- Home
- Jessen0wnt
- Meningen
Meningen
Hier kun je zien welke berichten Jessen0wnt als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Yasmin (2004)
Standaard filmpje wat me niet zoveel deed. Had een discussie met mijn leraar dat ik het acteerwerk niet echt realistisch over vond komen. Ik werd uitgemaakt door de belachelijke dingen, want deze film had ''zelf prijzen gewonnen van hoe realistisch de film was''. Ik kon me bijvoorbeeld niet echt vinden in Yasmins man en de bijna spottende manier van hem laten acteren. Met de geit en het instappen in de auto, in mijn ogen niet echt realistisch. Maar ook Yasmin, hoewel dit wellicht komt door het verhaal, was het weer de zoveelste film die gaat over vrijheid van geloof en daarvoor streven. De boodschap is wel duidelijk, 11 september heeft veel veranderd, maar dit veranderd niet mijn kijk naar het acteer werk. Mede dankzij het script en de misschien voor de hand liggende personages had ik wat meer verwacht van een maatschappij-les, hiervoor hadden we Das Leben Der Anderen en Lilja 4-ever gekeken, films die wel goed scoorde bij mij. Al met al, wel een vermakelijke en gewone film.
3sterren
Yes Man (2008)
Motiverend.
Al met al een erg leuk filmpje dat vooral tijdens het kijken erg motiverend en stimulerend werkt voor mijn leven. De boodschap zit er natuurlijk dik en dik boven op, het wordt herhaaldelijk verteld en het onderwerp word bijna angstvallig benadert door een zijde van het verhaal, als we de cliche problematiek van vriendin en vrienden achter ons laten, toch raakt het mij en zit er gewoon een kern van waarheid in. We leven maar een keer, dus laten we volmonds JA schreeuwen en het leven omarmen (zakdoekjes voor de sentimentaliteit die eraf druipt).
Hoewel het een toch wel diepgaand en ''waar'' feel-good spirit is, leunt de film vooral op Carrey die heerlijk deze rol weet te vertolken. Niet zo zeer heel knap of vernieuwend, maar wel weer lekker vlot en met een dosis bruikbare en werkende Carey-humor die mij wel ligt, is dit een geslaagd filmpje.
Opbouw is lekker snel en werkt daarom ook goed. Hoewel het sfeertje normaal bij komedies nogal goedkoop werkt, werkt het hier juist wel gezien het thema. De film houdt het positieve sfeertje gelukkig heel lang vast waardoor je als kijker ook echt mee kan gaan in dit YES-gevoel, en daarom slaat de film ook zo aan. Het ''laten we een tegenslag verzinnen''-trucje is natuurlijk nodig om het als een verhaal af te ronden, maar aan de ene kant vond ik het jammer. Van mij mocht het wel over the top, als een sprookje af lopen, terwijl de film nu meer leunt (met name met het einde) op het Hollywood-plan.
Geslaagde positieve film die het moet hebben van Carrey, de sfeer en de gek genoeg stimulerende drive die er achter zit. Ik heb in ieder geval al wat feestjes door laten gaan die ik het liefst had willen afzeggen, haha.
Positive, 3,5 ster
Yo, También (2009)
Alternatieve titel: Me Too
Heel heel mooi.
Het komt weinig voor dat zo'n romantisch verhaaltje me weet te pakken, maar deze film had echt een onwijs groot hart. Bevatte sentimentaliteit, maar in zo'n Spaans jasje komt dat alles behalve geforceerd over. Dit was natuurlijk, romantisch en hartelijk. Echt een film waar je hart vol van stroomt, maar ook je op je tenen trapt. Hoewel deze relatie tussen Laura en Daniel aardig bijzonder is, gaat het natuurlijk ook over de communicatie tussen ''normale'' en ''down'' mensen. Een film met een hart.
Wat allereerst opvalt, en ook gelijk de eerste 30 minuten steelt om in te komen, is het erg donkere sfeertje qua beelden. Ik weet niet wat ze hebben gedaan, maar het ziet er allemaal erg donker uit en dat moet wel even wennen. Ik ben wel een voorstander van handheld camera's, juist omdat je dan zoveel kleine details vlug kunt aanschouwen, maar door de donkere filter of effect was het af en toe wel een beetje lastig. Pas na een half uur begon ik eraan te wennen. Echter is het alles behalve lelijk, beetje opmerkelijk. Over nagedacht qua design.
Wat ik zo bijzonder aan de film vind, is dat er ook geen medelijden qua productie kant voor de ''down'' mensen komt. Je merkt vaak in zulke films dat er dan zo'n kleffe boodschap op komt van ''ze zijn ook maar mensen, ze zijn normaal enz.'' een beetje gaap. Deze film had wellicht dezelfde boodschap, maar filmde Daniel als normale. Het was juist Lola, Laura, die in ieder geval bij mij thuis de harten stool. Geen geslijm met gehandicapten, gewoon waar en warm. Lola steelt de show. Erg mooie vrouw ook om te zien, mooi gezicht met veel persoonlijkheid.
Oprecht mooie film, erg warmhartig maar ook wel diepzinnig op een menselijke, emotionele manier. Geen film over ontmaagding[/spoiler[, een film over het leven van twee bijzondere, maar normale mensen. 4 sterren.
You Can Count on Me (2000)
You can count on me.
Als we het toch over een goedkope titel hebben is het wel deze, haha. Film is allright, voldoende, onderhouden. Beetje rtl4-woensdag-avond-film, maar dat mag de kwaliteit niet drukken. Er wordt inderdaad goed in geacteerd en het klein drama word, geheel op verwachtingen binnen het verhaal, word waar gemaakt. Ik vind Mark Ruffalo eigenlijk in elke film meer dan een zoutzak spelen, waardoor ik op het begin moeite had om net te irriteren aan zijn gedrag. Hij speelt goed, maar wel telkens dezelfde rol. Ik vind zijn persoonlijkheid ook niet helemaal natuurlijk overkomen, helaas Mark. Zo wordt je geboren.
Naar mate de film vorderde ging ik wel zijn spel waarderen, meer omdat zijn rol ook wat beter en diepte kreeg. Visueel is de film behoorlijk saai en ook verder dan wat liedjes onder wat shots te plaatsen komt de film ook niet. Echt heerlijk simpel Amerikaans, maar toch gewoon goed doordat alles niet slecht is. Of zo.
3 sterren
You Don't Know Jack (2010)
Goede grauwe film over een persoonlijk en heftig onderwerp. Jack blijft halverwege de film helaas een beetje op de achtergrond, vandaar denk ik ook de titel maar gelukkig word hij uiteindelijk over de streep getrokken om toch iets meer diepgang in het verhaal te brengen. Af en toe het idee dat Barry ons wilde shockeren met bijvoorbeeld de jongen die zichzelf probeerde te verbranden, maar dat was in mijn ogen een klein beetje mislukt. Het publiek wordt gevraagd te discussiëren over of dit wel of niet ethisch is, maar helaas wordt er duidelijk maar 1 van de twee kanten goed geshowt en daarom is de film niet een betrouwbaar begin van deze discussie, hoewel 'ie het wel vraagt. Toch wel erg pakkend en mede dankzij mijn eigen standpunt een erg goed verhaal met uitstekende rollen. Pacino ken ik alleen nog van de klassiekers en daarom is het wel fijn om een wat recentere film van hem te zien, waarin hij ook prima tot zijn recht komt. Helaas houdt hij niet de godfather/heat/scarface-indruk achterwegen, maar dat is waarschijnlijk de prijs die hij moet betalen de rest van zijn leven. Ik ken ergere straffen. Film wordt ook prima voorzien van moderne snelle montages die echt een element toevoegen aan de film zelf. Het gegeven om bijvoorbeeld de patiënten te tellen, lijkt erg koudbloedig. Een aspect om de kijker een klein beetje te manipuleren maar niet erg genoeg. Mooie quotes en gewoon een hele goede film dankzij Pacino en het toch wel pijnlijke onderwerp.
4 sterren
Young @ Heart (2007)
Alternatieve titel: Young at Heart
Wel lachen.
Onderhouden filmpje over bejaarden die goed laten zien dat het belangrijk is om te doen wat je leuk vind in je leven. Afwegen, treuzelen en twijfelen kan natuurlijk, maar deze oudjes laten zelf niet op 92jarige leeftijd een kanker-gezwel hun stoppen. Getrouwd met hun passie, enkel tot de dood hen scheidt. Het is een mooie instelling die de film draagt.
Young At Heart moet het daar ook vooral van hebben, want verder dan wat sympathieke personen, een menselijk lieflijk verhaaltje en wat vreugdevolle zangpastijen is er niet. Qua opbouw is het wel lekker vlot, maar qua beelden en audiovisueel niet heel erg bijzonder. Hoewel ik snap dat de film er zo gewoontjes uit moet zien, omdat het juist de sfeer geeft van: ''wow die oudjes zijn te gek, wat we niet hadden verwacht'', mocht het toch van mij had ik wat wat extra's: een paar mooie beelden, een dieper interview of wat traagheid. Het was gewoon goed qua impressie, maar qua film/docu vind ik het niet meer dan een ruim voldoende.
3,5 ster
Youth in Revolt (2009)
Verschillende gevoelens, leek me een heel fijn filmpje. Cera doet het altijd wel geweldig, ik ben niet iemand die klaagt over zijn eenzijdige CV en zijn zeurende toon, ik vind het altijd wel grappig en daarom had ik eigenlijk ook het filmpje opgezet. Veilig op een soort film afstappen, lijk mij een goede keuze. De film is verreweg van slecht, het is vermakelijk en kent best leuke sketches, maar daarnaast is er eigenlijk ook weer geen zak aan. Het hele tweezijdige karakter werkt totaal niet, waarvan je denkt dat het leuk gaat worden, komt het nogal sukkelig over en is het eigenlijk helemaal niet goed uitgewerkt. Ik snap het idee erachter, maar het kwam niet echt over. Wat wel een leuk ding was van de film, was de overgangen via animatie, paste totaal niet bij de film, maar vond ik afzonderlijk wel geinig. 2,5 ster
