• 14.191 nieuwsartikelen
  • 172.464 films
  • 11.552 series
  • 32.714 seizoenen
  • 636.524 acteurs
  • 197.471 gebruikers
  • 9.253.438 stemmen
Avatar
 
Erik Van Looy

Rechten: Paulvanwelden, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons.

Erik Van Looy

Geboren: 26 april 1962 (63) in Deurne, België

Bekend van: Loft, De Zaak Alzheimer en Dossier K.

IMDb profiel: Erik Van Looy

Wikicode: 3573

32 reacties

Samengewerkt met

Reacties


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

De Vlaamse regisseur Erik Van Looy vertrekt begin april naar de Verenigde Staten met het oog op een project van de grote Hollywoodstudio Universal. Dat onthulde het gezaghebbende vakblad Variety. Het gaat om de bovennatuurlijke thriller Dream House van scenarist David Loucka, waarvoor producenten Ehren Kruger en Daniel Bobker een ontwikkelingsdeal hebben met Universal. Kruger maakte naam als scenarist van Arlington Road, The Ring en The Brothers Grimm en werkt momenteel ook aan het scenario van Torso voor regisseur David 'Se7en' Fincher.

Dream House vertelt het verhaal van een man die met zijn gezin naar 'een droomhuis' op het platteland verhuist, maar dan beginnen zich daar allerlei onheilspellende zaken te manifesteren. Voor de film heeft Universal in een budget van maar liefst 40 miljoen dollar voorzien. "Dat is niet voor mij, hé", reageert Van Looy. Aangezien het verhaal zich in een sneeuwlandschap afspeelt, zit in dat budget wel 2 miljoen dollar voor 'valse sneeuw'. "Dat is meer dan het hele budget van Alzheimer."

"Nu dit bekend is geraakt, kan ik net zogoed ook een tweede plan verklappen", zegt Van Looy. Dat is een project van 20 miljoen dollar, met als werktitel Caught, een Amerikaanse remake van de Franse politiethriller Police Python 357 van regisseur Alain Corneau uit 1976, met Yves Montand, Stefania Sandrelli en Simone Signoret in de voornaamste rollen. Die film situeert zich in New York en zou ook daar gedraaid worden. Het scenario van Caught werd geschreven door Stephen Kronish, een van de scenaristen-producers van de successerie 24. Kronish schreef eerder mee aan de series Profiler en Sleepwalkers en creëerde begin jaren negentig ook de serie The Commish met acteur Michael Chiklis.

De regisseur van De zaak Alzheimer / The Memory of a Killer reageert verbaasd op het 'Droomhuis'-nieuws uit Variety, omdat er nog niets definitief getekend is. "Ik ga nu naar de States om te zien welk project het eerst startklaar kan zijn. En zelf dan kan het allemaal nog afspringen."

Bron: De Morgen

Ben eens benieuwd. Volgens mij kan het niet echt fout gaan. Erik Van Looy is iemand met een enorme passie voor film, dat merk je gewoon aan de manier hoe hij erover praat. Eerder had hij al een overstap naar Hollywood geweigerd, maar ik ben toch blij dat hij nu de wereld eens kan laten zien wat hij kan.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87457 berichten
  • 12547 stemmen

Halcyon schreef:

Erik Van Looy is iemand met een enorme passie voor film, dat merk je gewoon aan de manier hoe hij erover praat.

In z'n rubriekjes vindt hij de meest klote Hollywood films altijd goed ja

Wat mij betreft gaat hij maar naar Hollywood, maar dan moeten ze er maar niet teveel bijzeggen dat het een Belg is. Wij hebben andere regisseurs om trots op te zijn.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Wat een spijtige reactie is dit... Het gaat toch niet om wat hij zelf goed vindt? Maar om wat hij doet... Gewoon omdat hij iets doet wat niet binnen jouw interessewereld past breek je hem zomaar af? Hebben mensen dan niet meer het recht om Hollywoodfan te zijn? Zonder dat ze van jou moeten gaan verbergen dat ze Belg zijn?

Ik ken geen enkele Belgische regisseur die met zoveel passie over z'n beroep spreekt en met evenveel passie z'n films maakt. Ikzelf ben ook geen liefhebber van z'n films an sich, maar ik kan wel veel respect opbrengen voor de man erachter. Ok, hij is een mediafiguur, so what? Is hij daarom minderwaardig? En mag je hem daarom niet als puur Belgisch exportproduct gaan bekijken?

Sorry, maar zo'n reactie vind ik echt triestig.

edit: woordgebruik iets aangepast wegens misschien te aanvallend


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Ik hoop ook dat hij het maakt in Hollywood. Chapeau voor deze vent. Hopelijk lukken zijn films een beetje, Hollywoodfilms of niet. Ik wens hem veel succes en ik ben echt tevreden, en dat we ooit kunnen zeggen: "Kijk, een Belg en hij heeft het gemaakt in Hollywood. "


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87457 berichten
  • 12547 stemmen

Serieus, ik weet dat iedereen zijn eigen waanwereld heeft over mijn persoontje, maar het zou fijn zijn als mensen zich gewoon houden bij wat ik schrijf, en niet het minste hintje omdromen tot grootse aanvallen op whatever dat in hun straatje past.

Ik zeg dus dat ik Van Looy nooit, maar dan ook nog nooit kritisch heb weten zijn over een andere film. Waardoor ik hem dus maar een slappe vaatdoek vind. Verder mag hij nog zo passioneel zijn als hij wil, z'n films stralen het jammer genoeg niet uit. Meer een gun for hire die niks toevoegt aan een film. Zo'n mensen hoeven het voor mij niet waar te maken in Hollywood.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Serieus, ik weet dat iedereen zijn eigen waanwereld heeft over mijn persoontje, maar het zou fijn zijn als mensen zich gewoon houden bij wat ik schrijf, en niet het minste hintje omdromen tot grootse aanvallen op whatever dat in hun straatje past.

Erg flauw hoor. In zowat elk topic zet je je af tegen Hollywood, maar als iemand anders zegt dat je dit doet, dan is het opeens niet waar meer en zijn we aan het hallucineren. Er is totaal geen reden om jezelf hier in een slachtofferrol te duwen. Het gaat er mij ook helemaal niet om om je in een vakje te plaatsen, want zo zit ik niet in mekaar. Ik ga hier dus verder ook geen woorden meer aan vuil maken en ik zou het leuk vinden moest jij dat ook doen (al doe jij natuurlijk waar je zin in hebt ). Het gaat gewoon om wat je zei: namelijk dat als Van Looy het maakt in Hollywood, ze maar beter niet zeggen dat hij een Belg is... Dat slaat toch nergens op? Ik ben zelf absoluut geen fan van z'n films, maar ik ben de laatste om iemand te gaan bekritiseren op z'n persoonlijke smaak. Ik heb hem in verscheidene programma's al openlijk horen zeggen dat hij een echte fan is van Hollywoodfilms, dus we kunnen hem alvast niet verwijten dat hij pretendeert de alternatieve cinema te verkiezen terwijl hij dit niet doet.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87457 berichten
  • 12547 stemmen

Ik ben zelf absoluut geen fan van z'n films, maar ik ben de laatste om iemand te gaan bekritiseren op z'n persoonlijke smaak.

Erg boeiend. Ik ook niet. Doe ik ook nergens. Waarom begin je er over ?

Ik ben het gewoon een beetje beu dat ik vaak ellenlange posts gereduceerd zie tot een totale miskleun van een slagzinnetje waar ik het zelf ook helemaal niet mee eens ben. En net dat soort zinnetjes duiken 5 maand later weer op bij een totaal ongerelateerde film.

1. Als ik Van Looy hoor spreken over cinema, zie ik iemand zonder mening die enkel promotie maakt.

2. Als regisseur is hij een stroman die totaal niet zijn stempel weet te drukken op films. Daarom zie ik hem liever niet groot worden in Hollywood.

Meer zeg ik niet. Moeilijk is het ook niet.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Erg boeiend. Ik ook niet. Doe ik ook nergens. Waarom begin je er over ?

Onderhond schreef:

In z'n rubriekjes vindt hij de meest klote Hollywood films altijd goed ja

Verder ben ik het niet met je eens, maar kan ik je wel begrijpen. Het gaat tenslotte om jouw mening. Het enige wat ik niet begreep was, zoals ik al aanhaalde, dat je zei dat men maar niet moet zeggen dat hij Belg is als hij succes kent in Hollywood.

Maar goed...


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87457 berichten
  • 12547 stemmen

In een heel seizoen De Laatste Show heeft die mens geen één keer wat slecht gezegd over de filmpjes die hij zat te bespreken. En dat waren echt niet alleen Hollywood's grootsten.

Mij ga je niet wijsmaken dat die vent daar zijn eigen mening zat te verkondigen (wat hij later ook toegaf trouwens in Humo). maw, ik val helemaal niemand aan op z'n persoonlijke filmsmaak.

Verder ben ik niet zo patriotistisch dat ik al blij ben dat de eerste de beste ongetalendeerde schooier in het buitenland naam maakt. Liever iemand met wat uitstraling en individualiteit graag. Waar dus die andere opmerking waar jij zo over valt over gaat.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

En is het een goeie film Erik? Jazeker, het is een hele goede film!

Ik had de ironie wel door eerlijk gezegd...

En ja, "ongetalenteerde schooier"... ik denk dat voor mij de discussie hier eindigt.


FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

In een heel seizoen De Laatste Show heeft die mens geen één keer wat slecht gezegd over de filmpjes die hij zat te bespreken. En dat waren echt niet alleen Hollywood's grootsten.

So what ?

Mij ga je niet wijsmaken dat die vent daar zijn eigen mening zat te verkondigen (wat hij later ook toegaf trouwens in Humo). maw, ik val helemaal niemand aan op z'n persoonlijke filmsmaak.
Hoe weet jij dat nou ?

Verder ben ik niet zo patriotistisch dan ik al blij ben dat de eerste de beste ongetalendeerde schooier in het buitenland naam maakt. Liever iemand met wat uitstraling en individualiteit graag. Waar dus die andere opmerking waar jij zo over valt over gaat.
Gaan we weer verder met denigrerende opmerkingen als schooier. ?

Wat mij betreft kan dit niet. ! Doelbewust iemand onderuithalen. Persoonlijk worden terwijl je iemand niet kent.


Scratt

  • 466 berichten
  • 0 stemmen

Erik Van Looy is de meest sympathieke knul van Vlaanderen. Echt genieten als je hem bezig ziet in De slimste mens of de Pappenheimers. De Zaak Alzheimer was vakkundig gemaakt en de passie van Van Looy zat er zeker en vast in. Het verhaal van Dream House lijkt me wat dom maar ik ben er zeker van dat de bescheiden Van Looy er wel iets speciaals mee kan doen, zeker aangezien het budget. Ik kijk wel meer uit naar de policier, want in dat genre is hij het meeste thuis denk ik.

Als ik hem voor het eerst zag zou ik hem aangeven voor een schoenenverkoper ofzo. Ja, hoogmoed is wel het laatste dat in zijn woordenboek staat en dat maakt het weer wat extra geweldig vind ik. Een typische vlaming zeker, té bescheiden


Kaffeefiltjer

  • 543 berichten
  • 0 stemmen

Liever van Looy dan Verheyen, want die denkt dat hij zich alles kan permiteren .

Tja, Van Looy, bescheiden, ik denk dat je nog zou verschieten hoe hij op set zou zijn, want daar zal hij toch alles in orde moeten houden.

En hij heeft eens verteld dat hij gemiddeld 500 films per jaar kijkt (hoe hij dat aantal kan bereiken, weet ik niet) dus zal hij ze zeker niet allemaal goed vinden

Vraagje: is Dream House een remake van de film die hier op MovieMeter al staat?


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Kaffeefiltjer schreef:

Tja, Van Looy, bescheiden, ik denk dat je nog zou verschieten hoe hij op set zou zijn, want daar zal hij toch alles in orde moeten houden.

Valt best mee. Heb eens in een interview met hem en enkele acteurs gelezen dat hij op de set ook redelijk bedeesd is en op een nogal "verlegen" manier z'n sterren in het gareel houdt.



avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

In Film > Nieuws > nieuwe projecten:

Erik van Looy mag horrorfilm regisseren in Hollywood.

Filmregisseur en tv-figuur Erik van Looy trekt naar Hollywood om er een film te regisseren. Eind 2007 starten de opnames van de horror-thriller 'Mile Zero'. Dat maakte filmmaatschappij Phoenix Pictures bekend in Cannes, waar de maatschappij net 'Zodiac' van David Fincher had voorgesteld. Van Looy vestigde naam als regisseur met 'De Zaak Alzheimer' en is bij het Vlaamse tv-kijkend publiek bekend als quizzmaster in 'De Slimste Mens'.

'Mile Zero' gaat over een boorstation in Alaska, waar ongeveer twintig jaar geleden gruwelijke moorden plaatsvonden. Bij de heropening in de huidige tijd wordt het station bezocht door een vrouw, die wil bewijzen dat haar moeder, die verdacht wordt van de moorden, niets met de zaak te maken heeft. Maar wanneer mensen mysterieus beginnen te verdwijnen, komt een bovennatuurlijk element aan het licht.

De cast moet nog samengesteld worden. Het script is van de hand van Holly Brix. (belga/hln)

(afbeelding)


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74121 berichten
  • 5874 stemmen

Goh, twee Amerikaanse films achtereen?

Dream House gaat ook nog door?


Kaffeefiltjer

  • 543 berichten
  • 0 stemmen

Niets van aan, blijft in België voor "loft".

http://www.vrtnieuws.net/cm/vrtnieuws.net/cultuurmedia/film/070827LOFT


Wouter

  • 18684 berichten
  • 3032 stemmen

Verrek. Hij is blijkbaar ook presentator in belgie. Wist ik niet. Wat kwam eerder?


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Zijn werk als presentator begon pas na tal van optredens in De Laatste Show als ik me niet vergis. Hij had er een soort van minirubriek waarin hij een nieuwe film besprak en er een interview met betreffende regisseur of acteur aan koppelde. En die optredens in De Laatste Show had hij dan weer te danken aan zijn werk als filmmaker.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8448 stemmen

Bijzonder symphatiek als presentator, vond De Slimste Mens ter Wereld erg leuk.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Die show vond ik persoonlijk ronduit slecht, zowat het enige wat ik Van Looy verwijt. Maar voor de rest inderdaad sympathiek en vooral bescheiden, een eigenschap die ik erg waardeer in mensen. Leuke anekdote over ex-voetballer Erik Van Looy: hij is de enige speler die ooit een gele kaart heeft gekregen voor vloeken op zichzelf, tevens zijn enige gele kaart .


avatar van A.L.I.E.N

A.L.I.E.N

  • 775 berichten
  • 1043 stemmen

Ik heb gehoord dat Erik Van Looy, regisseur van Vlaamse kaskrakers als: "De Zaak Alzheimer", "Loft", "Shades" etc.. Weer bezig is aan een nieuwe film: "De Premier". Deze film gaat over de ontvoering van de premier van België. De premier van België, en tevens de hoofdrol, zal worden vertolkt door Koen De Bouw. "De Premier" zal tegen eind 2011 in de Vlaamse zalen te zien zijn, aldus Van Looy.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12359 berichten
  • 3943 stemmen

Jammer dat zoveel plannen blijkbaar afspringen. Op 1 pagina hier staan er 4 ideeën waarvan 2 niet meer gebeuren, waarvan 1 er gelukt is en een gerucht. Even terugkomend op een oud bericht van Halycon betreffende het feit dat hij geen enkele andere Belgische regisseur kent die zoveel passie voor film heeft dan moet je maar eens wat te zien krijgen van Robbe de Hert, de man lijkt doordrongen te zijn met alles wat met film heeft te maken.


Wouter

  • 18684 berichten
  • 3032 stemmen

Niet dat dat altijd wat goed opleverde.


avatar van donnie darko

donnie darko

  • 6093 berichten
  • 2191 stemmen

Amerikaanse Loft begint hij te filmen op 6 juni met in de hoofdrollen Wentworth Miller, Patrick Wilson, James Marsden, Eric Stonestreet en onze eigen Matthias Schoenaerts.. Ben benieuwd

Bron: deredactie.be: Matthias Schoenaerts in Amerikaanse "Loft"


avatar van yeyo

yeyo

  • 6342 berichten
  • 4543 stemmen

Misschien daarna nog een Bollywood versie en een musical while we're at it? Djeezes, wat ziet de filmwereld toch in deze inspiratieloze 13-in-een-dozijn whodunnit.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8448 stemmen

Matig regisseur, maar sympathieke vent. Mooi interview met Van Looy in Het Huis eerder deze week, waarbij ook floppen van The Loft aan bod komt: Het huis | één.be - een.be


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12359 berichten
  • 3943 stemmen

Had enkel het einde van de reportage gezien, bedankt voor de link!


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6662 berichten
  • 2254 stemmen

Hele leuke podcast met Erik Van Looy als gast. Meer dan 2 uur aan anekdotes over de filmwereld!


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8448 stemmen

Pieter Montana schreef:

Hele leuke podcast met Erik Van Looy als gast. Meer dan 2 uur aan anekdotes over de filmwereld!

Die anekdote over Meryl Streep .


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74121 berichten
  • 5874 stemmen

Quentin schreef:

Die anekdote over Meryl Streep .

Hahaha

Nu zijn die gefabriceerde pers interviewdagen natuurlijk al pijnlijk krampachtig en formulewerk. Gebeurt er nog eens wat.

Die presentator die zichzelf heel grappig vindt moet er eerst wel zonodig doorheen praten.