Genre: Muziek / Fantasy
Speelduur: 125 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rob Marshall
Met onder meer: Meryl Streep, Anna Kendrick en Chris Pine
IMDb beoordeling:
5,9 (153.077)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 29 januari 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Into the Woods
"Be careful what you wish for..."
Into the Woods is een combinatie van de bekende sprookjes van Assepoester, Raponsje, Sjaak en de Bonenstaak en het verhaal van de Bakker en zijn vrouw die wanhopig naar een kind verlangen. Helaas zijn de Bakker en zijn vrouw door een heks vervloekt zodat ze geen kinderen kunnen krijgen. Ze moeten verschillende proeven doorstaan om de vloek op te heffen. Zo moeten ze de heks een koe bezorgen die zo wit als melk is, een kap die zo rood als bloed is, haar dat zo geel als maïs is en een muiltje dat zo zuiver als goud is.
Externe links
Acteurs en actrices
Baker
Baker's Wife
Witch
Cinderella
Jack
Little Red Riding Hood
Rapunzel
Jack's Mother
Cinderella's Prince
Rapunzel's Prince
Video's en trailers
Reviews & comments
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3964 stemmen
Verbaasd me dat de film zo neergehaald wordt op MM. Snap dat het niet voor iedereen is weggelegd, maar vond het best een leuke film. Had niet verwacht dat er zoveel in gezongen zou worden, maar op zich waren de liedjes wel te pruimen (naar Disney standaard). De cast is prima, maar niemand blinkt verder echt uit. Al moet ik zeggen dat de prinsen wel echt hilarisch waren. De setting en kostuums zijn wel echt schitterend en ik kreeg wel echt een Disney feeling van de film. Helaas is de film dus niet het niveau van bijv. Sweeney Todd maar ik heb me goed vermaakt.
3.5*
Masterkeeltie
-
- 346 berichten
- 552 stemmen
De trailer zag er nog wel leuk uit en het concept op zichzelf (de meerdere sprookjes verbonden met elkaar) was meer dan veelbelovend en kon wel eens de goede kant opgaan.
Maar dat ging het eigenlijk helemaal niet, waar in het begin de film nog leuk leek te worden met het catchy begin leek het na een uur nergens meer op.
De film was duister en vaak met een zwart randje dat zeker, maar op welk publiek was dit nou gericht? Het zingen op zichzelf vind ik niet erg, maar de liedjes waren van een matig niveau en erg schel en vaak niet om aan te horen.
Het zag er visueel prima uit maar wel erg donker en duister en dat de gehele film. Zoals hiervoor al meerdere malen is vermeld gaat het ook te lang door, op een gegeven moment lijkt het gedaan te zijn en dan plakken ze er nog een half uur (voor mijn gevoel) aan.
Een matige langdradige musical waar ik nog steeds niet van weet voor wie en wat het bedoeld was.
2.5*
Actarus
-
- 502 berichten
- 2284 stemmen
Met betere melodieuze songs had dit voor mij een 5-punter kunnen worden...hier lijken alle nummers op elkaar, en dat begon te enerveren en te vervelen.
Wel prachtig in beeld gebracht, mooie settings en een uitmuntende Streep!
turnhob
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Om te beginnen ben ik geen grote musicalliefhebber. Ondanks dat ik wist dat dit een musical was heb ik de gok gewaagd. Helaas heeft ook deze film me niet van gedachten doen veranderen.
Mijn inziens hinkt de film teveel op meerdere gedachten, kinderfilm of toch voor volwassenen? Hierdoor blijf sommige keuzes dan ook erg raar zoals de gruwelijke elementen uit het originele assepoester verhaal als het afsnijden van teen en hiel en het laten uitpikken van de ogen van de stiefzussen..
Daarnaast neemt de film zich in veel opzichten te serieus en zijn de liedjes te vlak, te eentonig om echt te blijven hangen. Op het openingsnummer na. Het enige lied wat naar mijn idee de juiste toon raakt is dat van de prinsen. Dat is lekker over de top.
En topcast of niet, de film blijft moeilijk boeien. En zoals al eerder gezegd het tweede gedeelte had echt niet gehoeven. Hierdoor wordt die onnodig lang en voegt het niets meer toe.
Ik denk dat ik de komende jaren de musicalfilms maar oversla.
Hollywood007
-
- 3342 berichten
- 3848 stemmen
Ik had op voorhad eigenlijk niks gelezen over deze film en wist dus niet dat het om een musical ging. Het was dan ook niet echt mijn ding. Het verhaal op zich was ook niet echt iets voor mij. Toch is dit een film die je eens gezien moet hebben, al is het maar voor de prachtige kostuums en de mooie special effects.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Aanvankelijk ging ik er vanuit dat al die gezongen teksten slechts in de intro zouden worden toegepast; wanneer bleek dat er geen remmen opzaten begon ik me af te vragen of ik hier bestendig tegen zou zijn. Dit viel behoorlijk mee. Gelukkig had ik sympathie voor de meeste personages en werd er een aardige balans met de genres aangehouden; de humor werd nergens heel flauw en qua sci-fi vond ik dat de effecten zeer stijlvol waren verweven met de locaties. Ook kon ik het wel waarderen dat Johnny Depp ditmaal niet alles voor zijn rekening nam; hij duikt maar in één scène op. De overige acteurs spelen leuk samen en het is dan ook niet nodig om zo'n clown in het midden te hebben die alle aandacht naar zich toetrekt. Ik vond dit een origineel kunstwerk en ik ben nu eigenlijk wel benieuwd naar Marshall's oeuvre.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Lange tijd weinig interessant met een wat rommelig overkomend verhaal met die bij elkaar gegooide sprookjes, ook al is het allemaal nog best aan elkaar geregen en hebben de acteurs het wel naar hun zin met al die lolligheid. Maar dan slaat het allemaal een erg verrassende richting in en wordt het laatste deel zelfs nog best amusant en slim. Ik vond dit meer standaard gedeelte van de film een stuk leuker dan het meer originele leeuwendeel van de film.
Kendrick, Corden, Blunt en Crawford zijn best leuk. In visueel opzicht is het wel wat karig allemaal. Misschien dat het budget teveel in beslag werd genomen door de onnodige sterrencast. Nu zien vergelijkbare films als Maleficent en La Belle & la Bete er toch een stuk beter uit, ook al heeft laatstgenoemde een bescheidener budget. Streep heeft hier weer veel te makkelijk haar Oscarnominatie gekregen, zelfs al lijkt deze categorie wat mager bezet en zet ze natuurlijk nog wel een aardige rol neer.
Het leeftijdsadvies van zes jaar en ouder lijkt me wel nogal misplaatst. Weliswaar wordt het allemaal op een wat komische manier in beeld gebracht als dat überhaupt gebeurt, maar de film bevat toch nog de nodige gewelddadige momenten en volwassen thema's opvallend genoeg, en lijkt me ook wat te complex in elkaar steken voor de allerjongste kijkers. Eigenlijk breekt de film vooral in het laatste deel volkomen met wat een sprookje inhoudt. En dat is dan door uitgerekend Disney uitgebracht. 2.5*.
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
"Stay a child while you can be a child.." ...
" !!!
Musical-Sprookje-Fantasy
!!! 'Into The Woods' is een musical
sprookje-fantasy die me wel mee wist 'te nemen' in het bos
!
Er wordt veel gezongen in deze musical die vooral bepaalde
sprookjes combineert in deze fantasy volle fantasy film
!
Uiteraard moet je een beetje van het genre houden, anders ben je hier
verkeerd. Als algemene filmliefhebber/verzamelaar heb ik hier alvast van
weten te genieten. Aardige cast met ondermeer met één van mijn favorieten actrices
Emily Blunt
!
Meryl Streep mag zich dan weer uitleven als de heks van dienst ... letterlijk
en figuurlijk
!
Leuke film met oog voor kostuums en setting, er werden mooie kleuren gebruikt
en dat kwam de visuele kijk zeker ten goede
!
shot!
-
- 15 berichten
- 17 stemmen
Samen met mijn vrouw en kinderen (10 en 13 jaar) naar deze film geweest. Gezellig met zn 4en maar de film? Dat was een hele opgave. Voor je gevoel speelde echt alles zich af "in het bos". Erg eentonig. De liedjes waren erg vlak. We werden er achteraf wel erg melig van. Maar of dat nou de bedoeling was. De film begon wat mij betreft zelfs te irriteren. De cast kwam totaal niet tot zn recht. En voor welke doelgroep deze film precies bestemd was, kon geen van ons beantwoorden.
jerry r
-
- 519 berichten
- 302 stemmen
wat een draak van een film.
met een zeer slecht verhaal en vreeselijke irritante liedjes .
het verhaal is al slecht maar het laaste half uur slaat werkelijk nergens op.
met veel moeite uitgekeken
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Eigenlijk wist ik niet op voorhand dat ik meer dan twee uur muziek moest ondergaan. De intro was dus zeer verrassend en de voorstelling van de verschillende sprookjes werd op een vlotte, leuke manier gebracht. Ook het verloop en de samen smelting van de verschillende sprookjes had wel iets, maar naarmate de film vordert , werd het helaas ook wat minder. Het laatste half uur was er gewoonweg teveel aan. 5/10
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Films zoals Into the Woods (2014): Totaal niet mijn ding, toch
heb ik maar weer eens een poging gewaagd.
HELAAS!!!
Super saai, erg langdradig, het verhaal boeide mij voor geen
ene meter en de gebrachte liedjes lieten mijn haren recht
overeind staan (in negatieve zin).
Er is een troost betreffende I. T. W. (2014), want wat ik slecht
vind, vind een ander gelukkig weer redelijk tot goed.
Eindconclusie: Ik ben helemaal klaar met dit soort films.
Een halve ster puur voor de cast, meer kan ik er helaas
niet van maken.
Starry Night
-
- 184 berichten
- 162 stemmen
Erg grappige aanpak, sprookjes in hun oorspronkelijke vorm en met een knipoog. Met pakkende liedjes.
Snap trouwens niet dat mensen zo'n film beoordelen als het hun ding niet is.
Vertekent het beeld ook zo. Jammer.
wolfhound
-
- 20 berichten
- 214 stemmen
Hou op zich wel van een sprookje. Als je echter in de bioscoop verrast wordt op een film waarin 120 v/d 125 minuten wordt gezongen, beleef je geen fijne avond. Flutfilm voor mij. 0.5 * voor de moeite zullen we maar zeggen.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Into the woods leek me wel leuk op papier. Verschillende sprookjesfiguren in een live action movie. De ode aan Grimm's sprookjes is al meer gedaan, en soms best wel geslaagd. Into the woods is echter niet zo goed gelukt. Ik wist niet dat het een musical was, al is dat op zich geen probleem. Maar ik verwachtte me eerder aan een halfdonkere, maar weliswaar toegankelijke, film. Deze film is echter een schoolmusical geworden met toevallig een wat groter budget. Slecht script dat enkel teert op de bekende figuren, maar zelf heel afstandelijk wordt. Geen idee of er überhaupt ook maar iemand plezier had op deze set. Ik hoop dat de jeugd hierdoor niet weerhoudt om de echte sprookjes te lezen...
Bitking
-
- 140 berichten
- 0 stemmen
Voor mij NOOIT OF TE NOOIT NIET MEER een musical movie! Dit sloeg echt nergens op! Verhaal was fantastisch genoeg geweest, maar die zang vervelende mij contstant waardoor ik op het einde van de film hoofdpijn gekregen had!
Je bent dus GEWAARSCHUWD!
De liedjes waren trouwens een echte schande! Er was amper melodie, een ramp is het!!!
deLeeuw
-
- 678 berichten
- 1944 stemmen
Een musical film op zijn tijd daar is nooit wat mis mee. De verhouding van tekst en zang was goed, en visueel zag het er allemaal mooi aangekleed uit. Iets waar Disney altijd goed mee uit de voeten komt. Echter duurde de film te lang en was het verhaal maar aan de magere kant. Leuk dat verschillende sprookjes elkaar kruisen, maar dat neemt niet weg dat de 'main story' dan maar mag ontbreken.
De grootste stoorfactor - iets wat me van Disney heel erg verbaasd - zijn de hele slechte ongeïnspireerde songs. Ik kan er werkelijk geen enkele nog voor de geest halen; maar wat ik wel weet is dat het allemaal op elkaar leek en geen enkele moeite is genomen voor de aankleding van deze scene's.
Daarnaast werd er zo veel moeite gedaan om de verschillende sprookjes te kruisen dat elk personage maar vlak en saai bleef. Dat maakt deze film een tijdverdrijf met wat bekende koppen. Enkele punten goed, veel punten ondermaats.
deLeeuw
-
- 678 berichten
- 1944 stemmen
Overigens, voor de mensen wiens eerste keer het is om een dergelijke film te kijken en werkelijk denken "dit soort films zijn echt niets voor mij", probeer Sweeney Todd eens. Duister, bekend verhaal, maar wel wat klasse's beter
Als je dit genre dan nog steeds niks vindt, dan weet je dat voor de rest van je leven.
€vi£ D@d
-
- 5 berichten
- 61 stemmen
Dat je tekst op rijm op een zingende manier ten gehoren brengt betekend nog niet dat het daardoor een musical wordt. Nu lijkt het meer op slap gezwets met een irritante boventoon. Op zich is het mixen van sprookjes misschien nog wel een leuk idee, maar hier kwam het allemaal wel erg chaotisch over. De drie sterkste momenten waren voor mij de liedjes van de wolf en Roodkapje, de prinsen, en moeder en Raponsje. Het laatste stuk na het "happy end" had voor mij niet meer gehoeven want daarmee nam de gaapfactor alleen maar toe.
Walter White
-
- 236 berichten
- 319 stemmen
ik vond de film verder goed allen het gezang had niet gehoeven wel jammer.
Dan had ik veel hoger cijfer gegeven.
Ditchthejunk
-
- 30 berichten
- 40 stemmen
Leuk verhaaltje, leuk bedacht, mooie costuums en decor, goede cast, maar die Anna Kendrick? Wat een rotkop heeft die meid, gelukkig kan ze nog zingen, maar voor mij was dat geen Assepoester.
De liedjes, die overigens glashelder en gepolijst gezongen worden, vind ik smakeloos, ze voegen niks toe, behalve de zangkwaliteiten van de acteurs.
Dit is voor mij niet meer waard dan 2 sterren, deze zijn voor het decor en de zangkunsten.
Sin
-
- 6 berichten
- 0 stemmen
Voor mij NOOIT OF TE NOOIT NIET MEER een musical movie! Dit sloeg echt nergens op! Verhaal was fantastisch genoeg geweest, maar die zang vervelende mij contstant waardoor ik op het einde van de film hoofdpijn gekregen had!
Je bent dus GEWAARSCHUWD!
De liedjes waren trouwens een echte schande! Er was amper melodie, een ramp is het!!!
Amen to that. Het was een verschrikking.
Jammer dat de interessante stukjes in de sprookjes nooit getoond worden waardoor het ook visueel nogal een tamme bedoeling wordt.
purekillah
-
- 102 berichten
- 121 stemmen
Dit is op lovely bones na de meest tenenkrommend verschikkelijkste film die ik ooit gezien heb. Zoiezo geen fan van musicals. Op zich was ik bereid om me daar overheen te zetten en open te staan voor het sprookjesverhaal. Maar het constante gezang van begin tot eind op zo'n monotone toon wekte zowel irritaties als hoofdpijn op. Als je suicidaal depressief bent dan zal deze film de laatse druppel zijn.
John Milton
-
- 24231 berichten
- 13399 stemmen
Ik mag toch aannemen dat de meeste mensen die dit kijken een beetje weten wat ze kunnen verwachten? Of is dat naïef? (Ik doel erop dat het een musical is, niet of het een goede is of niet)
Imaginethat
-
- 16 berichten
- 13 stemmen
Ja, wat moet je hier nou over zeggen.. Over het algemeen ga ik altijd wel met een goed gevoel een Disney film in, want eigenlijk is geen enkele Disney film slecht.
De film begint met een liedje, gewoon een leuk intro liedje dacht ik.
Maar al snel volgt het ene liedje het andere op.
Natuurlijk is het in Disney films wel gebruikelijk dat sommige stukken uitgedrukt worden in een lied, maar dit valt niet te vergelijken met bijvoorbeeld The Lion King.
Met rijmen hebben ze in het sprookjes bos in ieder geval niet veel.
De film duurt 2 uur, maar door al die liedjes leek het veel langer..
Al met al zag het er mooi uit, daarop geen commentaar.
Ook apart om Johnny Depp te horen zingen, voor de verandering leuk.
Wat ik een plus punt vond, is dat ze de sprookjes erg verhaal getrouw hebben vertelt.
Dus niet de Disney versies, maar de Grimm versies.
Bijvoorbeeld als de prins die Rapunzel komt halen verblind word door de dorens.
Erg leuk hoe alle sprookjes in de film op een gegeven moment samen komen.
De film vertelt vooral het verhaal ná wat er in de orginele sprookjes gebeurd.
2,5 ster
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16416 stemmen
De film duurt nog geen ander half uur, maar door al die liedjes leek het veel langer..
Het laatste nieuws

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen
Bekijk ook

La Jaula de Oro
Drama, 2013
38 reacties

Jane Eyre
Romantiek / Drama, 1943
16 reacties

Still Alice
Drama, 2014
141 reacties

Jie Zi Zhan Shi
Actie / Komedie, 1992
11 reacties

Joulutarina
Familie / Drama, 2007
11 reacties

Marina
Drama / Biografie, 2013
85 reacties
Gerelateerde tags
heksprinssprookjemusicalprinsesgebaseerd op toneelstuk of musicalvloekbeanstalk based on fairy taleduringcreditsstingerred riding hood cinderella
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









