Genre: Actie / Drama
Speelduur: 109 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Ayer
Met onder meer: Arnold Schwarzenegger, Sam Worthington en Terrence Howard
IMDb beoordeling:
5,7 (68.706)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 mei 2014
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Sabotage
"Leave no loose ends"
Een team van een elitekorps van de narcoticabrigade steelt miljoenen aan contant geld uit een beveiligd onderkomen van een drugskartel, tijdens het uitvoeren van een 'normale' operatie. Het lijkt er op dat de missie geslaagd is en het team wegkomt met de misdaad, totdat iemand de leden van het team één voor één begint te vermoorden.
Externe links
Acteurs en actrices
John 'Breacher' Wharton
James 'Monster' Murray
Investigator Caroline Brentwood
Lizzy Murray
Joe 'Grinder' Phillips
Jackson
Eddie 'Neck' Jordan
Julius 'Sugar' Edmonds
Tom 'Pyro' Roberts
Bryce 'Tripod' McNeely
Video's en trailers
Reviews & comments
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Als mensen zeggen dat Arnold goed acteert in deze film dan zou ik de scene tussen hem en Mireille Enos nog maar eens kijken. Het moment waar ze gaan "trainen" in het huis en Arnold niet wil dat zij meegaat. Tergend.
james_cameron
-
- 7006 berichten
- 9791 stemmen
Old school aktiefilm, behoorlijk bloederig en zo subtiel als een mokerslag. Stoere mannen, een stoere chick, een plot dat flink leentjebuur speelt bij de Saw-franchise; dit alles verder ondermijnd door een bijzonder matige prestatie van meneer Schwarzenegger. Dat het geheel toch onderhoudend en vermakelijk blijft heeft meer te maken met de stijgende verbazing die dit alles teweeg brengt dan met een doorgaans vrij essentieel iets als spanningsopbouw. Toppunt is de bespottelijke eindscene, toegevoegd als een soort bonuslevel in een computergame, waarin alles definitief op hilarische wijze over de top gaat.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Veelal staan films met 'Arnold Schwarzenegger' in de hoofdrol garant voor hersenloze actie en/of humor. Bij deze film was het beiden niet het geval en is 'sabotage' een zeer matig en eigenlijk nietszeggend filmpje geworden. Het plot zit nogal geheimzinnig en moeizaam in elkaar en komt daarom behoorlijk ongeïnspireerd over. De Oostenrijkse rouwdouwer schittert niet en zelfs zijn oneliners zijn niet meer te bespeuren. Een film om gauw te vergeten.
Barry83
-
- 714 berichten
- 698 stemmen
Nee dit was het toch echt niet. Film kon me totaal niet boeien. Snel vergeten.
isostar
-
- 12 berichten
- 64 stemmen
Wat een fuck film!!! Ja in bijna elk zinnetje was het "fuck this, fucking that, what the fuck, you fucking etc."
Zwaar zwaar irritant. En die hoog bejaarde Schwarzenegger... wat een ongeloofwaardig slecht acteur in deze B film..
FUCK
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
ik moet zeggen dat er met het script eigenlijk niet veel mis was. Zo'n heel slechte film zoals de meeste hier aangeven vond ik het niet. Arnold speelde eigenlijk best goed, en inderdaad zie je dat hij (te) oud is, maar zijn heerlijke stemgeluid doen voor mij al veel goed. Hij deed het prima in mijn ogen!
Wel was het een totale miscasting kwa acteurs. Een hele ton vol bekende gezichten, en het leek er ook meer op dat personen die succes hebben geboekt met rolletjes in populaire series hier (zoals die vrouw uit die detictive serie, 2 personages uit lost, volgens mij 1 uit spartacus, etc) nog even de show mochten gaan stelen, maar dat werkte helaas niet.
De film is net te langdradig en de chemie ontbreekt totaal waardoor het als kijker vooral in het midden een beetje begint te vervelen.
Misschien komt het vanwege mijn zwak voor arnold dat ik er toch nog best van heb genoten, want nogmaals die deed het voor zover hij het kan best aardig.
De vrouwelijke detective vondt ik niet echt geweldig, vooral wat humor die niet aan sloeg en ook de blonde dame (uit die detective serie) vond ik wat te overdreven.
Er zit voldoende actie in de film, maar ze deden naar mijn gevoel wat teveel hun best om het wat spectacel te geven, en daardoor kwam het allemaal wat ongeloofwaardig over.
Aardig voor op een zondagochten, maar ook niet veel meer.
2.5 ster
macdanger
-
- 33 berichten
- 156 stemmen
had ie niet beter the fuck kunnen heten? uitgezet van ellende niks anders dan fuck dit en fuck dat, volgens mij hebben ze sessie acteerlessen gekregen van dany treyo
Thorongil
-
- 1621 berichten
- 691 stemmen
Een zeer vermakelijke film. Snap al die negatieve recensies boven mij niet. Vond dat het team een goede dynamiek had met elk hun eigen karakter. De actiescènes zaten goed ineen en lekker bloederig en hard. Schwarzenegger is terug top. Is ook de 1e keer sinds Pumping Iron denk ik, dat we Arnold in een film in de gym zien trainen. Twijfelde tussen 3 en 3.5. Zonder twijfel beter dan Escape Plan, maar The Last Stand blijft toch nog wat leuker. Maar binnenkort ga ik hem nog eens herzien.
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
had ie niet beter the fuck kunnen heten? uitgezet van ellende niks anders dan fuck dit en fuck dat, volgens mij hebben ze sessie acteerlessen gekregen van dany treyo

Helemaal met je eens macdanger...
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Film die met een sterkere cast een topper had kunnen zijn.
Aan de actie ligt het niet.
Die is snel en bruut.
Maar wat een afschuwelijk acteerwerk.
Met name Arnie zelf en dat vrouwtje Mireille Enos..
Niet om aan te gluren.
Alleen Terrence Howard is om te behappen.
2.* voor de actie maar datwas het dan ook wel.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Ondanks het iets te geforceerde verhaal, toch een zeer vermakelijke film. De geboden actie is heerlijk bloederig en hard, en bovendien is het geheel prima in beeld gebracht. Arnold zit verder goed in zijn rol naar mijn mening, evenals de rest van de cast. 3,5 Ster.
Lizardking
-
- 12 berichten
- 22 stemmen
gewoon een lekkere weg kijker... niet nadenken gewoon dom kijken..
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8160 stemmen
Van de films waarin Arnold Schwarzenegger sinds zijn comeback heeft gespeeld, is dit toch wel de minste tot nu toe.
We zien Schwarzenegger deze keer in een serieuzere rol, waarin maar weinig plaats is voor oneliners en waarbij meer van zijn acteervermogen wordt verwacht. Het is leuk dat hij dat eens probeert, maar hier zie je gelijk wel de grote tekortkoming van hem, waaruit gelijk blijkt dat Schwarzenegger maar een matig acteur is. Zodra hij zichzelf niet serieus neemt is het dikke fun, maar die momenten zijn hier niet aanwezig.
Dat komt ook door het zwak geschreven script, dat aan vele kanten rammelt. Het serieuze gedeelte is lang niet altijd overtuigend en daardoor wordt het ook nooit spannend. Aan de andere kant mist de film de humor, waardoor het ook nooit echt heel leuk wordt. Het meest positieve zijn de actiescènes, die soms lekker hard en bloederig zijn. Dat doet zo’n regisseur als Ayer dan weer wel goed.
Maar overtuigend is het verder dus allerminst. Een zwak script, matig acteerwerk, matig drama en maar weinig echte fun zorgen ervoor dat de balans toch duidelijk naar de slechte kant van de score overhelt.
2,0*
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2101 stemmen
Sabotage gaat over een elite-eenheid van de DEA die verzeild raakt in een dodelijk spel rondom verdwenen geld, wantrouwen en wraak. Regisseur van dienst is David Ayer, vooral bekend van het fenomenale End of Watch. Maar de grote publiekstrekker is natuurlijk hoofdrolspeler en actie-icoon Arnold Schwarzenegger. Na de leuke 80's revival in Escape Plan, zijn cheesy cameos in de Expendables films en het ietwat gezapige The Last Stand was het tijd voor iets serieuzers. Op grond van de regisseur verwachtte ik actie, veel actie en vooral: origineel gefilmde actie.
Wat je krijgt is echter een duistere, rauwe film waarbij de actie bepaald niet de boventoon voert, maar slechts dient als ondersteuning van een verhaal rond de hoofdrolspelers: de leden van het DEA-team. Ik vind dit op zich geen verkeerde keuze, ware het niet dat de personages nogal domme stereotype macho sukkels zijn. Ik kan me niet voorstellen dat in het echt getrainde agenten een clubhuis hebben waar ze, als ze niet schieten op alles wat beweegt, zitten te zuipen en elkaar te tatoëren. Ze lijken op zijn gunstigst bezien op de premiejagers uit Domino (2005) maar met wat meer fantasie lijken ze vooral op de hilarisch foute slechterik Bennett uit Commando (1985).
Verhalen zijn enkel leuk als de personages leuk of interessant zijn. Bij deze gasten kon me hun lot geen seconde interesseren. Daarmee gaat het uitgangspunt van de film (story-driven film met actie louter ter ondersteuning) compleet ter ziele.
Wel moet gezegd dat de acteurs van hun flinterdunne, eendimensionale personages nog het beste weten te maken. Hoewel de meeste zeer irritant zijn, worden ze wel prima neergezet. Ook Arnold Schwarzenegger, bepaald geen oscar-kandidaat, zet zijn rol overtuigend neer. Het is toch wel leuk om te zien dat hij sinds zijn "Raw Deal" en "Red Sonja" dagen toch nog wat heeft bijgeleerd. Uiteraard is hij net even te oud om nog geloofwaardig te zijn als DEA-agent, maar het is Arnold... Dus who cares.
De film is niet zuinig met gore en andere vunzigheden maar weet toch steeds op de juiste momenten te stoppen. Hier ben ik wel blij mee. Het verhaal is in het begin goed en mysterieus maar als de aap uit de mouw komt, valt dat enorm tegen en is de rest van de film totaal niet interessant meer. Ondanks Arnold, die ik persoonlijk erg hoog heb zitten - vind ik het geen goede film. Het door velen zwaar bekritiseerde einde vond ik daarentegen helemaal niet zo uit de bocht vliegen, ik vond het eigenlijk wel prima zo. Maar Arnold en een team van 9 Bennetts: nee. Eentje was genoeg.
2,5 sterren
Norman Mailer
-
- 873 berichten
- 657 stemmen
Bennett
Ghehe, ik was ook constant in de vooronderstelling dat één van Arnie's bad-ass crew in zo een Bennett vestje zou binnensjokken.
Man man, wát een armoedige vertoning was dit eigenlijk.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
In Escape Plan was Schwarzenegger zeer op dreef en speelde hij zowaar 1 van z'n beste rollen. Maar hier heeft hij toch wel weer een behoorlijke terugval. Ik hoop dat hij in de aankomende Expendables weer op het niveau van Escape Plan zit.
Beste een goed tussendoortje dit overigens.
Edie
-
- 3185 berichten
- 1220 stemmen
Tsja, films zoals Total Recall, Terminator of Predator worden gewoon zo goed als niet meer gemaakt, actie films van de laatste jaren stellen me allemaal eigenlijk een beetje teleur. Aan Arnie ligt het niet echt, al is hij wel te oud geworden voor dit soort films. Stallone heeft dan wel nog het lichaam ervoor vind ik.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3096 stemmen
Raar.
De openingsscène belooft veel goeds, maar al snel raakt men de weg kwijt. Het script neemt wat rare bochten terwijl het een soort Se7en tracht te zijn, maar vooral de toon steekt me tegen. Die staat een serieuze actiethriller van niveau in de weg. Af en toe sluipt er een ontzettend slecht mopje tussen, alsof men niet goed wist welke kaart te trekken.
Gaandeweg ontvouwt het verhaal zich mondjesmaat en dat levert een vrij idiote finale op.
Normaal gezien ben ik altijd fan van Arnold Schwarzenegger, maar hier is hij miscast. Zijn accent staat zijn acteerwerk voor een keertje in de weg en door zijn aanwezigheid heeft het script wat oneliners, maar die leiden enkel af.
Verder heeft de cast best wat bekende gezichten zoals die kerel van Lost, maar behalve een raar acterende en schmierende Sam Worthington vallen zij niet echt op.
Sabotage is iets harder dan ik had gedacht, maar dat is positief. Van David Ayer moet ik dringend eens meer zien. Dat hij best wat bloederige taferelen laat zien, had gepast geweest als de toon standvastig was geweest. Bij de finale gaat hij wel een beetje de boot in, daar valt weinig aan te zien behalve een zoveelste idioterie door Arnie als cowboy iedereen te laten afmaken.
2,5
xxERWINxx
-
- 1876 berichten
- 985 stemmen
Goede en vermakelijke actiefilm, de film begint met lekker veel actie en geweld, daarna zakt het iets in, op het eind neemt de film een verrassende wending en gaat het nog even door, redelijk einde.
toch vind ik Escape plan veel beter met Schwarzenegger.
Norman Mailer
-
- 873 berichten
- 657 stemmen
TAan Arnie ligt het niet echt, al is hij wel te oud geworden voor dit soort films.
Aldus ligt het wél aan Schwarzenegger.
isostar
-
- 12 berichten
- 64 stemmen
De Nederlandse versie van d...
De Nedelandse versie van deze film.
Maar in tegenstelling tot "Sabotage" is dit dan weer wel grappig.
Edie
-
- 3185 berichten
- 1220 stemmen
Met een goede regisseur kan er best nog een paar prima actiefilms met Arnold gemaakt worden, zit net Expendables 3 te kijken en wederom; zoveelste actiefilmpje. Er zijn helaas niet zoveel Verhoevens, McTiernan's en Camerons e.d..
APPEL68
-
- 133 berichten
- 2459 stemmen
Old school aktiefilm, behoorlijk bloederig en zo subtiel als een mokerslag. Stoere mannen, een stoere chick, een plot dat flink leentjebuur speelt bij de Saw-franchise; dit alles verder ondermijnd door een bijzonder matige prestatie van meneer Schwarzenegger. Dat het geheel toch onderhoudend en vermakelijk blijft heeft meer te maken met de stijgende verbazing die dit alles teweeg brengt dan met een doorgaans vrij essentieel iets als spanningsopbouw. Toppunt is de bespottelijke eindscene, toegevoegd als een soort bonuslevel in een computergame, waarin alles definitief op hilarische wijze over de top gaat.
Niets aan toe te voegen, verstand op nul en kijken maar
isostar
-
- 12 berichten
- 64 stemmen
Niets aan toe te voegen, verstand op nul en kijken maar
En oordopjes niet vergeten dan
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Lone Survivor
Actie / Oorlog, 2013
402 reacties

Serbuan Maut 2: Berandal
Actie / Thriller, 2014
280 reacties

L'Immortel
Misdaad / Actie, 2010
248 reacties

End of Watch
Misdaad / Drama, 2012
367 reacties

The Equalizer
Actie / Misdaad, 2014
408 reacties

Out of the Furnace
Drama / Misdaad, 2013
251 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









