Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Harmony Korine
Met onder meer: James Franco, Selena Gomez en Vanessa Hudgens
IMDb beoordeling:
5,3 (153.734)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 april 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Spring Breakers
"A little sun can bring out your dark side."
Brit, Candy, Cotty en Faith zijn beste vriendinnen sinds de lagere school. Ze wonen samen in een saai studentenhuis en zijn op zoek naar avontuur. Het enige wat ze moeten doen om echt plezier te beleven is genoeg geld bij elkaar sparen voor de voorjaarsvakantie. Wanneer ze de crimineel 'Alien' ontmoeten belooft deze hen te voorzien van alle spanning en opwinding die ze maar wensen. Onder aanmoediging van hun nieuwe vriend is het al snel duidelijk hoe ver meisjes willen gaan voor hun ultieme voorjaarsvakantie.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,3 / 153734)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Spring Breakers (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Brit
Candy
Alien
Cotty
Faith
Archie
Bess
Forest
ATL Twin
ATL Twin
Reviews & comments
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Normaal gesproken hou ik het ook bij één keer hoor
. Dit is dan de flinke uitzondering op de regel. Ook nooit verwacht dat het zo erg zou worden.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
De audio specs volgen nog (ik ga wel uit van DTS-HD Master Audio 5.1, hoop stiekem op 7.1). En bundle packs zijn altijd +1.
En ja hoor
. I am one happy camper (audio commentary met Harmony
). Alvast gepre-ordered, 30% off.
Breaking it Down: Behind Spring Breakers - A Behind-the-Scenes 3-Part Documentary
Part 1 - Film Makers: Spring Breakers
Part 2 - Breaking Convention
Part 3 - Spring Breakers Forever
Deleted Scenes/Outtakes
Harmony's Ear Candy featurette - An Insightful Look at the Music of Spring Breakers
Audio Commentary with Writer/Director Harmony Korine
VICE featurettes - An Inside Look at the ATL Twins and Real Life Partying in Panama City Beach
Theatrical Trailer/TV Spots
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
14 keer pfff ongelooflijk
respect ik zou het niet kunnen.
Nou ja respect. Dit hangt toch wel tegen "madness" aan hoor
14x in 2 maanden tijd vind ik persoonlijk wat overdreven. Ik bestel alvast een enkeltje naar de TBS kliniek voor Naomi Watts 
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Het is wachten tot het volgende project waar ie helemaal los op gaat. 
Montorsi
-
- 9717 berichten
- 2378 stemmen
Gelukkig is de release van Only God Forgives niet ver weg meer.. 
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Eens rep. Het was er zwaar over, een 'obsessie' en geen Pathe Unlimited, gewoon de volle prijs neergetikt
. Al hoop en verwacht ik dat dit de eerste en enige keer was dat een film mij zo in haar greep hield. Was qua samenstelling en concept ook vrij uniek, zal niet nog een tweede keer gebeuren.
Only God Forgives is inderdaad de volgende, al kijk ik daar gewoon op een 'gezonde' manier naar uit.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Ook nooit verwacht dat het zo erg zou worden.
Mijn doelstelling van vijftien maal in de bios verwacht ik nog wel te halen.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Nou ja respect. Dit hangt toch wel tegen "madness" aan hoor
14x in 2 maanden tijd vind ik persoonlijk wat overdreven. Ik bestel alvast een enkeltje naar de TBS kliniek voor Naomi Watts
Ik zag ooit Platoon 6 keer in 7 dagen en Wild at Heart 10 keer in de bios. Maar 14 heb ik in de cinema nooit gehaald.
Respect!
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Klopt. Al had ik geen rekening gehouden met maar een programmatie periode van 2 weken.
Zo Reinbo, ook wel netjes met Platoon
.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Wat ik dan wel grappig vind is dat Platoon niet in de top 10 van Reinbo staat.:)
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Vroeger wel, maar in 26 jaar komen er natuurlijk ook weer nieuwe films voorbij. Misschien was het ook wel 7 keer in 6 dagen. 
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Het is een beetje een raar en nogal slecht interview, waar Korine steeds tegenstrijdige dingen zegt en de interviewer nooit de diepte induikt of echt doorvraagt. Hij lijkt op basis van dit interview een lichte bewondering en lichte afkeer te hebben van het echte spring break feest. Maar het probleem dat ik met jouw tegenberichten in dit topic heb, Disneystore, is dat je nooit ingaat op wat er in de film te zien is. Het zal best dat Korine al die bedoelingen heeft die jij denkt dat hij heeft, maar zelfs dan nog kan het zijn dat hij compleet gefaald heeft. Als Spring Breakers vol bewondering zit voor het feest en zijn hoofdpersonen, waaruit maak je dat op uit de film zelf? Vind je het niet op zijn minst vreemd dat Korine zijn sympathie uitdrukt door zijn hoofdpersonen gevaarlijke psychopaten te maken, vol te stoppen met bizarre verwijzingen naar de American Dream, om het geheel te laten ontsporen in geweld en door uiteindelijk de positieve herinneringen teniet te laten doen door nare herinneringen. Waar zit hem de bewondering in? Waar moet ik Korine's medeleven uit opmaken? Heb je een bewijs voor je punt dat niet uit een interview komt, maar uit concrete momenten uit Spring Breakers? Dat mis ik.
Vind je jezelf nu niet een klein beetje pretentieus over komen? "Een raar en nogal slecht interview." Het is een eerlijk interview, vooral één van de beste, en één van de enige waar de interviewer ook effectief weet waar die over spreekt. Hoezo de diepte induiken, trouwens? Je moet in Spring Breakers geen diepte zoeken, die is er nauwelijks, daarbij wil ik de punten waarin Korine zichzelf tegenspreekt wel eens horen dan. Je snapt mijn punt ook nergens, ik heb nooit iets gezegd over "sympathie met de hoofdpersonen." Waarom je hierover begint snap ik al helemaal niet. Ik probeerde alleen duidelijk te maken dat Korine overduidelijk geen probleem heeft met het hele spring break gebeuren, daarbij denk ik dat je iets te diepzinnig nadenkt over Spring Breakers, te lezen aan al de dingen die je zojuist opnoemt. Het is Harmony Korine, de man die Ken Park heeft geschreven. Nog niet gezien? 3, 2, 1: go. En daarna mag je nog eens afkomen met die typisch morale meuk.
Auke Briek
-
- 239 berichten
- 54 stemmen
"I honestly think you ought to sit down calmly, take a stress pill and think things over." HAL
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
Nadat NW hier zo hoog van opgaf, en ik er ook nog eens achterkwam dat de cameraman dezelfde is als die van Noé, kwam Spring Breakers behoorlijk hoog op de kijklijst te staan. Afgelopen zondag was het zo ver.
Verwachting: pulp, maar wel mooi geschoten. Ervaring: vrijwel geheel volgens verwachting. Het begin is al spetterend, vette dubstep met een close-up van topless tieten. Niet echt datgene waar ik naar op zoek ben in film, maar ik kan moeilijk zeggen dat ik het heel erg vervelend vind. Verder inderdaad een pulpverhaal, met spetterende beeldtaal, strakke montage, waarbij de soundtrack niet achter blijft. Vooral de gritty beelden die flink vervormen blijven me bij. Verhaaltje was redelijk amusant, dat Alien figuur was redelijk over the top, zeker als hij gaat opscheppen over alles wat hij wel niet heeft (my dark tannin' oil!) Ik kon er wel om lachen. Meest zinderende scène was de "pijp het pistool"-scène, maar ook de eindscène mocht er wezen.
Vrijwel geheel volgens verwachting dus, maar ... er blijkt zelfs nog een kleine dosis sarcasme aan te pas te komen. Natuurlijk al aanwezig in de vorm van het Britney Spears nummer aan de piano en in de eerder genoemde scène waarin Alien aan het opscheppen is, maar ook in Mirrored Mind-achtige natuuropnames van bijvoorbeeld een ondergaande zon begeleid door een meditatieve soundtrack. Maar waar in dat soort films er wel eens filosofische teksten uitgesproken worden tijdens dit soort scènes, klinken hier teksten als "Spring Break! Spring Break!!!" Dit soort dingen geeft toch wel wat reliëf aan het vrij vlakke verhaaltje.
Niet geheel gespeend van diepgang dus, maar niet voldoende om de film over de 4* te tillen na één kijkbeurt. Ik heb ook niet het idee dat de film sterker is dan Enter the Void, waarmee deze film wat beeldtaal toch wordt vergeleken, maar die van mij evenveel sterren heeft gekregen. Maar ik sluit een verhoging na herziening zeker niet uit.
Montorsi
-
- 9717 berichten
- 2378 stemmen
"I honestly think you ought to sit down calmly, take a stress pill and think things over." HAL
True 
Wat een opgewonden standje ben je disneystore wat deze film betreft?
Auke Briek
-
- 239 berichten
- 54 stemmen
Even een hypothese. Wat als de aanvankelijk voornamelijk kritisch ogende inhoud van Spring Breakers eigenlijk niet de inhoud is, maar eerder een oppervlakkige esthetische vorm, terwijl de audiovisuele vorm als religieus-drogerende trip eigenlijk net de diepzinnige spirituele inhoud van de film is? Vorm en inhoud zijn dan qua serieuze rol die ze in de film spelen precies het omgekeerde van wat ze normaal zijn. Dat zou Korine's film weer in een heel nieuw daglicht plaatsen lijkt me.
Het lijkt me sterk dat Korine geheel zonder knipoog zaken wil zeggen zoals: "kijk, spring break creëert een hoopje psychopaten die mensen voor de lol willen neermaaien", of "kijk eens hoe leeg deze karakters zijn, zo leeg is de American Dream nu ook". Het is net de oppervlakkigheid van dergelijke 'kritieken' die Korine toch ook moet zijn opgevallen? Dat maakt de interpretaties die de film als een mislukte poging tot cultuurkritiek beschouwen mijns inziens wat uncharitable naar Korine als auteur. Zijn dergelijke oppervlakkige 'kritieken' niet eerder gewoon een red herring? Zijn dergelijke 'kritieken' niet eerder een vorm van satire om juist die kritieken zelf te bekritiseren om hun oppervlakkige eenzijdigheid? Dat is dan net zoiets als de uitspraak van Hans Teeuwen: "mensen, laten we nu eens ophouden om mekaar van vlakbij met 'n automatisch geweer door de kop te schieten. Ik denk dat de wereld er dan een stuk mooier uit zal zien." En zit er niet een veel subtielere kritiek verborgen in het contrast dat Korine creëert tussen de verwrongen authenticiteitsopvattingen en de daarmee contrasterende werkelijkheid, die ook weer uitgedrukt wordt in een sterk meegaande melancholiek? Maar het zou toch wel een erg groot contrast zijn met de Korine die we reeds kennen uit andere films/interviews, alsmede met de oogstrelende vorm en veelkleurige emotionele trip, om in Spring Breakers een enorm serieuze en eenzijdige generatie-kritiek te lezen van een knorrige ouwe vent: Korine benijd de sprankelende jeugdigheid en vrijheidgevoelens van zijn jonge gelukszoekertjes en verlangt hier ook nostalgisch naar terug: dat verlangen spreekt o.a. uit de poëzie en de religieuze gevoelens, die Korine af en toe misschien lichtelijk bespot, maar tegelijkertijd ook zo prachtig in de verf zet dat het me sterk lijkt dat hij deze niet tegelijkertijd au serieux neemt. Dat serieuze, ja zelfs diepzinnige element van de film zit 'm dan meer in de audiovisuele vorm, dan in de kritische inhoud, waardoor de vorm op de plek van de inhoud komt te staan en vice versa. Toegegeven, dat interview is niet het laatste woord. Maar ik denk dat disneystore ook wel een punt heeft dat we niet geheel om dat interview heen kunnen: de antwoorden van Korine zijn misschien wat rommelig en tegenstrijdig geformuleerd, dat geef ik toe, maar dit pleit volgens mij wel voor een gelaagde interpretatie, terwijl een eenzijdig-kritische interpretatie net botst met die tegenstrijdigheid of ambiguïteit. En het argument dat Korine niet zo goed wist waar hij mee bezig was, zou onterecht zijn als bovenstaande hypothese correct is: in dat geval zou Spring Breakers een redelijk meesterlijke zet zijn om de verhouding tussen vorm en inhoud radicaal om te keren.
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1979 stemmen
Even een hypothese. Wat als de aanvankelijk voornamelijk kritisch ogende inhoud van Spring Breakers eigenlijk niet de inhoud is, maar eerder een oppervlakkige esthetische vorm, terwijl de audiovisuele vorm als religieus-drogerende trip eigenlijk net de diepzinnige spirituele inhoud van de film is? Vorm en inhoud zijn dan qua serieuze rol die ze in de film spelen precies het omgekeerde van wat ze normaal zijn. Dat zou Korine's film weer in een heel nieuw daglicht plaatsen lijkt me.
Kom nou zeg. Wat is er dan esthetisch aan de kritisch ogende inhoud? En wat is er inhoudelijk aan de audiovisuele vorm (nog even los van het feit dat ik er met de beste wil van de wereld geen religieus-drogerende trip in zie)?
Het is gewoon een lege bel, deze film, cinematografisch (audiovisueel voor mijn part) ook lang niet zo bijzonder als sommigen hier doen voorkomen. De paar quotes over de American Dream zitten erin omdat Korine ook wel aanvoelde dat hij er nog íets meer moest instoppen dan slowmo's van halfnaakt hossende tieners. Meer valt er eigenlijk niet te zeggen over Spring Breakers...
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Lijkt me toch allemaal vrij evident. De felle fotorealistiscr fotografie van de springbreak voerende meute staat haaks op de grofkorrelige vervormde beelden van de wereld 'door de ogen' van de dames.
Zie daar toch wel het nodige esthetische en inhoudelijke commentaar in.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
cinematografisch (audiovisueel voor mijn part) ook lang niet zo bijzonder als sommigen hier doen voorkomen.
Hier trigger je mijn nieuwsgierigheid wel. Wel benieuwd welke films hier audiovisueel bij in de buurt komen. Vind het trio en hun capaciteiten Debie-Crise-Martinez enorm uniek.
Auke Briek
-
- 239 berichten
- 54 stemmen
Wanneer we bijvoorbeeld de meisjes in gewelddadige bitches zien veranderen met hun roze bivakmutsen op, begeleid door de muziek van Britney, wordt de 'kritiek' (spring break -> geweld) volgens mij zo over-the-top, dat het nog maar moeilijk bijzonder ernstig te nemen is als kritiek, waardoor het vanwege de vormgeving weer opgaat in iets puur esthetisch. Hetzelfde geldt voor de neon-kleurige eindscène. Het kan zijn dat je die scènes niet bijzonder mooi vond, maar de nadruk ligt hier toch echt op de aankleding. En het gewelddadige aspect geeft een bepaalde energie en uitbundigheid mee aan deze scènes, wat een esthetisch functie heeft.
En wat is er inhoudelijk aan de audiovisuele vorm (nog even los van het feit dat ik er met de beste wil van de wereld geen religieus-drogerende trip in zie)?
Inhoudelijk aan deze vorm is dat Korine en Debie (en ja, Crise en Martinez horen er ook bij
) er hun hart en ziel hebben ingestopt en er iets dichterlijks van hebben gemaakt, het eindresultaat ook echt leeft en net deze vorm veruit het meest substantiële is dat je na het zien van de film weer mee naar huis neemt: in die zin neemt het de centrale plek in die doorgaans aan de narratieve inhoud wordt toegewezen. Korine's nostalgische verlangens naar de levendigheid en vrijheidsgevoelens en zelfs het genot tijdens de after-party relaxation, worden allemaal erg kleurrijk in beeld gebracht. Een beeld zegt meer dan duizend worden. Diepzinnigheid drukt zich mijns inziens niet altijd het sterkst uit in een omhaal van woorden/plotontwikkelen, maar kan in de eenvoud van een enkel beeld soms veel sterker worden uitgedrukt dan in duizend filosofische scripties bij elkaar. Neem nu Bergman's Persona: wanneer de hoofdpersonen in het begin vooral door blijven lullen over allerlei dingen die mij niet boeien, ervaar ik vooral irritatie; maar wanneer met name op het einde de prachtige en unieke beelden de overhand krijgen, wordt het pas echt diepzinnig. Neem nu het betraande gezicht van Jeanne d'Arc in Dreyer's film: één enkel beeld dat meer diepgang heeft dan pak 'm beet The Shawshank Redemption als gehele film bij elkaar kon schrapen. Waarom? Uiteindelijk is het toch maar gewoon een vrouw die sterft voor haar waanbeelden? Toch weet dit mij zeer diep te beroeren: de tranen biggelen gewoon over m'n wangen. De diepgang van zo'n ervaring vindt ik een inhoudelijke waarde hebben, die sterker is dan wat The Shawshank Redemption inhoudelijk te bieden heeft, ondanks dat het lastig onder woorden te brengen is waar dit 'm in zit: en dat mysterieuze zelf is inhoudelijk eigenlijk vele malen boeiender dan een concrete inhoudelijke boodschap die je in je "pocket" kan steken. Zoiets, maar dan op een andere manier (vermengd met low art en low culture, waar we mijns inziens echt niet op neer hoeven te kijken), doet Spring Breakers ook in de Everytime scène of de eindscène. Of bijvoorbeeld in de scène waar we Brit, Candy en Alien elkaar zien omhelsen tegen de paarse achtergrond, of wanneer Alien mijmert over "these three girls", zijn "mermaids", of alleen maar bij het vreemde intro-font, of bij de verschillende kleuren van de laptopjes in het begin... en zo kan ik eindeloos doorgaan. De beker vloeit over...
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1979 stemmen
Inhoudelijk aan deze vorm is dat Korine en Debie (en ja, Crise en Martinez horen er ook bij
) er hun hart en ziel hebben ingestopt en er iets dichterlijks van hebben gemaakt, het eindresultaat ook echt leeft en net deze vorm veruit het meest substantiële is dat je na het zien van de film weer mee naar huis neemt: in die zin neemt het de centrale plek in die doorgaans aan de narratieve inhoud wordt toegewezen.
Maar daarmee wordt de vorm nog niet de inhoud, lijkt me. Jij wordt erg geraakt door de vorm en vindt dat het beste aan de film, of zelfs de essentie. Dat is prima, maar dan blijft dat de vorm, het wordt niet opeens de inhoud. (Los van mijn overtuiging dat je de beiden niet kan scheiden, je kan ze wel onderscheiden.)
Hier trigger je mijn nieuwsgierigheid wel. Wel benieuwd welke films hier audiovisueel bij in de buurt komen. Vind het trio en hun capaciteiten Debie-Crise-Martinez enorm uniek.
Ik kan me echt geen enkel shot voor de geest halen dat indruk maakte. Massa's films die veel mooiere cinematografie hebben, van Tarkovsky tot Jarmusch, van Doyle tot Nykvist, Bartas, Tarr, Angelopoulos, noem ze allemaal maar op.
Auke Briek
-
- 239 berichten
- 54 stemmen
Ik ben het er mee eens dat het zinvol is om de vorm in de traditionele zin van het woord gewoon de "vorm" te blijven noemen en de inhoud de "inhoud". Net als Heidegger (en zijn kritiek op het onderscheid tussen vorm en inhoud), ontkom ik hier zelf ook niet aan, wanneer ik zeg dat de vorm (in de traditionele betekenis) eigenlijk de inhoud is (in de speciale betekenis die ik er vervolgens aan toeken). Maar dat blijft vooral een definitie-kwestie, en jouw voorstel om vooral toch gewoon de traditionele betekenis te blijven handhaven accepteer ik vooral uit pragmatische overwegingen: het leven zou er nodeloos complex door worden.
Echter, toch denk ik dat mijn eerdere uitspraak wel zinvol was binnen het kader van dit debat. In sommige gevallen kan de vorm een dermate bijzondere rol gaan spelen dat het zich als het ware als de inhoud van de film gaat gedragen: het krijgt zelfs diepgang. Het vertoont dan zeer sterke structurele overeenkomsten met wat we doorgaans de inhoud plegen te noemen, waar deze overeenkomsten normaal gezien ontbreken. Dan vindt er niet alleen omkering plaats in de hiërarchie tussen vorm en inhoud, maar laat de film ook zien wat de beperkingen zijn van de 'vanzelfsprekende' traditionele betekenisoppositie tussen vorm en inhoud. Die oppositie is het product van een Westerse, logische traditie van denken (Aristoteles heeft in de consolidatie van deze betekenisoppositie een cruciale rol gespeeld), waarin de betekenis van woorden zo scherp mogelijk van elkaar moeten worden onderscheiden. In de praktijk heeft dat ook voordelen, maar soms kan een film, boek of kunstwerk ons eventjes weer laten zien hoe relatief zulke indelingen eigenlijk zijn, door deze overhoop te gooien, om te keren, en uit hun vastgeroeste gebruikscontexten los te weken. Daar kun je legitiem op wijzen door de woorden "vorm" en "inhoud" tijdelijk met twee verschillende betekenissen naast elkaar te zetten. Maar een herdefinitie voor altijd wil ik hiermee niet bepleiten.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik kan me echt geen enkel shot voor de geest halen dat indruk maakte. Massa's films die veel mooiere cinematografie hebben, van Tarkovsky tot Jarmusch, van Doyle tot Nykvist, Bartas, Tarr, Angelopoulos, noem ze allemaal maar op.
Ah ok. Je had het over de cinematografie in zijn algemeen en niet over soortgelijke cinematografie. Valt wat voor te zeggen. Ook puur persoonlijke preferentie, en Spring Breakers speelt perfect in op mijn persoonlijke preferenties. Tarr, Jarmusch, Doyle, Tarkovsky horen ook tot mijn favorieten maar maken mij nog niet zo euforisch als Spring Breakers doet. Bedankt voor de toelichting.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het gewoon absurd dat iemand beweerd meer te weten over het doel van de film, het nut, de film in general dan de regisseur? Bericht is trouwens vrij haastig getypt.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ik denk dat we allemaal wel zouden willen dat er een verder doel in Spring Breakers zat, dan een verhaaltje over 4 meisjes, die hun saaie stadje, hun saaie gewoontes beu zijn, en erop uit trekken naar een feestparadijs in Florida, om daar allemaal fucked up shit uit te halen en vervolgens door te gaan met hun leven, maar dat is het niet. Spring Breakers is een ervaring, het is een spektakel voor oog/oor, geest. Wat Naomi Watts zegt klopt ook, Spring Breakers maakte mij euforisch, was één van de eerste films die ik ooit zeg waarvan ik kan zeggen dat ik oprecht voelde alsof ik in de film zat, met een grijns op mijn gezicht. De geniale James Franco dialogen, de Atlanta Twins, die niets zeggen, al spreekt hun rol voor zich. Ik vergeet bijna Gucci Mane, die ook eigenlijk gewoon een "gangster" speelt, zich laat neuken door big booty bitches terwijl hij met een UZ en drugs door de straten van St. Petersburg scheurt. Dit, vergezeld met de typische Harmony Korine elementen, alien fetishes,,, kinderlijke toestanden, rare/marginale personages. Buiten een paar ironische fragmenten, sarcasme is alles bloedserieus. Een bloedserieuze trip dan.
"I didn’t even intend to make a film about spring break. It’s more of an impressionistic reinterpretation of all those things-- a pop poem. “Spring break” is really pretty fleeting in the film; I was more interested in Alien’s world. And then it becomes more about the trap houses, the neighborhoods off the strip, the faded yachts. A kind of beach noir. I always felt that Florida had this strange, sinister, magic vibe, and that’s what I wanted to explore."
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Vind je jezelf nu niet een klein beetje pretentieus over komen? "Een raar en nogal slecht interview." Het is een eerlijk interview, vooral één van de beste, en één van de enige waar de interviewer ook effectief weet waar die over spreekt. Hoezo de diepte induiken, trouwens? Je moet in Spring Breakers geen diepte zoeken, die is er nauwelijks, daarbij wil ik de punten waarin Korine zichzelf tegenspreekt wel eens horen dan. Je snapt mijn punt ook nergens, ik heb nooit iets gezegd over "sympathie met de hoofdpersonen." Waarom je hierover begint snap ik al helemaal niet. Ik probeerde alleen duidelijk te maken dat Korine overduidelijk geen probleem heeft met het hele spring break gebeuren, daarbij denk ik dat je iets te diepzinnig nadenkt over Spring Breakers, te lezen aan al de dingen die je zojuist opnoemt. Het is Harmony Korine, de man die Ken Park heeft geschreven. Nog niet gezien? 3, 2, 1: go. En daarna mag je nog eens afkomen met die typisch morale meuk.
Wie begrijpt wie niet? Ik heb het interview gelezen. Korine weet bepaalde keuzes duidelijk te maken, maar over vaker blijft hij hangen in onduidelijke associaties en algemeenheden. Het probleem ligt ook bij de interviewer, die niet doorvraagt of de diepte induikt. En met "de diepte induiken" bedoel ik niet vragen naar de diepgang in de film, maar dieper ingaan op wat Korine zegt. Overigens denk ik niet te diep na over Spring Breakers, omdat ik al meteen aangaf dat er weinig is om over na te denken en het geheel erg simpel is.
Je hebt verder wel degelijk iets gezegd over sympathie voor personages, aangezien je zelf te kennen gaf dat Korine van al zijn personages houdt (met een nadruk op die tweeling, die in de film als gevaarlijk worden afgebeeld en niet als sympathiek, ongeacht hoe Korine er in het dagelijks leven mee omgaat; de tweeling spelen voor zover ik weet niet zichzelf). Daarbij zei je dat hij bewondering voor het spring break festijn had (in het interview noemt hij zowel walgelijk als geweldig) en ik neem aan dat hij dan ook de bezoekers bewondert, want zei maken immers het feest.
Maar goed, ik wil nog best geloven dat Korine Spring Break zelf bewondert en zijn personages sympathiek vindt. Dan nog geldt dat het in zijn film er niet uitkomt, althans wat mij (en zo te lezen velen anderen hier) betreft niet en ik leg uit waarom. Dan kun je met Korines vorige films komen of met interviews, maar die verklaren allemaal niet waarom de film uiteindelijk overkomt als een veroordeling van zijn hoofdpersonen. Als Korine in het interview nog aangaf op welke manier hij zijn bewondering voor spring break toont dan zou het misschien nog interessant geweest zijn, maar dat doet hij niet. Hoeft ook niet. Wat mij betreft hoeft een regisseur zijn film helemaal niet uit te leggen. Maar jouw hele argumentatie is gestoeld op externe factoren en nooit op scènes uit de film. Uiteindelijk gaat het toch om het werk zelf en beschrijf ik in mijn recensie hoe de film op mij overkwam. Je hoeft het niet met me eens te zijn. Als jij Spring Breakers ziet als een film met een sympathieke blik op het festijn en zijn personages heb ik daar niets op tegen. Je hoort mij ook niets zeggen over de mensen die dit waarderen als een audiovisuele trip, zelfs al deel ik die ervaring niet.
[Edit]Je laatste bericht is wat ik zoek. Dat verklaard voor mij je bewondering voor de film.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
[Edit]Je laatste bericht is wat ik zoek. Dat verklaard voor mij je bewondering voor de film.

goongumpa
-
- 3057 berichten
- 4083 stemmen
Buiten een paar ironische fragmenten, sarcasme is alles bloedserieus.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Tja, wat noem je "bloedserieus." Zo kan je heel de film "ironie, sarcasme" noemen, maar het was wel enorm grappig op veel momenten. Alle Alien scène's waren zo labiel dat ze hilarisch werden, en de voice-mails waren zo ironisch dat je er niet naast kon kijken, maar in plaats van hierop in te pikken kunnen we het beter over andere aspecten van de film hebben.
Gerelateerd nieuws

'GTA 6'-trailer maakt de tongen los: kijk deze films in aanloop naar de uitgestelde release
Bekijk ook

Passione d'Amore
Drama / Romantiek, 1981
8 reacties

Vier Minuten
Drama / Muziek, 2006
43 reacties

Händler der Vier Jahreszeiten
Drama, 1971
21 reacties

The Place beyond the Pines
Misdaad / Drama, 2012
340 reacties

City Island
Komedie / Drama, 2009
97 reacties

Der Nachtmahr
Drama / Mystery, 2015
22 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








