

Genre: Komedie / Sport
Speelduur: 122 minuten
Alternatieve titel: Sink or Swim
Oorsprong:
Frankrijk
Geregisseerd door: Gilles Lellouche
Met onder meer: Mathieu Amalric, Benoît Poelvoorde en Virginie Efira
IMDb beoordeling:
6,9 (11.286)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 11 april 2019
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Google Play
Bekijk via NPO Start
Bekijk via CineMember
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot Le Grand Bain
In het gemeentelijk zwembad trainen Bertrand, Marcus, Simon, Laurent, Thierry en anderen onder het gezag van Delphine. Samen voelen ze zich vrij en nuttig. Ze gooien al hun energie in een discipline die voorheen eigendom was van vrouwen, namelijk het synchroonzwemmen. Deze uitdaging zal hen in staat stellen om de zin in het leven weer terug te vinden.
Externe links
Acteurs en actrices
Bertrand
Laurent
Marcus
Simon
Delphine, coach N° 1
Amanda, coach N° 2
Claire, femme de bertrand
Thierry
John
Basile
Video's en trailers
Reviews & comments

kappeuter (crew films)
-
- 68647 berichten
- 5477 stemmen
Vanaf 11 april in de bioscoop (Cherry Pickers Filmdistributie)

Filmkriebel
-
- 8332 berichten
- 3835 stemmen
Vanaf 11 april in de bioscoop... maar nu reeds in het digitaal aanbod op TV.
Lijkt wel het Franse antwoord op "De Marathon" en "The Full Monty". Een groepje mannen met allen hun eigen problemen of zeg in dit geval gerust, losers, willen meedoen aan een WK synchroonzwemmen. Daarvoor moeten ze een rigoureuze training ondergaan. Van mopperende bierbuiken moeten deze mannen klaargestoomd worden tot gracieuze zeemeermannen.
Puur formulewerk en daardoor nergens verrassend. Er wordt voor de makkelijkste weg gekozen waardoor termen als "feelgood" en "crowdpleaser" zich opdringen. Best leuk om volgen, hoewel soms snel van de hak op de tak springende scènes, met de bedoeling om de vele personages evenveel aan bod te laten komen. De trainster in haar rolstoel is ook eerder irritant. Toch heeft de film ook heel wat leuks in de aanbieding: lekker komische interactie tussen de acteurs (vooral Poelvoorde is weer goed bezig), een deftige soundtrack en een goede finale. Eerstgenoemde films zijn veel beter en Le Graind Bain is niet meer dan een aardige variant.

mrklm
-
- 6435 berichten
- 7357 stemmen
The Full Monty (1997) meets De Marathon (2012) in dit komische drama over zeven mannen van middelbare leeftijd, die onder begeleiding van een voormalige kampioene synchroonzwemmen een doel vinden in hun uitzichtloze leven. Door zijn episodische opzet komt de film wat langzaam op gang, maar wanneer de mannen zich serieus beginnen voor te bereiden op hun belangrijkste optreden ooit, komt er wat meer vaart in zodat je tegen het einde absoluut aan de kant staat van de zeven mannen in hun 'mission impossible'.

FFilm
-
- 14 berichten
- 15 stemmen
Maatschappelijke Feelgood movie!
Het begin is bekend. 7 mannen van eind twintig tot in de middelbare leeftijd trekken samen op om een schijnbaar onmogelijke opdracht uit te voeren. De mannen hebben allemaal zo hun eigen problemen. Relatie, ziekte, geld en schuldgevoel.
De opdracht wordt een succes en ze krijgen waardering van en geloof in het thuisfront en de rest van hun leven.
Dit is ongeveer de formule waarmee talloze films hiervoor gemaakt zijn. Hierboven ziet u dat mijn collega er een paar aanhaalt.
Wat deze film volgens mij beter maakt dan de rest, of in ieder geval meer te genieten is de moderne aanpak van alle problemen. Nergens op enig moment in de film blijf je als kijker achter met het gevoel dat het overtrokken is. Elke rol is echt en de gesprekken zijn daardoor zeer geloofwaardig. Knap vind ik ook dat je al vrij vroeg in de film dat warme meeleef gevoel krijgt wat helemaal bij dit genre hoort, met de wedstrijd als absoluut hoogtepunt.
Die Fransen kunnen behoorlijk goed films maken, dat laten ze hier duidelijk zien. Goed geproduceerd, goed geregisseerd, goede styling van alle rollen en fris camerawerk. Oh ja, de muziekkeuze is ook lekker.
Als je de kans krijgt, gaan!

Zeriel
-
- 1354 berichten
- 2207 stemmen
Nergens op enig moment in de film blijf je als kijker achter met het gevoel dat het overtrokken is. Elke rol is echt en de gesprekken zijn daardoor zeer geloofwaardig.
Voor die tijd wordt er eindeloos aangemodderd, is er geen enkele progressie te zien, alleen een andere coach. Teveel karakters teveel verhaallijntjes die er weinig toe doen. Wat de film mist is een duidelijke focus op 1 persoon, en een opbouw naar de climax.
Ze blijven de hele film hangen op synchroonzwemlevel 1 , en dan opeens halen ze een 10 dankzij de lichtman. Niet dat het er heel veel toe doet in dit soort films. Als ze gewoon 12e waren geworden met de poedelprijs, was de film ten minste iets geloofwaardiger geweest.
Genregenoot De Marathon is vergeleken hiermee een paar klasses beter!

Baboesjka
-
- 891 berichten
- 1538 stemmen
Mwah, niet zo mijn ding. Daar was ik al bang voor. Ik vind de humor flauw, ik vind het best druk, veel personages en veel verhaallijnen door elkaar, en naar mijn mening is het geheel niet enorm interessant. Goed gespeeld en gefilmd, en best vermakelijk om eens te kijken, maar geen hoogvlieger voor mij. 3*

John Milton
-
- 19431 berichten
- 10616 stemmen
Het is formulewerk, maar wel fijn uitgevoerd. Ik rond naar boven af.

Movsin
-
- 7024 berichten
- 7780 stemmen
Tegenvaller.
Een collage van onafgewerkt lijkende scènes waaruit niets te puren valt en niet grappig zijn.
Het feelgood slot redt wel een beetje maar het was onderweg toch hunkeren naar Rochefort, Brasseur, Bedos, Lanoux ("Un Elephant..;", weet je wel) of zelfd recentelijk naar Darroussin, Campan... ("Coeur des Hommes")

Gastel
-
- 367 berichten
- 1263 stemmen
Fijne feelgood, ondanks dat het een vaste formule volgt toch wel hartverwarmend.

BBarbie
-
- 11819 berichten
- 7211 stemmen
Lekkere goedgevoel film met een niet alledaags thema. De beste film van regisseur Gilles Lellouche, rijkelijk gevuld met grappige momenten en hier en daar een heel klein beetje drama. Erg vermakelijk.

Roy Rogers
-
- 14 berichten
- 22 stemmen
Kijken we donderdag naar Virginie Efira in Benedetta, is ze een dag later als Delphine in Le grand Bain op NPO3. Toeval bestaat niet. Overigens is dit een heerlijke film, vind ik.

K. V.
-
- 3921 berichten
- 3487 stemmen
Deze was onlangs op tv en eens meegepikt. Een film over synchroonzwemmen, het was eens wat anders. Het verhaal zelf was niet zo verrassend, maar toch tof om eens gezien te hebben. Prima cast, nog leuke muziek en het zag er ook goed uit. Prima kijkvoer als ze hem eens op tv tonen.

Sergio Leone
-
- 3686 berichten
- 2460 stemmen
Redelijk.
Behoorlijk sympathiek niemendalletje, in de lijn van films als The Full Monty. Men kleurt keurig tussen de lijntjes en neemt geen risico's. Het blijft daardoor wel wat oppervlakkig, zeker voor de speelduur, maar meer drama had allesbehalve een meerwaarde geweest. Met acteurs als Benoit Poelvoorde in de cast weet men wel wat te verwachten, maar een echt drukke film is het niet. Le Grand Bain is leuk en gemakkelijk te behappen, zolang men maar geen meesterwerk verwacht.
3

cantforgetyou
-
- 1572 berichten
- 1403 stemmen
Dit is een 'geinige' film. Met wat drama en wat humor.
Geen hoogvlieger, maar ook geen laagvlieger. Het kijkt lekker weg.
De spelers zijn goed op dreef.
Het uiteindelijke resultaat (hun optreden) ziet er goed uit. Ik vroeg me eigenlijk af of er in het echt ook mannelijke synchroon zwem wedstrijden zijn. Ik zal eens opzoeken.

Gerlof78
-
- 336 berichten
- 223 stemmen
Een grappige film, deed mij bij vlaggen denken aan de Full Monty maar dan anders qua idee. Voor een melig avondje is hij zeker leuk om te zien hoe een stel Fransen die een synchroon zwem team gaan vormen echt totaal niks kunnen qua dat, maar met een verassend eind je zal verbazen

Het laatste nieuws

Dick van Dyke gewond geraakt bij auto-ongeval, Amanda Bynes 'leefde al dagen' op straat | MovieMeter Recap

De tien best beoordeelde films van de jarige Keri Russell (47)

Nicolas Cage te zien als Dracula in nieuwste trailer van ‘Renfield’

Netflix onthult releasedatum 'Rough Diamonds' van 'Fauda'-ontwikkelaars
Bekijk ook

Capharnaüm
Drama, 2018
109 reacties

Les Misérables
Drama / Misdaad, 2019
57 reacties

Hors Normes
Drama / Komedie, 2019
41 reacties

Jusqu'à la Garde
Drama, 2017
36 reacties

Le Grand Chemin
Drama, 1987
10 reacties

Ballon
Thriller / Historisch, 2018
48 reacties
Gerelateerde tags
synchronized swimming filmnew
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.