Genre: Actie / Drama
Speelduur: 109 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Ayer
Met onder meer: Arnold Schwarzenegger, Sam Worthington en Terrence Howard
IMDb beoordeling:
5,7 (68.706)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 mei 2014
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Sabotage
"Leave no loose ends"
Een team van een elitekorps van de narcoticabrigade steelt miljoenen aan contant geld uit een beveiligd onderkomen van een drugskartel, tijdens het uitvoeren van een 'normale' operatie. Het lijkt er op dat de missie geslaagd is en het team wegkomt met de misdaad, totdat iemand de leden van het team één voor één begint te vermoorden.
Externe links
Acteurs en actrices
John 'Breacher' Wharton
James 'Monster' Murray
Investigator Caroline Brentwood
Lizzy Murray
Joe 'Grinder' Phillips
Jackson
Eddie 'Neck' Jordan
Julius 'Sugar' Edmonds
Tom 'Pyro' Roberts
Bryce 'Tripod' McNeely
Video's en trailers
Reviews & comments
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Voor een Schwarzenegger film nog best aardig, maar het overdreven stoere geneuzel van die 'elite-unit' begint wel erg snel de keel uit te hangen.
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5882 stemmen
Arnold bewijst het maar weer eens: hij kan niet acteren. De rest doet het gelukkig wel wat beter en Mireille Enos vond ik het best aardig doen als gestoorde chick. Het verhaal is vrij simpel maar de actie vond ik wel aardig en er zit af en toe best wel wat humor in. Het gaat allemaal wel lekker door en ik moet toegeven dat ik me niet heb verveeld. Daarom toch nog 3 kleine sterren
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Matig filmpje waarbij natuurlijk de actie centraal staat. Helaas wordt het pas genietbaar in het laatste half uur met een leuke schiet-achtervolgingsscène en de waarheid achter heel de opzet , weliswaar voor het grote deel voorspelbaar. Voor een actiefilm toch wel ondermaats gezien de zeer lange aanloop met veel actiescènes die weinig voorstellen. 5/10
MadMekx
-
- 90 berichten
- 86 stemmen
Redelijke actie film. Kijkt lekker weg. Verhaal is wel OK. Leuk om Arnold hem weer te zien in de hoofdrol. Wat maakt het uit dat ie niet zo goed acteert, het is gewoon een icoon. Ik moest even wennen aan de rol van Mireille Enos, na al die seizoenen The Killing.
Anyway zeker het kijken waard.
feyenoordfan01
-
- 51 berichten
- 423 stemmen
had er veel meer van verwacht! maarja Schwarzenegger aan het werk zijn verveelt niet zo snel gelukkig! wel geirriteerd aan het Fuck Fuck Fucking de hele tijd. mijn stem 3.5
peterjohn
-
- 59 berichten
- 56 stemmen
Kees van Kooten heeft dat geouwehoer als in deze film heel treffend geschets met de term: 'peuter pats.'
Niks voor mij, al ben ik Arny 'fan.'
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Teleurstellende film, ze proberen er wat van te maken maar als dat zo gaat zie ik Arnie liever in een pretentieloze film zoals in The Last Stand. Probleem voor hem is wel dat hij het fysiek totaal niet meer aan kan. Nu heeft hij geen geen fysieke rol, maar zelfs van een auto of bar springen is te veel (we zien dan steeds ingezoomde benen).
Grootste probleem van deze film is het matige verhaal en het rammelende script. Zo is het vanuit een nachtscène plots licht en barst het van de toevalligheden en ineens duikt Arnie het bed in met die politieagente?! . Daarnaast is het team volstrekt ongeloofwaardig en zeker in het begin vooral erg irritant.
Sommige scenes steken best aardig in elkaar en het eindshot is aardig, maar dat is uiteraard niet genoeg om de film te redden.
Left4Dead
-
- 3240 berichten
- 3691 stemmen
Het ergste is echt wel de pubertaal (fuck, fucking, whore, asshole, mothafucker enz.) en het pubergedrag erom heen om het "stoer" te maken. Vakkundig de geloofwaardigheid om zeep brengen noem ik het en na 5 minuten ben je het geheel beu.
Het verhaal is simpel en het duurt allemaal lang voordat er iets te gebeuren staat. Dat betekent dat je eerst een dosis gewauwel en gedrink moet aanhoren en zien tot vervelens toe. Eerst trainen om scherp te worden om vervolgen al je hersenscellen en reactievermogen compleet weg te comazuipen. Professioneel tot op de laatste vezel, we zijn terug op het niveau van een zwakke actiefilm uit de jaren 80.
Daddy (grandpa in mijn ogen) Schwarzenegger leidt een team (antidrugteam) met natuurlijk al de problemen die daarbij horen. Langzamerhand blijken de problemen groter en groter te worden en moet grandpa actie ondernemen. Dat je na minuut 10 al door hebt hoe de vork in de steel steekt is totaal niet opmerkelijk. Samen met een detective gaat men op onderzoek uit en de detective legt wonder boven wonder ook nog connecties bloot.
Het script loopt regelmatig uit op een fiasco en daardoor wordt het slechte acteerwerk alleen maar erger en erger. Op vele momenten behaald 't een droevig dieptepunt, de regie en soundtrack kunnen dit niet opvangen. Het eerste uur moet je door zien te worstelen en krijgt men zeker niet wat men verwacht.....de beloofde actie. De film probeert het interessant te maken door fragmentarisch terug te blikken op oud videomateriaal van verhoren uit een kort verleden. Helaas.....
Nee niks wil lukken in deze film, de regisseur die veel beter heeft gedaan maakt hier simpelweg niks van. Het acteerwerk is slecht, script en verhaal compleet niet geïnspireerd en uitgekauwd en de soundtrack niet spannend genoeg. Helaas is het daarnaast ook erg traag te noemen zodat verveling steeds om de hoek loerde maar de cliches waren wel het meest droevige. Schwarzenegger zal ik maar niks over zeggen, tijd voor hem om terug te treden imo.
"Ongeïnspireerde bagger" om het kort samen te vatten. Dat beloon ik met 2** en dan ben ik positief gestemd vandaag. Eén keer maar nooit weer voor deze film.
Curriculum
-
- 305 berichten
- 303 stemmen
Matig geacteerd, slechte personages, waarvan er een paar waren waaraan ik me ongeloolijk irriteerde. Zelfs Arnold kon deze film niet redden.
2.5*
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Ik heb me toch zeer goed vermaakt met deze aktie/thriller hoor! Ja, de daders zijn erg voorspelbaar (ik had 2 personen in gedachten die het zouden kunnen zijn, bleken ze het samen te zijn!
), maar dat mag de pret niet drukken! Vlotte aktie in een stijl die mij best kan bekoren.
Het taalgedrag heb ik me niet eens zo heel erg aan gestoord, terwijl overmatig gevloek en gescheld me vaak wel irriteert. Van alle personages was er eigenlijk maar 1 die me stoorde.
Prima film in het genre. 3.5*
Melvin Udall
-
- 536 berichten
- 0 stemmen
Het lukt niet echt Harsh Times en End of Watch te benaderen maar het is toch een aardige poging. Het intense karakter van die films haalt het niet maar vermaakt in ieder geval voldoende en dat is toch wat een film moet doen. Jammer van de irritante vrouw binnen Arnie's crew, daar hadden ze beter iemand anders voor kunnen casten.
FunkStarr
-
- 1922 berichten
- 719 stemmen
Nog niet gezien, maar uitgaande van de meeste commentaren hier is dat niet zo erg en kan ik deze best overslaan denk ik...
Nohands
-
- 315 berichten
- 288 stemmen
Leuke matige B film voor een doordeweekse avond, dat Arnold Schwarzenegger en Sam Worthington zich aan dit soort slappe hap lenen is toch wel triest. Enigste wat ik mooi vond aan de film is het kapsel van Arnold, wat een kop heeft die vent toch!!
WillemdeZwijger
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Ik ben niet zo'n kritische filmkijker maar deze film was gewoon slechter dan slecht. Geen duidelijke verhaallijn. Slecht acteer werk. Een aan-een-schakeling van cliches. Slecht camera werk.
Bespaar jezelf de frustratie en sla deze film over.
Glennekeeeee
-
- 304 berichten
- 429 stemmen
positieve verrassing deze film. moest eerst wat wennen aan de rauwheid van de montage en de cinematografie maar dat heeft na een tijd echt wel een effect. arnold schwarzenegger speelt ook éen van zijn betere rollen sinds zijn comeback en vind deze film zoiezo meer waard dan bijvoorbeeld een last stand. ok, er zijn zwakheden in deze film. zo zakt het middenstuk van de film net iets te veel in en is het tempo er net iets te veel uit om het echt boeiend te houden maar het einde vond ik dan wel weer top met verschillende twists die logisch lijken en ertoe doen om die spanning er snel weer in te krijgen. arnold deed het dus goed maar wat mij verraste was sam worthington. vond hem nooit echt bijzonder maar deze ruige, kale, harde versie vind ik éen van zijn betere vertolkingen zonder echt over the top te gaan. spijtig dat acteurs zoals terence howard maar een bijrol krijgen die er maar op enkele momenten toe doen en ook de politie-agente die vaak met arnold in dialoog gaat haalt het niveau in die scènes naar beneden (dacht eerder aan een sigourney weaver ofzo die dit beter zou kunnen doen).
al bij al een aangename verrassing en leuk om arnold niet enkel in flauwe afkooksels van zijn vroegere jaren te zien zoals the last stand.
Glennekeeeee
-
- 304 berichten
- 429 stemmen
Ik ben niet zo'n kritische filmkijker maar deze film was gewoon slechter dan slecht. Geen duidelijke verhaallijn. Slecht acteer werk. Een aan-een-schakeling van cliches. Slecht camera werk.
Bespaar jezelf de frustratie en sla deze film over.
dat camerawerk was net bewust, nooit end of watch gezien van ayer?...
Filmkriebel
-
- 9969 berichten
- 4656 stemmen
Stevige bloederige actiethriller over wraak en verraad in een special ops team. Ik kon het allemaal nog redelijk smaken, zeker in de tweede helft. Voor een Schwarzenegger film zit er nog flink wat verhaal in en is er sprake van een whodunnit; veel clichés wel maar hier heb ik me er nog niet eens teveel aan geërgerd. Laatste half uur was het beste van de film. Schwarzie in zo'n films, het begint er niet meer goed uit te zien; zijn hoofd ziet er nogal opgezwollen uit en in zo'n rollen is hij niet geloofwaardig meer wegens te oud. Zijn vorige film, Last Stand vond ik een flink stuk beter, want bij Arnie hoort nu eenmaal wat humor, en hier komt dit niet tot uiting.
Phantasm
-
- 7599 berichten
- 7508 stemmen
Had hier toch wel wat meer van verwacht, over het geheel redelijk.
Clapboy
-
- 311 berichten
- 0 stemmen
Leuke film met wat spanning wat al bijzonder is in een actie film.
Vaak zit er tegenwoordig in actie films zoveel actie dat dat de spanning weg neemt.
Hier zit ook wat opbouw in en aardig acteerwerk. Maar ook genoeg actie overigens!
Goede Schwarzenegger.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Bijzonder matig. Het is vooral allemaal zo weinig inspirerend is en vooral zoutloos, of dat nu gaat om het acteerwerk op de automatische piloot, het script of de actiescènes die soms wel hard en rauw zijn, maar ook niet echt getuigen van creativiteit. Zeker het middenstuk gaat echt tergend traag en wordt nergens boeiend. Een aantal losse scènes dan daargelaten die best werken en het einde dat goed te doen is met dat bloed door de ijsblokjes en Arnold die een sigaar gaat roken en in vrede kan heengaan. Verder snel vergeten. 1,5*.
filmoloog
-
- 163 berichten
- 0 stemmen
Belachelijke slechte actie film met heel veel bloed en een bejaarde grijze Schwarzenegger die denkt dat ie nog steeds z'n mannetje staat in dit soort films. Acteer werk vind ik slecht. Verhaal is standaard met veel geweld en bloed.
kleez
-
- 849 berichten
- 1207 stemmen
Prima film, behalve het einde / de clou. Ik vond de film echt enorm sterk, tot het laatste half uur als je er achter komt hoe het zit , wat ik om heel eerlijk te zijn meteen al vermoedde aan het begin van de film.
cor1946
-
- 1182 berichten
- 1603 stemmen
best lekkere actie film .Het is nou wel genoeg geweest voor Arnold hij moet nou maar met pensioen te gaan.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Oei, wat een zeperd. Van verbazingwekkend tot pijnlijk. Alsof Ayer in een vrije val is beland na het toch niet onaardige End of Watch. Je merkt wel dat hij de intensiteit van die film ook hier wil gebruiken met driftige close ups en whatnot, maar met dit lukrake geklooi (die guncam bijvoorbeeld) komt het er geen moment van. Hij doet maar wat, in het wilde weg en op goed geluk. Het lijkt helemaal nergens op.
Voor wat betreft het plotje is het van dik hout zaagt men planken met hier en daar wat bloed en kogels. Dat is niet erg, maar dan nog, die one night stand, dat kan echt niet. Dat dat verder volledig faalt, blijkt uit de finale, die er maar wat bijhangt en vooral apathie oproept. Het zal ook wel wat te maken hebben met de bedroevende manier waarop deze cast te werk gaat. Het is een bespottelijke vertoning.
Een combinatie van beschamende dialogen en een zootje ongeregeld dat het op geen enkele wijze een beetje swingend uit hun strot weet te krijgen. Een bloedirritant en dom gezelschap, deze DEA 'agenten'. Vooral dat rossige wijf is een verschrikking. En Schwarzenegger? Voor deze rol sowieso een miscast, z'n naam zal goed zijn voor de poster, maar het is zo geen gezicht meer. Een blamage, deze sabotage.
Davezelf
-
- 40 berichten
- 296 stemmen
Wil de zelfde harde kant op als Eastwood. Raak schieten met Parkinson. Iedereen dood behalve Arnie, van mij mag het. Dit hoort bij acteurs op leeftijd. De lange aanloop waren we even niet gewend. Maar ik zie nog wel een Sabotage 2, 3, 4 en 5. (en die kunnen alleen maar beter worden)

FunkStarr
-
- 1922 berichten
- 719 stemmen
Wil de zelfde harde kant op als Eastwood. Raak schieten met Parkinson. Iedereen dood behalve Arnie, van mij mag het. Dit hoort bij acteurs op leeftijd. De lange aanloop waren we even niet gewend. Maar ik zie nog wel een Sabotage 2, 3, 4 en 5. (en die kunnen alleen maar beter worden)
Haha bij Eastwood geloof je het op de één of andere manier ook dat hij raak schiet.
r.spronk
-
- 26 berichten
- 44 stemmen
Wat een slechte film. Sneue poging om er een detective verhaal van te maken en faalt daarin miserable door verhaal dat uit elkaar rammelt. Bijzonder ongeloofwaardige dialogen en Mireille Enos is irritant slecht.
1 ster voor de laatste scene.
tsjeir
-
- 14 berichten
- 30 stemmen
Ik vond eerder de opbouw goed, tot de eigenlijke afwikkeling. Ik wist direct wie er achter zat, maar wat daarna kwam...
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Redelijk goede actiefilm.
Wel heel bloederig, op de gruwel af.... gevoelige zielen zijn gewaarschuwd.
Arnold Schwarzenegger is in tamelijk goede doen, maar de man wordt nu wel duidelijk een beetje té oud voor actieprenten. Al is de actie in deze prent voor hem wat beperkter dan we van hem gewend zijn, en denk dat dat in de toekomst wel zo zal blijven.
Kortom: redelijk goed, maar bloederig !!
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Lone Survivor
Actie / Oorlog, 2013
402 reacties

Serbuan Maut 2: Berandal
Actie / Thriller, 2014
280 reacties

L'Immortel
Misdaad / Actie, 2010
248 reacties

End of Watch
Misdaad / Drama, 2012
367 reacties

The Equalizer
Actie / Misdaad, 2014
408 reacties

Out of the Furnace
Drama / Misdaad, 2013
251 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








