Meningen
Hier kun je zien welke berichten SilverGun als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Back to the Future (1985)
Alternatieve titel: Terug naar de Toekomst
Ik vind het begin van de film wat te gescript. Alles staat een beetje geforceerd in het teken van wat Marty later gaat meemaken in 1955. Daarnaast heerlijk jeugdsentiment maar ook een super degelijke sprookjesfilm. Het verhaal steekt buitengewoon slim in elkaar en de personages zijn ontzettend leuk. De soundtrack is subliem. Verder heeft BttF hetzelfde spontane enthousiasme als Star Wars IV. Ideaal om dit op DVD te hebben. Typisch herzieningsmateriaal.
De film zit wel vol onlogica trouwens. Stoort totaal niet vanwage de lichtvoetige aard van de film, maar wanneer velen beweren dat het plot nagenoeg waterdicht is... Waarom zou de situatie op de parkeerplaats zich weer precies hetzelfde afspelen op het einde van de film wanneer Doc al weet wat er gaat gebeuren na het ontmoeten van Marty en het lezen van de brief in '55, bijvoorbeeld?
4*
Black Hawk Down (2001)
Mooi in beeld gebrachte actie, maar verder is dit holle pulp. Ik heb te doen met degenen die in alle onwetendheid beweren dat dit een realistische weergave is van de waargebeurde situatie.
1,5 sterren
Blade Runner (1982)
Alternatieve titel: Blade Runner: The Final Cut
Gisteren de Final Cut gezien op DVD. Het blijft een wat lege film. Er zitten wel boeiende thema's in maar ik stoorde me meer dan eerder aan het karige verhaal, het hak-op-de-tak tempo en de gebrekkige uitwerking van de personages en de vaak onlogische keuzes die ze maken en handelingen die ze doen. Dat Deckard een replicant blijkt te zijn voegt weinig substantieels toe. De decors, sfeerschepping en de hele setting zijn erg knap gerealiseerd en compenseren een boel, maar dat zijn ook overduidelijk de aspecten waar de meeste aandacht aan is geschonken. Die vier sterren zijn te veel, maar ik wacht nog even met verlagen tot een herziening binnenkort.
Bruce Almighty (2003)
De film is behoorlijk moralistisch en heeft een aantal zich steeds herhalende grappen die nogal geforceerd als een soort herkeningspunten moeten dienen. Maar het is vooral zonde dat het basisgegeven niet beter is uitgewerkt; er had veel meer in gezeten als er niet zo op safe zou zijn gespeeld.
Toch zijn er een aantal geslaagde scènes (vooral in de eerste helft) en valt of staat de film bij je waardering voor de stijl van Carrey.
2,5 sterren.
