Genre: Oorlog / Drama
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Joel Schumacher
Met onder meer: Colin Farrell, Matthew Davis en Clifton Collins Jr.
IMDb beoordeling:
6,9 (45.209)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Tigerland
"The system wanted them to become soldiers. One soldier just wanted to be human."
September 1971: een peloton soldaten arriveert in Ft. Polk, Los Angeles voor de training voor ze de Vietnam-oorlog in zullen gaan. De laatste week van de training vindt plaats in Tigerland, een moeras dat lijkt op de situatie in Vietnam. Jim Paxton heeft zich ingeschreven aangezien hij alles mee wil maken en later boeken wil schrijven.
Externe links
Acteurs en actrices
Pvt. Roland Bozz
Pvt. Jim Paxton
Pvt. Miter
Pvt. Cantwell
Pvt. Wilson
Staff Sgt. Thomas
Sgt. Filmore
Staff Sgt. Cota
Pvt. Jamoa Kearns
Sgt. Eveland
Video's en trailers
Reviews & comments
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
diepgaander dan bijv. Full Metal Jacket,
Hoe kan iemand dit nou zeggen?! Full Metal Jacket is naast Apocalypse Now de meest diepgaande Vietnam film ooit gemaakt. Het slagveld, de wanhoop en de waanzin. Alles wordt zo ongelofelijk STERK in beeld gebracht in FMJ door Kubrick.
Tigerland is ook meer dan geslaagd en behoort tot de betere Vietnam flicks maar FMJ is van een geheel andere niveau. FMJ is Vietnam. Tigerland bevat goede actiescenes en memorabele rollen maar dieper dan FMJ gaat de film niet. 3,5*
ThaMovieVoter
-
- 3637 berichten
- 2242 stemmen
Deze film gaat geheel in op de voorbereiding van de soldaten die naar Vietnam gaan, Full Metal Jacket ook maar gaat daarna vooral in op hetgeen wat er gebeurt in Vietnam zelf. Het verschil is dus dat de gehele 100 min van deze film ingaat op de training en alles wat daarbij komt kijken. Als we de oorlog zelf erbij nemen is deze film absoluut niet diepgaader dan Full Metal Jacket, maar daar gaat het in deze film dus niet om. Trouwens, ik vind Full Metal Jacket ook een fantastische film, en ook beter dan deze. Bij nader inzien verlaag ik dus deze film even met 0,5 maar ik blijf bij wat ik heb getyped. En ik ben het met je eens wat je typt in je eerste alinea over Apocalypse Now en Full Metal Jacket als we kijken naar de oorlog zelf.
U-96
-
- 11875 berichten
- 2076 stemmen
Niet bijzonder. Normaal gezien vind ik wel interessant om te zien hoe millitairen worden opgeleid en dergelijke, maar hier wordt het zo druk gedaan, een typische sfeer mist enorm. De personages zijn wat oppervlakkig en het camerawerk stoort regelmatig. De film blijft niet de hele tijd boeien. Jammer, want het thema deserteren is opzich niet slecht bedacht...
*2.5*
tevelenco
-
- 790 berichten
- 932 stemmen
Matige oorlogsfilm die me maar zelden kon boeien.
Het verhaal sprak me wel aan maar de uitvoering en de akteerprestaties vielen me nogal tegen.
Colin Farrell vond ik ronduit irritant en ook de rest van de akteurs maakten weinig indruk.
Het verhaal zelf vond ik nogal dunnetjes en kende weinig diepgang.
Zodat het voor mij helaas nogal een saaie zit werd.
Jammer want ik had er veel meer van verwacht
felix89
-
- 124 berichten
- 0 stemmen
Matige oorlogsfilm die me maar zelden kon boeien.
Het verhaal sprak me wel aan maar de uitvoering en de akteerprestaties vielen me nogal tegen.
Colin Farrell vond ik ronduit irritant en ook de rest van de akteurs maakten weinig indruk.
Het verhaal zelf vond ik nogal dunnetjes en kende weinig diepgang.
Zodat het voor mij helaas nogal een saaie zit werd.
Jammer want ik had er veel meer van verwacht
wat zeg jij nu? Collin Farrell werd dankzij deze film en zijn acteerprestatie een ster.
en bij bijna elke oorlogsfilm hier op de forums komt er FMJ bij
Hier ook alweer, laat dat toch eens!
deze film is voor bijna geen geld gedraaid en FMJ wel!!
dus dat deze inderdaad wat minder is...
Goodfella_90
-
- 10407 berichten
- 2596 stemmen
Hij heeft het niet eens over FMJ
En omdat hij zogenaamd een ster werd door deze film kan je hem niet irritant vinden? 
felix89
-
- 124 berichten
- 0 stemmen
Hij heeft het niet eens over FMJ
En omdat hij zogenaamd een ster werd door deze film kan je hem niet irritant vinden? 
DEze film werd bejubelt vanwege de acteerprestaties, het gaat er niet om dat hij collin farrell irritant vind maar dat de acteerprestaties minder zijn volgens hem.
dus je commentaar is ongepast

en dat wat ik zei over FMJ is op iedereen bedoelt en zeker niet op hem. Want overal waar je komt om een reactie te schrijven is er de vergelijking te maken met FMJ.
en dat is gewoon irritant. 
Goodfella_90
-
- 10407 berichten
- 2596 stemmen
DEze film werd bejubelt vanwege de acteerprestaties, het gaat er niet om dat hij collin farrell irritant vind maar dat de acteerprestaties minder zijn volgens hem.
dus je commentaar is ongepast

Oneens. Hij kan anders denken over de acteerprestaties.
en dat is gewoon irritant. 
Oh zo. Ik dacht dat het op hem gericht was, omdat je hem net gequote had. 
MarkFish
-
- 1070 berichten
- 1505 stemmen
Schitterende film, sterk geacteerd door iedereen. Goede casting en Farrell speelt de sterren van de hemel. De diepgang zat em voor mij in de mate van respect voor elkaar en hoe dat groeide tussen bepaalde personen in zulke extreme omstandigheden. De verschillende persoonlijkheden zijn mooi tegen elkaar afgezet.
JorritS
-
- 271 berichten
- 673 stemmen
Redelijk goeie film, knap en overtuigend geacteerd. Toch kon ik weinig sympathie opbrengen voor Bozz. Door het sterke acteerwerk en hoge FMJ-gehalte toch een 3*
metaledje
-
- 740 berichten
- 859 stemmen
net gezien,en ik moest ook gelijk denken aan ful metal jacket,alleen dan iets uitgebreider,niet beter maar hij staat zeker in zijn schaduw, heb echt genoten van de film, die wereld is ook keihard hoe ze daar met elkaar omgaan, en het slechtere beeld kwaliteit zodat het wat ouder lijkt en af en toe wiebelende camera vond ik wel wat hebben
collin farrel speelt erg sterk en de rest ook. verdient een dikke 4*
rondh
-
- 598 berichten
- 2309 stemmen
Hoe kan iemand dit nou zeggen?! Full Metal Jacket is naast Apocalypse Now de meest diepgaande Vietnam film ooit gemaakt. Het slagveld, de wanhoop en de waanzin. Alles wordt zo ongelofelijk STERK in beeld gebracht in FMJ door Kubrick.
Tigerland is ook meer dan geslaagd en behoort tot de betere Vietnam flicks maar FMJ is van een geheel andere niveau. FMJ is Vietnam. Tigerland bevat goede actiescenes en memorabele rollen maar dieper dan FMJ gaat de film niet. 3,5*
Vergeet platoon niet
aerogp1
-
- 193 berichten
- 548 stemmen
Middelmatige film. Die acteerprestaties die zo bejubeld worden vallen me flink tegen! Het kwam over als voornamelijk militair geschreeuw en gemompel langs sigaretten heen. Kan me voorstellen dat Colin Farell hier irritant gevonden word.
Verder weer de clichematige private die helemaal uit zijn bosse-bolletje gaat en rond gaat schieten met "scherp". Verder was de enige duidelijke link met de jaren 70 de Vietnam-oorlog. Als je niks van het leger weet (uniformen, wapern etc.) zou het net zo goed in jaren 90 kunnen spelen.
De cameramoves gingen uiteindelijk ook erg vermoeien. De camera die halve meters omhoog en omlaag vliegt tijdens een rit op een vrachtwagen overtuigde niet echt.
2.5*
ewalk
-
- 767 berichten
- 1059 stemmen
Ik snap inderdaad niet waar FMJ vandaan komt: idd het is een bootcamp ten tijde van de Vietnam oorlog, maar volgens mij is er toch echt een andere sfeer dan in FMJ. Door de geheel andere belichting, de cast en het camerawerk heb je sowieso een andere sfeer dan bij FMJ. Bij mij komt FMJ, na het zien van Tigerland, niet echt naar boven.
Het is trouwens grappig om te zien hoe Schumacher in deze film afwijkt van gemiddelde Vietnamfilm stereotypes: de rebelse zwarte G.I. die het systeem beklaagt en continu conflicten heeft wordt nu door een witte G.I. gespeeld.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Ondanks de goede acteerprestaties, zeker van Colin Farrell, kon deze film me maar weinig boeien.
Zwak verhaal en weinig spanning.
Blood Duster
-
- 249 berichten
- 245 stemmen
Tigerland is een geslaagde oorlogsfilm. tijdens het bekijken van de film heb je niet het idee dat je naar een zooitje militairen aan het kijken bent, die tijdens de Vietnam-oorlog, in de VS in een bootcamp aan het trainen zijn. Mooi zo.
x_ShamieeJ
-
- 158 berichten
- 70 stemmen
Het viel wel mee.
Best leuke film alleen soms overdreven en kwam Farrell arrogant over.
Toch goede acteerprestatie maar niet veel bijzonder.
2.5*
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Het 'Tigerland' - eens zo boordevol emotie en heroïek - dat ik na een dik jaar nog eens terug zag, was jammer genoeg veranderd. En wel zodanig dat wat nu overblijft nog steeds een héél goede film is met puike acteerprestaties en emotionele pieken, maar met minder filmisch leedvermaak of echte ontroering aan het eind. Weg dus, die 5* - maar nog steeds slaagt Schumacher erin om via Farrell een hoogst bijzonder personage neer te zetten.
'Tigerland' is vooral nostalgie, doch nog steeds een degelijke portie kwaliteit.
4*
Castor Troy
-
- 307 berichten
- 3051 stemmen
Als mensen vinden dat Colin Farrel hier irritant acteert, dan heeft hij het denk ik goed gedaan, want zo moet hij toch ook overkomen. als een lastige vervelende jongen, die zich niet aan het leger wil aanpassen.
ewalk
-
- 767 berichten
- 1059 stemmen
Het fragment van de Afro Amerikaanse jongens die close harmony zingen vind ik prachtig. Ik zocht naar dit fragment op Youtube maar kan het niet vinden. 
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Verrassend goede film, op zich gebeurt er niet zo gek veel in maar de sfeer is goed. Ook prettig om eens een keer niet alleen maar schreeuwende drillmasters te zien.
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Door mijn oorlogsfilm-moeheid had ik ooit een keer (maar) een klein stukje van deze film gezien.
Nu heb ik hem helemaal gezien en ik vond het een goede film.
Het is eigenlijk helemaal geen oorlogsfilm, het lijkt meer op een docusoap (mede door het camerawerk), in de goede zin van het woord, over een groepje mannen dat wordt klaargestoomd voor de oorlog met als hoofdpunt de rebelse Farrel.
Ik vond Colin Farrell erg goed in deze film maar ook de rest van de acteurs deden het erg goed.
Tegen de oorlogsfilm haters kan ik zeggen dat je deze wel kunt kijken omdat het vooral om onderliggende relaties tussen de mannen gaat en om het systeem dat gebruikt wordt om de mannen klaar te stomen, pure drama dus.
Cijfer: 3,5
predator
-
- 1666 berichten
- 1949 stemmen
Ik blijf dit een geweldige film vinden, met een superrol van Colin Farrell. Wat staat die een partij goed te acteren!! Het mooie vind ik, dat de film vooral gaat over groepsprocessen, waarbij de oorlog als een zwaard van Damokles boven de groep hangt, zonder dat er met allerlei slacht- en bloedscenes wordt gewerkt.
4,5*
Usual Suspect
-
- 395 berichten
- 0 stemmen
Colin Farrel zit sterk in zijn rol, maar toch heb ik deze film met moeite kunnen uitkijken en dat komt vooral doordat het verhaal me niet kon boeien.
Overigens is de trainingsweek vóór Vietnam uitstekend in beeld gebracht.
2,5.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Vrij platte oorlogsfilm, waarin de karakters net niet de nodige diepgang krijgen. waar dat met zo'n films meestal wel een vereiste is. hoewel er best sterke scenes in de film zaten, en farrel zijn rol best goed vertolkd, vond ik het verhaal toch wat tegenvallen. 2 sterren.
Boudewijn.
-
- 49 berichten
- 30 stemmen
Inderdaad, het is niet eens oorlog in die film. Dus de term 'oorlogsfilm' is niet echt gepast, ook al gaat de film over militairen.
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

O.J.: Made in America
Documentaire / Biografie, 2016
47 reacties

Zwartboek
Thriller / Oorlog, 2006
3.479 reacties

Letters from Iwo Jima
Oorlog / Drama, 2006
269 reacties

To End All Wars
Drama / Oorlog, 2001
68 reacties

Open Range
Actie / Western, 2003
304 reacties

Narc
Misdaad / Thriller, 2002
193 reacties
Gerelateerde tags
jaren 70louisianakansas, usaguitar playerawoltarget practiceguitar playerexhaustionmilitary dischargestockade
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








