• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.766 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.408 stemmen
Avatar
 
banner banner

World War Z (2013)

Actie / Horror | 116 minuten / 123 minuten (unrated edition)
3,36 2.810 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 116 minuten / 123 minuten (unrated edition)

Oorsprong: Verenigde Staten / Malta

Geregisseerd door: Marc Forster

Met onder meer: Brad Pitt, Mireille Enos en Daniella Kertesz

IMDb beoordeling: 7,0 (775.997)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 juli 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot World War Z

"Remember Philly!"

Gerry Lane (Brad Pitt) is een toegewijde vader en echtgenoot die werkt voor het leger en de overheid. Wanneer een zombie-apocalyps uitbreekt, wordt Gerry door de regering gevraagd om de invasie tegen te gaan. Tegelijkertijd moet hij zijn vrouw en kinderen beschermen tegen de verbazingwekkend snelle, vleesetende zombies.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Gerry Lane

Captain Speke

Jurgen Warmbrunn

Parajumper

Thierry Umutoni

Ex-CIA Agent

Andrew Fassbach

Constance Lane

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6444 berichten
  • 1026 stemmen

Ik heb het niet zo op zombie films maar deze is overgoten met een epidemie sausje wat ik wel kan waarderen.

De film begint gelukkig vrij snel met de epidemie-ellende zodat er nagenoeg weinig tijd overblijft voor al te veel Hollywood sentimenteel gedoe. De wereld moet immers gered worden door Brad Pitt.

De film blijft van begin tot end de spanning erin houden en de zombies zijn goed uitgevoerd.

Ergens deed de film me ook wel denken aan I am Legend en het origineel The last man on earth. Maar gelukkig is WoldWarZ is een heel eigen verhaal geworden.

Dikke voldoende.


avatar van dasjoeri

dasjoeri

  • 35 berichten
  • 407 stemmen

In begin had ik niet door dat het zombie's waren alle pas bijna op laatste. Dacht gewoon een virus die het overneemt dat het hen zo maakt (gekkekoeieziekte / hondsdolheid) Ma altijd spannend. Dat moment van Jeruzalem was zo goed hoe van iets wat een beschermoord moest zijn zo snel kon weer overgenomen worden ma eigenlijk ook dom omdat er geen camera's waren die alles in 't oog hield van de muren ... Dat van vliegtuig was ook geen natuurlijke scene normaal kunt je dat toch niet houden als er een gat is en een wonder dat ze met hun 2 overleven ...


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Sterke actiefilm met een zombie thema. Een groots opgezette film, met goede actiescènes en goede gore. Ook het acteerwerk is zeer naar behoren. Veder bevat de film een behoorlijke vaart en is de indringing van de zombies in de stad door de muren te beklimmen sterk in beeld gebracht. Een film die vermaakt, en dat ook de volledige speelduur blijft doen.


avatar van Herculaas

Herculaas

  • 132 berichten
  • 132 stemmen

Op het puntje van mijn stoel gezeten. Heerlijk popcornvermaak. Enge (en razendsnelle!) zombies en een lekker onheilspellende apocalyptische sfeer. Het plot hangt van toevalligheden aan elkaar, maar een kniesoor die daarop let.


avatar van J.Ch.

J.Ch.

  • 541 berichten
  • 743 stemmen

Wel, eigenlijk heb ik niets met zombies (ik heb écht geprobeerd The Walking Dead te kijken, ik vond het gewoon niet boeiend), gezien het feit dat ze per definitie dom zijn. Ik heb mijn monsters liever intelligent. Maar goed, ik had genoeg goede verhalen gehoord over World War Z om een poging te willen wagen. En het viel me alleszins mee!

Goed, er waren wat minpuntjes:
- zombies zijn en blijven dom. Daarom worden ze nooit echt eng, hoewel ze je wel flink kunnen laten schrikken. Je hoeft nooit bang te zijn dat zombies een geniaal meesterplan hebben bedacht om de wereldheerschappij te veroveren.
- het eerste deel van de film is wel een beetje clichématig, hoor. Papa is eigenlijk huisman, maar als het gevaar om de hoek loert heeft hij alle skills om zijn gezinnetje in veiligheid te brengen. Gelukkig is er altijd wel ergens een vuurwapen bij de hand. En papa’s laatste bericht aan zijn gezinnetje vanuit het lab waar hij door zombies belaagd wordt is een beetje pijnlijk. Als je een manier gevonden hebt om te communiceren, zou je dat dan niet beter voor iets anders kunnen gebruiken?
- ook in een film over zombies moeten de dingen geloofwaardig zijn. Ik weet niet of het gebruikelijk is dat Amerikaanse supermarkten vuurpijlen verkopen, maar zelfs al is dat zo: als je in paniek een supermarkt binnenholt waar op dat moment massaal geplunderd wordt, lijkt het me niet dat je als eerste op zoek gaat naar vuurpijlen. Om maar een voorbeeld te noemen.
- soms is het verhaal een beetje rommelig. Waar is Michiel Huisman ineens gebleven? En de Mossad-meneer? Vast achtergebleven/dood, maar dat is me dan net iets te snel gegaan.
- we zijn niet dom! We hadden al genoeg hints gekregen dat zombies zieke mensen niet besmetten en het wordt daarna ook nog letterlijk gezegd, dus uitgebreide flashbacks hebben we daar niet voor nodig.

Daarentegen zijn een heleboel dingen me heel erg meegevallen:
- de abrupte dood van de viroloog. Die zag ik niet aankomen! Fijne plotwending.
- de details die in het verhaal zijn gestopt, zoals de Noord-Koreaanse zombie-aanpak (slim!) en Gerry op de rand van het flatgebouw. Eerst snapte ik niet wat hij daar deed, maar toen ik het begreep vond ik het een goede zet en erg fijn dat het niet uitgelegd werd.
- Segen, de Israëlische beroepsmilitair! Een vrouwelijke sidekick die haar mannetje staat en geen enkele romantische relatie heeft met de mannelijke hoofdpersoon! Niet dat ze veel zegt of een erg grote rol heeft, maar stoer is ze wel.
- Jeruzalem! De muur levert mooie beelden en ik vond het oprecht jammer dat Jeruzalem uiteindelijk toch viel.
- de oplossing voor het probleem. Natuurlijk moet er een oplossing gevonden worden, maar gelukkig is het ene vrij originele.
- het einde. Niet te open, niet te dicht, gewoon netjes afgesloten.

Genoeg te klagen dus, maar de positieve punten wegen toch zwaar genoeg om op een zeer ruime voldoende uit te komen. Kom maar op met dat vervolg.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Het feit dat deze film, in een periode waarin we met The Walking Dead een van de beste zombiereeksen ooit op de tv hebben, zoveel succes aan de box office heeft gehad EN ook nog eens zo gelauwerd wordt, geeft mij toch het idee dat mensen niet van zombies houden. Niet van de leuke tak van de zombies in ieder geval. Want ja, zonder de constante dreiging van ledematen en ingewanden die worden opengescheurd, vind ik de dreiging van rond rennende idioten met rood doorlopen ogen... minimaal. De dreiging in deze film kwam vooral vanuit het verschrikkelijke script. Een abominabel acterende Brad Pitt, oninteressante personages en een gruwelijk gebrek aan spanning maken het verder gewoon allemaal niet best.

Bij het zien van de woorden 'soundtrack by Muse' verwachtte ik daarnaast grootse spektakelscenes met glorieuze en bombastische rock, maar niets van dat alles kwam terug. Sterker nog, ik heb niets van de gehele soundtrack onthouden. Het enige dat me van de film in positieve zin is bijgebleven, is de scene in Jerusalem waarbij de 'zombies in razernij de muren beklimmen. Jammer van de slechte special effects, het shot zelf was best aardig.

Het kitscherige begin met het perfecte gezin zette de toon verder al voor de hoeveelheid clichés die we te verduren zouden krijgen. Op het moment dat de actie begint, is het onmogelijk om ook maar iets te geven om wat er gebeurt, aangezien de wanhoop nergens naar voren komt. Een hoofdpersoon die er verder ook niets om lijkt te geven, maakt het allemaal niet beter. Ik heb er weinig meer over te zeggen, World War Z is wat mij betreft de saaiste zombiefilm die ik ooit gezien heb. Dan liever die Fulci-zooi.


avatar van des1

des1

  • 1737 berichten
  • 993 stemmen

Wat een hodgepodge aan elementen. De vele 'uitwijkingen' w.o. die naar Israel doen in wezen afbreuk aan het verhaal. Van een spanningsopbouw is dan nauwelijks sprake. Moest van "met muren bouwen rondom Israel houd je uiteindelijk niets tegen" een boodschap uitgaan? Het lijkt wel alsof ze scenario-technisch vooral visuele elementen een plaatsje voor in wilden ruimen, w.o. die zombie klauterpartij tegen de muur. Is na seriemoordenaars het zombie genre nog niet genoeg uitgemolken? Uiteindelijk een soort variant van vele zombiefilms ervoor, w.o. I am Legend, en rampenfilms als Cloverfield.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3441 stemmen

Redelijk onderhoudende film, een blockbuster mogen we wel zeggen.

Begin van de film vond ik het gekrijs van de kinderen bijzonder vervelend maar toch blijven kijken. Ik houd wel van apocalyptische verhalen.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4901 berichten
  • 5237 stemmen

Aardige actiefilm met wat horrorelementen maar horror zou ik dit toch niet willen noemen.
De film begint zoals vrijwel elke rampspoed film met wat shots van gelukkig gezin. Maar daarna wordt het snel beter met de eerste kennismaking met de zombies- geen slome trage zombies als in TWD maar snelle dolle honden.

Na de wat langdradige scene op de boot volgt een leuke scene in Korea waarbij de viroloog zichzelf per ongeluk door zn hoofd schiet, maar het Israel deel daarna vond ik eerlijk gezegd wat ongepast al was het spectaculair, en dan de vliegtuigscene, wat mij betreft het beste deel van de film. Daarna zakt het iets in in het ziekenhuis maar blijft toch vermakelijk, op de epiloog na, een anticlimax die duidelijk inspeelt op deel 2.


avatar van W.V.

W.V.

  • 845 berichten
  • 476 stemmen

Eindelijk eens een zombiefilm welke wat afwijkt van het normale genre, nog steeds hersenloos, maar wel behept met een flinke snelheid en instinct om zieke, zwakke en misselijke mensen te negeren. Pluspunt vind ik ook de rol van Pitt, hij red zich er aardig uit, meestal in dergelijke films is de acteerprestatie van ondergeschikt belang, maar Pitt levert een acceptabele rol af. De aandacht gaat uiteraard uit naar de zombies en die zien er realistisch genoeg uit. Deze zombie film mag zich tot de betere rekenen in het genre


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6030 berichten
  • 2454 stemmen

Zoals mijn voorganger al zegt is het moeilijk om zombies serieus te nemen, dus als er een serieuze film over zombies wordt gemaakt krab ik mezelf wel even achter de oren. Maar inderdaad, als verhaal over een epidemie waarbij de slachtoffers dan "toevallig" zombies worden vind ik dit zeer geslaagd, met harde actiescènes, indrukwekkende FX (in het begin, maar vooral ook in Jeruzalem), goed geregisseerd,een prima Pitt en steeds een soms vrij verstikkende walm van onafwendbaarheid.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Zoals ik wel had verwacht zijn rampenfilms in blockbusterformaat nu niet bepaald mijn favoriete genre. Het begint uiteraard al "goed" wanneer je als enige, zonder noemenswaardig gehinderd te worden, autogewijs de stad kan uitvluchten voor plots opduikende zombies. Een ander zal wel in de file staan of vastzitten als een meute krioelende burgers.

Dat er dan eentje de wereld moet redden, moet je er vaak maar bijnemen, maar het blijft me mateloos ergeren. Visueel (special effects) zit het nochtans allemaal goed in elkaar (nu, welke blockbuster heeft dit niet?) De openingsscène is bijgevolg aangenaam om volgen. De plot is simplistisch en eenvoudig, maar hij kijkt al bij al wel lekker weg. Geen bloederige scènes of angstaanjagende schrikmomenten hier, was ook niet nodig. Wel waren vele actiescènes rommelig, te dicht en te snel gefilmd. Tussen de actie door zijn er vele rustige momenten. Jammer dat daar te weinig mee gedaan werd (karakteruitdieping bvb) al is dit waarschijnlijk niet het opzet van dergelijke films.

Film doet me ook wat denken aan War of the worlds in die zin dat door toevalligheden een zwakte in de vijand wordt ontdekt die het tij kunnen doen keren. Vrij simplistisch, maar er moet nu eenmaal een hoopvol tot goed einde zijn, nietwaar?


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“Looks like we just woke the dead. In that respect, please turn off all pagers and cellphones.”

World War Z weet de chaos, die een zombie pandemie teweeg brengt, goed over te brengen en je valt in de ene na de andere zombieaanval. Actierijk is het zeker, en Brad Pitt kan natuurlijk wel een film dragen. Dat hij iedere aanval overleeft wordt steeds ongeloofwaardiger, maar dat neem je dan op de koop toe. Het einde is spannend en nog best origineel, en er wordt gehint op een vervolg. Kom maar op.


avatar van PCTERN

PCTERN

  • 258 berichten
  • 204 stemmen

Bij Zombies denk ik vooral aan de diverse B-films die in het verleden zijn gemaakt, vaak overduidelijk in een studio gefilmd met enkele 10-tallen figuranten en goedkope schmink effecten.

Toen deze World War Z aangekondigd werd met Brad Pitt in de hoofdrol werd mijn interesse toch wel gewekt. Dus ben ik deze film gaan zien. Onlangs opnieuw bekeken voorafgaand aan deze recensie.

De film is inderdaad groots opgezet met grote massa scenes, mooie visualisaties en een aardige verhaallijn of beter gezegd: uitgangspunt. Toch valt deze film tegen.

Met name de opening gaat er direct te snel in, omdat de 'Zombie Armageddon' eigenlijk direct al begint, dit had beter opgebouwd kunnen worden. De filmlengte (nog geen 2 uur) is gewoon te kort om een, in alle opzichte, goede Zombie Block Buster neer te zetten. Ook springt het verhaal te veel van de hak op de tak en wil men teveel dingen, zoals de ontwikkelingen rond het gezinnetje Pitt en de ontdekking van de Zombie's zwakke plek, in een korte film stoppen.

Naar het einde toe wordt er ook teveel naar een vervolg gezinspeeld. Verder vind ik Pitt niet de beste acteur of meest passende acteur voor een film als deze.

Wel vond ik de film visueel en qua vermaak mooi en leuk genoeg om te zien in de bioscoop.


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1719 stemmen

Degelijke zombiefilm. Het ziet er aardig uit en de film is onderhoudend genoeg. Heel meeslepend wordt het echter niet. Brad Pitt zet een redelijke hoofdrol neer, maar heeft ook al genoeg interessantere rollen gespeeld. De achtergronden van de epidemie worden niet heel erg uitgediept en de deur wordt nadrukkelijk open gelaten voor een (inmiddels aangekondigd) vervolg. Aardig vermaak, niet meer en niet minder.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Fear the sprinting dead

Zombies. Hoe kun je hier als filmmaker na een overdaad aan zombiefilms en 8 seizoenen van The Walking Dead nog origineel mee uit de hoek komen? Zelf ben ik eigenlijk helemaal klaar met het sub genre, maar toch kon ik het beeld van de zombies uit de trailer die zich als een horde mieren in sneltreinvaart tegen de meest onmogelijke hoogtes opwerpen, niet uit mijn hoofd krijgen.

Hoewel World War Z geen hoogvlieger is, zitten er wel een aantal leuke elementen in. Vooral de oplossing om de epidemie tegen te gaan vond ik goed gevonden. Verder komen er ook genoeg spannende momenten voorbij om je niet te vervelen, al word het op een bepaald punt wel heel ongeloofwaardig dat het personage van Brad Pitt nog kan lopen en praten. Vooral de ontploffende granaat in het vliegtuig waarbij hij zowel de explosie als de crash overleefd is wel een horde om te nemen. Toch blijft deze actiehorror onderhoudend vanwege de grote hoeveelheid actiescènes die -zoals het aangehaalde moment uit de trailer- best wel wat leuke invalshoeken hebben.

Nadelen zijn de standaard opzet (man moet zijn vrouw en kinderen beschermen tegen verbazingwekkend snelle, vleesetende zombies.) en voor mij persoonlijk, het minimale horrorelement. Ik vind dan ook dat er eerder sprake is van een actiethriller, omdat de zombies in kwestie meestal heel vluchtig en vanaf een afstand in beeld komen. Dit is op een enkele scène richting het slot na, die wel heel ongemakkelijk en beklemmend aanvoelde. Met een 16+ rating had het horrorelement wat mij betreft wel wat meer uitgewerkt mogen worden. Ik meen mij overigens ook te herinneren dat deze titel in eerste instantie gekeurd was voor 12 jaar en ouder? Enfin, World War Z, maakt het meestal niet te heftig voor de bangeriken onder ons waardoor die misschien maar een enkele keer heel even een hand voor hun ogen hoeven te doen.

3,5*


avatar van klara

klara

  • 814 berichten
  • 20367 stemmen

Volgens mij de eerste zombiefilm waarin zombies ogenschijnlijk georganiseerd de 'levenden' belagen,

met name in Jeruzalem. Zie ook het latere Busanhaeng. En sneller dan ooit. Met die trage zombies

van vroeger hebben we het nu wel gehad, die mij ook dikwijls op de lachspieren werkten.

Ongeloofwaardig is misschien dat Pitt met veel geluk telkens de dans weet te ontspringen, maar

zeker in dit genre neem je dat gaarne voor lief.

Slim vond ik dat de film zich op meerdere plekken verspreid over de wereld afspeelt, met als gevolg

afwisselende locaties en voorts de indruk van een wereldverbreide epidemie. Wat voor mij meerdere

memorabele scenes oplevert, die in Jeruzalem nog het meest spectaculair, al mag die aan het begin

van de film van het naderende onheil er ook wezen.

Het laatste deel in het ziekenhuis is misschien nog wel het spannendst. Weinig explosief, maar nog

claustrofobischer dan de scene in het vliegtuig. Naar het schijnt op aanraden van Brad Pitt, die

hieromtrent zelfs in discussie raakte met de regisseur, die eigenlijk in dat laatste deel er weer vol tegen aan wilde gaan. Het idee voor de film was in feite ook een project van Pitt, die er al jaren mee had lopen leuren bij filmmaatschappijen, zo heb ik eens ergens gelezen.

Ik vond het in ieder geval een juiste beslissing. Nog een keer een spectaculaire zombieaanval was

misschien net iets te veel van het goede geweest. Daarbij refereert dat laatste deel misschien zelfs

een beetje naar de allereerste bekende zombiefilm: The Night Of The Living Dead, van Romero: De dreiging van zombies in een opgesloten ruimte, ook al was die in dat ziekenhuis natuurlijk bijlange zo beperkt niet.

Hoe dan ook, voor mij was dit de meest geslaagde zombiefilm, en het meest angstaanjagend, voor

zo ver mij een film nog angst aanjagen weet, en heb ik misschien nog wel meer angst voor een op handen zijnd vervolg: Want hoe dit te evenaren?


avatar van Cikx

Cikx

  • 2120 berichten
  • 1083 stemmen

Ik merk dat ik dit soort popcornflicks steeds minder goed begin te trekken. Ik heb sowieso weinig met zombiefilms, al is er soms nog wel eens een enkele zombiefilm die op een leuke manier met de clichés weet om te springen zoals een Miss Zombie (2013) . Helaas heeft World War Z op snelle hordes van zombies na totaal niets interessants te bieden. Er zaten een paar toffe set pieces in zoals de krankzinnige golf van zombies die de muur rondom Jeruzalem bestormen. Buiten dat wekt de film vooral ergernis op dankzij hyperactief camerawerk en geknip waardoor alle spanning verloren gaat. Vooral het begin deed me regelmatig denken aan een slap aftreksel van de The Last of Us intro.

Wat me echter vooral tegen de borst stuitte was het clichématige verhaal en de bordkartonnen personages. De film kent vrijwel geen character development en de deus ex machina's zijn lachwekkend. Brad Pitt weet meerdere malen op miraculeuze wijze de dood te ontsnappen waardoor de film nergens daadwerkelijk intens wordt. Belabberd einde ook. Een film om weer snel te vergeten.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2744 stemmen

Vermakelijk.

De titel wordt goed waargemaakt: hoewel het spanningverloop redelijk herkenbaar verloopt, is het een verademing dit soort film op zeer uiteenlopende locaties te zien plaatsvinden. Persoonlijke favoriet was misschien wel het vliegtuig, al was de outbreak in Jeruzalem ook fraai vormgegeven.

Prima rol van Pitt ook. Niet de beste karakteracteur maar komt hier goed uit de verf. Soundtrack was niet helemaal mijn smaak en visueel heeft het wat te lijden onder het PG-13 gehalte, maar vlot tempo en geloofwaardige invulling van het verhaal compenseren dat aardig.

Tikkeltje mainstream, zeker voor het genre, maar als geheel overtuigend vermakelijk. 3*


avatar van Timey

Timey

  • 71 berichten
  • 646 stemmen

Als je een liefhebber bent van voorspelbare rampenfilms is dit misschien iets voor jou. Ik vond het een verschrikkelijk saaie en stereotiepe film, met een slecht gecaste Pitt. Hij kan veel beter dan een dergelijke rol. Het einde maakte iets goed maar aanvankelijk zat ik te kijken hoe lang de film nog duurde.


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Beviel me zelfs nog iets beter dan de eerste keer dat ik hem zag,al zal dat zeker te maken hebben met de COVID-19 situatie waarin we nu zitten.Want afgezien van de symptomen en de snelheid waarmee het virus zich ontwikkelt verschilt het niet zoveel van de omstandigheden die wij nu voor onze kiezen krijgen.En dat maakt het kijken naar World War Z nu toch een stuk interessanter.

Maar ook zonder dit voordeel blijft het een prima horror film,met een best goed en (nu dan toch) redelijk origineel verhaal en een heerlijk spannende momenten.Sterk begin waarin de chaos en angst prima overkomt bij de uitbraak van het virus.Vervolgens worden dan,terwijl de film de halve aardbol over gaat,wat aanwijzingen gevonden over het hoe en waarom van deze ramp.Vooral het gedeelte in Jeruzalem en de vliegtuig scene zijn erg goed.De beelden zijn hier dan ook voortreffelijk.En tenslotte het einde dat heel bevredigend is.

Het budget was waarschijnlijk heel behoorlijk,zeker met iemand als Brad Pitt aan boord,maar ik betwijfel of hij nu wel de juiste keuze was als hoofdrolspeler.Deed het redelijk maar ik had zo nu en dan moeite om in hem een onderzoeker van de Verenigde naties te zien.Wel een goede beurt voor regisseur Marc Forster,die hier toch een stuk meer kan overtuigen dan met zijn twee hieraan voorafgaande (Quantum of Solace uit 2008 en Machine Gun Preacher uit 2011) films.

World War Z is dan ook niets minder dan een ijzersterke en erg onderhoudende blockbuster Horror/actie film,die er in de afgelopen jaren alleen maar realistischer op is geworden.

Maakt me ook erg benieuwd naar het door David Fincher geregisseerde vervolg.


avatar van Jynxter

Jynxter

  • 506 berichten
  • 437 stemmen

Toffe, onderhoudende en degelijke actie thriller. Genoeg prachtige shots om je aan te vergapen. Zoals die waarin hordes ondoden als ongeleide projectielen door de straten rennen. Pitt doet het in mijn ogen prima en de film verveeld geen moment.

Dat neemt natuurlijk niet weg dat World War Z veelal de geijkte paden berijdt. En dat er mede daardoor weinig verassends of inventiefs te ontdekken valt. Daarbij zijn er ook echt wel de nodige stommiteiten in zowel de handelswijze van de personages als in het script.

Maar dat mag de pret niet heel erg drukken. Omdat je dat bij een film als deze een beetje kan verwachten en omdat het in vergelijking met veel andere films in dit genre ook nog best meevalt.

Gewoon een lekkere popcornflick om 2 fijne uurtjes mee zoet te zijn.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Als zombie fan een must, en in die hoedanigheid ook al meerdere keren gezien. Hoewel ik de film wel steeds iets meer op waarde schat, namelijk een oppervlakkig tussendoortje, is de film met een budget van 190 miljoen, een steracteur als Pitt en een regisseur die toch enkele goed gewaardeerde films achter zijn naam staan, behoorlijk middelmatig te noemen ondanks de meer dan prima soundtrack van Marco Beltrami.

Samen met het gezien Lane val je, zonder weinig introductie en inleiding, in de uitbraak. Een vlucht en ontwikkeling die zich in vliegende vaart voltrekt met een aantal sfeervolle scènes zoals de winkel en de ontsnapping op het dak. Toch valt die fase ook op vanwege chaotisch camerawerk en rommelige montage waar ik soms geen touw aan vast te knopen vind.

Een clichématige vervolg krijgt gestalte met Lane die geen andere keuze krijgt dan mee te werken, in een toestel zit waarvan ik denk daar zijn ze niet mee van dat vliegdekschip opgestegen en een wel erg stoer beeld van de overlevenden in Korea en hun bijzondere opofferingsgezindheid. De film lijkt een iets betere weg in te slaan met Israël waar op zich wel een aardig en sfeervol plaatje geschetst wordt. Maar bijzonder is wel dat met een dergelijk snelle verspreiding men bij tijds zo'n enorme muur heeft kunnen voltooien. De lichte verbetering wordt definitief de grond in geboord, en naar het negatief ongeloofwaardige gebracht, met de crash van het passagierstoestel, nog onwaarschijnlijker is dat Lane en Segen dit kennelijk als enige overleven, helemaal debiel is dat het toestel neerstort op loopafstand van de beoogde bestemming. De uiteindelijke 'ren-je-rot-show' op het einde mankeert ook het nodige aan. Er wordt geen enkele moeite genomen een afleidingsmanoeuvre op te zetten, dan is er nog het vreemde gegeven dat Gerry voor de kluis staat, met het geen hij zoekt, en dat de deurcode nog doorgebeld moet worden. Dat wisten ze van te voren ook dat hij die nodig had.

Wat er nu precies fout gaat met WWZ durf ik niet te zeggen, mede omdat ik niet helemaal vat wat de bedoeling was met dit product. Cast, soundtrack en budget verraden in die zin grote plannen die door een gebrek aan diepgang mislukken. Echter, de vlotte suspense rit die het meest voor de hand ligt faalt in mijn ogen ook vooral bij gebrek aan een interessante persoonlijkheid. Pitt mag dan 'aanwezig' zijn maar voegt nagenoeg niets toe aan het karakter. Iets dat tevens aan het script ligt, een onderdeel waar wel meer aan op te merken valt die te benoemen zij als onwaarschijnlijk, clichematig, onduidelijk of ronduit onzin.

Nee, ondanks dat ik best een liefhebber bent van zombiefilms stelt World War Z wel heel erg teleur en kan ik niet anders zeggen dat de film een hele grote gemiste kans is. Iets dat waarschijnlijk ook ligt aan de vele veranderingen aan het script, veranderingen die zelfs nog tijdens de draaidagen werden toegepast en tal van geschrapte en herschreven scènes. Een reden waarom de film uitermate weinig met zijn oorsprong, het meer dan goed beoordeelde boek van Max Brooks, heeft uit te staan.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Een film over een virusuitbraak dat uitmondt in een ware wereldoorlog met Brad Pitt als redden engel! Hoera! Het virus is hondsdolheid (dat zich uiteindelijk ontwikkelt tot iets nog ergers), het is afkomstig uit Taiwan en het verwoest steden zoals voorheen alleen Godzilla dat kon. Verwacht hordes hondsdolle zombies en een hoog tempo dat bedoeld is om het simplisme van het scenario te verhullen. Er zijn kleine bijrollen voor Peter Capaldi (als W.H.O. Doctor (!)) en David Morse, maar dit is onvervalste zaterdagnachtpulp om lekker bij in slaap te vallen.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2888 berichten
  • 2145 stemmen

World War Z is een zeer onderhoudende film met een degelijk verhaal. Alles zeer mooi weergegeven en acteerwerk zeer overtuigend. Zitten ook echt spannende scenes tussen.


avatar van OfflineKiller

OfflineKiller

  • 156 berichten
  • 162 stemmen

Deze wou ik al lang eens zien en eindelijk bekeken. Hij begon heel sterk je zat direct in de actie… Verder een vermakelijke film vooral als je van zombies houdt.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Halfje verhoging na herziening. Regisseur Marc Forster kan niet verhullen dat de rustigere momenten binnen World War Z saai voor de dag komen, maar eenmaal het tempo wordt opgevoerd sta je als kijker garant voor spectaculair vermaak. Het massale budget zorgt ervoor dat de film nergens bijzonder brutaal of onderscheidend uithaalt (want dat zou voor een kleinere omzet kunnen zorgen natuurlijk), maar met zo'n vaart en zoveel bombarie is dat gelukkig niet per se nodig. Brad Pitt is binnen de hoofdrol overtuigend en de visuele effecten zijn soms zelfs indrukwekkend, met als uiteindelijk resultaat een bovengemiddelde kijkervaring. Persoonlijk had ik er alleen voor gekozen om de schaal van de finale ietwat te vergroten, omdat het simpelweg niet kan opwegen tegen de geslaagde massascenes rondom het middenstuk van de film.