleurrijke Jason Momoa als nieuwe vijand van de Toretto clan doet de film goed. De nadruk ligt dan ook op de ultieme strijd tussen Diesel en Momoa. De rest doet ook mee, maar daar is het vooral een partijtje schaken om te zien wie nu in welk team zit en mee kan/mag richting het einde van de franchise. Met de nodige voorspelbare zetten, maar ook wat verrassingen.
Beter dan z'n voorganger gelukkig en zin in de volgende film. Met iets meer aandacht aan het script, kan dat wel een zeer leuke blockbuster worden.
NB2000
-
- 55 berichten
- 24 stemmen
Ik ben misschien bevooroordeeld, omdat ik echt groot fan van deze Franchise ben, maar dit was weer een echte, ouderwets goeie F&F film…na F9 werd ik een beetje bang dat de franchise een heel matig einde zou krijgen, maar deze film heeft de boel weer rechtgetrokken
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Wederom een over de top mumbo jumbo waarbij je, als je er met een kritisch oog naar kijkt, echt doodgegooid wordt met de grootst mogelijke onzin. Het begin is ook weer zo typisch mierzoet en vol met family gelul, zo zoet dat je haast verwacht (hoopt) dat iemand het loodje legt. Helaas neemt de film hier niet echt een risico mee.
Eenmaal op gang wordt de ene na de andere grote actie setpiece op je afgevuurd. Actie waarbij je je echt afvraagt hoe ze het nu weer bedenken. Dit kan ik wel waarderen, want het is echt next level over de top zonder dat ze dit keer de ruimte in vliegen. Al moet ik zeggen dat het Rome gedeelte (net als de actie setpieces in John Wick 4) met ruim 20 minuten weer veeeeeeeel te lang duurt. Ik check dan uit en ga met andere dingen bezig in mijn hoofd. Gelukkig zit er in de rest van de film een hoog tempo waardoor je niet al te lang bij alle onzin hoeft na te denken.
Jammer dat ze wel telkens zo'n trucje doen met mensen die ergens 6 delen eerder dood zijn gegaan en opeens weer komen opdagen. Erg vermoeiend en ik zit ook niet zo erg in de franchise dat ik weet wie wie nou ook alweer precies is. Dit vind ik zo'n typisch ding dat ze soms van gekkigheid niet meer weten wat ze moeten bedenken. Het haalt ook de kracht van emotionele momenten weg.
Dan als laatst wil ik Jason Mamoa benoemen. Hij heeft overduidelijk lol in zijn rol en ik heb daar erg van genoten. Echt zo'n geniale gek waarbij vooral dat gesprek in de tuin met die twee dooien vol plakband echt heerlijk is. . Vond wel dat er teveel op toevalligheden geanticipeerd wordt door hem als bad guy. Dat is dus zoiets typisch in deze reeks waar je niet teveel over moet nadenken.
Verder een cliffhanger naar het volgende deel, maar we weten natuurlijk allemaal dat iedereen nog leeft.
Vermakelijke onzin.
MindlessAssassin
-
- 496 berichten
- 256 stemmen
Fast X, is op veel fronten beter dan zijn ontzettend slechte voorganger. Misschien wel op alle fronten.
Want na 10 delen, heeft de Fast reeks dan eindelijk een bad Guy, die indruk maakt. Ja, Luke Evans en Jason Statham, deden dat op hun manier ook wel. Maar Jason Momoa steelt hier vooral de show. Het is overduidelijk te zien, dat hij er veel zin in had. De dynamiek van John Cena met het jochie was ook een sterk aspect van dit deel.
Al met al, ga ik niet de moeite nemen om hier nog meer aan toe te voegen. Je kent het verder allemaal wel.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4519 stemmen
In 2011 zat ik in Australië met een vriend en gingen we met Pasen naar Fast Five. Een deel net na de soort van reboot van deel 4 die de reeks een nieuwe richting gaf, maar deel 5 zette echt de toon met over the top actie. En deze film draaide daar al bijna twee weken voordat de film in Nederland uitkwam. Mijn stem was daarmee de eerste en was 0,5*. Ik vond die film echt vreselijk. Ik zou denk ik bij een herziening milder zijn en mijn smaak is wel veranderd in 12 jaar, maar echt geweldig zijn de films nooit op het zeer amusante deel 7 na. Niettemin, vaste prik om met die vriend elk nieuwe deel weer te bekijken. Onder het mom: zo slecht dat het soms leuk wordt.
Enfin, deel 10 dus nu dat begint met een forse verwijzing naar deel 5. Om toch dat cirkeltje alvast rond te maken. Verder krijgen we redelijk wat we kunnen verwachten na 5 films. De actie is vaak ver over the top en daardoor ook niet echt leuk want verre van realistisch en daarmee ook niet spannend of boeiend. En helaas soms in graflelijke cgi die echt afbreuk doet. Maar goed, het tempo is best oké, de cast is prima op dreef en sommige actie is nog wel geinig. En zeker Statham brengt echt leven in de brouwerij; mede daardoor was deel 7 ook zo goed. John Cena is opvallend grappig en Aquaman heeft overduidelijk plezier in zijn rol maar ik vond hem echt nergens leuk. Veel te gemaakt. 2,5* en uiteraard op naar het volgende deel.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
"The real question is, how did we let this go on so long?"
Met lichte tegenzin toch maar meegepakt en ik moet zeggen dat het mij allemaal nog best is meegevallen.
Dit vervolg is een throwback naar 'Fast Five'. Daar zag je hoe drugsbaas Hernan Reyes het loodje legde, maar het blijkt dat hij nog een zoon heeft in de vorm van de flamboyante Dante. Uiteraard zint hij op wraak en moet de hele familie wederom op haar hoede zijn. En zo kan het hele riedeltje opnieuw beginnen.
Jason Momoa die als kleurrijke bad guy zijn eigen vertolking van The Joker neerzet, is ongetwijfeld het beste van de gehele film. Het is duidelijk te zien dat hij enorm veel plezier heeft gehad in zijn rol. Ik heb dan ook goed kunnen lachen om zijn gekke fratsen, ondanks dat zijn personage steeds op de juiste plaats is te vinden. Het deed mij - in positieve zin - de rest van de cast vergeten; het geneuzel van Vin Diesel wordt op een gegeven moment erg vervelend.
De actie mag er zeker zijn. Gelukkig wordt er ditmaal geen uitstapje naar de ruimte gemaakt, want dat was echt een gevalletje van jumping the shark. Er worden een aantal leuke locaties aangedaan, met name in Rome en Portugal gaat het lekker los. Het is alleen jammer dat er weer de nodige fake outs zijn. Daarbij wisselen sommige karakters te gemakkelijk van kamp.
Al met al is 'Fast X' een enorme meevaller geworden, hoewel dat voor het grootste gedeelte is toe te schrijven aan het conto van Momoa. Tijdens de eindcredits wordt er trouwens nog een interessante scène getoond.
Kleine 3,0 sterren.
BS
-
- 853 berichten
- 673 stemmen
De trailer van deel X zit weer bomvol ongelooflijke actie en spectakel. Oh en een nieuwe bad guy en daarna nog meer ongelofelijke actie en spectakel.
Dat is ook waar deze film-serie al een aantal films vol op inzet en voor een actie-spectakel werkt het ook best goed. Ja, een verhaal zou ook leuk zijn .. maar daar hebben we geen tijd voor. Er moeten dingen opgeblazen worden

Anyway .. ze weten wel hoe ze een film van 2,5 uur (gokje) samen kunnen persen in 3,5 minuut. Heeft er iemand nog popcorn over?
4 maanden, bijna 2,5 uur en een berg popcorn verder
Was nog geen slechte voorspelling van mij ( al zeg ik het zelf ) Tijd voor een korte beoordeling:
Als het wielen heeft, of anderszeids rond is, dan kunnen de mannen en vrouwen van de Fast-serie er dingen mee die tegen God, het fatsoen en de zwaartekracht ingaan.
De serie loopt al zolang dat weer teruggrijpen naar eerder en een soort super-badguy maken die in andere films al zat .. alleen heb je hem toen toevallig net niet gezien. Maar hij was er wel .. echt waar !
Toegegeven, wat Jason Momoa ook doet, het is eigenlijk altijd wel goed. "exentrieke" slechterik met boosheids-probleem? Geen probleem, al had ik zelf wel wat meer boosheid willen zien.
De fast-familie is er weer allemaal en voor wie er niet meer is wordt netjes gedacht en even kort stilgestaan. Het draait toch allemaal om familie en dat is een goede boodschap.
Het draait echt ook om spectakel.
Terugkijken naar de trailer (en wat ik er in februari van vond) stelt het zeker niet teleur. Een lange actie-scene (actie-hoofdstuk?) met de "metalen bal" ziet alles van geloof tot ongeloofwaardig. Ook van goed stuntwerk naar slechte CGI.
Oh en ontploffingen, en dood en verderf, en dingen gaan kapot enzo. Heel veel ! Oftewel hersenen even uit en lekker kijken. Niet kritisch gaan doen, daar is dit niet voor gemaakt.
Verderop in de film een ouderwetse achtervolging en een nieuwerwetse achtervolding. Allemaal spannend, allemaal entertaining en overal ontploffingen, dood, verderf en dingen die kapot gaan.
En familie. Want dat is de kracht van de fast-groep. Niet vergeten

Al met al weet je dat je gaat voor niet veel verhaal, en veel entertaining met een ongelooflijk randje. Je krijgt weer genoeg auto's, ontploffingen, gevechten, mooie locaties en nostalgie. Denk je dat alles gedaan is .. komt er een deel 2 uit. Ja .. ik snap wel dat je geen fast 13 wil maken (is gewoon een raar getal) maar om dan zomaar met 10 deel 2 te beginnen is ook een beetje flauw.
Er gaat dus meer komen en ik ga dat ook zien.
En fast 11 ook en 12.
Want ze zijn leuk, en entertaining, en er is actie .. met auto's en onploffingen enzo

3*
Neder0001
-
- 723 berichten
- 1795 stemmen
Man man man. Je krijgt als kijker wederom dezelfde pulp voorgeschoteld als de voorgaande 3 of 4 delen. Het wordt nergens interessant of spannend, want dat niemand van de main cast dood kan gaan weten we nu na 9 delen wel. Gelukkig voldoen ze wel aan de Woke norm, want de zoon van Dominic en Elena, beide hartstikke blank, is opeens zwart (hij was notabene blank als baby). Ongelooflijk. Blij dat ik deze gepindakaasd heb. Het is hoogtijd dat ze ermee stoppen.
mrklm
-
- 11437 berichten
- 9929 stemmen
Dom Toretto [Vin Diesel] is dolgelukkig met zijn zoon Little Brian [Leo Abelo Perry] en de rest van zijn ‘familie’. Dante [Jason Momoa] is degene die wraak op Dom wil nemen en dat doet op allerlei omslachtige manieren. Schaamteloze reclame voor benzineslurpende en op allerlei andere manieren vervuilende vierwielers, knokpartijen en slechte grappen is de slechtste uit de hele serie. Momoa maakt zichzelf volstrekt belachelijk, terwijl Diesel volstrekt expressieloos met oneliners strooit die uit eerdere films uit de franchise zijn gejat. De bomaanslag in Rome is volkomen belachelijk en het budget is duidelijk opgegaan aan de vele nodeloze cameo’s: de special effects zijn (naar huidige maatstaven) van een erbarmelijk niveau. Helaas is er nog een vervolg gepland voor 2025.
james_cameron
-
- 7006 berichten
- 9791 stemmen
De reeks is langzaam maar zeker richting over de top James Bond-achtig spektakel verschoven, maar dan wel de Bond-films van de jaren '80. Alleen Roger Moore ontbreekt. Onderhoudend blijft het gelukkig wel, ook ditmaal, met heel wat lekker in beeld gebracht spektakel. Regisseur Louis Leterrier doet zijn best om alle plotlijnen en personages (en dat zijn er inmiddels nogal wat) in balans te houden, maar hij kan niet voorkomen dat het sporadisch allemaal een beetje mal en plichtmatig aanvoelt. Met Jason Momoa heeft de film daarnaast een nogal vergezochte en geforceerde schurk te pakken, die hier duidelijk gaat voor een soort Joker-achtige rol. Het werkt niet bepaald naar behoren. Wel leuk overigens dat Charlize Theron ditmaal eindelijk iets te doen heeft.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
"Pass it down. Each generation better than the last.”
Het tiende deel alweer, tja wat mag je eigenlijk nog van verwachten? Deze enorme clichébom weet ook hier weer echt te irriteren, en je wordt als kijker aardig op de proef gesteld wat je nou wel en niet moet happen van deze film. Het lijkt echter wel of ze het maar niet leren, ook hier is dat hele familie gezeik weer prioriteit, en dat verpest het verhaal van deze film (als hij überhaupt nog een verhaal heeft) waanzinnig. Toch is de film niet zo erg als ik had verwacht, en al helemaal niet als het vorige negende deel (die ik ook met anderhalve ster heb beoordeeld). Toch weten ze in deze film wat leuke inbreng toe te voegen, wat er eigenlijk voor zorgde dat deze film nog prima te zien was.
En wat kan je verwachten hé, het is allemaal typisch en met vlagen gewoon saai te noemen. Ik vond persoonlijk dat Diesel niet lekker in zijn rol zit, zijn acteerwerk is wel echt ondermaats en zijn charismatische kracht van vroeger is er langzamerhand wel af. Eigenlijk had ik dit gevoel wel bij elk personage, ook zo cliché dat je Walker weer eens in de film zag. Ze blijven te lang hangen in het verleden, en vernieuwen maar weinig aan deze film. In mijn ogen was eigenlijk alleen Momoa de enige in deze film die de film nog een beetje levend hield, Statham hebben we maar een paar minuten gezien en de rest was nou ook niet bijzonder. Vooral veel knappe vrouwen, waar ik opzich niet heel erg op zat te wachten.
Ja en wat moet je er eigenlijk nog meer van zeggen? De CGI zag er echt waanzinnig slecht uit, eigenlijk overal en constant wel. Met die onnozele auto stunts en eigenlijk bij elke actiescène zag je wel de matigheid van de CGi eruit springen, best triest eigenlijk. Eigenlijk vond ik de film in zijn geheel niet heel lastig om uit te kijken maar, ik merkte wel dat veel mij ook niet genoeg wist te boeien. De enige scene die me echt bij is gebleven is het moment dat Momoa twee van zijn overgenomen hulpjes in stoelen heeft gezet, althans hun levenloze lichaam. Vervolgens het team van Diesel bankrupt maakt, en dan zit te kloten met deze lijken. Gruwelijke scene wel maar heb er toch smakelijk om moeten lachen.
Wat wil je er eigenlijk van verwachten is dan meer een volgende vraag, ik denk niet dat je veel mag verwachten van films als dit, het was ook gewoon weer zo doorsnee als het maar kon. Niet bijzonder, niet leuk. Vooral erg irritant en vermoeiend, twee en een half uur is dan wel erg lang.
filmkul
-
- 2480 berichten
- 2252 stemmen
Net als zijn 2 voorgangers weer een behoorlijke tegenvaller. Het verhaal hangt als los zand aan elkaar. De uitwerking kan er net mee door. De opbouw is nog redelijk en het tempo ligt hoog. De actiescenes volgen elkaar in een rap tempo op. Helaas is dankzij allerlei gadgets en toevalligheden van alles mogelijk wat de film behoorlijk lachwekkend maakt. Het open einde is echt triest en belooft weinig goeds voor het vervolg. Het acteerwerk is verder in orde met wel een wat irritante Momoa. Visueel kan het er redelijk mee door. 2.5/3.0
teigertje
-
- 2953 berichten
- 2078 stemmen
Een zeer spectaculaire film.
Waar de bombastische aktie je om de oren vliegt.
Echter soms kan de aktie overload iets teveel,van het goede zijn.
Dat is hier het geval, tenzij dat natuurlijk is waar je op hoopt,dan is dit deel een feest.
Knap gemaakte aktie film.
En visueel sterk.
Maar orgineel is het niet echt meer.
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
De vorige film in deze reeks was verschrikkelijk. Deze film heb ik toch maar gekeken, omdat ik tot nu toe de gehele reeks heb gezien. Dit is echter niet veel beter dan zijn voorganger. Overdreven en stompzinnige actie, die werkelijk niets realistisch meer in zich heeft. Stunts en races die je ondertussen al vaker hebt gezien. Het ziet er ook niet allemaal al te overtuigend uit. Nu is dit niet een film die je gaat kijken om sterk acteerwerk te zien, maar het is hier wel opvallend zwak. In negatief opzicht valt de vreselijk irritante rol van Momoa op, met erg veel overacting. De film heeft toch nog wel enkele scènes die op zich de moeite waard zijn, maar de film duurt echt veel te lang en is over de gehele linie erg zwak. Dat familiegeneuzel slaat ook nergens op. Zou er iemand zijn die dat serieus kan nemen? Tot slot is het open einde ook geen pluspunt. Hopelijk gaat er met deel 11 een eind aan deze reeks komen, want daarvoor is het de hoogste tijd…
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Matige film waarin de familie te maken krijgt met de zoon van een vorige vijand. Het tiende deel alweer en je weet inmiddels dat je niet enige vorm van logica hoeft te verwachten of ook maar een redelijk plot. Jason Momoa is wat irritant als de dik aangezette bad guy. De actie-scenes zijn waar het om draait, en daarvan zijn er zeker wel een paar goeie. Daarom nog net 3.0 sterren.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Fast X weet met veel mooie actiebeelden en een setting waar je u tegen zegt zeker te imponeren. Momoa weet met zijn inbreng nieuw leven in de brouwerij te brengen en zet zijn rol met verve neer. Verhaaltechnisch staat het ver af van waar het in den oorsprong mee begon. In die zin leunt het op een franchise die eigenlijk verhaaltechnisch al is afgeschreven. Wat je dan krijgt voorgeschoteld is een rommelig geheel, waarbij men duidelijk laat zien dat de inspiratie is uitgemolken.
Alathir
-
- 2130 berichten
- 1636 stemmen
Wel weer redelijk vermakelijk, geloofwaardig is het natuurlijk voor geen meter. Jason Momoa was nog wel een lachwekkende villain. Helaas is het sinds deel 7 toch wel elke keer verder bergaf aan het gaan. Deze is misschien wel weer iets beter dan de vorige, die ik echt niet goed vond. Misschien eens tijd om te gaan stoppen, want hier zit een behoorlijk indrukwekkende cast eigenlijk zijn tijd mee te verdoen.
Mickey b
-
- 749 berichten
- 566 stemmen
Ok, deel 10. Al zoveel films gezien dat ik achtergrond verhaal al vergeten ben. Maar doet er niet toe in deze. Ondertussen waarschijnlijk al langstlopende franchise met zelfde acteurs. Opnieuw popcorn-actie-vermaak. Veel muscles, stoerdoenerij en dito dialogen. Verder opnieuw voldoende auto-actie en introductie van enkele nieuwe acteurs voor ja, deel 11. En zonder hier die nieuwe gezichten vrij te geven (moet je maar kijken), zie ik deel 11 wel zitten want mijn favoriete actrice van deze tijd zit er in… Wat ik af en toe wat minder vond in deze film was de manier waarop het familiegedoe werd overgebracht. Dat dit wat werd uitvergroot vind ik ok, maar op een of andere manier kon het mij niet bekoren. Haalde wat ritme uit film. Anderszijds opnieuw wat eerbetoon aan Paul Walker. Maar goed, Leo Abelo Perry, kindrol die zoon speelt doet het ok. Verder laat CGI af en toe wat steken vallen en is actie meer dan over the top. Gelukkig geen vluchten meer in de ruimte Heel wat karakters in deze film en doordat ik vorige versies niet meer herinner kan ik niet alles plaatsen. Maar hoeft niet om te genieten van deze film. Voldoende grappige dialogen en uitvergrootte types. Wat wel vermelden waard is, is nieuwe gezicht, slechterik van dienst, Jason Momoa. Doet het zeer voortreffelijk. Kleurrijk gestoord, stoer… Jason begint toch wel langzamerhand zijn plaats als excentrieke acteur te veroveren. Beetje zoals Johny Depp altijd al deed. Jason Statham was hier van dienst en wie ik dan miste bij deze was Dwayne Johnson. Maar goed, zoals eerde gezegd voldoende karakters in dit deel X. Kon afsluiter zijn, maar is het dus niet. 3,5*
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3469 stemmen
Opnieuw een rampzalige film. Wil echt niet weten wat voor publiek dit naar de bioscoop trekt, daarom thuis gezien.
Een enkele actiescène is wel vermakelijk, maar verder is het echt slecht:
-veel te veel personages met hun eigen onzinnige subplotjes
-veel te veel bekende namen die graag hun kop een paar minuten laten zien
-bij vlagen verschrikkelijk slechte CGI, ontstijgt Playstation 2 niet
-Michelle Rodriguez kijkt nog steeds boos en Dom kijkt nog steeds dom
-Paul Walker wordt opnieuw opgegraven voor wat sentimenteel gedoe (deze filmreeks was veel vermakelijker toen die nog lekker pretentieloos was)
-Jason Momoa speelt een inspiratieloze slechterik die een soort mix is van de Joker en Jack Sparrow
Stop hiermee aub.
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Het is tegenwoordig een trend om elke keer met een Fast & Furious-film steeds verder over de schreef te gaan, al houdt nieuwe regisseur Louis Leterrier de echt belachelijke ideeën (nog) buiten beschouwing. Toch gaat de film niettemin erg ver, maar namens iemand (mezelf) die niet perse de grootste liefhebber is van de Justin Lin-delen vind ik dat allesbehalve erg. Daarnaast zit Leterrier binnen het actievlak erg goed op zijn plaats. De lang uitgesponnen autoachtervolging in Rome is een stuk om je vingers bij af te likken, maar daarna wordt toch veelvuldig gekozen voor wat kleinere actiescenes. Het is ondertussen moeilijk geworden om een overzichtelijk verhaal te schrijven binnen een universum waarin zoveel personages zijn geschreven en dat is ook het grootste euvel van Fast X. Elk personage moet weer herintroduceerd worden en dat neemt veel tijd in beslag. Het gaat ten koste van de echt grote actiescenes, die pas helemaal richting de finale weer een terugkeer maken. In tegenstelling tot een hoop andere gebruikers kon ik de komische schurkenrol van Jason Mamoa erg waarderen. Het valt misschien wat uit de toon, maar tussen alle goedzakken die na 10 films echt een stuk saaier en voorspelbaarder zijn geworden is zo'n bijzonder excentriek figuurtje een werkelijke verademing. Fast X is een spectaculaire film met een iets te taai middenstuk, maar ik neem aan dat deze film vooral als opbouw dient om echt volledig los te gaan binnen het elfde (!) deel.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3096 stemmen
Wederom zeer matig.
Vin Diesel zegt een keer of 20 'family'. De CGI trekt op niets. Er worden dood gewaande personages teruggehaald. En de slechterik van de vorige film is nu een medestander. Tot zover de originaliteit. Het wordt dusdanig voorspelbaar (en overbevolkt) dat het lachwekkend wordt. De rek is écht uit deze serie.
Het enige dat er een beetje frisse wind kan inbrengen is de casting van Jason Momoa als psychopaat. Soms vervelend in de extravaganza, maar het is tenminste iets nieuws. Ik zou zelfs durven zeggen dat z'n personage niet thuishoort in deze serie (denk aan die scène waarin hij teentjes lakt). Da's opeens al veel te serieus en luguber voor de onzin die Fast & Furious doorgaans is.
Al de rest is 2,5 uur lawaai. Veel gedoe om wraak. De actie wordt er alsmaar dwazer en visueel lelijker op. Er is amper een personage dat uit de verf komt, want het is ondertussen dusdanig bevolkt dat zelfs initiële hoofdrolspelers als Michelle Rodriguez met moeite aan een kwartier screen time geraken. Het maakt het er allemaal niet beter op. De enige die veel tijd krijgt is Diesel, maar dat is nu net de zwakke schakel van alles wat daar van 'acteurs' rondloopt.
2
The Brain
-
- 278 berichten
- 282 stemmen
Dit is zover ‘over the top’ dat de Mount Everest er een heuveltje bij lijkt. Dat krijg je als je een franchise blijft uitmelken en niet ergens een nieuwe weg inslaat zoals ze bij de James Bond reeks wel hebben gedaan. Vroeger keek je naar “Smokey and the Bandit” als je rondvliegende auto’s wilde zien. Auto-rodeo verpakt in een film met simpele grappen en héél veel schroot: lachen! Met de komst van cgi werden veel films er niet beter op, Fast X is daar wel een schoolvoorbeeld van. Natuurwetten bestaan niet meer en auto’s vliegen als pingpongballen over het scherm waarna de bestuurder er ook nog vrolijk uitstapt, onzin die we inmiddels wel gewend zijn door de vele Marvel films.
Vin Diesel kan niet acteren en ze blijven maar lijken uit de kast halen. Dat begint irritant te worden. Gelukkig spelen er zoveel brede gasten in mee dat het niet zoveel uitmaakt wie de hoofdrol heeft. Jason Momoa past prima in het geheel en heeft duidelijk veel lol in zijn rol als psychopaat. De film dendert voort met een hele lading subplotjes die ook allemaal even luidruchtig zijn. Zolang wij blijven kijken zullen ze ook dit soort films maken, je kan het de makers niet kwalijk nemen. Eigenlijk doen die precies wat ze moeten doen: geld verdienen! Massa is kassa, zolang we blijven kijken is er markt, een van de redenen dat er ook betaald voetbal is.
Dom vermaak dit, niet meer en niet minder.
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Wel bizar dat die de eerste films visueel nauwelijks mindere goede effecten hadden. De digitale look is echt zó enorm lelijk. Verder is 120 minuten natuurlijk wel voldoende maar is Mamoa wel een geinige toevoeging. Al is het allemaal wel een beetje been there done that gevoel. De adrenaline climax ligt al even terug in de reeks en de filmische climax natuurlijk bij Fast Five.
2,0*
AngelicV
-
- 926 berichten
- 1115 stemmen
Ai, ai steeds ongeloofwaardiger. Met een overkill aan cgi en repetitieve scènes met opoffering, bombastisch geweld voor 14-min jarigen, geeft deze film precies aan waar de doelgroep ligt. Verder opvallend: uitgebreide reclame voor Coronabier, na de coronaperiode, leuk gevonden en mooie sluikreclame voor ladysneakers, goed opletten. Diesel doet zijn kunstje, de rest valt 'm bij, Momoa als doorgeschoten lunatic is absurd. Gauw vergeten...
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
De zoveelste X film met heel wat over the top scènes die zelfs in vergelijking bij de vorige delen in dat aspect misschien nog meer weet te overstijgen. Leuk entertainment en lekker verstand op nul, maar soms is het gewoon teveel van het goede. Sommige scènes zijn simpel gezegd over the top in het kwadraat. Denk aan de lange opgebouwde scène in begin van de film met de bom die heerlijk van de ene kant naar de andere kant dwarrelt over de straten in Rome met als gevolg veel bombastische actiescènes. Of wat denk je van de slotscène bij de immense stuwdam waar Vin Diesel alle geloofwaardigheid weg neemt. En de scène waar een auto uit het vliegtuig wordt gelaten, mag niet ontbreken. Totale nonsens, maar qua entertainment werkt het wel. Minpunt is vooral het slappe verhaal en de aanwezigheid van heel wat personages waarbij sommigen toch wel heel weinig invulling hebben. Jason Momoa is wel leuk in zijn rol als slechterik. 6/10
Pre- en sequels

F9
2021
135 reacties

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
2019
156 reacties

The Fate of the Furious
2017
191 reacties

Furious Seven
2015
410 reacties

Furious 6
2013
437 reacties

Fast Five
2011
681 reacties

Fast & Furious
2009
522 reacties

The Fast and the Furious: Tokyo Drift
2006
563 reacties

2 Fast 2 Furious
2003
463 reacties

The Fast and the Furious
2001
433 reacties
Gerelateerd nieuws

'Fast X'-regisseur zet vraagtekens bij uitspraken Vin Diesel over mogelijk 'Fast X: Part 3': "Het is één film tegelijk"

Vin Diesel onthult dat er meerdere 'Fast and Furious'-spin-offs in de maak zijn

Cliffhanger in 'Fast X' is volgens Vin Diesel 'grootste in de geschiedenis van Universal'

Regisseur 'Fast X' hint op 'oorlog' in nieuw te verschijnen film: "Mensen gaan elkaar verraden"
Bekijk ook

Spider-Man: Across the Spider-Verse
Animatie / Actie, 2023
109 reacties

The Covenant
Actie / Thriller, 2023
98 reacties

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
Avontuur / Actie, 2023
196 reacties

Guardians of the Galaxy Vol. 3
Actie / Avontuur, 2023
166 reacties

The First Slam Dunk
Animatie / Komedie, 2022
10 reacties

Air
Drama / Sport, 2023
52 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








