• 16.444 nieuwsartikelen
  • 180.237 films
  • 12.400 series
  • 34.346 seizoenen
  • 651.737 acteurs
  • 199.746 gebruikers
  • 9.422.555 stemmen
Avatar
 
banner banner

Prime Video

Opgericht in: 2006

Eigenaar: Amazon

Hoofdkantoor: Seattle (Washington), VS

Type: On Demand Videodienst

Betalingsvorm: abonnement

Prijs per maand: €4,99

Over Prime Video

De Amerikaan Jeff Bezos is uitgegroeid tot de rijkste persoon ter wereld. Dit heeft hij te danken aan zijn online webshop Amazon, maar ook zeker aan zijn eigen streamingdienst: Amazon Prime.

Deze streamingdienst werd door Amazon in 2006 gelanceerd. De naam van deze dienst was in eerste instantie ‘Amazon Unbox’, waarna de dienst ook nog ‘Amazon Video on Demand’ en ‘Amazon Instant Video’ geheten heeft. In 2018 werd de naam uiteindelijk aangepast naar ‘Amazon Prime Video’.

Om gebruik van deze dienst te kunnen maken, heb je een Amazon-account nodig. Dat account heb je óók nodig om in de webshop van Amazon producten te kunnen bestellen. Sluit vervolgens bij Amazon Prime een abonnement af en je geniet direct van een uitgebreid aanbod van films en series. Voor dit uitgebreide aanbod werkt Amazon samen met veel verschillende entertainmentbedrijven.

Sinds 2016 is Amazon Prime óók in ons land verkrijgbaar. Het bedrijf is óók in ons land de strijd aangegaan met Netflix.

Prime Video Toplijsten

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Ik heb nog eens gekeken naar de pagina om je aan te melden.

Creditcards of betaalpassen staat er.

Dan lijkt het alsof het ook met een normale betaalpas kan (automatische incasso).

Als ik echter IBAN nummer invoer krijg ik de foutmelding 'Creditcardnummer is incorrect.'

Ik ben bang dat Amazon weinig haast heeft om iDeal of Paypal toe te voegen als betaalmogelijkheid, anders hadden ze dat nu inmiddels wel gedaan.

Zo'n digitale prepaid credit card daar ga ik niet aan beginnen, dat vind ik te riskant en te omslachtig.


avatar van Gehenna

Gehenna

  • 663 berichten
  • 6084 stemmen

Late reactie omdat ik het nu pas lees.

Ik dacht ook dat zo'n digitale kaart aanvragen te veel poespas zou zijn maar dat viel me alleszins mee toen ik de aanbieder 'pay2d' trof. Nadat ik andere aanbieders al had afgeschreven omdat het daar wél te veel poespas was, videobellen om je identiteit te bevestigen en zo, sorry maar daar begin ik niet aan.

Het invoeren van je gegevens werkte heel eenvoudig. Je hebt verder 2 step verificatie dus elke keer dat je wilt inloggen op je account krijg je een zogenaamde TAN code via sms op je mobiel die je vervolgens moet invoeren om in te loggen dus qua veiligheid lijkt het me gewoon meer dan prima.

Ook het feit dat je geen bankrekening hoeft te koppelen werkt ideaal. Je kunt als je wilt je bankrekening wel koppelen voor extra gebruikersgemak maar het is zeker niet verreist, ik heb het niet gedaan want eens in het halfjaar opwaarderen en met de app op mijn mobiel is dat eigenlijk ook zo gepiept.

Je waardeert op met iDeal en het minimale bedrag is 20 euro en het maximale is 250. Elke opwaardering kost je 2 euro transactiekosten, of je nu met 20 of 250 opwaardeert. Ik vond dat wel schappelijk en om het te proberen heb ik eerst met 20 euro opgewaardeerd wat me dus 22 kostte, Vervolgens kon ik het CC nummer wat dan gewoon van VISA zou moeten zijn gewoon gebruiken voor mijn Amazon Prime en de tweede maand 2.99 wordt volgende week automatisch afgeschreven, ik heb voor die 22 euro genoeg voor 6 maanden Prime. Meer dan genoeg series op de dienst die ik dan kan kijken in die tijd.

Qua films is het aanbod denk ik voor jou niet zo interessant, veel recent Hollywood werk. Maar als je series als X-files wilt her-kijken zoals ik - heb dan wel de complete dvd box waar alle seizoenen inzitten maar dit is HD kwaliteit en dat is beter dan de dvd's die ik heb - is het ideaal. Ik heb ondertussen ook series als Sneaky Pete en Absentia mogen ontdekken en volledig uitgezien dus haal ik er mijn abonnee geld wat echt heel weinig is er gewoon uit. Ik gebruik het zo vaak dat ik mijn Netflix abonnement voorlopig heb stop gezet want ik gebruikte het nauwelijks nog de afgelopen weken en dan is het natuurlijk zonde van het geld.

Lang verhaal kort; via pay2d heb je zonder al te veel poespas een account en CC. Amazon Prime heeft een keurig aanbod qua series, qua films is het vooral recenter Hollywood werk.


avatar van joachimt

joachimt (crew films)

  • 3812 berichten
  • 9691 stemmen

Heeft iemand wel eens gemerkt dat een film wel in een browser beschikbaar is, maar niet in de app? Ik zag zojuist dat Mees Kees in de Wolken (2019) is toegevoegd aan Prime. Niet dat ik hem zelf wil zien, maar ik wilde hem aan de kijklijst van mijn dochter toevoegen. In de app kan ik hem echter niet vinden. In de browser kan ik hem wel aan haar kijklijst toevoegen, maar vervolgens zie ik hem niet terug in haar kijklijst in de app. Misschien zit er een vertraging in?


avatar van scorsese

scorsese

  • 13153 berichten
  • 10470 stemmen

Ik zie Mees Kees wel in de app beschikbaar.



avatar van joachimt

joachimt (crew films)

  • 3812 berichten
  • 9691 stemmen

scorsese schreef:

Ik zie Mees Kees wel in de app beschikbaar.

Ah wacht, ik zie hem wel in mijn profiel, maar niet in die van mijn dochter. Beetje vreemd voor een film voor alle leeftijden.......


avatar van joachimt

joachimt (crew films)

  • 3812 berichten
  • 9691 stemmen

Probleem gemeld. Ze gaan het testen en oplossen.....


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 811 berichten
  • 705 stemmen

Ik heb net gekeken op de site: www.primevideo.nl. Maar het betalen en contact opnemen met primevideo??? Dat is niet van België of Nederland?

Maar als ik contact moet opnemen, moet ik al een eigen account hebben en ...

Want ALS ik al zou kunnen bellen, staat hun telefoonnummer daar niet bij en moet ik mijn eigen telefoonnummer intikken: maar eerst staat er op: +37.

En België is +32 en Nederland +31. Dus op primevideo kan ik geen films of series bekijken?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Het is volgens mij ook beschikbaar in België.

Wellicht dat je dan beter naar hun .com site kunt gaan en dan wel juist doorverwezen wordt naar de website van je land.

https://www.primevideo.com

Het vervelende is dat je alleen met credit card kunt betalen. Dat is neem ik aan ook het geval op de Belgische site.

Ik weet niet wat je bedoelt met die telefoonnummers.

De contactmogelijkheden van Amazon zijn beperkt, maar die heb je denk ik niet nodig voor je aanmelding.


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 811 berichten
  • 705 stemmen

Ik wou hulp aanvragen om te kijken welk bedrag we elke maand moeten betalen.

Maar ik vond dat nergens. Dus wou hulp aanvragen door te bellen of te chatten.

Blijkbaar had ik al een account, weet dat nu niet meer. En dan ... hulp aanvragen.

Dan moest ik nog vanalles aanduiden: gaat je probleem over:

je wachtwoord gaat niet meer

je hebt een vreemde mail gekregen

...

Er stond ergens iets over betaling.

Heb daarop gedrukt.

Dan stond er: de werknemers bellen je direct terug.

+376 en dan een scherm voor je eigen nummer in te tikken.

Zat op de site dat je doorgegeven hebt, was in nederlandse taal.

maar telefoonnummer begon met +37

Maarja, nu je zei dat ik maar met creditcard kan betalen. Kan ik geen lid worden, kan enkel met bancontact betalen.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Ja ok, maar je zat denk ik specifiek op de primevideo site voor Nederland, aan de url te zien die je doorgaf.

Maar misschien dat ze ook voor België doorverwijzen naar die site, dat zou kunnen.

Die beperkte betalingsmogelijkheden blijven vervelend.


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 811 berichten
  • 705 stemmen

kappeuter schreef:

Ja ok, maar je zat denk ik specifiek op de primevideo site voor Nederland, aan de url te zien die je doorgaf.

Maar misschien dat ze ook voor België doorverwijzen naar die site, dat zou kunnen.

Die beperkte betalingsmogelijkheden blijven vervelend.

Heb juist contact opgenomen via chat. Had dat vanmiddag niet gezien. Via amazon.de kan ik betalen vanuit België met bancontact. maar dan is het wel: 5,99 euro. Maar ik heb al netflix, weet nu niet zeker of ik me nog online pak bij een andere 'video-on-demand'. Ik moet het ook kunnen betalen.

Zal het met een paar andere mensen bespreken.


avatar van Reijersen

Reijersen

  • 520 berichten
  • 3556 stemmen

Zat hier vandaag naar te kijken. Als ik via de normale Amazon app een Prime lidmaatschap af wil sluiten dan kan het daar nu wel via iDeal naar het lijkt. Ik ga er dan vanuit dat dit automatisch aan je account gelinkt is als je de Prime Video app gaat gebruiken.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Dat is goed nieuws!

Ik heb nu inderdaad via de app een gratis proefabonnement kunnen afsluiten.

Vreemd genoeg wordt hier het bedrag € 2,49 genoemd indien je niet een dag voor afloop van deze proefperiode opzegt. In mijn geval dan via de betaalmethode die ik heb geselecteerd voor mijn Apple-id.

(Wellicht is dit bedrag een fout. Zou € 2,99 moeten zijn denk ik)


avatar van Reijersen

Reijersen

  • 520 berichten
  • 3556 stemmen

kappeuter schreef:

Dat is goed nieuws!

Ik heb nu inderdaad via de app een gratis proefabonnement kunnen afsluiten.

Vreemd genoeg wordt hier het bedrag € 2,49 genoemd indien je niet een dag voor afloop van deze proefperiode opzegt. In mijn geval dan via de betaalmethode die ik heb geselecteerd voor mijn Apple-id.

(Wellicht is dit bedrag een fout. Zou € 2,99 moeten zijn denk ik)

En het klopt dat dit meteen doorwerkt in de Amazon Video app?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Ik kan nu films afspelen. Dat bedoel je neem ik aan?


avatar van Reijersen

Reijersen

  • 520 berichten
  • 3556 stemmen

kappeuter schreef:

Ik kan nu films afspelen. Dat bedoel je neem ik aan?

Ja klopt. Omdat je via Amazon Video App niet dezelfde betaalmogelijkheden hebt als in de Shopping app vroeg ik het me af.


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 811 berichten
  • 705 stemmen

kappeuter schreef:

Dat is goed nieuws!

Ik heb nu inderdaad via de app een gratis proefabonnement kunnen afsluiten.

Vreemd genoeg wordt hier het bedrag € 2,49 genoemd indien je niet een dag voor afloop van deze proefperiode opzegt. In mijn geval dan via de betaalmethode die ik heb geselecteerd voor mijn Apple-id.

(Wellicht is dit bedrag een fout. Zou € 2,99 moeten zijn denk ik)

Dat lijkt me ook goed nieuws, dan zou ik ook films en series kunnen bekijken.

En een app? Wat is dat precies? En waar kan ik dat vinden op de site van amazon prime? En hoe kan ik dat dan in orde brengen?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Creative-lady schreef:

Ik zou ook graag me willen aanmelden op amazon prime, maar ik kan het ook niet met bankkaart.

En een app? Wat is dat precies? En waar kan ik dat vinden op de site van amazon prime? (www.primevideo.com En hoe kan ik dat dan in orde brengen?

Een app is een los programma dat je installeert voor de VOD-dienst, op je smart tv, media speler of mobiel apparaat. Zoek in je smart tv of mediaspeler (bijv. Chromecast of AppleTV) naar de Prime Video. Download de app en installeer die.

Ik ben zelf alleen bekend met de betaalomgeving van Apple (iTunes) met je AppleID. Ik weet niet hoe dat werkt bij andere mediaspelers of bij smart tv's.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13153 berichten
  • 10470 stemmen

Veel goeie, vrij recentelijke films erbij afgelopen paar weken:

1917

Just Mercy

Motherless Brooklytn

Ford vs Ferrari

Bohemian Rhapsody

Terminator Dark Fate

Alita Battle Angel



avatar van joachimt

joachimt (crew films)

  • 3812 berichten
  • 9691 stemmen

https://i.imgur.com/AADREZB.png

Beetje jammer, die Joris......


avatar van joachimt

joachimt (crew films)

  • 3812 berichten
  • 9691 stemmen

Even later nogmaals geprobeerd.

https://i.imgur.com/zdpbhIQ.png


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87635 berichten
  • 12938 stemmen

Geweldige tip trouwens voor mensen die een hekel hebben aan de HFR van Prime Originals: gewoon via de browser streamen, dan heb je van die lelijkheid geen last!



avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Prime Video heeft nu ook 15 Channels waar je je los op kunt abonneren.

Vandaag stuurt Cinéart een persbericht over hun kanaal op Prime Video:

Cinéart schreef:

'Cinéart presents' is één van de 15 kanalen binnen het nieuwe concept Prime Video Channels van Amazon in Nederland. Met een uitgebreide, wisselende selectie van kwaliteitsfilms uit eigen catalogus is ‘Cinéart presents’ één van de kanalen specifiek ingericht voor het arthouse publiek.

Prime Video Channels is een nieuw kijkconcept waarbij de consument zich kan abonneren op diverse kanalen als toevoeging op het bestaande Amazon Prime Video. Amazon lanceerde het nieuwe concept gisteren.

Leden van Amazon Prime kunnen het kanaal ‘Cinéart Presents’ voor €3,99 per maand toevoegen aan hun bestaande abonnement. De focus van Cinéart ligt op het uitbrengen van films die raken, verbinden en een blijvende betekenis bieden. Prijswinnende films zoals A SINGLE MAN, COLD WAR, AMERICAN HONEY, DRIVE, THE ARIST of DIEGO MARADONA zullen er te zien zijn. Het kanaal zal maandelijks worden voorzien van nieuwe kwaliteitsfilms uit de catalogus.

Ik vraag me trouwens af in het hoeverre het kanaal van September Film hetzelfde is als het aanbod op CineMember (ook opgezet door September Film).

EDIT: het vreemd is dat er nog staat 'September Film is niet beschikbaar in jouw regio.' en 'Cinéart presents is niet beschikbaar in jouw regio.'

Ik neem aan dat het spoedig (vandaag?) alsnog beschikbaar komt.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13725 berichten
  • 3632 stemmen

Nog geen hele boeiende channels (voor mij). Maar het idee is wel cool. Hopen dat Shudder er op komt...


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74142 berichten
  • 5909 stemmen

Ik hoop vooral op Warner Archive en Cohen Media Channel.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87635 berichten
  • 12938 stemmen

Macmanus schreef:

Nog geen hele boeiende channels (voor mij). Maar het idee is wel cool. Hopen dat Shudder er op komt...

Maar is het dan een klassiek kanaal (waar films op een bepaald tijdstip uitgezonden worden), of gewoon een selectie uit hun catalogus?

Het eerste geval boeit me compleet niet, het laatste zie ik ook wel zitten voor een Shudder.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13725 berichten
  • 3632 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Maar is het dan een klassiek kanaal (waar films op een bepaald tijdstip uitgezonden worden), of gewoon een selectie uit hun catalogus?

Het eerste geval boeit me compleet niet, het laatste zie ik ook wel zitten voor een Shudder.

Net heel even Cineart 14 dagen trial gedaan. Daaruit blijkt dat het een catalogus is. Je wordt lid van een channel, en dat channel heeft soortgelijke interface als Prime zelf. Het is nog geen belachelijke groot aanbod bij dit kanaal, maar ik zag toevallig, Neon Demons en Incendies erop staan en die wou ik nog wel kijken. Maar de hoop is vooral dat de films die toch nooit ergens terecht komen uit andere delen dan Amerika, wellicht op zo een channel terecht komen...opent wel wat deuren voor partijen die geen geld kunnen steken in degelijke app mogelijkheden.