Genre: Horror / Drama
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kimberly Peirce
Met onder meer: Chloë Grace Moretz, Julianne Moore en Judy Greer
IMDb beoordeling:
5,8 (154.919)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 7 november 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Carrie
"Know her name. Fear her power."
De verlegen middelbare scholiere Carrie White (Chloë Grace Moretz) wordt opgevoed door haar angstaanjagend religieuze moeder Margaret (Julianne Moore). Wanneer ze de puberteit bereikt, komt ze in aanraking met haar verwoestende telepathische krachten. Wanneer haar klasgenoten vervolgens het eindejaarsbal gebruiken als excuus om haar te vernederen voor de hele school, besluit ze deze dodelijke krachten in te zetten.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,8 / 154919)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Carrie (BoekMeter)
- Carrie (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
Social Media
Acteurs en actrices
Carrie White
Margaret White
Sue Snell
Miss Desjardin
Chris Hargensen
Tommy Ross
Billy Nolan
Tina Blake
Heather
Nicki Watson
Video's en trailers
Reviews & comments
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11917 berichten
- 5320 stemmen
En tijdens de finale gaat het zelfs goed mis.
Was er ook geen fan van, maar op welke manier volgens jou?
ashley96
-
- 36 berichten
- 509 stemmen
i am soooo gonna see this one!! kan niet wachten trailer is erg cool
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11917 berichten
- 5320 stemmen
Heb je trailer gezien dan is het niet meer nodig de film te kijken.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7246 stemmen
Hoe erg ik ook altijd tegen remakes aanschop, ik ga ze toch steeds weer zien. Want naast het feit dat ik mijn nieuwsgierigheid vaak niet kan bedwingen, is het zo af en toe best eens fijn om je een avondje lekker hardop te ergeren, zeker in het bij zijn van de oppervlakkige bioscoopgangers waarvan het merendeel niet eens leek te weten dat het een verfilming van een boek + remake betreft. En doordat ik er altijd met 0,0 verwachtingen in ga wil het op een zeldzaam moment nog wel eens verrassend uitpakken. Zo zag ik het afgelopen jaar de remakes van oa The Evil Dead en I Spit on Your Grave die ik meer dan prima vond, laatstgenoemde was zelfs een heel stuk beter als het origineel, dus er was wel wat hoop.
Hoop zeg ik. Een hoop die na twintig minuten al was vervlogen, want wat een gemakzuchtige verschikking was dit zeg. Het waren er al heel wat, maar ik geloof niet dat ik een remake van een grote horror-klassieker ooit slechter heb gezien dan dit, zelfs de totaal overbodige nieuw-leven-ingeblaasde versie van A Nightmare on Elm Street vond ik vermakelijker. Het begint al met Moretz die, zoals al eerder terecht aangehaald, gewoonweg veels te knap is voor haar rol. Ze kijkt af en toe een beetje geforceerd verlegen en zet haar beste pruillipje op, maar ik geloofde geen moment dat ze het getergde personage speelde dat Spacek 30 jaar geleden op zo'n onsterfelijke manier eigen maakte. (Angela Bettis deed dat dan toch een klein beetje beter in de eveneens matige tv-remake van ook alweer zo'n tien jaar terug) En ja, hoe hoog ik Moore ook heb zitten als actrice, hetzelfde geldt voor de rol van Piper Laurie als moeder.
Verder, en dat was nog mijn grootste probleem, valt dit vooral op het gebied van spanning en sfeer toch behoorlijk door de mand. Mede om die kenmerken is het origineel heilig bij mij, ik had dan ook niet verwacht dat het ook maar enigszins op dat niveau zou komen, maar er lijkt hier zelfs geen enkele poging gedaan er ook maar een beetje bij in de buurt te komen. Vooral de befaamde, door mij zo geliefde, prom-scene was huilen met de pet op: ik zag vooral veel vliegende CGI-voorwerken maar als je de meesterlijke split screens en het ongelofelijke gevoel timing en verbeelding van DePalma weghaalt blijft er gewoonweg niets van over. Bah! Wat een vreselijke muziek ook! Ik zie dat Pino Donaggio nog leeft, anders zou hij zich er spreekwoordelijk voor in zijn graf hebben omgedraaid. Helaas voor hem moet hij deze afgang nu samen met ons meemaken. Laat ik over de soundtrack verder mijn mond maar houden. 
Wat maakt dit dan nog een (1,5*) waard zou je denken? Mwah ik zag hem samen met mijn vriendin als double bill met het evenals tegenvallende Insidious 2 tijdens een Halloween-marathon ergens in een pittoresque, cozy dorpsbioscoopje, en dat was, ondanks de voor mij tegenvallende titels, best een leuke avond. Bovendien werkt horror op het grote scherm altijd een beetje beter, zelfs als het tegenvalt. 
Captain Pervert
-
- 4647 berichten
- 2101 stemmen
De plot samenvatting ook. Die moet eigenlijk niet meer vertellen dan dat een meisje met een godsdienstwaanzinnige moeder ontdekt dat ze telekinetische gaven heeft. Bam. Klaar.
MaNiAc E
-
- 154 berichten
- 413 stemmen
Nou 1 op 1 kopie en eigenlijk helemaal niks nieuws op tafel: Normaal ben ik geen voorstander voor veel veranderingen maar in dit geval had ik graag wat meer gezien.
ziggy06
-
- 160 berichten
- 1287 stemmen
Ze moeten eens stoppen met al die remakes, weinig slagen erin om het origineel te evenaren of te overtreffen. Moretz speelde al eens in Let Me In, een remake van het Zweedse Let the Right One In en dat was ook geen groots succes naar mijn mening...
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
In de het origineel komt de finale als een grote uitbarsting. Tot die tijd zindert het. In deze film gaat het al veel sneller los met de telekenetische gaven. Al voor het eindbal heeft ze haar moeder laten zweven, haar mond gesnoerd en zelfs een slot dichtgelast, allemaal met haar gedachten. Kortom, ze heeft totale controle over haar gaven en de uitbarstingen gingen reeds behoorlijk ver. De finale komt daardoor niet meer als opluchting; als de uitbarsting waar je de hele film op gewacht hebt. En om het te toppen moet Carrie ook veel verder gaan dan het origineel. Ik vond het veel enger dat ze in de oude versie slechts haar hoofd hoefde te bewegen. In deze versie staat ze te zwaaien met haar armen als een echte feeks. . Eerder lachwekkend dan eng. En wat ze teweeg brengt gaat ook veel verder. Zo stampt ze nu een barst in de snelweg en meer van zulks. Het schiet helemaal door. Tot op het punt dat ik ook geen compassie meer heb voor haar. Ze is verworden tot nare wraakzuchtige heks, in plaats van telekinetische gaven in de handen van een slachtoffer.
Ben het dan ook helemaal niet eens met de vaststelling dat het een 1 op 1 kopie is.
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
De paar reacties die ik hier lees lijken helaas mijn angstige vermoedens te bevestigen...
Dit wordt de zoveelste belediging aan het adres van een horrorklassieker. 
Mac Hammer Fan
-
- 6027 berichten
- 7447 stemmen
Liever nog eens het origineel bekijken, dat nu uit is op Blu-ray. 
TomRayder
-
- 76 berichten
- 988 stemmen
Carrie is de zoveelste remake in een te korte tijd. Komt die bij de enkele titels die het wel gelukt zijn? Of wordt de lijst van overbodige alsmaar langer?
Ben je benieuwd wat wij ervan vinden? Kijk even op onze site voor een uitgebreide recensie.
Carrie (2013, Kimberley Peirce) - bioscoop - cultmoviesreviewed.com
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
De plot samenvatting ook. Die moet eigenlijk niet meer vertellen dan dat een meisje met een godsdienstwaanzinnige moeder ontdekt dat ze telekinetische gaven heeft. Bam. Klaar.
Dat is het grootste probleem met trailers en plotbeschrijvingen die verpesten heel je film! Geef mij maar gewoon teaser trailers en een kort plot zoals Captain Pervert hier aanhaald.
bjerik76
-
- 2358 berichten
- 1806 stemmen
oei slechte recnsies overal.
maar iedereen die het origineel heeft gezien die erg goed was, hoeft deze eigenlijk niet te zien.
Te voorspelbaar word het dan eigenlijk en kijkt niet meer griezelig naar de film.
Multimediaknaller
-
- 72 berichten
- 53 stemmen
Weer een remake van een echte klassieker?!?!
Niet doen!!
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Carrie (2013, Kimberley Peirce) - bioscoop - cultmoviesreviewed.com
"In deze versie is zij voor menigeen beeldschoon terwijl de Carrie uit 1976 haarzelf vooral heel mooi vindt."
....
Wat...???
Heb je het origineel überhaupt wel gezien? 
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Chloë Grace Moretz is mooi om naar te kijken en dat werkt in deze film toch wel tegen haar: het is moeilijk te geloven dat ze zo'n outsider is.
Dit.
Op het eerste gezicht totale miscasting. En ze lijkt in al die foto's eerder "stoer" dan bezeten.
Ik heb 'm nog niet gezien, nee, maar zo te zien heeft degene die verantwoordelijk is voor deze film echt geen flauw benul waar hij/zij mee bezig is. Plank finaal mis.
Starry Night
-
- 184 berichten
- 162 stemmen
Dat is inderdaad wat ongelukkig uitgedrukt. Hoogstens kun je zeggen dat Spaceks Carrie zichzelf mooi voelde op het bal. Het draaide dan ook om het zelfvertrouwen dat dat haar gaf, waardoor de klap erna des te harder aankwam (met alle gevolgen van dien). Dit verhaal gaat niet over looks.
Heb hem vanmiddag gezien: wat een slap aftreksel zeg. Het is allemaal net over the top, zodra het volstrekt niet binnenkomt (bij mij niet althans). Het is erg lang geleden dat ik het origineel zag, maar in mijn herinnering is de Carrie uit 1976 tijdens de apotheose in een soort trance. Alsof zij het niet zelf is die de boel laat ontploffen, maar dat het haar overkomt door de heftige emoties. Deze Carrie staat er heel berekenend bij te kijken waardoor het meer op een soort wraakactie lijkt, wat op mij zwakker overkwam.
TomRayder
-
- 76 berichten
- 988 stemmen
....
Wat...???
Ja heb het origineel gezien.
Heb je het origineel überhaupt wel gezien?
TomRayder
-
- 76 berichten
- 988 stemmen
Dat is inderdaad wat ongelukkig uitgedrukt. Hoogstens kun je zeggen dat Spaceks Carrie zichzelf mooi voelde op het bal. Het draaide dan ook om het zelfvertrouwen dat dat haar gaf, waardoor de klap erna des te harder aankwam (met alle gevolgen van dien). Dit verhaal gaat niet over looks.
Heb hem vanmiddag gezien: wat een slap aftreksel zeg. Het is allemaal net over the top, zodra het volstrekt niet binnenkomt (bij mij niet althans). Het is erg lang geleden dat ik het origineel zag, maar in mijn herinnering is de Carrie uit 1976 tijdens de apotheose in een soort trance. Alsof zij het niet zelf is die de boel laat ontploffen, maar dat het haar overkomt door de heftige emoties. Deze Carrie staat er heel berekenend bij te kijken waardoor het meer op een soort wraakactie lijkt, wat op mij zwakker overkwam.
Eigenlijk zeg ik hetzelfde in mijn recensie. En je kunt je knap voelen maar ook vinden. maar dat is een andere discussie
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Ok, dus je had het puur over de balscène... ja, dan begrijp ik 't. 
Starry Night
-
- 184 berichten
- 162 stemmen
Eigenlijk zeg ik hetzelfde in mijn recensie. En je kunt je knap voelen maar ook vinden. maar dat is een andere discussie
Nee, dat is geen andere discussie. Iemand die zichzelf mooi vindt is doorgaans ijdel en over het paard getild. Dat gaat natuurlijk geen enkel moment op voor Carrie. Zij vindt zichzelf ook niet mooi tijdens het bal - ik geloof nooit dat ze die stap zo snel al kan zetten - maar de mensen om haar heen maken wel dat ze zich mooi (en gewaardeerd) voelt op dat moment. Het is een nuanceverschil met een compleet andere uitkomst. Deze film gaat niet over uiterlijkheden.
riefenstahl
-
- 465 berichten
- 397 stemmen
Trailers bekeken...een lachertje. Ik denk dat onderschat wordt hoe goed Spacek was in de originele, ondertussen klassieke, Carrie; broos, ongelukkig, subtiel: gewoon bijzonder goed.
De meeslepende, spannende sfeer ontbreekt geheel in de trailers.
Van sommige films kun je beter afblijven of je moet van heel goede huize komen.
En laat me raden; de douche scene waarin (de naakte) Spacek voor het eerst tot haar schrik ongesteld wordt (een ontroerende en ook meelijwekkende scene) is in de remake vast preutser gefilmd dan 37 jaar geleden (tegenwoordig douchen ze blijkbaar met badpak /bikini aan
.). Ik ga de remake maar niet zien, ik bespaar me de ergenis.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Waardige remake.
Peirce weet een goede balans te vinden tussen het oude sfeertje en de wat modernere toetsen. Ze gebruikt (of misbruikt) de wolligheid van Carrie's gezinssituatie een beetje om dat oude er wat in te krijgen, maar verder ook gewoon een rustige opbouw en een wat ouderwetsere invulling van een aantal bekende concepten (zoals het bal).
Moretz doet het aardig en overtuigt, maar het was Moore waar ik geregeld koude rillingen van kreeg. Wat een freaking eng mens speelt ze hier. De "wichten" doen het iets minder goed vond ik, daar verliest de film wat aan geloofwaardigheid.
Laatste half uur probeert Peirce het origineel ook te overtreffen door "meer" te bieden. Maakt het iets spectaculairder, anderzijds hoort dat net iets minder bij deze film. Paar coole scenes (zoals het hoofd door het raam), maar het had iets ingekort mogen worden.
Iets andere nuances in deze remake, maar grosso modo vond ik het een modernisering zoals het hoort. Het oude sfeertje zit er nog steeds in, maar de techniek helpt links en rechts een handje waardoor de afwerking net wat slicker is.
3.5*
Zandadder
-
- 2595 berichten
- 3094 stemmen
Ik ga de remake maar niet zien, ik bespaar me de ergenis.
Idem hier.
Honey Blossom
-
- 186 berichten
- 923 stemmen
Ik had erg lage verwachtingen van deze film, gezien de keuze van de cast, vandaar dat ik toch wel ben verrast door Chloë Grace Moretz als zielig meisje hier.
Julianne Moore heeft me nog wel het meeste kippenvel bezorgd. Man o man, wat was zij een enge moeder!
Ik heb lang geleden het boek gelezen, (Huge Stephen King fan) en daar kan mijn inziens geen enkele film aan tippen.
Sommige scènes vind ik te ver gezocht. Het openbreken van het wegdek bijvoorbeeld. Daarnaast vind ik dat de scènes in de meisjeskleedkamer met het 'incident' niet de aandacht heeft gekregen die het verdiende. Het ging heel snel allemaal, terwijl het zo essentieel is voor heel het verhaal. Ook vind ik de manier waarop Chloë haar telekinetische en telepathische krachten gebruikt niet echt goed gedaan. Het kwam een beetje krampachtig over.
Ik blijf erbij dat als ze voor de casting van Carrie een ander, wat stillere type meisje zouden hebben gekozen (i.p.v. Hitgirl, want zo zie ik Chloë), dan zou de film misschien wat beter zijn geweest.
Al met al is deze remake een redelijke poging tot verfilming van het boek.
Magere 3* (Gotta pay my respect to Stephen King)
wess16
-
- 617 berichten
- 3849 stemmen
Hm, vond het boek en de 'oude' Carrie erg goed. Misschien toch maar kans geven met unlimited bios-pas.
Het laatste nieuws

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken
Bekijk ook

Orphan
Horror / Thriller, 2009
960 reacties

The Conjuring
Horror, 2013
734 reacties

Carrie
Horror, 1976
553 reacties

Das Finstere Tal
Western, 2014
25 reacties

2:37
Drama, 2006
45 reacties

Sinister
Horror / Mystery, 2012
606 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











