• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.403 stemmen
Avatar
 
banner banner

Only Lovers Left Alive (2013)

Drama / Romantiek | 123 minuten
3,32 516 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 123 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Frankrijk / Griekenland / Cyprus

Geregisseerd door: Jim Jarmusch

Met onder meer: Tom Hiddleston, Tilda Swinton en Mia Wasikowska

IMDb beoordeling: 7,2 (114.714)

Gesproken taal: Turks, Arabisch, Engels en Frans

Releasedatum: 6 februari 2014

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Donderdag 12 februari in één bioscoop (Amsterdam)

Plot Only Lovers Left Alive

Adam (Tom Hiddleston) is een muzikant die na jaren zijn geliefde Eve (Tilda Swinton) weer ontmoet, nadat hij depressief en moe geworden is van de richting die de menselijke samenleving op gaat. Hun liefde wordt echter onderbroken en op de proef gesteld door haar wilde en oncontroleerbare zus Ava (Mia Wasikowska).

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Sinds hij als de gemene Loki de show steelde in de "Thor" films, krijgt Tom Hiddleston de ene na de andere leuke rol voor zijn kiezen. Of beter gezegd zijn hoektanden, want in deze ultra relaxte vampierfilm, geeft hij gestalte aan een vampier, die allang geen bloed meer zuigt uit nekken, maar deze scoort via een contact bij de bloedbank.

In dit verhaal draait het om het vampierskoppel Adam (Tom Hiddleston) en Eve (Tilda Swinton), wiens rustige leven behoorlijk overhoop wordt gehaald door de komst van Eve's wilde zusje Ava (Mia Wasikowska ).

De beste stukken van "Only Lovers Left Alive" hebben een mooie mix van tekst, locatie en symboliek. In de scénes waar dit niet het geval is, komen de teksten wat vaag over. De eigenzinnige Amerikaanse regisseur Jim Jarmusch, gebruikt de al eeuwen durende liefde tussen deze vampiers voor een leuk verhaal over liefde, verval, en bovenal kunst.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“I wish I'd known him when I wrote Hamlet.”

Een film van Jim Jarmusch, met Swinton, Hiddleston en Wasikowska die hippieachtige vampiers spelen... What's not to like? Only Lovers Left Alive is een swingende jaren 70 vampierfilm die dat heerlijke relaxte sfeertje heeft waar Jarmusch om bekend staat. Met een schitterende cinematografie en een mooi menselijk verhaal over vampiers die het eeuwige leven hebben, en of dit een zege of een vloek is. Only Lovers Left Alive is de rock 'n roll film over vampiers waarvan je niet wist dat je hem nodig had…


avatar van Brabants

Brabants

  • 2888 berichten
  • 2145 stemmen

Zintuigelijk gezien een zeer interessante film. Verhaaltechnisch weinig imposant maar toch enigszins boeiend.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Moeilijk te beoordelen film voor me. Een film die het niet moet hebben van zijn flitsen, horror of actie. Integendeel zelfs. De film is eerder sloom en ingetogen. Desondanks een vrijwel beperkt plot naarmate de film vorderde, kwam de schwung en enig plot toch naar voren.

Centraal staat een vampierenkoppel dat zich afsluit van de mensenwereld en leeft van dag tot dag. Die dagindeling is niet bijster hoogstand. Hier en daar worden enkele typische kenmerken van vampieren ontrafeld, maar veel boodschap is er niet aan. Nekken worden vermeden en men gaat de luie toer op, alsof tijgers wensen gevoederd worden in plaats van te jagen.

Wat wel sterk was aan de film was de sfeerschepping, soundtrack en acteerprestaties. Vooral de openingsscène was erg knap met die platenspeler.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Er komt wat licht in het leven van de depressieve undergroundmuzikant Adam [Tom Hiddleston] door zijn hereniging met zijn grote liefde Eve [Tilda Swinton] met wie hij al (bijzonder) lang getrouw is. De twee delen een bijzonder geheim met (toch geen familie van?) Christopher Marlowe [John Hurt]. Ian [Anton Yelchin] is Adams vriend die wat bijzondere zaken voor hem regelt en Mia Wasikowska een familielid dat onverwachts binnen komt vallen in deze typische onconventionele, droogkomische film van Jarmusch en een perfecte cast die precies de juiste toon aanslaat. Verwacht geen expliciete humor, maar er valt meer dan genoeg te gniffelen.


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Een film over een aantal beroemdheden uit een ver verleden die het eeuwige leven hebben en nu in de huidige tijd leven. Een aanvankelijk heel bijzonder verhaal maar uiteindelijk blijkt het toch gewoon een Dracula film. En hoewel ik niks met Dracula films heb, kan ik deze bijzondere versie en in de mooie herkenbare vormgeving en sfeer van een typische Jim Jarmush film wel heel erg waarderen. Best een originele film op deze manier.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Only Lovers Left Alive leek meer een excuus voor regisseur Jim Jarmusch te zijn om z'n muzikale voorliefde nu op een achtergrond te plaatsen met horrorinvloeden. Niettemin is het moeilijk om deze film als pure horror te bestempelen, aangezien de romantiek en het persoonlijke drama van Tom Hiddleston en Tilda Swinton op de voorgrond wordt geplaatst. Jim Jarmusch regisseert een combinatie tussen donkere komedie en eerdergenoemde, maar nergens vond ik het echt goed werken. Dit komt voornamelijk door de saaie invulling van de romantiek en de kleurloze acteerprestaties van de hoofdrollen. Emotie- en expressieloos geacteerd, maar Jim Jarmusch mist daarbij de kwaliteiten van bijvoorbeeld regisseur Yorgos Lanthimos, die dat emotieloze veel interessanter wist te benutten. Het levert een film op die interessantere achtergrondplaatjes kent dan voorgrond en het kostte me veel moeite om wat te voelen voor de hoofdpersonages. De muzikale onderbrekingen waren bovendien mijn smaak niet, dus ik kon via een zijspoor ook weinig voldoening uit deze film halen.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

In verhouding voor mij toch de minste van Jarmusch.

Ik had deze dvd nog lang onder het stof liggen en onlangs had ik Ghost Dog nog eens een herkijkbeurt gegeven; zonder meer een klassieker. Dat Jarmusch nu ook wat uitstapjes doet in de horror-categorie wist hij te bewijzen met het fenomenale The Dead Don't Die. Daarvoor deed hij ook iets met vampieren. En hoe pakt dat uit?

Op papier is het wel te behapstukken, de horror blijft achterwege en de personages zetten wel degelijk hun rol neer.

Hiddleston als een verveelde depressieve vampier die zijn partner Eve (Swindon) als lichtpuntje ziet nadat deze uit Marokko naar zijn huis is gevlogen. De rol van Mia Wasikowska zorgt ook voor een speels tintje. Maar daar blijft het bij.

Jarmush heeft in het verleden bewezen dat trage films nog goed te pruimen zijn. Only Lovers Left lijkt hierdoor zo zijn enige gebreken te hebben waardoor de traagheid toch echt vaak neigt naar een lange zit. Het bestaat uit fragmenten van verveelde vampiers (waarvan je slechts enkele keren de puntige hoektanden en de dorst naar bloed van krijgt te zien), waarvan de mythe grotendeels achterwege wordt gehouden waarbij de vampiers bijna gewoon een deel vormen aan de maatschappij (en dat er ook zelfs een televisiezender voor deze ras in de lucht is). Behoorlijk leuk gevonden, maar zat Jarmusch dan op dat moment ook in een fikse dip, waarbij zijn humor, subtiliteit en zijn knipogen die we van hem zijn gewend ook amper van de grond leken te komen tijdens het verwerken van het script?

Hier en daar natuurlijk wel wat leuke vondsten, maar de meerderheid vormt zich toch wel een onnavolgbare leegte dat niet echt de leegte laat voelen voor de kijker. Wel mooie locaties van Detroit en Tangier en een mooie poging.

Vandaar dat ik deze film ook niet helemaal ga afrekenen.

3,0*


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7012 berichten
  • 9796 stemmen

Aangenaam voortkabbelende vampierfilm die het duidelijk meer van sfeer en excentrieke personages moet hebben dan van spanning en bloedvergieten. Gelukkig beschikt de film over een eersteklas cast, waarbij vooral Tom Hiddleston in positieve zin opvalt. Door het sterke spel van iedereen blijf je geboeid kijken, ook al gebeurt er niet bepaald veel en voegt het script weinig toe aan het genre. Vormgeving en camerawerk zijn verder dik in orde.